Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: unehalvatus
unekannataja
Algaja

Registreeritud: 13.10.2004
Viimane külastus: 13.11.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 13:54 Reply With Quote
unehalvatus

Unehalvatusega või sellise nime all tuntud nähtusega puutusin esmakordselt kokku juba mitmeid aastaid tagasi. Kõige esimene kogemus oli niivõrd hirmuäratav, et see röövis minult pikaks ajaks julguse rahulikult magama jääda. Pika peale ma harjusin sellega, kuigi väga hirmutav on iga järgnev kord. Ma lihtsalt nüüd tean, mis tunne see on ja mis moodi ma olema pean ja et peagi läheb üle ja ma saan edasi magada. Suvel oli mul kokkulepe, et kui soovin, võin minna uuringutele, aga lõin kartma infolekke hirmus. Pealegi jättis see unehalvatus mind maha umbes paariks kuuks. Täna öösel tundsin ma seda jälle. Olen siin foorumis esimest korda, kuid teadlikult. Otsisin netist kohta, kus inimesed ei suhtuks umbusuga asjadesse, mida ei ole ise kogenud. Kas leidub veel neid, kes kannatavad selle nähtuse all, mille kohta leidub ohtralt infot ka google all "Sleep paralysis" või neid, kes oskaksid mind lohutada ja veenda, et tegemist ei ole vaimumaailma või teispoolsusega, vaid tõesti ainult ajutegevusest tingitud füüsilise seisundiga? Tänud ette.
View User's Profile View All Posts By User
kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:04 Reply With Quote
Äkki seletad võhikule viie populaarteadusliku eestikeelse lausega, milles unehalvatus väljendub?

Esimest korda kuulen, ausalt öeldes, aga tundub huvitav teema olevat.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:04 Reply With Quote
Räägi lühidalt, milles see unehalvatus seisneb ..

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:06 Reply With Quote
/me ootab sa seletust, millega tegu...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:11 Reply With Quote
Magan. Järsku ärkan üles. Silmad on täiesti avatud. Ma näen selgelt tuba, akent, ust vms. Tahan külge näiteks keerata, aga avastan, et ei saa üldse liigutada. See ehmatab meeletult, tahaks karjuda või röökida. Häält ei tule. Aegajalt tunnen nagu vajuksin või kukuksin kuhugi. Ühe korra on olnud tunne, et minu jalad hakkavad hõljuma. Varjusid näen pidevalt. Kõige kohutavam on asja juures tunne, et keegi seisab täpselt minu pea juures sellisel kohal, kuhu mu silmad ei ulatu nägema (mitte ühtegi kehaosa ju liigutada ei saa). Ma ei oska öelda, kui kaua see ajaliselt tegelikult aega võtab, aga tundub, et mitte üle minuti. Variante on mitmeid ja kogemusi on ka mitmeid kuni eriliste hallutsinatsioonideni välja. Vähemalt teadus püüab seda nii seletada, kuigi seda nähtust hakati alles üpris hiljaaegu uurima. Lähemalt rääkides läheks lugu liiga pikaks, seetõttu jätsin ka viite, kust saab palju kaksipidiseid materjale lugeda, niisiis google ja "Sleep paralysis".
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 13.07.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:15 Reply With Quote
Eestikeeli nimetatakse seda vist ka luupainajaks?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:15 Reply With Quote
Seda tunnet on küll.. et ei saa liigutada ja ei saa häält teha ja selline tunne on, nagu hõljuksin lae all.
Vastik on tunne aga mõnes mõttes isegi huvitav ja uudne
Mul juhtub seda harva ..

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:18 Reply With Quote
See on jah teisisõnu luupainaja. Kuni ma maili teel suhtlesin inimesega, kes uurib nimetatud nähtust, välistas ta minu puhul narkolepsia (ei tea, milliste näitajate põhjal), millega seda nähtust veel seostatakse ja ta oli väga huvitatud sellest, et ta võiks mind uurida antud valdkonnas. Siis aga lahvatas skandaal kliiniku info lekkimisest ja ma mõtlesin ümber.
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:31 Reply With Quote
No narkolepsia on ikka hoopis midagi muud

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 14:39 Reply With Quote
Ma ei ole varem kuulnud, et luupainaja üle oleks väga kurdetud. Kui sellest on räägitud, siis lihtsalt raskustundest. Ma ei ole varem kuulnud, et need, kes räägivad luupainajast, räägiks ühtaegu ka nägemustest.
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 13.07.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 15:11 Reply With Quote
Siiski siiski, luupainajate kohta on üsna huvitav link, kus eriti põnev on osa "jutud luupainajast":

http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/vanad/eisen/luupainaja/sisu.html

Paljudes sealsetes lugudest siiski kurdetakse luupainajate üle, samuti on jutte ka nägemustest.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 15:12 Reply With Quote
Kas oled nimetatud haigushoogude toimumise ajal või enne/peale midagi märganud: mõni loom või lind aknataga kolistamas, kahtlased helid, mingite esemete imelik purunemine või nihkumine jms?

