Board logo

Mis Teie meelest olex see asi, mis inimese elu ära rikkuda võix?
Virgin - 20.02.2003 kell 12:56

Millised teod, asjaolud vms võixid rikkuda inimese elu täielikult ära?

murdjamees - 20.02.2003 kell 12:58

Invaliidistumine!

Tänan!

li-li - 20.02.2003 kell 13:01

suuresti ikka inimene oma elu juhib ,kuid kindlasti on palju totraid juhuseid mis ebaõnne soosivad..on ju prükkarite seas nii mõnigi pärl,kes on jäänud elukodarate vahele

li-li - 20.02.2003 kell 13:02

Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees
Invaliidistumine!

Tänan!

Vale vastus murdja
Tänan!

pisimimm - 20.02.2003 kell 13:06

Juhuste kokkulangevus.....pahade juhuste. Invaliidistumine kindlasti mitte ! Minu elu suudaks täielikult ära rikkuda ilmselt mingi katastroof miun perega... Kuid ka sellisest olukorrast on võimalus välja tulla. Oleneb ikka sellest, mida inimene hindab ja mis on tema jaoks tähtis. Mõne inimese elu suudab ntx. ära rikkuda raha - laostumine vms... Aga, kõik oleneb ju inimesest endast eelkõige...

murdjamees - 20.02.2003 kell 13:06

Lili vastasin enda eest eks! Minu elu rikuks see ära! Muud asjad ma elaks ilmselt üle!

Tänan!

mada - 20.02.2003 kell 13:44

Narkomaania küüsi langemine võib enamjuhtudel inimese eluga üks null teha... vabanevad sellest vähesed ning see vaid mööda treppi laskumine allakäigu poole...

Ka mõne pereliikme kaotamine võib selleni viia, kuigi mitte nii kindlalt ja üldjuhul mitte nii sügavale kui narkomaania...

Enda allilmaga sidumist ka ei soovitaks vist kellelegi...

MonaLisa - 20.02.2003 kell 15:05

Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Narkomaania küüsi langemine võib enamjuhtudel inimese eluga üks null teha... vabanevad sellest vähesed ning see vaid mööda treppi laskumine allakäigu poole...

Ka mõne pereliikme kaotamine võib selleni viia, kuigi mitte nii kindlalt ja üldjuhul mitte nii sügavale kui narkomaania...

Enda allilmaga sidumist ka ei soovitaks vist kellelegi...

jahh..ja veel lisaksin - mitte ainult narkomaania vaid igasugune üle mõistuse käiv sõltuvus (mängupõrgu, alkoholism jne)
ja piinavad parandamatud haigused ka kindlasti..elukvaliteet läheb nendega kiiresti alla..

Kayleigh´n I - 21.02.2003 kell 13:43

Mõttemaailm.
Vihane, enesekeskne, kinnine ja kitsarinnaline.
Mõelda haigusi endale ja ligimestele, surma ette kujutada .. ennast hävitavalt käituda .. see on kõik mõtlemises kinni.

Mara - 21.02.2003 kell 14:26

suitsetamine(kui seda ikka eriti okkalt tehakse)..joomine...pilve tõmbamine..enese lõhestamine....negatiivsed mõtted..alaväärsuskompleks...vihkamine ja viha...neid on muidugi veel karmilt palju

tamakotchi - 21.02.2003 kell 14:33

ex need põhilised tegurid ole juba ära öeldud, ex see narkomaania ja muu sellega kaasas käiv ole üx peaaegu kindel hukatusse minek aga jah ex on ka muid õnnetusi mis juhtuda võivad, mis lihtsalt eluisu ära võtavad ja mille tõttu inimene ei proovigi enam ennast pinnaletõmmata vaid aina sügavamale vajub
ma loodan et olen piisavalt tugev kui minuga midagi sellist peaks juhtuma...

tiina - 21.02.2003 kell 15:07

Arvan, et kõik pahed, mis inimese lõksu püüavad...eriti narkomaania...mängupõrgud jne.

Teiseks kindlasti see kui minu perega midagi peaks juhtuma...vaevalt siis oleks maailmas jõudu, mis mindki elus hoiaks.

