Board logo

Persona non grata
Lola69 - 04.11.2003 kell 22:24

Kas teil ja/või teie kooselukaaslasel on mõni isik, keda te parema meelega omal kodusel territooriumil ei näeks/ei tahaks tervitada? Ta võib ju olla ilmas olemas ja tuttav, aga liiga ligi lasta isikut ei tahaks? Või on koguni mõni selline inimene, kelle hoiaks üldse endast eemale. Kes on suisa elus persona non grata'ks?

Arwen - 04.11.2003 kell 22:27

no neid on ikka küll ja küll... loetelt läheks vägagi pikaks. igasuguseid tüütusi on olemas

Marla - 04.11.2003 kell 22:35

Ei ole ma kohanud selliseid inimesi.
Weel mitte.
Ehk jääbki nii?
Noh.
Pealegi, kui ei soowi näha, ega siis näegi.

Kayleigh´n I - 04.11.2003 kell 23:20

Inimesed jäävad ainult sekundiks sellisteks, keda võibolla vihanud olen.
Aga kõik on muutuv.
Ja elama peaks andestades kuni viimase minutini.

unistaja - 04.11.2003 kell 23:30

Mu kaaslasel on küll üks persoon, keda ta lausa füüsiliselt vihkab. Ja ega minagi mingi pühak pole, et kõik võivad mind enda huvides kasutada. Kui ikka mulle on liiga tehtud, siis parem ärgu oma nägu minu kodus enam näidaku.

marintz - 04.11.2003 kell 23:31

Minul on küll..ja need on tavaliselt sellised tüütud persoonid kes purjuspeaga leiavad väravaaugu üles,siis kakerdavad mööda aeda uhh,ma paljast mõtlemisest sellele lähen keema

unistaja - 04.11.2003 kell 23:32

Tsitaat:
Algne postitaja: Kayleigh´n I
Inimesed jäävad ainult sekundiks sellisteks, keda võibolla vihanud olen.
Aga kõik on muutuv.
Ja elama peaks andestades kuni viimase minutini.

Sorry, kuid nii naiivne ma nüüd ka enam pole, et kõigile andeks andma kipun. Liiga valusaid haavu olen saanud. Sest need, kes sind hoiavad, ei tee Sulle lihtsalt nii hingepõhjani liiga, et andestada ei suudaks.

Kavaldaja - 04.11.2003 kell 23:44

jah on.. ei taha kuulda ega näha temast midagi .....

Kayleigh´n I - 04.11.2003 kell 23:51

Tsitaat:
Algne postitaja: unistaja
Sorry, kuid nii naiivne ma nüüd ka enam pole, et kõigile andeks andma kipun. Liiga valusaid haavu olen saanud. Sest need, kes sind hoiavad, ei tee Sulle lihtsalt nii hingepõhjani liiga, et andestada ei suudaks.

Ma olen kah haiget saanud. Aga täna mõistsin, et mis vahet sel on? See teeb tugevamaks. Loodetavasti paremaks. Ma ei tea, kui kaua ma siin olen või kui kaua mõni mu tuttav, keda ma ei kannata.
Lihtsalt vahel muutub enda vaade asjadele.

Aga see tegelikult ei ole oluline, mis ma ütlen. Ma ei tunne teid ega tea põhjusi, miks te kedagi vihkate. Ja ma ei tahagi teada. Iga inimene elab oma võimete kohaselt. Ja mina ajan täna pada.
Päikest

Lola69 - 04.11.2003 kell 23:58

Selleks ei pea alati tingimata vihkama. Ei veidi ega kogu südamest.
Lihtsalt ollakse ettevaatlik. Mõni inimene toob selle ettevaatuse meis lihtsalt tugevamalt esile.
Me oleme kord juba alalhoidlikuks loodud. Paljud meist.

unistaja - 05.11.2003 kell 00:04

Tsitaat:
Algne postitaja: Kayleigh´n I
Tsitaat:
Algne postitaja: unistaja

Ma olen kah haiget saanud. Aga täna mõistsin, et mis vahet sel on? See teeb tugevamaks. Loodetavasti paremaks. Ma ei tea, kui kaua ma siin olen või kui kaua mõni mu tuttav, keda ma ei kannata.
Lihtsalt vahel muutub enda vaade asjadele.

Aga see tegelikult ei ole oluline, mis ma ütlen. Ma ei tunne teid ega tea põhjusi, miks te kedagi vihkate. Ja ma ei tahagi teada. Iga inimene elab oma võimete kohaselt. Ja mina ajan täna pada.
Päikest

Mul oli ka aeg, kus mõtlesin, et mis vahet sel on, et ma ei tea ju, mis mind ees ootab, kuid kui mu oma ema mu sünnipäeval minu sõbrale turja kargas vot siis mu vaated muutusid. Ma võin ju andestada, kuid ma ei unusta nii kergelt. Kui ikka terve elu on antud mulle katteta lubadusi, siis mingil hetkel tuleb lihtsalt piir. Eriti kui seda teeb oma ema.

