Board logo

Hall mass
anahid - 18.01.2005 kell 10:30

Misasi on hall mass ja miks ta enamuses arvab, et seda ei ole....kas halli massi üheks tingimuseks on pidada ennast hallist massist erinevaks...aga see kes tunnistab, et on hall mass, kas see siis ei ole seda või? Aga kui see lihtsalt ei huvita, kas siis ei ole või kui huvitab, kas siis kindlasti on või?

Lumeleopard - 18.01.2005 kell 10:43

Mind on ikka rohkem kutsutud valgeks vareseks või mustaks lambaks... Tõsiselt!Ja kui need 2 värvi kokku segada, siis.....HALL tulebki välja!!!

Mulle see tagasihoidlik hiirena peitu pugemine ja mitte silma paistmine meeldib e. olla hall mass...sarnane kõigiga.
Mingit probleemi poleks,elaks nagu kõik...murevabalt või sarnaste muredega.Natuke nagu vana vene riigi ajal...
Minu probleem on mõtlemine-tegelen sellega liiga palju vist ja nagu mu ema armastas ennast väljendada minu koha pealt, et üks loll jõuab rohkem küsida kui 9 tarka vastata.
Mu vanamees väidab, et sellepärast ma olengi siin Austraalias, et mõtteviis on teistsugune...
Kes teab? Ja kas see kõik teeb mind halliks kokkuvõtlikult või mitte, ei oska öelda...
Arvan, et olen nagu kõik inimesed: oma heade omadustega ja vigadega...

ZyOn - 18.01.2005 kell 10:45

Sellist asja nagu hall mass ei ole olemas. Inimesi on palju ja kõik ei saa olla teistest 100% erinevad, paljuski on ka inimestel samad väärtushinnangud ja eluideed, kas nad siis on hall mass sellepärast? Mõni jalutu invaliid näiteks järsku arvab, et need kellel kõik jäsemed alles on hall mass ja tema on erinev. Ja kusjuures tal oleks ka õigus selles. Neid keda see morjendab siis saag kätte ja enda jalgu nüsima.

GrinningSoul - 18.01.2005 kell 10:56

inimkond ongi üks suur mass...hall või misiganes värvi ja see liigitub veel sadadeks oma ette massideks eriparameetrite järgi

anahid - 18.01.2005 kell 10:59

Nii et siis küsimus on ainult selles kui hall keegi on...
Mida rohkematesse massidesse kuulutakse seda hallim?

GrinningSoul - 18.01.2005 kell 11:01

hall võid sa olla siis, kui millegagi välja ei paista, samas sisemuses võib palju olla, et võta siis kinni.......

renet - 18.01.2005 kell 11:09

halli massi pole vaja kaugelt otsida, meis kõigis on see olemas, asub peanahast natuke allpool

anahid - 18.01.2005 kell 11:13

Jah, kelles rohkem, kelles vähem

Lumeleopard - 18.01.2005 kell 11:14

vahest hall olemine on rohkem füüsiline .... või olemine hallilt OMAPÄRATU?
Olete ju kõik tundnud, kui tuled peale nädalatepikkust tööd koju, vaaritad, keedad, koristad...hommiku kui ärkad, siis peeglisse ei taha vaadata, kõik lemmikriided seisavad inetult seljas.
Emotsionaalselt tühjaks imetud nagu sidrun, naljad naerma ei aja, kaasinimesed näevad välja kuidagi vaenulikud ja ebahuvitavad...aju oleks nagu kokku jooksnud....
Hall taevas, hall elu, hall meeleolu, ja lõpuks hallus vallutab hinge?

Seda vist võib nimetada ka üksluisuseks ja igavuseks!

salliise - 18.01.2005 kell 19:12

Metsa iga puu ei jää meelde, millegi poolest erilised kindlasti. Kadakas keset pajuvõsa tõmbab tähelepanu nagu kodutu Olümpia hotellis ja mantli ja lakkingadega isend maakolkas.
Selleks, et erandid välja paistaks ongi halli massi vaja. Mingit tausta ja võrdlusmaterjali.

