Board logo

"Öko"elu
Lola69 - 29.03.2003 kell 16:37

Kui ÖKO on teie elu?

ekks - 29.03.2003 kell 16:39

ee minu elu pole ÖKO kohe mitte kudagi kui siis äästi nätu nätu

penelope - 29.03.2003 kell 17:49

me vist ka mitte eriti ökoinimesed veel aga areneme

Laurikas - 29.03.2003 kell 18:22

räägi palun natu täüsemalt, mida öko all silmas pead... üldist käitumist looduses, prügi sorteerimine, alternatiivid elektri tootmisel, ressursside minimaalne kasutamine?

pisimimm - 29.03.2003 kell 19:21

Ei ela öko elu....ei tea, kas mind Euro Liitu üldse vastu võetaksegi ???

saskia - 29.03.2003 kell 19:44

Algeline ikka. Paraku on selliseks asjaks ka raha vaja...

Mara - 30.03.2003 kell 11:32

nõu öko..kahjuks mitte... kuigi peaks ju tglt...

cleona - 30.03.2003 kell 14:06

Ma eelistan ka katusel ikka eterniiti ja muud kivimeid aga mitte sammalt!

Lola69 - 18.04.2003 kell 13:01

Tjah, murukatuse vasta poleks mul midagi. Ja ka remondi vastu, mis oleks kantd siis loodulikest ideedest. Küll aga ei ehita keegi ammu enam vaid looduslikul moel. Nii et, seegi poolik idee.
Prügi kah veidi sordin.
Igat sammu ma südalinnas transpordiga ei tee, ei isikliku ega ühisega. Kesklinna tahaks küll Tallinnas autovabamaks.

Aga naljakaim "öko"elu näide oli siin vist möödund aasta Kodukirja ühes numbris, kus titemammad kuulutasid, et nemad ikka elavad suht sellist säästlikku elu. Mõtle, nad küll suurt raha sealt ei saa, aga titetoidupurgid viivad taarapunkti tagasi! Hmm, siinkohal oleks "öko" vast ikka see, kui titatoidu teeks ise? Kuigi seegi on kiiduväärt, kui taarat ilmale vedelema ei jäeta. Aa rõhutada seda ...

Lola69 - 18.04.2003 kell 13:05

Tsitaat:
Algne postitaja: Laurikas
räägi palun natu täüsemalt, mida öko all silmas pead... üldist käitumist looduses, prügi sorteerimine, alternatiivid elektri tootmisel, ressursside minimaalne kasutamine?

Just seda, mida sina sõna "öko" all mõistad. Siingi mõistavad inimesed ju asja erinevalt. Kes mökerdab kogu elamise kohupiimast tehtuga üle ja leiab, et elab nö ökoloogiliselt. Teine mõtleb energiatootmise ja muu peale. Kolmas leiab, et ta on säästlik, kui ta kesklinnast autole parkimiskohta otsides, seda murule ei pargi.
Niipalju kui on inimesi, niipalju on ka nägemusi.
Ja mind huvitaks teie erinevad arvamused.

Arwen - 18.04.2003 kell 14:22

mida mõeldakse öko all? no prahti ma maha ei viska

eero - 18.04.2003 kell 15:27

Minu elus öko on nii palju et töötan keskkonna alaseid töid tegevas firmas....sellega ka kõik piirdub.....

muhhin - 10.09.2004 kell 16:31

Ainus öko on ehk see, et üritan mingil määral oma olmejäätmeid sorteerida

jll - 10.09.2004 kell 16:41

Täpselt nii ÖKO kui rahakott ja närvid ja laiskus kannatavad. Taarat enam ei viitsi kokkuostu viia teen hoopis natuke vaesemad õnnelikuks. Prügi natuke sorteerin, jalgrattaga käin tööl (see rohkem tegelikult kiusu pärast, sest jälestan Tallinna ühistransporti ja kuupiletite hinnatõusu). Kui sisse magan või üldse ei viitsi, lähen autoga. Prügi loodusesse ei jäta. Üldiselt jälgin mida söön st. ei aja suvalist pahna näost sisse, kuid kui pappi pole siis läheb kõik.

li-li - 10.09.2004 kell 16:58

kodus tühiselt elektrit ei piina juba oma rahakoti huvideslooduse üritan puhtana hoida....alguse olen vist ära teinud

kontorihiir - 10.09.2004 kell 18:43

no plastpudelid kogun ikka kokku ja viin vastavasse konteinerisse.....
ja kui öko all ka ökonoomsust mõelda, siis asjatult ka vett soriseda ei lase ja asjatud tuled püüan ka ära kustutada....
ahjaa...sodi ka maha ei loobi

lendajapoiss - 10.09.2004 kell 21:13

Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
siis asjatult ka vett soriseda ei lase

...ma soristan küll lõpuni!

