Board logo

elueesmärk
mada - 27.09.2002 kell 22:09

Kas teil on elueesmärk? Mis see on? Kas olete selle täitmiseks ka midagi teinud või on see teil koguni juba täidetud? Kas inimene peaks elueesmärgiks valima midagi reaalselt kättesaadavat, või peab see olema midagi, mille täitmiseks peab kohutavalt vaeva nägema ning tulemus ei pruugi ka sel juhul positiivne olla?

li-li - 27.09.2002 kell 22:19

oleneb ju inimesestMinul ei ole olnud mingit konkreetset eesmärki,enamus asju dikteerib siiski elu.Olen olnud uhke oma saavutuste üle ,kui mul on vaja ületada raskused.Alati tahaks ju paremat ja ilmselt on ka see eesmärk ,kui tahad omi tegemisi täiendada ja paremini teha

annabella1 - 27.09.2002 kell 22:39

Minul isiklikult küll pole mingit elueesmärki seatud.Eluke veereb täpselt nii nagu ta veereb.Olen rahul sellega mis on.Aga kindlasti on neid inimesi palju kes on endale mingid sihid ette seadnud

Kayleigh´n I - 28.09.2002 kell 15:01

Minu elu eesmärgiks on elada. Olen jube sego. Ettevaatamatu, surmale "I dare you" ütlev jne....sego noh!!

tiina - 28.09.2002 kell 15:07

Mul vist polegi elueesmärki. On küll niisugused väiksemad unistused ja tahtmised, mille poole püüelda, aga niisugust suurt, tugevat ja kindlat elueesmärki küll pole. Kunagi lapsena oli, aga vanemaks saades kuidagi kadus ära see eesmärk. Elu ise näitas, et kõik ei käi minu tahtmist mööda ja eesmärgid mida sead ei täitu alati. Lõpuks õppisin nendest loobuma.

mada - 28.09.2002 kell 19:42

Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Mul vist polegi elueesmärki. On küll niisugused väiksemad unistused ja tahtmised, mille poole püüelda, aga niisugust suurt, tugevat ja kindlat elueesmärki küll pole. Kunagi lapsena oli, aga vanemaks saades kuidagi kadus ära see eesmärk. Elu ise näitas, et kõik ei käi minu tahtmist mööda ja eesmärgid mida sead ei täitu alati. Lõpuks õppisin nendest loobuma.

Samas, kui kõik läheks sinu soovide kohaselt, kas siis oleks üldse võimalik rääkida eesmärgist? Mis eesmärk see on, kui see nii või teisiti kätte tuleb? Mina pean eesmärgiks pigem seda, mille nimel tuleb kõvasti vaeva nähe...

Virgin - 01.10.2002 kell 00:45

Elu eesmärgix on juba elu iseenesest

Mõni aeg tagasi öeldi mulle nii ilusti, et vaata kui palju on Sul neid kelle-mille nimel elada... et mõni teine ei suuda elu lõpux ka nii paljut saavutada See pani tõsiselt mõtlema ja rõõmu tundma väikestest ja natuke suurematest asjadest... ei arva, et peax rämedalt rabelema ja kõrgeid eesmärke püstitama (liiga madalaid samuti mitte). Armastus on üx ilus ja õilis eesmärk, kas pole?
Poja tulevik on kindlasti üx väärtuslikumaid eesmärke elamisex... ilma temata polex võib-olla mindki praegu

Ray - 01.10.2002 kell 02:36

Elueesmärgiks on teatav areng ning korralik ja aus "puhkus" välja teenida.

