Kodutud.com  
Alla
   

Postita vastus
Kes saavad postitada? Kõik liikmed võivad teha uusi teemasid ja kõik liikmed võivad vastata.
Kasutajanimi:  Soovite registreeruda?
Salasõna:  Unustasid salasõna?
Teema: (soovi korral)
BB koodi vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvane tekst Sisesta kaldus tekst Sisesta allajoonitud tekst Sisesta keskelasuv tekst Sisesta hüperlink Sisesta meililink Sisesta pilt Sisesta koodiformaadis tekst Sisesta tsiteeritud tekst
Sisu:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BB kood on Sees
[img] kood on Väljas
:) :( :D :lol:
;) :cool: :mad: :o
:P :nb: :ass: :sniff:
:no: :yes: :kiss: :bisou:
:duh: :grin: :rolleyes: :yawn:
:puzzled: :eureka: :bouncing:

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Keela BB kood?
Kas teavitada e-mailiga uutest postitustest?


Teema ülevaade
murjam

postitatud 05.03.2004 kell 16:23

Mul tehti u. 7a. tagasi. Sellel ajal tehti veel üldnarkoosiga ja midagi hullu polnud. Ärgates natuke valutas ja kui WC käija siis on ka valus jah ja naerda ei saanud. Aga üldiselt miskit hullu polnud. Arm on hästi peenike ja jääb ilusasti bikiinide alla.


alar

postitatud 05.03.2004 kell 16:19

mul kõhuvalu kohta ütles tollane arst et söö tablette, mine soojendusele ja gaasid on sees aga siis kui see "jurakas" kõhus lõhkes ja veremürgitus hakkas tekkima oli küll kiirabi kiire tulema, mäletan veel, et sellise rohelise UAZikuga viidi haiglasse oli siis ju aasta 83. sai kohe terve kuu haiglas istutud ja akna vahelt kajakaid seebiga toidetud. ei tegelikult lahe oli haiglas olla.


kodukiisu

postitatud 24.02.2004 kell 17:16

mina käisin pimesoole opil täpselt 5a tagasi 24.veebruar 1998 - mäletan seda et kohutavalt palju lund oli ja kui kasuisa poleks eelmisel päeval maasturit ostnud siis ei oleks vist ka mina siin foorumis praegu.
aga minul sellest halbu mälestusi pole, opi magasin maha ja ärgates tõusin kohe ja jalutasin koridoris. ainuke asi mis paha oli see et kui 2 päeva peale opi koju saadeti käisid meil külalised ja hästi lõbus oli aga mina ei saanud üldse naerda - kohutavalt valus oli, aga naersin ikka nii et pisarad silmas...


Beith

postitatud 24.02.2004 kell 14:45

Pimesoolega pidavat nii olema, et siis ei saa seda kohta üldse katsuda, lööb hästi terav valus sisse. Katsuda tuleb seda kohta, kus arvatav pimesool peaks olema, kiirete ja parajalt tugevate vajutustega.
Ja ka paremal jalal ei saa hüpata, sest siis lööb terav valu sisse.
Arstki käskis mul ühel jalal keksida ja katsus kõhtu. Minul aga ei olnud valus.

Selliseid keksimise ja vajutamise meetodeid kasutatakse ka sõjaväes.


Engineer

postitatud 24.02.2004 kell 14:33

aaa... segle kui asi annab veel tunda p88rdun arsti juurde... Tanke, et ytlesid


Beith

postitatud 24.02.2004 kell 14:24

Tsitaat:
Algne postitaja: Engineer
ee mul pime soole taga ehk selg vahest hoopis valutab.. hakkan vanaks saama n2rvidest hakkab kah jah valutama