unistaja - 05.11.2003 kell 00:07

Võin veel öelda, et ma armastan oma ema, kuid tunnen, et kui ma jätkaks temaga suhtlemist, saaks ma veel rohkem haiget. Tunnen seda. Ja üldse, emaga mul tihtilugu mingi jama. Liiga valus teema. Kuid elu õpetab.

pisimimm - 05.11.2003 kell 09:34

Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Kas teil ja/või teie kooselukaaslasel on mõni isik, keda te parema meelega omal kodusel territooriumil ei näeks/ei tahaks tervitada? Ta võib ju olla ilmas olemas ja tuttav, aga liiga ligi lasta isikut ei tahaks? Või on koguni mõni selline inimene, kelle hoiaks üldse endast eemale. Kes on suisa elus persona non grata'ks?
Jah, minu jaoks on 1 selline inimene olemas, kuigi vajaduse korral suudan ma temaga kenasti suhelda Aga sisimas on ta minu jaoks 'persona non grata'

vantark - 05.11.2003 kell 09:36

päris sellist kellega ma kohtuma pean aga tõesti ei taha pole.

ipsu - 05.11.2003 kell 09:47

Minu ämm on selline isik, kellega ei suhelda ültse. Minu ema........mida vähem ta meil käib, seda parem.

viidik - 05.11.2003 kell 10:09

irl ei ole sellist persooni. Aga Merle Palmiste ja Tiina Park on taolised, keda ma ei lase televiisori kaudu oma koju.

Lady - 05.11.2003 kell 10:10

Jah, mõni persona võiks küll Põhjapoolusele olla pagendatud!

tiina - 05.11.2003 kell 10:17

On ikka mõni selline inimene. Aga ma ei vihka neid. Olen Kayga siinkohal üsna ühel arvamusel... Ma isei ei vaevu neid vihkama...las nad olla...kui võimalik, siis hoidun neidt lihtsalt...milleks vihata ja enda energiat sellele kulutada...pigem on mul nendest paarist persoonist hale...

Beith - 05.11.2003 kell 11:41

Mõni inimene on tõesti ebameeldiv, keda heameelega ei kohtaks, kuid ei vihka kedagi. Vihkamine teeks kahju aid mulle enesele. Mavõin nendega mingil viisakuse tasemel vestelda, kui vaja, ent parema meelega hoian eemale.

viidik - 05.11.2003 kell 11:54

Tsitaat:
Algne postitaja: Beith
Mõni inimene on tõesti ebameeldiv, keda heameelega ei kohtaks, kuid ei vihka kedagi. Vihkamine teeks kahju aid mulle enesele. Mavõin nendega mingil viisakuse tasemel vestelda, kui vaja, ent parema meelega hoian eemale.

Jah, meil töötas üks tädi, kellega oli lausa raske ühes ruumis viibida, nii palju negatiivset energiat kiirgas temast.

pointer - 05.11.2003 kell 11:58

üks hea tuttav ja kursusekaaslane vanadest headest aegadest on küll selline. Ta lihtsalt hull lobamokk ja möliseja. Võib vist üksinda tund aega järjest rääkida ilma et paneks tähele, et teda ei kuulatagi.

Aga hea sõber ja tore inimene on ta ikka.
Vahel lihtsalt liiale. Ja persona non grata ta ka pole.

chi - 10.11.2003 kell 17:03

Üsna mitu sellist inimest on. Mõned tegelikult mulle konkreetselt midagi teinud pole aga midagi nendes lihtsalt peletab eemale. Ohutusse kaugusesse.

kodukiisu - 10.11.2003 kell 17:17

On jah. Üks neist on minu exmees. Siis on veel paar sugulast - vahest mõtlen, et mul ikka üliidiootlik suguvõsa...
Detailidesse aga ei hakka laskuma.

madu - 11.11.2003 kell 14:55

Mina püüan ennast eemal hoida inimestest, kes püüavad mind nende vaadete järgi elama panna. OK, püüa, veena mind, aga ära solvu ja kuuluta kõigile oma pettumust a' la "no küll on nõme mõrd", kui ma vedu ei võta. Olen endaga rahul ja kui pole, siis muutun ISE.

See tekst oli mu elukaaslase onupoja naisele, keda ma mitte enda territooriumil näha ei tahaks Anna andeks, kuid minust EI SAA kodukana!

Ray - 11.11.2003 kell 15:40

Minu koduterritooriumil on 99% mittekutsututest inimestest mittesoovitavad isikud ja suhtun neisse vaenulikult.

Ja ma ei kutsu tavaliselt kedagi külla.

li-li - 25.11.2003 kell 06:33

mul on ka üx selline inimene keda ma oma elamisse never ei lase aga pikemalt ma sellel ei peatux

Killagal - 25.11.2003 kell 10:04

On selliseid inimesi .. kahjuks...

norija - 25.11.2003 kell 10:06

Mina ei lase oma koju heameelega üleüldse mitte kedagi. Kodu on privaattsoon, täiega.

udupea - 25.11.2003 kell 10:12

hetkel olen ma ise persona non grata mõnedele

Godfather - 01.03.2006 kell 00:14

mitte - soovitud inimeste nimekiri on üüratult pikk, ainult üks - kaks inimest on alati oodatud, olgu siis kell kas või neli hommikul.