Hetkel nagu rohkem ei tulegi pähe...aga kindlasti on veel asju, mis hävitaksid mu elu. Kui neid kõiki ette teaks...oskaks ka vältida...paraku ei tea

Mamba - 21.02.2003 kell 21:00

Neid asju on nii palju, mis elu p..e keeravad, kuskil mingi loll viga, juhus, ebaõnn, mingi õnnetus jne.

Lola69 - 17.03.2003 kell 22:52

Kõik need ebameeldivad sõltuvused.
Omaenda rumala ettevaatamatusega külgehangitud ravimatu või kurbade tagajärgedega haigus. Mis igal sammul meenutab omaenda rumalust. Karistus missugune ja kuidas muserdaks ...

Aga õnnetused kindlasti kah. Ei usu ma, et ma jalule jääks, kui miskine suur õnnetus mu peret tabaks.

michelle - 17.03.2003 kell 23:01

kohe päris sassi keeraks? arvan ka et narkomaania ja muud sõltuvusained (minu jaoks) lähedastest ilmajäämine, kasvõi siis suhete tasandil et perega tülli lähen. olen selle täieliku pere-sõprade kaotuse korra üle elanud ja selleks hetkeks polnud minust suurt järel. zombi vaid. õnneks sain nad tagasi

etc - 17.03.2003 kell 23:05

raha

TKtydryk - 18.03.2003 kell 09:39

olen ka raha poolt
hmm....
veel arvan et valede asjadega tegelemine

elu on karm

murjam - 18.03.2003 kell 13:40

Äkki rikkaks saamine!

Jb - 18.03.2003 kell 13:52

nuh maitea...näiteks mina mitte ei usu, et suitsetamine või napsu võtmine saaks elu ära rikkuda...kõik oleneb ju kogustest...ja intervallist...veel võin ma rahuliku sdamega väita, et ka narkootikumide tarbimine ei pruugi inimese elu ära rikkuda - rõhutan: EI PRUUGI - mul näiteid mitmeid tuua...samas loomulikult vastupidiseid näiteid võiksin tuua kordi rohkem...ka invaliidistumine ei pruugi elu ära rikkuda. oleneb taas kord invaliidsusastmest, ymbritsevatest inimestest, iseloomust...

mina näiteks tunnen, et kinni minemine rikuks minu elu ära.

void - 19.03.2003 kell 00:45

Eelkõige ja enamus juhtudel rikub inimene ise oma elu ära. Kõik ülejäänud asjad ... njah ... kindlasti mõjutavad, aga selles asi ongi ju. Kui mõjutatav sa siis olla tahad juhul kui see oleneb sinust endast?

lota_kalla - 22.03.2003 kell 12:22

pessimism!... ja igasugused sõltuvused...mis võivadki tingitud olla pessimisist...
nb! olge optimistlikud läbi ja lõhki...elu on ilus!!!!

PrettyLizi - 22.03.2003 kell 12:29

Inimene ise ja nõrk iseloom, äkki rikkaks saamine ja äkki vaeseks jäämine, traagiline õnnetus, millest välja tulemiseks ei ole kõrvalist abi, katasroof,

Aga siiski kõik oleneb inimesest endast.

arena - 23.04.2003 kell 19:10

ise kardan õnnetusi mis lõppevad minu invaliidiks jäämisega ilmselt selle tõttu et olen ema ja õe töö tõttu puudikutega rohkelt kokkupuutunud.kui sa ikka järsku enam iseenda eest hoolitseda suuda siis elu muutub ikka kohutavalt.

Ray - 22.07.2003 kell 21:58

Nürimeelsus ja madal vaimsus. Eriti aga huumorimeele puudumine. Järjekindluse puudumine, mis aitab mõnikord isegi halvatusest vabaneda

Liiga kergelt loobumine.