Ull Miis - 01.10.2002 kell 13:36

Njah enda elu eesmärki ma ei tea a, tahax midagi suurt korda saata, et ikka rahvas mäletax mind pärast seda kui ise siit ilmast parimatele jahimaadele läinud olen

Ray - 01.10.2002 kell 13:50

Tsitaat:
Algne postitaja: Ull Miis
Njah enda elu eesmärki ma ei tea a, tahax midagi suurt korda saata, et ikka rahvas mäletax mind pärast seda kui ise siit ilmast parimatele jahimaadele läinud olen

Just samasisulist tahtsingi õelda! Endast peab mingi märk maha ka jääma, ja soovitavalt mitte pommiauk vaid midagi helgemat!

kontorihiir - 01.10.2002 kell 22:28

No minust jääb vähemalt 2 jälge maha

pirka - 21.10.2002 kell 16:32

Mingi siht või unistus on kindlasti igal inimesel, kes väidab et pole, seda ma millegipärast ei usu hästi.
Vahe vaid selles kes kui suure selle eesmärgi püstitab. Mõnel ta kogu eluga seotud, kõik mis teeb on seotud selle suure ja kättesaamatu poole liikumiseks.
Teisel sammhaaval, ühelt astmelt teisele, et järgmisel vaatame kuhu suunas põõrata...
Kuid eesmärgid nad ju mõlemad....
Ja omaette eesmärk igal naisel juba seegi et lapsed üles kasvatada... Laps ju üks suuremaid saavutusi mis meist maha jääb

ivi - 22.10.2002 kell 12:28

mul kogu aeg mingi sihtmärk ees,milleni püüda üritan,,,suuremjaolt kõik täitunud on,,,,,,,,ja aina enam omale eesmärke püstitan,,,muidu ju igav elada,,,,halluses.

Tom25 - 22.10.2002 kell 12:36

Sellega on vist nii nagu silmapiiriga. Jõuad küll sinna, aga miski on ikka veel ees. Kui silmapiiri enam ei näe, vahid ainult jalge ette, siis on midagi lahti.

tiina - 22.10.2002 kell 12:42

No ma arvan, et üks suur eesmärk on mul kindlasti...See on lapsed tublideks inimesteks kasvatada ja neile jalad alla saada See vist kõikide emade eesmärk.
Aga niisuguseid väikesi eesmärke ju pidevalt. Osad eesmärgid saavutad, osad mitte, uued tulevad vanade asemele jne.

lota_kalla - 29.10.2002 kell 16:26

elada..palju näha tunda katsuda....ja velord elada!!! mis sest et elu üx suur voodisse pissimine on

mada - 29.10.2002 kell 16:27

Tsitaat:
Algne postitaja: lota_kalla
elada..palju näha tunda katsuda....ja velord elada!!! mis sest et elu üx suur voodisse pissimine on
lota_kalla, korra oled sa seda juba öelnud. Ja korra on keegi selle ka ära kustutanud. Äkki siis seletad lõpuks ära, miks ja kuidas see elu voodisse pissimine on?

drops - 29.10.2002 kell 16:30

eesmärk on elada - näha ja olla nähtav, võtta ja osata anda jne.

eesmärk täidetud kui kõik on rahul kaasaarvatud minaise

baharet - 29.10.2002 kell 16:31

aga mina polegi veel enda jaox elueesmärki välja mõelnud

Ehk olex see elada oma elu, nii et sellega ka rahule jääx, et olex midagi meelde ka tuletada vanaduspõlves? Nägeda, kogeda võimalikult palju? Ei tea...........

Ac - 29.10.2002 kell 16:33

Eesmärk? Eesmärk on kogu sest värgist, nimega elu, võimalikult väikeste kaotustega läbi tulla.

drops - 29.10.2002 kell 16:40

Tsitaat:
Algne postitaja: Ac
Eesmärk? Eesmärk on kogu sest värgist, nimega elu, võimalikult väikeste kaotustega läbi tulla.

aga vahel ei õnnestu siis peab siiski valima mida ja millal kaotada

Ac - 29.10.2002 kell 16:43

Tsitaat:
Algne postitaja: drops
Tsitaat:
Algne postitaja: Ac

aga vahel ei õnnestu siis peab siiski valima mida ja millal kaotada

Umbes nii jahh, kogu aeg tuleb valida. Mida millele eelistada, et tulemus oleks enam-vähem

julychill - 31.10.2002 kell 21:07

mu elu eesmärk on olla õnnelik

1tarvo - 31.10.2002 kell 22:08

Eesmärk peab olema reaalselt saavutatav. Eesmärk ei tohi olla liiga "suur" ehk võimatu ja liiga "väike" ehk kergesti saavutatav. Suurema eesmärgi võib jagada väiksemateks eesmärkideks, millede saavutamine viib järkjärgult suurema poole. Eesmärki võib olude muutudes ümber sõnastada. Kui eesmärk muutub mingil põhjusel mõtetuks, võib püstitada uue eesmärgi. Need on üldised raamid eesmärgi jaoks. Sisu tuleb igal inimesel endal välja mõelda lähtudes oma minast.

