Board logo

Jazz
machimos - 22.02.2004 kell 20:15

Nimetage häid jazziartiste. Ise tean Diana Kralli, Norah Jonesi ja Joice Cooling't


li-li - 23.02.2004 kell 00:40

B.B.King on tõsine kuningas jazzis....tõeline legend


zitazitikaz - 23.02.2004 kell 01:31

No Hedvig Hanson käib ka nende alla eks...
Mulle ta meeldib igatahes... praegugi tema laulab kõlaritest...


oprazi - 23.02.2004 kell 16:24

Raske küsimuse oled esitanud

Jazz on tegelikult nii suur ja lai, et ilma täpsustamata, millist jazziliiki sa kuulad, on pea võimatu soovitusi jagada.

Pakun siis kõigepealt mõned vokaaljazzi asjad:
Diane Schuur, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Karrin Allyson, Chris Connor, Nnenna Freelon.

Väga head vokaalansamblid on näiteks Manhattan Transfer ja New York Voices.

Kui kuulad tõsisemat jazzi ka, siis kindlasti soovitaks selliseid klassikuid nagu Miles Davis, Bill Evans, Stan Getz, Wes Montgomery, Gerry Mulligan.

Fusioni poole pealt on kindlasti üle prahi asjad Return to Forever ja Weather Report. Aga ka Mahavishnu Orchestra, Niacin, Mike Stern.

Jazz.funkist on tuntumad ja huvitavamad näiteks Stanley Clarke, Herbie Hancock, Billy Cobham.

Uuematest nimedest tasuks kuulata selliseid tegijaid nagu Jan Garbarek ja Keith Jarret.

Tegelikult on seegi loetletu ainult piisake meres :-D


renet - 23.02.2004 kell 17:08

eesti tegijatest Raivo Tafenau ntx, vanematest tegijatest tuleks veel ära mainida Charlie "Bird" Parker (kes on kyll juba mõnda aega võrdlemisi surnud).

siis Richard Bona ntx. veel (isegi Jazzkaarel käinud).

ja nagu eespool juba mainiti peaksid sa täpsustama, millist jazzi silmas pead, sest jazz on ikka yks suur ja lai valdkond


ester - 23.02.2004 kell 17:21

jazz on t6epoolest suur ja lai. isiklikud lemmikud: john mclaughlin, al di meola, django reinhardt, ella fitzgerald, scott joplin jne... neid on palju.


baharet - 18.10.2004 kell 15:42

Minu lemmikud on siiamaani olnud: Ella Fitzgerald, Nina Simone, Nat King Cole ja muidugi ka vana hea Louis Armstrong


Kristjan2 - 26.10.2004 kell 20:27

lisaksin ka mõne nime mida eelnevates postitustes ei märganud. Kummaline, et keegi ei maininud Koop-i, Oscar Peterson,John Coltrane jne. Võiks veel paar "maasikat" ära märkida mida kindlasti soovitan kõigile kellele jazz ja bossa-nova laadne muusika peale läheb, niisiis: Dorothy Ashby,Isaac Hayes,Pat Metheny ja Stephany Grapelli


Martin1987 - 31.10.2004 kell 21:52

Tsitaat:
Algne postitaja: li-li
B.B.King on tõsine kuningas jazzis....tõeline legend


*irvitab* Sa ajad küll jazzi ja bluesi segi. Aga mulle meeldivad peamiselt Ray Charles ja Norah Jones.


fauxhemians - 13.11.2004 kell 17:51

enda lemmikud -
John Coltrane (hilisem periood)
Miles Davis
Pharaoh Sanders
Borbetomagus


Rashnu - 15.08.2007 kell 00:19

Vaieldamatu lemmik on Kenny G.


faded - 15.08.2007 kell 08:02

njaaaa, jazz on nii suur ja lai teema et ma pole siiamaani kübetki vist sellest hoomanud. ainus asi mis mulle selge on, et meeldib vokaaliga jazz, puhas instrumentaal kisub veits keeruliseks mulle. aga pati mõned lood on ikka täitsa head.

alustasin ka armstrongi, fitzgeraldi, sinatra jne tegelastega. aga olen siuke püsimatu hing, otsin koguaeg midagi uut. viimasel ajal on kõrvu jäänud jamie cullum, amy winehouse, monty alexander.


night - 15.08.2007 kell 08:31

Ei tea kas Tallinnas ka mõni jazzikohvik on,kuhu saaks minna mõnel suvalisel õhtul veini tinistama ?


YksikHunt - 19.08.2007 kell 21:34

Tallinnas asub Martini Jazz Cafe nimeline asutus. Lisainfo aadressil http://www.martinijazzcafe.ee/

Mõnusat äraolemist teile!


bellatrix - 19.08.2007 kell 22:50

Jan Garbarek on üks mu lemmikuid. Wau!


Imre - 19.08.2007 kell 23:28

Artiste ei tegi, aga mõni Smooth Jazz raadio mängima ja voodisse lugema. Mõnus ....