Monts - 22.07.2003 kell 22:24

No kõige suuremax asjax peaxin vist narkootikume ja teisex asjax pean prostituute,kuna ka nemad rikuvad sellist ametit pidades oma elu ära.See on minu isiklik arvamus.

yller - 22.07.2003 kell 22:28

rikkuda

iga pisemgi asi võib inimese elu peesse keerata
alates mingist rohuliblest, lõpetades, ma ei tea, planeet pluutoga?

kui järgi mõelda
siis see on nii

montca - 22.07.2003 kell 23:13

Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin

Ei taha tegelikult vaime välja kutsuda, et hakata mõtlema, et mis (või ka kes) võib inimese elu täielikult ära rikkuda. Pole olemas mingeid kindlaid rikkumise liike ...

arena - 23.07.2003 kell 11:42

väga noorelt saadud laps,õnnetused mis muudavad keha tegutsemis võimetuks,narkootikumid,koduvägivald,alkohol
seda nimekira võiks veel pikemaks venitada aga siin on tähtsamad probleemid minu arvates kirjas

kontorihiir - 23.07.2003 kell 11:51

Ma usun et siis kui keegi mind ntx vigaseks sõidaks autoga..,,

Hiirekas - 23.07.2003 kell 12:39

Kellegi kergekäeline otsus - OLED SÜÜDI - on läbi aegade kõige enam elusid vist rikkunud.

Nii lihtsalt pannakse tempel, ega mõelda kunagi mis sellest inimesest edasi saab.

Hiirekas - 23.07.2003 kell 12:41

Tsitaat:
Algne postitaja: arena
väga noorelt saadud laps,

Oot, oot. Minu laps sündis suht noores eas. Aga proovigu keegi väita, et ta mu elu ära rikkus.
Ta on ainust tõeline väärtus mu elus ja pigem on mu elu paremaks teinud, kui see oleks ilma temata olnud.

Venom - 23.07.2003 kell 12:58

isiklik lollus ja kuri saatus

kykloop - 23.07.2003 kell 13:04

alkohol, narkomaania, armastus ja kasiinod........

petuke - 23.07.2003 kell 19:21

See võib olla, mkis iganes! Üks vale samm ja ongi puuks

Barbar - 23.07.2003 kell 20:38

saatusesse ma ei usu, iga inimene määrab ise oma elutee.

Minu elu rikuks ära see kui ma enam enda eest seista ei suudaks.

RealBitch - 23.07.2003 kell 23:45

See peab ikka ämber olema. Kellegi surnuks sõitmine ilmselt- isiklik hingepiin+ yldine suhtumine+ trellid. Samas, kui yhel päeval kogu perega mingi väääga hale laks juhtub, siis vist läheks kyll Paldiski mnt roosasse majja, aga siis oleks juba elu teistsugune. No ja samas mingi õnnetus, mille tagajärjel sandiks jään paneks ka põntsu. harjund ise hakkama saama aga siis sõltuks juba täiesti teistest. Aga inimene harjub kõigega...

saadanas - 24.07.2003 kell 21:03

Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin

Inimene ise.
Aga inimene suudab ise ka oma elu taas rööpasse saada, olenemata sellest mis tegi või juhtus.
Vahest aitab sõber, vahest armastus.

RealBitch - 27.07.2003 kell 00:49

Nädalaga jälle targem- kõrvalt näinud, kuidas toredad inimesed ise oma elu antud hetkeks ära on rikkund ja nyyd on oi kui kahju, anti ju neilegi teine võimalus seal samas kohas, aga võta näpust, nad ei kasutand seda ära ja nii on asjad nendejaoks veelgi hullemas. Eks aeg näitab, kui kauaks... Kurb lihtsalt...

Hilikas - 18.01.2005 kell 19:54

valetamine.
Kõige hullem asi, mida ma üldse tean!

Sako - 19.01.2005 kell 15:49

vangla võib inimese elu täielikult ära rikkuda

Tommyz - 20.01.2005 kell 09:07

Olen ise ka mõelnud, et invaliidistumise tagajärjel poleks mul siin enam midagi teha, ja kui midagi nii ränka peaks juhtuma ,siis kui aus olla sooviks juba....

reheline - 20.01.2005 kell 09:17

Võlg. Rahaline võlg võib kogu elu painama jääda. Kui mingi jamaga olete miljoni jagu võlgu kaela tõmmanud, mis teete? Tean paari tüüpi sellist, nad ei suuda seda elu lõpuni tasuda.