Andrew - 18.01.2005 kell 19:27

Hall mass e. rahvahulk, kes laseb ennast rutiinsest elust kaasa viia. Mingi säde peaks ikka igas inimeses olema.
Vaata ka:
allaheitlikkus, kuuletlikkus, alandlikkus, sõnakuulelikkus, leplikkus, ükskõiksus.
Halli massi kõrgem tase on suitsiidikud.
Ex see on minu arvamus.

viidik - 19.01.2005 kell 09:00

Tahaks ka mõnikord hall mass olla, aga ei saa - igal pool torkan silma...

reheline - 19.01.2005 kell 09:09

Hall mass tekkib siis, kui vaatlejal on suurusehullustus peal. See on igaühe enda silmades.

anahid - 19.01.2005 kell 13:31

mhhh....hall mass on suure ego ilming....siis tunduvad kõik teised hallidena

habe - 19.01.2005 kell 13:34

selle massiga on ju nagu metsaga - eemalt vaatad et mets, mets - kohale jõuad, siis hoopis puud, puud...

Tommyz - 19.01.2005 kell 15:29

Sama "kamm", mis Viidikulgi, siiamaani olen jäänud igal pool meelde ja kohe mitmeks heaks aastaks, imelik

Sako - 19.01.2005 kell 15:36

oleneb kuidas võtta halli massi, inimeste puhul ma arvan on see, kui näiteks inimesed käituvad, teevad midagi v riietuvad nagu üle jäänud, see ongi minu arust hall masss aga nuh igal ühel oma arvamus

ariita - 22.07.2007 kell 23:15

parema meelega sulandun halli massi hulka, ei meeldi mulle kui mind vahitakse, veel hullem järele vahitakse

confidence - 22.07.2007 kell 23:17

Mulle meeldiks väga eralduda hallist massist, et mind austataks ja imetletaks.

ariita - 22.07.2007 kell 23:38

aga selline olek nõuab ju pidevat enesejälgimist; ei tohi milleski vääratada, siis materdatakse maatasa; austus jällegi on selline nähtus, mis teenitakse enda sümpaatse oleku ja mõistva käitumisega välja, seegi on libatsumise puhul kiire kaduma.

Pipilota - 23.07.2007 kell 05:11

Tsitaat:
Algne postitaja: confidence
Mulle meeldiks väga eralduda hallist massist, et mind austataks ja imetletaks.

ja ometi oled sa teinud absoluutselt koik selleks, et inimesed sinusse taiesti vastupidiselt suhtuks.

lati - 23.07.2007 kell 06:32

üle oma varju ei hüppa! võõrale on igaüks hall mass, välja arvatud see kes kuidagi eriliselt kohe silma ei paista, olenevalt sellest kontekstist milles ta on.
seda saavad hinnata ainult võõrad, mitte keegi ise.

mmunk - 23.07.2007 kell 15:19

Tsitaat:
Algne postitaja: habe
selle massiga on ju nagu metsaga - eemalt vaatad et mets, mets - kohale jõuad, siis hoopis puud, puud...

no mida veel juurde kosta? mitte midagi samaväärselt tabavat

anne51 - 23.07.2007 kell 18:18

Ehk on asi mõtlemises? Me mõtlkeme karjana. Inimesed mõtlevad hämmastavalt sarnaselt. Omi mõtteid mõelda on vaev - lihtsam on mõelda nii nagu teised. Lihtsam on minna vooluga kaasa. Miks jäävad noored inimesed sõltuvusse massikultuurist?

officer - 23.07.2007 kell 18:32

muidugi mõtleme karjana,muidu moded,eriti algajad moded, kustutavad meid ära!

ariita - 24.07.2007 kell 17:50

need, kelle jutt ära kustutatakse ei kuulu mu meelest küll halli massi hulka

sales - 24.07.2007 kell 22:24

Äkki on hall mass see osa inimestest, kel pole oma arvamust, maitset ega tõekspidamisi - hülbivad massimoe ja tarbimisühiskonna kesmise taseme lainetel - peale kõige muu hea suutäis manipuleerivatele poliitikutele

tiivitaavi - 02.05.2010 kell 15:33

Tsitaat:
Algne postitaja: anahid
Misasi on hall mass ja miks ta enamuses arvab, et seda ei ole....kas halli massi üheks tingimuseks on pidada ennast hallist massist erinevaks...aga see kes tunnistab, et on hall mass, kas see siis ei ole seda või? Aga kui see lihtsalt ei huvita, kas siis ei ole või kui huvitab, kas siis kindlasti on või?