Ixan - 01.11.2002 kell 18:19

Eks need eesmärgid muutuvad elu jooksul... vastavalt kuidas mõned täidad ja mõned kõrvale heidad...

meryli - 01.11.2002 kell 18:26

elada nii, et ma kunagi kirsus lamades vöi krematoorimis pöledes ei kuuleks kirstu ääres öhatavat:"tubli naine, aga nääääeee...kui tyhjalt ja ei millegile oma elu elas"...jne

Ixan - 01.11.2002 kell 18:31

Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
elada nii, et ma kunagi kirsus lamades vöi krematoorimis pöledes ei kuuleks kirstu ääres öhatavat:"tubli naine, aga nääääeee...kui tyhjalt ja ei millegile oma elu elas"...jne

Seda nüüd vaevalt öeldakse... iga inimese elus on midagi ainulaadset ja kordumatut... ja pealegi on kõige tähtsam see, mida sa ise oma elust arvad, mitte see mida teised räägivad. Iga inimene tunneb ennast ikka kõige paremini.

meryli - 01.11.2002 kell 18:34

IXAN
siis olen rahul. ja eesmärke kui aus olla eriti ei sea, plaanid...teadagi nurjuvad

Ixan - 01.11.2002 kell 18:36

Tegelikult ei ole eesmärgid üldse tähtsad... tähtis on positiivne ellusuhtumine!

Kayleigh´n I - 01.11.2002 kell 18:39

Ixan´iga ühel nõul .. sest kas elu pole ju siis huvitavam, kui ta etteteatamata üllatusi viskab... kui ei planeeri surmkindlalt ette .. vaid lähed nn lainega kaasa ..

julychill - 01.11.2002 kell 18:40

Tsitaat:
Algne postitaja: Ixan
Tegelikult ei ole eesmärgid üldse tähtsad... tähtis on positiivne ellusuhtumine!

ma arvan, et et eesmärke ei tohiks siiski niivõrd alahinnata... ilma nendeta on elu suht tühi..

Ixan - 01.11.2002 kell 18:59

Tsitaat:
Algne postitaja: julychill
Tsitaat:

ma arvan, et et eesmärke ei tohiks siiski niivõrd alahinnata... ilma nendeta on elu suht tühi..

Mõte oli selles, et eesmärke ei õnnestu alati täita, ja see tekitab kurva meeleolu. Positiivse ellusuhtumisega ei teki mittetäitmisest niipalju kurbust ja eelarvamust, et ei suudeta ka teisi täita... nii on teisi eesmärke kergem täita...

Väga sügavmõtteline jutt tuli...

meryli - 01.11.2002 kell 19:08

IXAN
positiivses ellusuhtumises on vaid yks häda. pyydes seda ka teistesse systida vöid saada (läks teemast körvale, sry)

julychill - 01.11.2002 kell 19:11

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:

Mõte oli selles, et eesmärke ei õnnestu alati täita, ja see tekitab kurva meeleolu. Positiivse ellusuhtumisega ei teki mittetäitmisest niipalju kurbust ja eelarvamust, et ei suudeta ka teisi täita... nii on teisi eesmärke kergem täita...

paistab, et sinu eesmärk on endale mitte eesmärke seada

Ixan - 01.11.2002 kell 19:15

Tsitaat:
paistab, et sinu eesmärk on endale mitte eesmärke seada

Tegelikult pole ma midagi sellist öelnud... kuid jah, ega mul praegu mingeid kindlaid eesmärke pole... ainult positiivne ellusuhtumine!