Uss - 20.01.2005 kell 13:18

Üks õnnetu mikrosekund. Sellestki piisab.

WTF - 20.01.2005 kell 14:21

Minu elu rikuvad ära inimesed kes -ks asemel x-i kirjapildis kasutavad.Ausalt

kontorihiir - 20.01.2005 kell 14:34

sassis peresuhted, mis võivad viia traagilise lõpuni ja eriti kui sellest veel pasundab terve meedia (eks kõik teavad mida ma silmas pean)...eks katsuge normaalselt edasi elada....

Dinxu - 20.01.2005 kell 14:36

Juhuste kokkulangevus!
Kuigi... üks elusnäide: mul tuttav sai hiljuti teada, et tal kopsuvähk ja väga kaugele arenenud. Paar päeva tagasi surid tal lapsed ja naine on kriitilises seisus... peab praegu veel vastu. Eks näha ole mis edasi saab

zaavi - 20.01.2005 kell 17:23

alla andmine!!

JoanMadou - 20.01.2005 kell 18:16

Palju sõltub inimesest, sisemisest tahtest. On inimesi kes on läbi tulnud sõdadest, lähedaste kaotustest, vaimuhaigusest, invaliidistumisest... Kõigest on võimalik läbi tulla, aga kõik inimesed ei saa kõigest läbi.

Mis minu isikliku elu võiks ära rikkuda... Arvan et kui minult röövitaks võimalus tegeleda minu erialaga, siis see rikuks pikas perspektiivis minu elu rohkemgi kui invaliidistumine vms. Mul peab olema vaimset tegevust, kui ma mingil põhjusel ei tohiks/saaks mõtiskleda asjade üle mis mind huvitavad, siis tõesti ei tea mis must saaks. Vaimuhaigus vist käib ka siia alla.

gosi - 20.01.2005 kell 19:59

Uimastid ja alkoholi liigtarbimine...

Andrew - 21.01.2005 kell 19:42

Stress on kõige hullem inimese laastaja igas mõttes. Seda on paljud tuttavad tunnistanud.

laur - 21.01.2005 kell 22:25

Alkohol,narkootikumid ja ühiskond.

salliise - 22.01.2005 kell 16:16

Inimene ise suudab 100%. Peab ainult hea tahtmine ja põhjus olema.

susanna - 23.01.2005 kell 11:30

valel ajal vales kohas olemine
juhuste kokkulangevus, et kõik hakkaks allamäge veerema
valed otsused, millest saad vast aru alles aastate möödudes
põhiliselt inimene ise rikkub oma elu

skingirl - 23.01.2005 kell 12:06

Ma olen näinud kuidas miljonärist on saanud päeva pealt mittekeegi.
Lollus võib ka elu är rikkuda.

Hera - 23.01.2005 kell 13:38

Pimedaks jäämine või füüsiline invaliidistumine. Pime juhus, mis võib terve elu pea peale pöörata. Samuti võib elu rikkuda suvaliste kaasinimeste pahatahtlikkus, kadedus, õelus, laim. Enda seisukohalt muidugi ka isiklik rumalus.

euqen - 23.01.2005 kell 15:47

raha puudus, võlad ja kõik halb

Lumeleopard - 23.01.2005 kell 16:38

Minu puhul mitte miski ei suudaks mu elu ära rikkuda!

Palun vabandust avameelsuse eest, aga nii see on.

Olen* põrgus *olnud ja tagasi tulnud...
nüüd???
Mind ei saa lüüa, mind peab maha lööma!

zitazitikaz - 23.01.2005 kell 19:41

minu elu kõige hullemad asjad:
mõtlemisvõime... Mõtlen kogu aeg halbadele asjadele... Igasugused kahtlused käivad peas ringi.... See hull asi seotud järgmisega....
...ühepoolne armastus... no kui sa ikka kedagi armastad nii palju, et väikegi mõte, tema kaotamisest toob pisara silma, aga samal ajal tead, et ta teisega... siis see ka jama...

ja siis jube vaadata inimesi, kes ainult materialsest rahulolust huvitatud on... Kui nad ei suuda oma esu saavutada, siis nad ei saagi iial õnnelikuks... Ja see on tõsiselt kurb...