See rohkem üks mõtetu mõiste,selleks väljamõeldud ,et saaksite enda ja teiste väärtusi määratleda

2mustikas - 02.05.2010 kell 22:19

Äkki vaataks mitmelt eri tasandilt.
kui siinilmas kolistatakse müntide ja ämbritega, siis on, ning ka hall mass on olemas.
Aga kui me näeme, et me oleme kasvanud ülesse samadest ainetest, samas " toas" tegelikult, siis kuskil äratundmise tasandil enam ei ole, sest puuduvad eelistatud hinged ja muu selline ....

sales - 02.05.2010 kell 23:00

Halli massi hulka on ka hea maskeeruda, keegi ei viitsi otsima hakata - sellepärast on mind kutsutud ikka halliks kardinaliks

Myrk - 03.05.2010 kell 09:21

Tsitaat:
Algne postitaja: sales
Äkki on hall mass see osa inimestest, kel pole oma arvamust, maitset ega tõekspidamisi - hülbivad massimoe ja tarbimisühiskonna kesmise taseme lainetel - peale kõige muu hea suutäis manipuleerivatele poliitikutele

Just, minu arvamus kaldub samasse suunda. Kuigi... aegajalt, tuleb tunne, et tahaks olla niiiiiii hall, tähelepandamatu ja omas maailmas. Kes ma siis seejuures olen

Liilia - 03.05.2010 kell 10:32

Tsitaat:
Algne postitaja: Myrk
Tsitaat:

Just, minu arvamus kaldub samasse suunda. Kuigi... aegajalt, tuleb tunne, et tahaks olla niiiiiii hall, tähelepandamatu ja omas maailmas. Kes ma siis seejuures olen

mina ei tahaks küll teiega natuke nõustuda,et hall mass on see osa inimestest, kel pole oma arvamust, maitset ega tõekspidamisi...lihtsalt ühed julgevad,oskavad või tahavad seda "kõva häälega" avaldada,teised jällegi mitte.
Kindlasti on enamustel inimestest siiski need omadused olemas.
On seda nii minul,kui sinul ja temal jne.Teistest ei räägi,kuid enda kohta julgen väita,et olengi hall mass ja ega tegelikult teatud määral olen sellega täitsa rahul.
Kui ma tulen teile linnapeal või kus iganes vastu,kas teate kohe öelda,et näe Liilia tuleb..ei ju!Sest ma sulandun teiste inimestega ühte.
Hea näite tõi selle kohta eespool Habe.
Võõrastele oleme ikka hall mass.Tuttavate/sugulaste hulgas on igaühel muidugi oma positsioon.
Noh aga poliitikud manipuleerivad meiega nii või naa teatud määral...ole sa siis kes tahes,hall või roheline...
Ja sinu küsimusele Myrk,et kes sa oled vastaksin enda poolt,et oled inimene suure algustähega(nagu me kõik) ning üks minu lemmikfoorumlastest,kes oskab mõelda ja arutleda...

OnlyMe - 12.07.2010 kell 20:25

Halli massi definitsioon on minu jaoks rahvahulk, kes ei torka millegi erilisega silma ei iseloomus ega välimuses.

Mulle meeldib pidada end näiliselt halliks massiks. Asju, mis on minus teistest naistest erinevad, on väga palju.
Näiteks: 1) Ma ei taha lapsi, 2) Mulle ei meeldi pikaajalised suhted (nad on hirmutavad), 3) Mind huvitavad paljud ''meeste teadused'', kõige rohkem füüsika ja astronoomia, 4) Ma püüdlen pigem mehelike ideaalide poole, nagu iseseisvus, loogilisus ja ratsionaalsus jne.

Kindlasti ma leiaks veel põhjuseid, aga üldiselt olen ma nagu mees naise kehas. Mõnikord on õudne sellele mõelda, aga tõele näkku vaadates ei tea ma ühtegi naist, kes oleks suhtefoob.