Kas oled ristitud ja kas vanematel v. vanavanematel on ka midagi sellist juhtunud?

Btw. kas on olnud kroonilisi haigisi ja vereanalüüsid üldiselt ok? Vahel on ka haruldasemad ainepuudused jms soodustajateks.

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 15:30 Reply With Quote
Aitäh mada lingi eest, lähen peale vastuse postitamist seda lähemalt uurima.
Aga vastuseks märkidest - ei, ma ei ole märganud midagi eriskummalist enda ümber. Võibolla ka sel põhjusel, et kasvatan alla aastast last ja on palju tegemist-toimetamist. Minu vanemad kuulsid minu käest esimest korda sellise asja kohta. Ka mujalt pole kuulda olnud. Tervise poole pealt ei ole midagi avastatud. Viimasel ajal on pidev surumistunne rinnal, piltlikult öeldes söögitoru peal. Seda pole uurima läinud. Olen paar koda lubanud seda surumistunnet ära võtta oma ämmal. Kuid nagu ma juba teema alguses mainisin, siis kogemused tulid juba mitu aastat tagasi, siis, kui ma ise ennast veel väga hästi tundsin. Nüüd olen ma üpris kurnatud ja ma veel kardan ka seda ja ei oska enndast kuidagi aidata.

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 15:31 Reply With Quote
Ma ei ole ristitud.
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 6.07.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 16:43 Reply With Quote
mul meenub vaid isiklikust elust analoogne tunne, siis kui olin veel mingi esimese klassi jüts
hakkasin õhtul jonnima, et tahax ühte täiskasvanutele mõeldud filmi vaadata aga ei lubatud ikkagi n. siis kõige kiuste hoitsin kramplikult silmi lahti ja jorisesin voodis,kui väga ma ikka pean seda filmi nägema
...korraga hakkasin hiigelsuure liblika varju nägema akna peal,mis krabinal sealt alla tuli seinale ja siis mööda maad minu poole...liigutada ei saanud ja karjuda ka mitte..lõpux kui sain krambist lahti siis röökisin nagu ratta peal,mille peale vanemad kohale tulid ja jootsid lõpux liitrite viisi suhkruvett mulle sisse......rohkem pole midagi sellist elus tundnud

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

jenix
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 15.08.2004
Viimane külastus: 12.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2004 kell 23:15 Reply With Quote
sinu kohutuseks et sa pole ainuke kes sellega maadleb, olen kuulnud mitmelt inimeselt kes on sama kannatanud kui sina. tean öelda, et tegemist on vaimumaailmaga, mitte mingi haigusega või väljamõeldisega, teadusel pole selle kohta seletust, vahest saab sellest lihtsalt jagu aga juhtub et peab sellega tükk aega maadlema, lugesin siit et oli küsimud et kas oled ristitud, tean öelda, et see alati kah ei aita, üldiselt tuleb sul endal selgeks teha kellega tegemist, tekkis küsimus sulle et kui see asi jälle tuleb kas sa hirmu, või mingit külma lainet tunned, kui tunned, sa pead selle olevuse käest küsima kes ta on ja mis ta tahab, tegelikult on seda suht raske teha, isegi väga raske, nõuab sinult suurt vaimset pingutust ja kindlasti julgust, aga pead proovima. nõuanne veel et kui tahad n.n. mõne sensitiivi teenust kasutada siis ole väga ettevaatlik sellega, neid soolapuhujaid on praegust kogunenud eestisse meeletult ja kui sattud vale tegelase otsa teeb see asja hullemaks.
unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 08:05 Reply With Quote
Tere hommikust!
Lootsin, et mind lohutatakse ja öeldakse siiski, et see on füüsiline seisund, mille ajutegevuse viperused tingivad. Aga ausalt, see, mida ma olen tundnud, tekitab tõesti küsimuse, et no kuidas saab aju midagi sellist produtseerida? Nojah, öeldakse ju ka, et osad narkootikumid toovad kaasa hallutsinatsioone, niisiis aju on tõesti võimeline manama kujutlusi ja tundeid, millest eelnevalt aimugi ei ole. Ärge saage valesti aru, ma ise ei ole narkootikumide pruukija.
Peaaegu iga kord, kui halvatus peale tuleb, ongi mul külm, keha hakkab vahel surisema, on kohutav hirmutunne, mis sellega kaasneb. Ma pean ära märkima, et enne perekonna loomist juhtusid sellised asjad ainult siis, kui ma olin üksinda. Nüüd aga isegi siis, kui ma olen oma mehe kõrval. Aga jah, hirmutunne on hingemattev, tekib tunne, et ei saa hingata.
Kuidas ma küsin või välja selgitan? Ma ei saa ju rääkida. Ma ei saa suud liigutada. Näen ka ainult seda, mis minu asendist olenevalt võimaldab näha nii palju, kui avatud silmad ühes asendis on võimelised haarama. Ma olen ühe korra näinud väga selget kujutist, mis kolm korda läks minu magamistoa ukse tagant mööda. Iga kord tuli ühelt ja samalt poolt, mitte ei käinud edasi-tagasi. Niisiis ma ei tea, kas neid oli kolm või üks või olin ma hallutsinatsioonides.