Rashnu - 14.08.2007 kell 18:22

Huh, kui raske küsimus. Kuna loetelu veniks liiga pikaks, siis toon välja ühe märksõna: nõrk iseloom. Sellest saavad alguse kõik ülejäänud probleemid alates huvipuudusest lõpetades sõltuvushäiretega.

ariita - 14.08.2007 kell 18:24

kui tervis läheb käest ja pöördumatult, siis on elukvaliteet küll rikutud

kaitsevaim - 14.08.2007 kell 18:46

ütleksin, et asjade/inimeste/tegevuste vastu huvi kaotamine, millest enne oldi innustunud. Samas ka hoolivuse ja armastuse kaotus. Kõik muu peale selle on vast ka juba ära nimetatud.

vaarema - 15.08.2007 kell 05:31

Mitte miski ei saa inimese elu ära rikkuda.
See et miljonärist saab üleöö kerjus ei tähenda, et tema elu on rikutud. Vabalt võib olla, et tal oli enne rikutud elu

lati - 15.08.2007 kell 08:01

oma varast, perest ja võimalusest teenida ilmajäämine.
sellega on inimene visatud ühiskonnast välja ja isegi kuuse all elamist keelatakse, sest see riivab silma.
sellistel on elu muutunud mõttetuks.
põhjuseid miks nii juhtub on palju, kuid olenemata põhjusest, tagasitulekut pigem takistatakse kui soositakse.

faded - 15.08.2007 kell 08:04

mistahes seisund milles inimene enam omadega hakkama ei saa.

Sybill - 15.08.2007 kell 08:58

nõrk iseloom ja negatiivne mõtlemine (vt. allkirja)

lati - 15.08.2007 kell 09:18

pole mingit tähtsust tugeval iseloomul ja positiivsel mõtlemisel, kui sa lukus uste ja trellitatud akendega põlevas majas kinni oled.

kontorihiir - 15.08.2007 kell 09:22

lati, no sinu toodud määratlus ei riku ju sugugi elu ära vaid hoopis lõpetab selle hilisemal pole ju enam tähtsust ega tähendust...

Sybill - 15.08.2007 kell 09:25

lati - ka see, kuidas sa sured omab tähtsust.

Nõrk ja negatiivse mõtlemisega inimene ei otsigi väljapääsu, satub paanikasse ja hakkab halama, et näed siis nüüd, siin ma suren ja keegi ei torma mind päästma....vms

Tugev ja tahtejõuline võib väljapääsmatusse olukorda sattununa (kuid otsib seda ilmselt oma vähese allesjäänud elu lõpuni) küll ka tulesurma surra aga teeb seda väärikalt... aga võib ka juhtuda, et ta pääseb

lati - 15.08.2007 kell 09:39

see oli kujund.
kui millegi nimel pole pingutada, siis ei pingutagi. reaalselt mõtlev inimene ei raiska oma energiat tühjale tööle ja mõttetule pingutusele. peaga vastu seina jooksmine reeglina ei purusta seina vaid pea.

anne51 - 15.08.2007 kell 09:44

Tsitaat:
Algne postitaja: vaarema
Mitte miski ei saa inimese elu ära rikkuda.
See et miljonärist saab üleöö kerjus ei tähenda, et tema elu on rikutud. Vabalt võib olla, et tal oli enne rikutud elu

See on väga huvitav mõttekäik. Inimene on ju pidevas kohanemisprotsessis.
Terminit "elukvaliteet" kasutatakse väga sageli, aga sel mõistel pole ju definitsiooni.

muhhin - 15.08.2007 kell 10:24

inimene ise

habe - 15.08.2007 kell 10:29

Loll otsustus, mida hiljem enam heastada ei saa...

Pebbles - 15.08.2007 kell 11:25

Vale seltskond