Mudjamix - 12.07.2010 kell 22:42

Hms OnlyMe tundub nagu ideaal naine Kui muidugi see punkt, et ei taha lapsi, ei tähenda ka seksi isu puudumist

Aga see halli massi definitsioon on minu jaoks suht nagu oleneb, mis teemas see üles kerkib.Kui ikka teemas kompetentne pole siis oledki paratamatult hall mass.Samas oleks ju eriti tobe näiteks panna püksid tagurpidi jalga selleks et eristuda.

Myrk - 12.07.2010 kell 23:07

Tsitaat:
Algne postitaja: OnlyMe
Halli massi definitsioon on minu jaoks rahvahulk, kes ei torka millegi erilisega silma ei iseloomus ega välimuses.

Mulle meeldib pidada end näiliselt halliks massiks. Asju, mis on minus teistest naistest erinevad, on väga palju.
Näiteks: 1) Ma ei taha lapsi, 2) Mulle ei meeldi pikaajalised suhted (nad on hirmutavad), 3) Mind huvitavad paljud ''meeste teadused'', kõige rohkem füüsika ja astronoomia, 4) Ma püüdlen pigem mehelike ideaalide poole, nagu iseseisvus, loogilisus ja ratsionaalsus jne.

Kindlasti ma leiaks veel põhjuseid, aga üldiselt olen ma nagu mees naise kehas. Mõnikord on õudne sellele mõelda, aga tõele näkku vaadates ei tea ma ühtegi naist, kes oleks suhtefoob.

Just Mudjamix "tundub". Sest talle meeldib "näiliselt" end pidada halliks massiks... aga tegelikult peab end eriliseks, mitte selliseks, kui teised naised. Mina eelistan siiski jääda naiselikuks naiseks. Aga suhtefoob... no kuule see kuulub ju foobiate alla, ja see diagnoos, mis võib esineda nii meestel kui naistel, pole see midagi nii erilist.
Ehh sorry, nädsa kuidas võib naiselik õelus ja kadedus välja lüüa.

tiivitaavi - 13.07.2010 kell 03:43

"... naiselik õelus ja kadedus "

See on normaalne eksisteerimise protsess,aga inimene on juba selline olend,et ta oskab neid emotsioone kontrollida.Sina ju tunnistad,et need sul eksisteerivad,
aga muunda see energia positiivseks ja elu sopsab paika.

Myrk - 13.07.2010 kell 08:38

Tiivi sa oled hea tüdruk oskad lohutada
See oli eile, ju päikesevarjutus käis ajudele, vee märgid pidid eriti tundlikud selles suhtes olema.
Täna loen OnlyMe teksti täiesti rahulikult.
Aga energia muundamisega ma ei tule toime, sest 1) ma pole päris kodus "meeste teadustes" ja
2) pole füüsika minu lemmik...
Seetõttu lohistan oma paigast nihkunud eluvankrit edasi, ikka läbi kraavide ja võsa...

tiivitaavi - 13.07.2010 kell 09:47

Siin polegi mingit teadust,ole väga naiselik.
Muidugi arendada oma füüsikalisi teadmisi tasakaalus hingeeluga,et tekiks harmoonia.

sales - 13.07.2010 kell 12:33

Kas füüsikaline areng vastukaaluks hingeelulisele on kehaline?... siin kohtab, jah, harva harmooniat, enamasti on kiduras kehas suur hing ja vastupidi...

Mudjamix - 13.07.2010 kell 13:29

Novat siis.Myrk eks me kõik ole mingis mõttes erilised.Sinu postitusi lugedes tundub, et sul pole viimasel ajal suhetega eriti hästi läinud.Vaheast lausa tundub liialdatud kogu see igatsus aga samas on see teinud minu jaoks sinust huvitava isiksuse kellele kaasa elada foorumi kaudu.Ja usu mind, et see energia muundamine tuleb sul päris hästi välja.Proovi siis oma vanker ikka võsast välja saada või siis sellise ilmaga ehk parem päris järve või kuhugi jahedasse veekokku tirida.