Oled sa ikka kindel, et tegu on pimesoolest tingitud valuga. Minul kah aasta tagasi oli selline juhus, et kõht hakkas kohutavalt valutama. Just nagu pimesool oleks. Mõne päevaga tõusis palavik ja läksin arstile. See katsus ja uuris ning ütles, et see küll pimesool ei ole. Ütles, et äkki on tegu hoopis neerupõletikuga. Andsin proovid, kuid need ei näidanud midagi.
Päev hiljem viis kiirabi mu haiglasse 41 kraadise palavikuga. Ja kohutavade selja ja kõhuvaludega, nii et ei saanud kõndida ega istudagi. Oligi neerupõletik.
Pimesool on aga siiani küljes


lenxu

postitatud 23.02.2004 kell 15:13

mul on see ussjätke täitsa alles...kunagi lapsena valutas, aga lauale ei saadetud


Pacis

postitatud 23.02.2004 kell 15:09

...see op on üle elatud. valutas kohutavalt ja sain opi lauale viimasel minutil. oleks veidi rohkem aega edasi läinud, siis ei oleks ma hetkel ka siin...
...mäletan kuidas minust vanemad haiglas olijad rääkisid: las lõikavad ära, siis ei ole tulevikus muretsemist...


li-li

postitatud 23.02.2004 kell 06:03

1.sept.1985.a olin noa all ja tol ajal ei pandud opi ajal tuttuega seal midagi ilusat ei olnud..........


püsimatu

postitatud 19.02.2004 kell 00:40

See sool kadus must neljaselt.Hakkas äkitselt valutama...väga valutas, kuigi kui väga, lapseasi võib-olla nüüd polekski nii valus tundunud...lõigati välja.Sisu sain hiljem endale-kummijupp ja ema kampsuninööp ning ploomikivi, ei tea, kust see kõik sinna mahtus, igatahes oli sool täielikult umbes.


PrettyLizi

postitatud 18.02.2004 kell 17:56

Minul pimesool 17 aastat tagasi ära lõigati.

Käisin ikka mitu korda haiglas kõhuvaluga aga ei midagi.

Ja siis kui õhel õhtul näost roheline olin, siis kiire kiire hakkas. Öösel haiglasse, kohe opile ja nii kui lahti lõigati, nii kohe ka pimesool lõhkes.

Istusin pisut kauem haiglas kui tavaliselt - lihtsalt kanüülid ei püsinud paigal ja nii ei saanud piisavalt rohte, loomulikult ise ka ei püsinud paigal - aga lõpp hea kõik hea.

Üks tuttav aga sõjaväes kaebas kõhuvalu. Talle öeldi, et ära simuleeri. Aga kui ühel rivistusel kokku kukkus - pimesool oli lõhkenud - siis jälle kiire kiire oli.

Aga meil pimesoole lõikamine mööda suguvõsa käib: vanaisa 16 aastaselt, ema 26 aastaselt ja mina 6 aastaselt


Engineer

postitatud 18.02.2004 kell 14:53

ee mul pime soole taga ehk selg vahest hoopis valutab.. hakkan vanaks saama n2rvidest hakkab kah jah valutama


susanna

postitatud 18.02.2004 kell 14:15

ise pole pimesoole opil olnud, aga mees oli aastaid tagasi.
tal läks selle lõikusega nii kiireks, et tuimestus polnud veel mõjunud, kui nuga juba lõikas. sel ajal tehti narkoos ainult lastele.
siis juhtus veel selline asi, et voolik, kust kaudu mingid vedelikud välja tilkusid, oli haava sisse kinni õmmeldud. jama, kui palju. haav paranes ilusti, aga see vooliku koht jäi inetu.
iseenesest nagu lihtne op, aga kõik ei lähe alati hästi.


Ray

postitatud 18.02.2004 kell 11:59

Tsitaat:
Algne postitaja: jll
Mul on väga huvitavad mälestused


Päris teravad elamused, sellisest jandist aitab ikka tükiks ajaks.

Veremürgitus võib tegelikult väga kergesti tekkida ja kasvõi igemepõletikust.