Ixan - 01.11.2002 kell 19:17

Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
IXAN
positiivses ellusuhtumises on vaid yks häda. pyydes seda ka teistesse systida vöid saada (läks teemast körvale, sry)

Kui sind kuulda ei võeta, siis jäta see endale... ei tohi lasta end segada sellest, mis teised arvavad.

ipsu - 06.12.2002 kell 22:56

Minu elu eesmärk hetkel.....lapsed üles kasvatada ja koolitada. Plaan maximum oleks et neist ikka head inimesed saaksid.

tiina - 07.12.2002 kell 08:18

Huvitav, paljudel üldse siin ilmas on niisugune elueesmärk, nagu kirjutatakse raamatutes ja näidatakse filmides. Et noh...lapsepõlvest saati teadis mida tahab, õppis, rabas, töötas, käis läbi tulest ja veest ja lõpuks jõudis sihile.
Hm...ei usu, et tänapäeva maailmas selliseid palju oleks. On ilusad unistused ja lootused, osad täituvad osad mitte, ikka tehakse tööd selle nimel et need unistused täituksid. Aga telekast kuulates prominentide juttu a´la...juba väiksena soovisin saada ma presidendiks...või midagi taolist...sellised jutud kuidagi naljakad ja võltsid tunduvad.

Naxik - 07.12.2002 kell 08:30

njah eks ikka homseni ää elada ja eks siis paistab mis edasi saab, ikka üks päev korraga

michelle - 07.12.2002 kell 23:33

eesmärk on saavutada see et ma ei sõltu kellestki materjaalselt, et oleks korralik haridus ja laps saaks kasvatatud nii et tulevikus võiksin olla kindel et andsin endast parima, ükskõik siis mis tulemuseks on...

kontorihiir - 10.12.2002 kell 10:00

Kuidas see nüüd oligi:.... et ei oleks piinavalt valus asjatult elatud aastate pärast

Lola69 - 10.12.2002 kell 20:16

Eesmärk minu elus?
4 last. Sünnitada, kasvatada, koolitada ja ellu aidata. Ja sealt edasi kui päevi antakse nende lapsed ...

Mamba - 10.12.2002 kell 20:31

Eesmärgit peavad olema seatud, sest muidu nagu polegi ju mille nimel elada ja tegutseda.Vähemalt minul on nii

Naxik - 10.12.2002 kell 20:43

aga mille nimel ongi elada kas kooliskäimiseks laste tegemiseks kasvatamiseks ja siis ise maha suremiseks

Bix - 12.12.2002 kell 21:46

Eesmärgi seadmisega võib oma elu liiga ära piiritleda. Tänapäeval areneb elu nii kiiresti edasi, et vanaaegse soliidse ammulaskmisvõistluse asemel, kus sihtimiseks anti pool päeva ja märklaud oli punase värviga paksult laudaseinale maalitud on tegemist pigem jooksva metssea või topelttaldriku tulistamisega. Eesmärk lendab ootamatult nina alt läbi ja katsu sa siis talle kohe pihta saada.
Minu suurim eesmärk on oma elu eesmärk õigeaegselt ära tunda ja siis antud võimalus ka kohe ära kasutada.

Lola69 - 12.12.2002 kell 22:00

Elada elu nii, et ei oleks häbi elatud aastate pärast.

ipsu - 13.12.2002 kell 12:10

Inimesega juba on nii et üldiselt ta ei ole kunagi rahul...saab ta selle eesmärgi kätte ega ta selle pärast veel õnnelik ole....püstitab endale kohe uue. Ju nii peabki olema, sest kui oled eesmärgi saavutanud egas siis elu seisma ei jää....

Marla - 27.12.2002 kell 23:08

Ma loodan ja arvan, et elueesmärk peaks siiski olema realiseertav. muidu oleks ju kurb. wõi mis. see nn lõpptulemus. kus mõistad, et unistused unistusteks & vsjoo...
minu elueesmärgiks oleks niipalju näha ja tunda kui wõimalik. st. rändama tahaks minna.
kuhu iganes...
sest, ma ausalt öeldes ei taha kujutada ette nt rutiinset argipäeva, millega ma aastaid mööda saadan. sedasi. märkamatult. ja hallilt.
kuni saan 65 ja vaatan tagasi ja näen ikkagi waid neid rutiinseid argipäevi ( jah, lugege JMKE -organiseeritud elu- sõnu, siis saate ehk aru, mida ma mõtlen )...
.......................noh jah, sedasi siis.
utoopia wai mis?