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 08:10 Reply With Quote
Mul tekib küsimus, et kui see ei ole haigus, miks siis osad inimesed näevad ja tunnevad seda, teised aga mitte?
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 17.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 08:16 Reply With Quote
eks iga inimene ole ju psüühikalt erinev....vast seepärast ikka..
aga sa mainisid surumistunnet...äkki peaksid siiski laskma seda piirkonda uurida? mul on küll kahtlane tunne, et seal see kuri peidus ongi.....
mul endal pole luupainajaid olnud, kuid olen kogenud une pealt hirmu tekkimist ja järsku vererõhu langust (oli ka seoses halva tundega siseorganeis), nii et lausa kiirabi kutsusin....need ka imestasid, et kuidas une pealt üldse on võimalik midagi tunda..aga näed, on küll..nii et soovitus, lase end siiski uurida....
kõike paremat sulle

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 09:21 Reply With Quote
Olen natuke hobikorras sedalaadseid asju (luupainajad, kaetamised, teadvuse muutunud seisundid jms) natuke uurinud, enamasti siiski tasub hoolikalt uurida ka tervislikku seisundit.

Ühest ja kindlat lahendust ei oska välja pakkuda.

Kõik on individuaalne ja omalaadne.

Minul oli näiteks pikki aastaid tuliseid vaidlusi kangekaelsete arstidega oma migreenihoogude ja kõrgvererõhuprobleemide suhtes. Enamasti pakuti peale kergemaid analüüse ja pinnapealset diagnoosimist lahenduseks hullumajja põõrdumist (irrrrrrwwwww). Seda nad pakuvad kuuldavasti üsnagi tihti kui oma mõistus peale ei hakka. Ei taha keegi arst õelda, et ta on lihtsalt võimetu (või lihtsalt naturaalselt loll).

Peale suuremaid ja korduvaid uuringuid avastati (ma pidin ikka korduvalt haiglas olema ja arstide irvitamist taluma) et mul kõigub teatud ainete tasakaal veres, mis toovad kaasa päris raskeid enesetunde muutusi ning lisaks unepuudusele siis ka sellist "unesegasena" ringituiamist ja kurnatust viimse piirini.

Vererõhu kõikumine ise annab üsna huvitavaid nägemisefekte, kui veel olla krooniliselt magamata, siis võib ikka päris kirju olla see pilt.

Õnneks olen mõnevõrra skeptiline ja alalhoidlik tüüp, uurin jõudumõõda ka anatoomiat ja ravimeid, mõjusid.

Nüüdseks olen leidnud endale ravi ning vaid oma laiskusest ja lohakusest vahel halvemad päevad/nädalad/kuud.

Teine asi on nn. "teispoolsusega" tegelemine, aga see iseenesest nõuab head tervist ja olemist (kui üldse selliste asjadega tegeleda), seega eelkõige on Sul vaja füüsist turgutada (ja kasvõi siis läbi füüsise ka vaimset osa turgutada, mõlemad ju moodustavad koostoimiva terviku).