Myrk - 13.07.2010 kell 14:08

Ah et "viimasel ajal pole läinud hästi"? Tähtkujult kala olen juba loomult näitleja. Vahel haarab see mind nii jäägitult, et unustadki, kus lõpeb näidend, ja algab elu. Nii, et draama, draama ja vahel veidi komöödiat ka sekka...
Ja tühja sest vankrist, kui teda veel veidi lohistada, saab sellest sületäis puid mida mõnus lõkkesse visata.
Uimed saan likku vast reedel alles panna, ega siis kõigil pole nii hästi vedanud, nagu Tiivil, kes võib hommikust õhtuni saba jahutada merevees.

tiivitaavi - 14.07.2010 kell 04:40

Tsitaat:
Kas füüsikaline areng vastukaaluks hingeelulisele on kehaline?... siin kohtab, jah, harva harmooniat, enamasti on kiduras kehas suur hing ja vastupidi...

Olgu olgu,
see f.areng on meil naistevaheline släng,mida mehed ei peagi mõistma.

Sellises soojas supis nagu vesi praegu on ei tahagi olla ja see nädal hakkasid veetaimed õitsema ,nii et mingi soe kollane plöga -ei kisu vette.

niceassu - 23.08.2010 kell 12:00

Hall mass on see kellega sina ühesugune pole.Hall mass tähendab ka ettearvatavat käitumis viisi inimeselt.Hall mass on ka ühesugune välimus.
Aga seda kõike peab olema rohkem.
Ja halli massi asi oleneb vaid sellest kus elad Lähed omasuguste sekka ja oled ise ka hall mass kui ennem ei olnud.
Vahepeal räägitakse kui "eriline" ma olen et lausa soovin et oleks hall mass sest neid pannakse vähem tähele,raskem eristada.

Aku - 23.08.2010 kell 20:21

Ei ole näinud ja tundnud kunagi halli massi (väljaarvatud savi).
Minu jaoks ilmas on piisavalt värve
Ei tea aga vahest olen miskist põnevast ilma jäänud.

anne51 - 27.08.2010 kell 11:29

Minu arvates on Eestis massiühiskond, kus vaid väike protsent inimesi suudab kindlaks jääda vaadetele, mis teiste omast erinevad. Rahvas mõtleb nii nagu temalt oodatakse. Miks muidu jätkub Reformierakonna ja Ansipi võidukäik? Ja ma ei tea, kuidas me jõudsime taolise konformismini, mis on tegelikult hullem kui totalitarism. Viimane tekitas vähemalt mingitki vastupanu.

Aku - 27.08.2010 kell 21:19

Anne jutu jätkuks sobib suurepäraselt see video

http://www.youtube.com/watch?v=exk5Ute0M4Q

guttamax - 28.08.2010 kell 09:32

Tsitaat:
Algne postitaja: anahid

Hall mass
Nu nii kuradi mage s6na.
Tegelikult on inimesed ju k6ik kordumatud, eksole, aga igas karjas on oma juhtkoer v6imidaiganes
Kindlasti kuuluvad halli massi hulka need inimesed, kes meediareklaamimulle soovitusena v6tavad nt.
Ise pole end Halli Massi hulka kuuluvaks kunagi liigitanud, et juma's ikka nii eriline olen
N6me ja iiveldamiseni äraleierdatud s6napaar.

tiivitaavi - 28.08.2010 kell 09:41

No tuleks iga puud eraldi vaadelda.

rama - 28.08.2010 kell 11:45

Hall mass - Iseseisvad inimesed, kellest ei sõltu MITTE KUI MIDAGI, seega 99% meist.
Pehmem varjant, et 90%, siis peetakse silmas palgatöölisi.
Üks mees on öelnud, et ajalugu on tema vastu armuline, kuna ta ise kujundab seda.
Ja päris inimlik varjant, kaalukeeleks on iseseisva mõtlemise olemasolu, aga valimistulemusi vaadates ja hüsteeriatega kaasajooksmist, siis ega see ka palju kobedamat %-ti ei anna))

tiivitaavi - 28.08.2010 kell 11:47

Nii nunnu ramast,jlle statistika

guttamax - 28.08.2010 kell 23:19

Kui nyyd k6ik kenasti algusest ära rääkida, siis alul oli hall mass