Ray - 10.09.2004 kell 21:19

Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Kui ÖKO on teie elu?

Püüan vältida plastic elu.....

Mul üks tuttav lasi maja ehitada..... ja püüti tynga teha.........

Sry, tyngt on osa meie elust.....

vantark - 10.09.2004 kell 21:22

oma konid panen prügikast ja nii et see pärast kärssama ei läheks, taarat ei viitsi viia ise, panen lihtsalt prügikasti kõrvale, tahtjaid sellele on sitaks, prügi ei sorteeri rohkem, kui taara aind, nii et ei ela öko elu

Vingats - 12.09.2004 kell 01:44

Mitte just eriti ÖKO.
Prügi sorteerin. Prahti maha ei loobi ja olen metsast koristamas käinud ka. Kilekottidest poes tavaliselt keeldun. Aga see on ka enamvähem kõik.

salliise - 22.01.2005 kell 16:50

Natuke ikka. Veega peldikut maale ei ehita ja elektrit laristame just nii vähe kui vaja. Pesumasinast ei loobu päris kindlasti, muuga annab läbi rääkida.
Sellel vennal, kes hapnikupesumasina patendi ära ostis ja luku taha pani läheks ja võtaks oma kulu ja kirjadega midagi maha, kui sellest kasu oleks. Tea, kas minu silmad näevad ükskord pesupulbrifirmade surma?
See on üks asi, mille peale juba palju aastaid tige olen. Nii palju haigeid lapsi ja reostatud loodust mõne segase tüübi rahaahnuse nimel. Ei saa aru.

Pipilota - 22.01.2005 kell 21:25

elaks vagagi oko, aga selline eluviis nouab raha ja aega (mida kellelgi yleliia vist ei ole?). prygi sorteerimine on kyll loomulik juba ja ka hambaid pestes ei lase veel niisama joosta... aga see vist ka koik..?? samas autost (mis on kohutav keskkonna saastaja) ei loobuks mingi hinna eest, sest tavaliselt soidan paevas pea 100 km ja seda maad jala ei konni ja rattaga ei soida.

Phantom - 22.01.2005 kell 22:28

Nu loodusse just prahti maha ei puista. Aga autoga sõidan küll. Eriti öko vist pole

Mc - 22.01.2005 kell 23:04

ma ei tee midagi erilist:
a) sorteerin jäätmeid (kuskil 4 aasta vast) - viin enamuse neist kokkuostu (pudelid, plast, alumiinium), paberipakendid + makulatuur kogumispunkti, muu prahi prügimäele
b) mitte kunagi ei saasta loodust rämpsuga (püüan kõik enda tagant ära koristada, ei põleta rehve, plastikut/pakendeid, ei loobi midagi maha)
c) käin regulaarselt merepõhjas prahti ülesse toomas (tavaliselt organisreeritult AWARE programmi raames või siis sõpradega ka lisaks sellel, kui kellegil abi vaja - nt randa/karjääri/merekallast puhastada.
d) propageerin paberkandjate mittekasutamist reklaamis - ma tahaks, et metsa ei peaks sellepärast maha raiuma, et mingit mõtetut jama paberile trükkida ja siis jagada möödujatele
e) propageerin enda ideid ja teguviisi teistele (kodus, tööl, sõpradele jne).

Lumeleopard - 23.01.2005 kell 07:49

Siis Austraalia on täielik ökomaa võrreldes eestiga:
Prügi käib kõik sordi järgi:
Kollane prügikast on pudelite ja paberite, metallpotsikute jaoks.
Pruun-tavaline toidujäätmeprugi ja rämps
Roheline-puuoksad ja pühkmed mis on seotud su aiaga.
Sai/leivajäänused-selleks on parkides suured vannitaolised linnutoidukad.
Prügikastid on iga u. 150 m. peal parkides ja muudes public placides.
Veejoogikohad parkides normaalse joogiveega ja toaletid ehtsa normaalse paberiga ja seebiga.
Koerakaka jaoks on parkides spetsiaalsed kilekotid, nagu supermarketites puuviljade jaoks, ja väiksemad prügikastid.
Kilekotid ja plastikkotid viime tagasi supermarketi suurde konteinerisse, kus nad lähevad ümbertöötlemiseks, mitte prügimäele linde/loomi lämmatama.
Aiavesi on võimalik paigaldada sinu jäätmeveest, so.kasutatud nõudepesumasinast või peasumasinast, ilma on keeatud aeda kasta, kuna on vett vähe ja veekokkuhoiu seadus.
Iga aasta on üks päev nn. raske prügi päev. Kui su vana külmik või diivan veetaks etasuta ära linnavalitsuse poolt.
Väiksem mittevajalik kraam-selle inimesed püüavad maha müüa laup/pühapäev garaasi sale·i päeval.
Mttevajalik aga korrakik kraam paari dollari eest...
Austraalia gov. maksab abiraha kui tahad panna päikesepatarei oma katusele elektri/soojavee tegemiseks.
Aeda saad osta odavamalt veesäästliku mulda läbi gov. agentuuri...
Roheliste puuistutamise päev igal aastal.
Nii vist saigi esmapilgul praegu kõik mis korraga meelde tuli