Saadan Sulle U2U, kus püüan midagi leevenduseks välja pakkuda.

kahepaikne
Kasutaja

Registreeritud: 27.01.2003
Viimane külastus: 19.03.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 11:00 Reply With Quote
seni tundmatud hirmutavad nähtused teisenevad tihtilugu üsna "tsvslisteks" asjadeks silmaringi laienedes.ST kui ei osata anda realistliku seletust pöördutakse kõrgemate vägede poole,mis sugugi ei tähenda et nii ei või olla.Nähtusest.Üsna samalaadset kogemust olen kohanud ka ise olles puberteedi eas.Samamoodi liikumisvõimetu.Mulle lisandus veel ajataju puudumine ja väga kontrastne ja selge nägemine.hetkega lendas mööda umbes 45min.Hiljem olen seda kogenud mitut erinevat moodi.Suutsin koguni tahtejõuga seda tundmust tekitada.Nimelt uinumise ja nn pildituks jäämise vahel on seisund kus keha on välja lülitatud ja puhke asendis aga meeled töötavad endiselt.Kui sa suudad seda hetke kontrollida siis on võimalus "tellida unenägu" või tunda erinevaid tavatuid aistingud.(erinevalt oli minul kõik need nägemused eriti meeldivad)sinna samasse kategooriasse kuuluvad ka eriti eredad ja tõepärased unenäod,millest virgudes on tükk aega segadus reaalsuse üle.Arvan ,et Sinu kogemus taandub siiski üsnagi samasse kategooriasse.ei maksa seda kartta pigem proovi enese jaoks ära kasutada.Nimelt arvatakse ,et sellistes tingimustes puhkab keha eriti aktiivselt.On näitena toodud kiskjate uni kus nad samas aga täiesti teovõimelised on (kassid tiigrid).Smuti inimeste uned kus korraks tukkuma jäädes (1-2min) nähakse terveid unenäo saagasi.Reallsustaju võib meile väga väga palju vingerpusse mängida.Ainult teadmatus ja kontrolli puudumine võib hirmu valmistada.

armasta inimest!!! see on hää

kahepaikne
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 11:03 Reply With Quote
veel ,et samalaadseid kogemusi saab esile kutsuda füüsilist keha koormates.näiteks peale väga rasket füüsilist tööd kus vaimu pole vaja koormata saab avada samalaadse seisundi.

unekannataja
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 12:38 Reply With Quote
Ohohooo, segane teema. Ühe asjaga ma ei taha nõustuda - et taoline seisund on keha parim puhkus. Hommikuti olen vastupidi kurnatud. Pealegi olen kuulnud, et kõige paremini puhkab inimene välja siis, kui ta isegi und ei näe. Või õigemini seda pidid inimesed nägema isegi siis, kui nad ise ei mäleta, et näevad, aga nende ajutegevus ei ole keha ja vaimu vaevanud.
Nüüd toon teemasse sisse oma ämma, keda korra juba jutu sees mainisin. Käisin teda täna külastamas ja lasin ennast üle kontrollida. Ta tahab mind õhtul uuesti näha, sest ma olen energiast täiesti lage. Ta on inimene, kes on aidanud ravida surmahaigust, seega manipuleerinud saatust, kui nii võib öelda. Enne temaga tutvumist ei uskunud ma teispoolsusess üldse. Oli lihtsalt põnev kuulata, mida inimesed räägivad. Nüüd aga ...

dsikibriki
masu päkapikk

Registreeritud: 18.05.2004
Viimane külastus: 31.03.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 13:19 Reply With Quote
hmm mina paneks su "haiguse " diagnoosiks asraalrännud
või isegi pakuks sellist asja välja nagu enrgiavampiir - ega ei ole sa juhuslikult kohtunud kellegagi kellega rääkides või koos olles tunned end kurnatuna?

kahepaikne
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.10.2004 kell 13:32 Reply With Quote
vat ongi. energiast lage ... oleneb sellest kuidas inimene enesega toimuvat hindab ja enese kasuks kasutab.kui ikka paanika siis ka energiat kulub.kui õppetund või kogemus siis peaks justkui saama.väga kerge on pendliga vehkida ja teispoolsust süüdistada,palju raskem on tegeleda eneseanalüüsiga.Põhiline on ,et ei tohi karta ja paanitseda. efektiivne uni on meie kliimavööndis 22.00-01.00 sinnakanti ja edaspidi hakkab langema. enamus päeval omandatud kehalisi kogemusi ja reflekse analüüsitakse ja kinnistatakse aladeadvuses just unes. siit ka ütlus hommik õhtust targrm."aidanud ravida surmahaigusi" ,,,ei paista siin midagi muud kui paanika ja hirm enese ees.proovi mõistusega ja rahuga südames siseneda mõttes siseneda uuesti olukorda ja analüüsi nähtud.proovi leida hetk kui kukkuma hakkad.hommikuti kui jälle ärkama hakkad proovi jälgida helisid mida kuuled.mida varemalt seda parem.st heli tuleb enne kui pilt. üne ja ärkveloleku vahel on suur hulk olekuid ja kuskil seal sa kõõlud. pole muidugi välistadud ka mõni füüsiline tegur ajus.aga seda juba meedikud lahkavad.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0551951 sekundit