Ixan - 30.12.2002 kell 00:22

On peamine, et oleksid rahul oma eluga, kui see kord lõpule jõudmas on. Kõik muu on teisejärguline.
Siin ilmas ei ole midagi võimatut. Kui inimene seda tõesti soovib ja selle nimel tõsiselt vaeva näeb, saab ta ka sellega hakkama. Niisiis tuleb valida endale eesmärgid, mida tõesti soovid täide viia ja milleks arvad endal olema ka püsivust.
Mis lapsena arvad, et tulevikus teha tahad, ei vasta alati tõele. Presidendina võib ka midagi head korda saata, kuid tänapäeva ühiskonda arvestades oleks mul häbi olla poliitik... On õige, et tõelised eesmärgid tulevad tänapäeva elustikus hetkeajendi tagajärjel, peamine on, kas oskad neist võimalustest õiged välja valida...

Hurr1cane - 30.12.2002 kell 11:33

Elu eesmärk on surra

Kuigi Simon Birch väitis midagi muud...

Ixan - 30.12.2002 kell 11:51

On veel öeldud, et elu tuleb rahulikult võtta...
nagunii ei pääse sa sellest eluga...

pipiplika - 30.12.2002 kell 14:31

Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Kas teil on elueesmärk? Mis see on? Kas olete selle täitmiseks ka midagi teinud või on see teil koguni juba täidetud? Kas inimene peaks elueesmärgiks valima midagi reaalselt kättesaadavat, või peab see olema midagi, mille täitmiseks peab kohutavalt vaeva nägema ning tulemus ei pruugi ka sel juhul positiivne olla?

eesmärk on elada ja lasta ka teistel elada ma nagu eluks ei võta eesmärke pibem ikka aasta jaoks miskit eesmärki sätin. viimati oli 2000 aastal eesmärk püstitatud ja 28.12.2000 sain oma asjaga mäele ja nüüd pole nagu uut sihtmärki kuid aastale 2003 on lausa 2 asja kuid olen rahul kui ühegi tehtud saan
jutt segane kuid ehk arusaadav.

wiz - 04.11.2003 kell 17:24

eesmärgid minu puhul muutuvad ajas. tööd teen sihikindlalt ja vahendid on ausad, sulid ja sullerid ei meeldi.

Arwen - 04.11.2003 kell 22:20

ei ole mul mingit eesmärki... tahaks lihtsalt hea inimene olla.. selleks saada

unistaja - 04.11.2003 kell 23:43

Ei ela mingi kindla eesmärgi nimel, pigem südamesoovide järgi tahaks elada. Kui aga oleks mingi eesmärk, siis kindlasti tahaks uuesti kooli minna, midagi uut õppida. Peret ei saa kahjuks veel luua, sest nii lahtine kõik veel.....

Kavaldaja - 04.11.2003 kell 23:47

ikka on - maja, auto, rikas mees ükski pole veel täitnud

aga nüüd kui tõsiselt siis ... pikemas perspektiivis ei sea eesmärke - ma vajan midagi sellist, mida ma kiiresti saavutada saan - nt käia kuskil kindlas kohas, näha mingi kindel asi ,teha midagi sellist, mis just hetkel ainuõige ja vajalik ...

püsimatu - 05.11.2003 kell 00:20

Elueesmärk
Kui ma vaid teaksin, mis see on...Liiga palju ja sageli olen selle küsimuse kallal oma pead vaevanud
Olen aru saanud, et kõige raskem ongi eesmärk enda jaoks leida...alles siis saab hakata verstaposte püstitama...
Miskipärast on selline tunne, et mu eesmärk jääbki leidmata
Või otsin ma miskit liiga erilist

anne51 - 07.06.2006 kell 10:45

Minu arvates pole ilma eesmärgita tegevust, aga ilma tegevuseta pole elu. Ilma huvideta inimestel pole eesmärke. Väga palju saavutavad inimesed, kes ei pilla end, vaid pühendavad end ühele eesmärgile.
Peaksime oskama hinnata oma võimeid ja jõudu, tundma oma puudusi ... Mingid ideaalid võiksid olla ... , kuid mitte liiga kõrged, muidu peab unustama endale mõtlemise ...
Arvan, et see on väga tähtis ja unustatud teema. Mitte ainult foorumis unustatud. Tänastel noortel on küll selle maailma tõotused ... kui petlikud viirastused....

