Kodutud.com  
Alla
   

Postita vastus
Kes saavad postitada? Kõik liikmed võivad teha uusi teemasid ja kõik liikmed võivad vastata.
Kasutajanimi:  Soovite registreeruda?
Salasõna:  Unustasid salasõna?
Teema: (soovi korral)
BB koodi vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvane tekst Sisesta kaldus tekst Sisesta allajoonitud tekst Sisesta keskelasuv tekst Sisesta hüperlink Sisesta meililink Sisesta pilt Sisesta koodiformaadis tekst Sisesta tsiteeritud tekst
Sisu:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BB kood on Sees
[img] kood on Sees
:) :( :D :lol:
;) :cool: :mad: :o
:P :nb: :ass: :sniff:
:no: :yes: :kiss: :bisou:
:duh: :grin: :rolleyes: :yawn:
:puzzled: :eureka: :bouncing:

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Keela BB kood?
Kas teavitada e-mailiga uutest postitustest?


Teema ülevaade
Teema on liiga pikk, näidatakse ainult viimast 5 vastust
sissy84

postitatud 09.10.2012 kell 13:36

Meie firma polnud/ei ole just väikeettevõte kui toimus kolimine. Kokku oli firmas töötajaid 100 aga kontoris koos müügiosakonnaga ehk alla 15 inimese. Meile öeldi, ette, et sel kuupäeval mil on tööpäev me tööd ei saa kuna kolime tootmisele lähemale (kõrval asuvasse majja). Iga inimene müügis pakkis kaasa enda asjad: asjad mida tal oli vaja uues kohas kasutada. Rämps visati minema. Isegi ülemus pakkis kaasa enda asjad ise, ok natuke aitas ka sekretär. Üks hetk oli auto maja ees ja igaüks näitas kolimispoistele, et mis kastid on vaja auto peale viia. Meil polnud mingeid pretensioone. Kui on põhipalk + lisatasu boonusena, siis 1 päev ei muuda midagi. Sama päeva teisel poolel pakkis iga inimene uues kontoris omad asjad lahti. Keegi ei vingunud. Täitsa mõnus tööpäev oli.

Murakarabaga olen minagi nõus. Kui ikka ühe kontori rent jääb kulu näol ära, et kuidas siis ei jõua üheks päevaks- nädalaks või kuuks paari töötajat tööle võtta?


iir

postitatud 08.10.2012 kell 20:35

Väikefirmas, kui omanik ütleb mulle, et täna me kõik kolime ja argipäevast tööd ei tee, siis mis vahet seal on, mille eest ma palka saan omaniku juures, kas ma pühin tolmu või teen konstruktsiooniarvutusi, kui on fikspalk. Milles see point on siis lepingule viidata?

Samas, kui firma sissetulek sõltub kellegi hästi koolitatud ajudest ja me teame, et aeg on raha, siis miks peaks ajusid panema kaste tassima? Mu arust on see ressursi raiskamine. Aga ma pole ka firma omanik, mida mina ka asjast tean


Mudjamix

postitatud 08.10.2012 kell 19:15

Noh selles suhtes on muidugi sul õigus, et nn. õhu müüjaid on liiga palju aga nii see ka päris pole, et nad midagi ei tooda/ei paku teenust jne.Päris niisama üldiselt ikka keegi raha ei anna.Nõustun et inimesed tarbivad mõtetult igast sitta ja on nõus selle eest ka maksma aga see on ju iga inimese oma valik.Ehk küll ühiskonna poolt mõjutatud, üles haibitud mingite eeskujude poolt jne. aga siiski nende enda valik.
Suurimad õhupuhujad on ikkagi pangad ja muud taolised institutsioonid.Riikide pangad just eriti.Ehk sis kui ikka uncle sam arvab et rahval on liiga palju rahhi käes siis trükib veel juurde ja nii see ühe sedeli väärtus muudkui langeb.Tegelikkuses see nii lihtne muidugi pole aga noh määravad ikkagi need kellel seda paberit megapalju on.Isegi kui nad hävivad.