susanna - 23.01.2005 kell 11:08

....eelnevat lugedes..eestil on väga pikk maa, et jõuda samale tasemele

ise prahti maha ei pillu, prügi kotti ja kasti, pudelid, purgid eraldi tünnidesse, värviline teise
elektrit hoian kokku, kes ikka maksta tahab rohkem, kui asi väärt on
veekulu on selline, et eks ma üritan säästlik olla, aga pesumasin teeb ikka oma tööd

reheline - 17.09.2017 kell 08:51

Kuidas nende aastatega kodutute elu muutunud on? Kas sòidame elektriautodega juba ja oleme mõne päikesepaneeligi soetanud?
Mina ise olen hakanud kilekotte ja plastikut vältima. Samas on sõbrad saanud käsu mind elektriauto roolis nähes, maha lasta.

sissy84 - 17.09.2017 kell 10:41

* Sorteerin prügi.
* Käin "Teeme ära" üritustel oma kodukanti koristamas.
* Ostan ökobanaane ökopoest. Tänu ühele hirmsale artiklile.
* Pooldan taaskasutust riiete ja mänguasjade osas. Samuti lastetarvikud (aurutid, turvaistmed, vankrid jms). Vähekasutatud riided ja lelud on alati teretulnud. Jalanõud ja aluspesu ostan uuena. Tehnika osas mõtlen sama kui üürin välja korterit aga oma kodus tahan näha uuena kindla brändi tehnikat.

metsapull - 17.09.2017 kell 19:41

Ma olen ühe ja sama kilekotiga juba poolteist kuud poes käinud. Need rimi kilekotid on ikka tugevad.
Spetsjomm poekotid on minumeelest veidi oldtimerite rida.

freelancer - 21.09.2017 kell 10:59

Kuidas seda mõista-Ostan ökobanaane......Kohe päris huvitav oleks lugeda täpsustust antud väljandile.

sissy84 - 22.09.2017 kell 06:47

Ökopoodides on banaanid, mis on kasvatatud vähem mürgiste putukatõrjevahenditega. Nad ei säili nii kaua kui tavalised poe banaanid ja kilo hind on rohkem kui topelt.
http://www.foodispower.org/bananas/

freelancer - 23.09.2017 kell 16:57

Tänud vastuse eest.
Miks huvitas-Aga selleks et olen samuti maainimene ja suht kursis sellega kuidas toodetakse nii öko,mahe ja mis iganes kasvuprodukte.
Osad peavad lausa mahemesilasi-sellest viimasest pole ise veel aru saanud.Paber,nagu teame kannatab kõike.Kusjuures eestis saab suht vabalt kohalikku mett milles on bambuse õietolmu.

iir - 25.09.2017 kell 19:18

Plastiku kogun eraldi kokku nagu õli pudelid, vedela pesupulbri taara, ¹ampooni pudelid, klaasipesu vedelikutaara jne.
Biojäätmed lähevad komposti.
Munakoori ja munakarpe korjan kanakasvatajatele.
Kasvatan ise juurikaid, et neid talveks sisse teha - ledso ja borsi põhi. Olen korilane, nii et metsast tassin kõik koju ja võimalusel külmetan.
Sügelen veidi päikesepaneelide järele.
Taaskasutuskeskustest ostan vaase, selliseid erilisi.
Hoidun vorstitoodetest, mille koostises on "kanalihamass"
Ökopoodidesse ja toodetesse usk puudub. Ei usu lihtsalt, et eesmärk pole saada tulu.

skingirl - 25.09.2017 kell 19:30

Viin taara ära muud midagi ei tee

kondikubu - 04.10.2017 kell 22:42

Kasutan prisma kilekotte prügikottidena.