Sybill - 07.06.2006 kell 10:58

Kui elueesmärk on saavutatud, siis on edasine elu eesmärgitu ja mõttetu või kui seatakse uus eesmärk siis see saavutatu polnudki ju elueesmärk?

Ühesõnaga ei ole elueesmärk minu jaoks midagi konkreetset. Pigem soovin muutuda paremaks, mõistvamaks, areneda ja kasvada. Elada oma elu nii, et tagasivaadates ei peaks kahetsema.

dillinger - 07.06.2006 kell 11:13

Laenaksin meeleldi oma elueesmärgi freelanceri allikrjast.

TJ

anne51 - 07.06.2006 kell 11:25

dillinger, see on ilmselgelt liiga idealistlik. Veame kihla, et sinul see küll ei õnnestu.

hendrix - 07.06.2006 kell 11:33

Tsitaat:
Algne postitaja: dillinger
Laenaksin meeleldi oma elueesmärgi freelanceri allikrjast.

TJ

laenaksin meeleldi oma elufilosoofia alused dillingeri allkirjast.

skingirl - 26.09.2006 kell 14:01

mu elueesmärk on helistada kella õigel ajal ja õiges kohas, siis ma lahkun

freelancer - 27.09.2006 kell 07:06

Ilma ilustavate sõnadeta on inimese elu eesmärk saada järglasija sellega kindlustada liigi säilimine.Edasine sõltub juba sellest,millise ajupotensiaaliga järeltulijaid keegi meist suudab valmistada.

Marxendorf - 27.09.2006 kell 07:37

Minu elueesmärk!

On elada oma elu hästi ja mitte astuda enam samadesse ämbritesse, kust ma kunagi olen juba oma jala leidnud! Armastada ja olla armastatud oma naise ja tulevaste laste poolt. Olla hea isa ja abikaasa! Kasvatada oma lapsi armastuses ja alati leida nende näolt naeratus ja näha nende õnnelikku lapsepõlve! Mitte kunagi enam teha haiget oma Väikesele-Vidinale! Olla talle truu, mida ma pikka aega ei suutnud! Loodan, et olen oma patud andeks saanud!

Ühesõnaga on eesmärk näha õnnelikku perekonda!

dazbooob - 27.09.2006 kell 08:13

eesmärk on otsida auku, et teha paukkku ning loota, et peale kaja sealt kunagi, midagi muud tuleb

2mustikas - 27.09.2006 kell 08:47

kui tulin siia ilma, ümbrikut eri-ülesandega kaasas ei olnud, nüüd olen kindel, et see on siin meile kirja pandud sõnumitesse ja sümbolitesse, otsi ja leia.
Aga tavaülesanded on , nagu ka teistel.

Imre - 27.09.2006 kell 08:58

Elueesmärk: võimalikult väheste murede ja probleemideta elupäevade lõpuni elada.
Järglaste pärast ei muretse, iibe pärast ka mitte.
Olen egoist ja mõtlen ainult enda heaolule, teistest on mul suhteliselt ükskõik.(ja neetult rahul sellega!)