kodukäija

postitatud 08.10.2012 kell 18:34

Okei, ma esitan siinkohal oma nägemuse, kust raha tuleb, olen seda küll varem teises kontekstis ütelnud, et olen teinud arvutusi suurmajandi tootmise kasumi kohta ning nii nõukaaja, kui praeguse valitsuse ajal on tulemus täpselt samasugune. Tegelik tootja, s,o, tööline, saab oma kätega toodetud puhaskasumist 2%.
Reaalne kasum tulebki millegi tootmisest.On see siis põllumajandussaadus, raamat, masin, uks või aken. Konkreetne asi, mida saab müüa.Saadav raha on kaetud vastu antava kaubaga. Lihtne ju.Arst müüb ka konkreetset teenust. Kaasaja tendents on aga "õhumüüjad", firmad, mis ei tooda midagi, vaid müüvad edasi teiste toodet/teenust. Alustame siinkohal maakleritega, lõpetame näiteks töötukassa, haigekassa või Eesti Energiaga. Terved süsteemid , mis ei tooda mitte midagi, aga teenivad varandusi , toodab keegi teine. Mida rohkem koeri, seda vedelam lake, kõik vahendajad tahavad oma kasumit. Hirmutav on, et neid vahendusfirmasid tekib aina juurde ning lugedes erinevate fondide toetussüsteemi, saigi selgeks, et toetataksegi peamiselt eimidagi tootvaid müügifirmasid. Kust see raha võetakse? Selge see, et see peab olema kaetud mingi väärtusega- toodanguga. Ühelt võetakse aina rohkem ja antakse teisele, nii see siis käib. Kapitalism Eesti moodi.
Tegelikult ei ole see ka päris kapitalism, sest kapitalism keskendub tootmisele ja müümisele, kusjuures tootjale(töölisele) makstakse nii vähe kui võimalik , aga nii palju, et tema töö teda motiveeriks, sest selge on see, et motiveeritud inimene annab paremat toodangut/osutab paremat teenust. Meil on tegelikult vastupidi, keskendutakse õhu müümisele ning tootjale makstakse nii vähe kui võimalik ja motiveeritakse juhtkonda.Jõudsingi ringiga tagasi selle kahe protsendi juurde.
Ma ei tea, kas suutsin nii selgelt kirjutada, et keegi ka aru saaks, mida ma mõtlen, aga mind tõesti hirmutab ja hämmastab see süsteem, sest ükskord ehk koidab päev, kui jäävadki ainult õhumüüjad, või, hoidku Jumal, tulebki Venemaa meile kallale. Kui tekib olukord, et Eesti peab end toitma oma vahenditest, mis saab siis?


sales

postitatud 08.10.2012 kell 13:41

Ettevõtja mõiste on meil ikka sitaks laiaks venitatud - FIE-st suurkontserni omanikeni. Mõnikord on konkreetse ettevõtte omanik peitunud tütre-tütre-tütarettevõtte taha kusagil Neitsisaarel...
Kõige selgem on muidugi FIE-l: ise teeb, ise juhib ja ise maksab omale palka. Kõige segasem lugu on pereettevõttega, kus näiline omanik on mees, aga tegelikult juhib naine või tütar ja joodikust poeg on turvameheks võetud.
Need meie 10-liikmega ettevõttekesed on ka paras rist ja viletsus, kõik on kõigiga tuttavad, üks paikkond ja seal ikka lisatööst nagu ka ümbrikupalgast naljalt ära öelda ei saa nagu ka tööleping on tavaliselt maksuametile näitamiseks...
See oli nüüd teadatuntud lähiümbruse teiste mure ümberjutustus...
Ise eelistan jätkuvalt palgatöölise ausat leiba ilma eluohtliku vastutuseta, õigusega streikida, nõuda omale ja teistele suuremat palka, ametiühingut, poliitikute ja vereimejate-kapitalistide kirumist...go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad


Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
23 päringut, mis võtsid aega 0.0077841 sekundit