Siku

postitatud 18.02.2004 kell 10:50

Oi jumal, kui öudne


jll

postitatud 18.02.2004 kell 10:44

Mul on väga huvitavad mälestused seoses opist tekkinud veremürgituse ja 7 päevase reanimatsiooni ning kuu ajase intensiiviga peale oppi. Maksa ja neerukahjustustest ei ole mõtet rääkida. Kui isa mind reanimatsioonis vaatamas käis siis olin olnud surnu nägu.
Talle öeldi ka, et erilist lootust pole kuna ei teatud kes või mis mul veres pesitseb millest tekkis veremürgitus. Üks reanimatsiooni õde informeeris mind, kui ma juba ühtteist mäletasin nende rohtude hindadest millega mind elus hoiti. Mingi 2-300 ml ampullike maksis ligi 100000 krooni. Neid sain ma õige mitu ööpäevas. Väga teravad elamused olid jah. Lisaks ei saanud ma haiglast välja tulles kuus kuud käia kuna süstidest tagumikku tekkis lihaste ja liigese põletik, lisaks olid reanimatsioonis kätes kogu aeg neli tilgutit vereplasma ja rohtudega ja see tekitas käeveenide põletikud mille tulemusena mu käte närvid lakkasid töötamast natukeseks ajaks ma ei tundnud ei sooja ega külma. Noh seal oli teisigi huvitavaid asju. Lahedaim oli ralli peale opist ärkamist intsensiivist reanikasse kui vererõhk nulli kukkus ja mul pilt hakkas ää minema. Tõesti joosti ja lift sõitis valele korrusele ja lifti õde ähvardati vallandada kui ma liftis suren ja rohkem ma ei tea, siis ärkasin juba juhtmete ja voolikute vahel südamestimulaator kõrval podisemas.


Siku

postitatud 18.02.2004 kell 08:17

Ei ole olnud opil, aga valutab midagi pidevalt seal parmal pool , kondi körval. MA ise arvan et närvidest ehk...


kati

postitatud 17.02.2004 kell 23:18

Ma käisin enne 4 kuud mööda haiglaid nii krdi paha oli olla pidevalt ,mingid analüüsid ka ei näidanud,et pimesooles asi.
Kuni volbriööl jälle nii paha olla,et sure ära ja siis sai Mustamäele kiirabisse mindud ,kus Eesti üks parimaid kirurge välja selgitas,et mul krooniline pimesoole vorm on ja,et ma võin nii kannatada elulõpuni ilma,et see mul lõhkeks ja võib ka lõigata.....valisin viimase sest mul juba kõrini oli!
Peale lõikust kolme kuu pärast kõik juba ilusti taastunud oli aga vot terve suvi ei julgenud õlut ega veini juua,kartsin tüsistusi!


ester

postitatud 17.02.2004 kell 22:43

T2itsa tehtud... seda asja enam pole. Mul oli v2he teistmoodi... ysna viimasele hetkele j2i asi. Selles osas, et... kui kiirabi kutsuti oli valu juba selline... et hyppaks alla kusagilt. Aga operatsioon iseenesest ei ole ju midagi hullu... no ma olin 10 sellel ajal kah. Peab tunnistama, et hiljem olen elus palju suuremat valu... arme ja operatsiooni kohanud.


kuriKass

postitatud 17.02.2004 kell 22:42

Närvid või mitte, uuringutele tasub ikka minna!
Viimase hetke peale sa seda küll jätta ei taha


Ray

postitatud 17.02.2004 kell 22:38

Tihti valutab närvidest. On endal olnud. Tuttav käis lisaks põhjalikel uuringutel, aga polnudki põletikku. Samuti närvidest.


Engineer

postitatud 17.02.2004 kell 22:27

Kellel on seda tehtud?

Endal just praegu vaikselt valutab ja siis enam j2lle ei valuta..go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad


Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
23 päringut, mis võtsid aega 0.0134048 sekundit