Marxendorf - 27.09.2006 kell 09:03

Peaasi ongi ju Imre, et sa ise rahul oleksid!

anne51 - 27.09.2006 kell 10:02

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Ilma ilustavate sõnadeta on inimese elu eesmärk saada järglasija sellega kindlustada liigi säilimine

No ma ei tea ... Paljud mõtlevad liigi säilimisele? Pealegi ei ole inimene ohustatud liik maakeral. Iseasi, kui keegi mõtleb rahvuse säilimisele, aga ma ei usu ka seda. Isegi soov saada järglasi on paljudel naistel kuhugi kadunud.

skingirl - 27.09.2006 kell 10:09

anne51, inimene ei ole ohustatud liik, inimene on maakera ära kurnand ja sigib väga pöörase kiirusega, inimesi on palju ja kui inimene ise mõtleks, et ta ei pea sigima kui loom vaid mõtlema oma arenemise peale.

officer - 27.09.2006 kell 10:12

minu puhul on eesmärk elada nii,et täiega naudiks tänast ja rõõmuga ootaks hommset päeva!

freelancer - 27.09.2006 kell 14:32

Me ju räägime elu eesmärkidest.Kõikide asjade eesmärk on saada järglasi ja kindlustada järjepidevus arenguahelas.See,et mõned nagu hamstrid paljunevad on juba iseasi.

jeena - 28.09.2006 kell 08:46

minu eesmärk on enamus eluks vajalikuga ise hakkama saada,midagist tuleb igapäev juurde õppida.
tänaseni olen endaga rahul.

murdjamees - 28.09.2006 kell 08:54

Kõige õigem elueesmärk on kirjas Freelanceri allkirjas!
Kes nii ei ela, elab mõttetult!

Maiu - 28.09.2006 kell 18:48

Elu eesmärk, ei saa olla järglaste andmine, vähemalt mitte selliselt püstitatud teemaalgatuse vastus. See võib olla, aga sigimine on siiski looduse põhimõte. Elu eesmärk tuleneb inimesest enesest, mida just tema tahab elus saavutada, kuhu jõuda.

freelancer - 28.09.2006 kell 18:58

siis oleks ka viisakas kui sina kui jumalale ligemalseisev inimene seda ka teeksid ja muudaksid teema näiteks selliseks.

Milline oleks foorumlaste elu eesmark.

Ja küsimus saavutaks hoopis teise ja konkreetsema mõtte.Või see ei kuulu teie kompetentsi.Ai sa meeldid mulle.

Maiu - 28.09.2006 kell 19:00

kas "elueesmärk" ja "elu eesmärk" teevad selle mõttelise vahe, et me saame jälle asjast erinevalt aru?

freelancer - 28.09.2006 kell 19:05

Las olla

boobster - 01.10.2006 kell 17:11

Elueesmärk... hmm... hea küsimus. Esiteks see, et elu oleks võimalikult nauditav- nagu öeldakse, elu tuleb ikka mönuga vötta
Ja kuigi mul veel peret, seega siis armastatud naist ega lapsi ei ole, tahaks ma kunagi, kui nad tekivad, neile pakkuda parimat, mida oskan, et siis sellest rõõmu tunda. Olen selline inimene, kes ei pea elus oluliseks meeletute miljonite kokkuajamist (ega vastu ka ei oleks, kui tekiks need miljuunid ), vaid ka pisiasjadest rõõmu tunneb

2mustikas - 02.10.2006 kell 09:37

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Kõikide asjade eesmärk on saada järglasi ja kindlustada järjepidevus arenguahelas.

Pakun näiteid olendite ja asjade eesmärkide najal:

A- Me püstitame endale elu eesmärgi saada lapsi.
Lapsed suured juba ja lähevad laiali mööda ilma.
Meil jälle valu, eesmärgid lähevad laiali..
Tuleb sotsiaalametnik ja kogematta rikub tuju ära...
eesmärk oli nii kõva, et ei jäänud aega oma tervistki näppida.
ja nüüd eesmärgid ka läinud, mille nimel elada?

B- Oled vana ja eesmärgid läind, sõbrad on alles ja nad suhtlevad sinuga meeleldi, sul on ka midagi neile anda, peale sõpruse, näiteks oled terve ja teed torutööd. Just torutööd tehes saad suhelda ja uusi võimalikke eesmärkke näha.....

C- Siis lähed tantsukursustele sest tahad veel enne küünla kustumist olla kvaliteetne ka väljastpoolt.
Saidki jälle uusi suhtlejaid juurde, eesmärki valides paranes ka seisund seestpoolt.