Imre - 01.03.2006 kell 01:29

Oma koju...hmm, ma ei tahaks hea meelega kedagi võõrast siia lasta. Ok, minut-kaks, rääkigu oma jutt kiirelt ära ja uks on sama koha peal, küll leiab väljapääsu.
Kodu on minu kindlus, ma tunnen ennast hästi siin.
Võõrad ei kuulu siia.
Ka tuttavad mitte.
Lühike ja konkreetne jutt ja tehku minekut.
Kui asi vajab pikemat arutamist, läheme välja istuma kuhugi.
Midagi süüa/juua kõrvale, siis võin vabalt tunde veeta.
Persona non grata ?
On üks inimene tõesti. Pikemalt ei peatuks, aga korduvalt vastu silmnägemist annaks ikka küll. Rahuliku südamega ja ilma süümepiinadeta.

Pipilota - 01.03.2006 kell 02:22

oma koju lasen ma igatsugu ilmahulguseid, aga on yks inimene, keda ma isegi ei tereta. kahjuks on ta mu sugulane ja nii monigi kord satume yhte seltskonda.

trash - 01.03.2006 kell 15:42

On üks selline kelle peale ma väga põlema süttin. Mehe eks. Mulle lihtsalt ei meeldi pealiskaudsed ja värvitud inimesed aga kui nad juba minu kallale kipuvad siis parem, kui nad tee peale ette ei jääks... Üks on veel aga temaga saan vajadusel suheldud ka, kuigi sisimas põlgan teda vaikselt edasi. Muidu olen suht andestav inimene

Andrew - 01.03.2006 kell 18:25

Mul halb komme öelda ebameeldivale isikule, et ta on jõle. Seega mind see probleem ei vaeva.

Tascan - 01.03.2006 kell 19:43

On paar inimest keda ei salli, hoidun neist eemale. Mulle ei ole negatiivseid inimesi vaja

2mustikas - 02.03.2006 kell 00:05

ikka on natsi neid agressiivseid, ultra-lobisejaid ja kuulama pean isegi siis, kui olen väsinud, aga andestan ja natsi mõõdan olendit ja teen ainult endas korrektiive.
Ega ei ole kerge, siis isetuks jääda

anne51 - 02.03.2006 kell 11:24

Ei ole minu elus sellist inimest. On tülitsetud ja lepitud. Tüli kestab mul ühe persooniga juba mitu aastat, aga kui ta ühel päeval tuleks, et asjad sirgeks rääkida, siis ma vähemalt kuulaksin ta ära. Aga ta ei tule ja mina ei lähe ja ei huvitagi.

arthas6014 - 03.03.2006 kell 14:21

Kui on midagi vaja, siis on midagi vaja. Kui asi 2ra tehtud, siis elu l2heb edasi.

exactly - 03.03.2006 kell 14:25

Ei ole selliseid inimesi......olen selleks liig hea suhtleja. Aga üks naabri koeradest võiks küll minu õuest eemale hoida,krt kuseb igale poole!

Marla - 03.03.2006 kell 16:00

Ei ole selliseid inimesi.
Eks aeg-ajalt satub teele ka ebameeldivad persoone, kuid alati võib taolistega suhtelmise katki jätta ka. Ja nii ongi läinud. Kõik, kes hetkel ümber, on väga meeldivad.

asiatec - 07.03.2006 kell 20:51

Persona non grata, kas võib tuua paralleele minu kasutajanimega näiteks.

lenxu - 07.03.2006 kell 20:55

On küll selliseid inimesi, kellega ma hea meelega kokku ei saaks...

LadyButterfly - 07.03.2006 kell 21:49

Leidub selliseid ikka, keda parema meelega väldiks aga kõik on talutav - ka ebameeldivad inimesed

2mustikas - 08.03.2006 kell 00:12

minul ka nüüd on üks selline, keda kohata ei tahaks , uus ülemus, lähen lihtsalt töölt minema, enam ei talu koosolekutel enda alandamist ilma põhjuseta.
mulle lihtsam versioon

Sybill - 08.03.2006 kell 09:56

On küll üks selline persona non grata. Aga ta lihtsalt ei julgeks minu koju tulla Seega pole probleemi.

Chili - 30.03.2006 kell 20:19

Ma olen ise üks persona non grata mõnedele
Minu juurde on küll kõik alati oodatud, kes ei tule halbade kavatsustega

Phantom - 30.03.2006 kell 22:30

Ma olen küll hästi tolerantne inimene, aga sellegipoolest on üks inimene keda ma hea meelega ei näeks. Eks ta ole selle ise põhjustanud Aga detailidesse siinkohal ei laskuks.

Hera - 30.03.2006 kell 22:34

Hetkel küll kedagi sellist ei meenu, olen aga ka praegu suht laisk suhtleja. Minu juures käivad hetkeseisuga vaid need, kes siia tõesti oodatud ja teretulnud on.

Poopie - 31.03.2006 kell 08:00

paar isikut on kellest ei tunne rõõmu kui tänaval või mujal kohtun, kahjuks.