D- Ka kaasa avastab et peaks minema kursustele ja temalgi tekib uus suhtlusring, sealt saab ta teada, et tal on võimalik hakata vedama käsitöö ringi
tuul ja motikad.
Ja ongi läind jälle suhtlema...

E- Naine arvab, et laste sünnitamine ei ole tema eesmärk, saab just hea töökoha ja satub olema õigel ajal õiges kohas.
Nüüd ujub ta pärivett ja kasutab ka oma vaba aega selleks.
Äkki ( kuigi juba elust läinud on pool) , märkab naine et tegelikult oleks pidanud olema tal rohkem sõpru ja just neid , kellega suhelda kõigest ja et ta ei ole sõpradele pühendanud piisavalt aega....
Ta sisemuses keeb nüüd tulemus , kus töö on otsa saanud, ja temaga suhtlejaid on väheseks jäänud..
Naine loeb juhuslikult lehest, et vajatakse ettevõttele uut juhti, kes suudaks raskes majanduslikus seisus ettevõttet pinnale tuua.
Läind ta oligi....

D- Pere nagu pere ikka. Naine on juba esimese eesmärgi saavutanud ja suhtleb nüüd oma aiaga.
Ka mees saab osa sellest aia kummardamisest.
Mees istub koos teiste mehhanisaatoritega poe taga õllepingil ja kurdab, et ei mõista naist , miks ta küll selle aiaga seal mässab iga hommik ja õhtu.

E- Ja lõpuks ka siis asjade eesmärkidest.
Pesupulbri pakk on poes letil ja vaatab ostjale näkku oma ilusa ja särava sidruni pildiga.
tüdruk võtab just selle , sest seda reklaamiti juba terve pool aastat.
Pulber sai lõpuks pakist otsa ja tüdruk vaatab pakki, mis sellest teha saaks. Otsutab, et sellest ei saa midagi teha ja viskab selle ära.
Keegi kodutu leiab selle tühja paki ja tal on hea meel, sest ta saab oma ahjule süütust sellest, see ilusate kirjadega kollane pakk põleb hästi, kodutu on rõõmus.

reheline - 09.06.2019 kell 08:28

Vaadates ringi, on ainus eesmärk jääda normaalseks. Tõtt öelda, polegi see nii raske, sest igasuguseid debiile ja lõnguseid paistab ainult lisanduvat

sissy84 - 11.06.2019 kell 16:28

Lugesin just raamatust, et elu mõte ei saa olla eraldi, lapsed, töö, naudingud jne...
Ühel juhul põgenevad lapsed kaugele, et pääseda armastavast lapsevanemast. Samal ajal langeb ilmselt depressiooni siis too armastav lapsevanem kuna elu mõte justkui kaob. Soovitan lugeda "Emaarmastus" Anatoli Nekrassov.

Töö puhul oleks pensionile minek suur löök ja ilmselt tuleks siis surm kiiremini kui vaja.

Ainult naudingute puhul saab inimesest sõltlane.

Elu mõttes peab sisalduma elu enese täiuslikkus ja see eeldaks elu kõigi koostisosade harmoonilist kooseksistentsi.
Mulle meeldib Anatoli Nekrassovi käsitlus elu mõttest.
Lisaks: Elu mõte seisnebki Eneseni - oma olemuseni, oma Jumalani, koju jõudmises. Koju jõudmise all ei mõelda surma. Jumala tähendus on ka meil kõigil erinev.

Igapäevased eesmärgid: lapsed, hea töö, ilus kodu jne... Need ei ole elu mõte. Need on plaan mida inimene lisaks kõigele muule täidab. Verstapostid/soovid.

Lugesin veel raamatust väärtuste süsteemi nimekirja ja selgus, et pean midagi enda eluski paika loksutama.
1. Tema
+ Temake Paar
2. Kodu
3. Lapsed
4. Vanemad - suguvõsa - kodumaa
5. Tegevusala - töö
6. Hobid - sõbrad - kõik muu.

Ma ei tea aga mul on olnud enne kõike peale iseenda ja mehe siis nn 2. kohal lapsed.
* Kodu: paari loodud ruum "kodukolle". Pole kindel kinnisvara pind siis.