Board logo

Juhtumised ühistranspordis
kaitsevaim - 28.10.2006 kell 21:56

Nimelt kas teil on juhtunud midagi naljakat või huvitavat ühistranspordiga sõites? Mingi sõnavahetus võõra inimesega või bussijuhiga või üldse midagi ebatavalist?

Muidu võiks arvata, et mis seal ikka...inimesed vahivad üksteisele ignorantsete nägudega otsa või põrnitsevad ei kuhugi, aga midagi on ikkagi mulgi silma jäänud.

1) Just hiljuti sai ühel Gobus bussil peatuses bensiin/diisel otsa ja juht pidi paluma rahval välja minna. Siis sai mootori käima, aga paari sekundi pärast jälle mootor seisab. Siis üks vanem naine jäi bussijuhile otsa vaatama ja selle asemel, et selgitada, sõimati viimasel nägu täis- "mis sa vahid siin, näed, et buss ei sõida".
2) Üsna ammu tuli üks isepäine suur koer (oli vist midagi kolli ja ühe teise koera segu) bussi (või keegi suunas ta sinna?)ja jõudis seal olla vist 2 peatust. Seejärel bussijuht märkas, mis toimub ja pidas sedamaid bussi kinni. Tegi ukse lahti ja vaene koer sai jubedama obaduse jalaga vastu tagumenti. Naerda ka ei julgenud ja sõimata samuti mitte. Bussijuhil oli vist raske päev
3) Igasugu naljakaid juhtumisi paadialuste ja napsiste seltsimeeste väljatoimetamistega samuti

Nii et...ootan muljetamisi kui leidub...

li-li - 29.10.2006 kell 16:29

mingi paar aastat tagsi rahumäele sõites kutsusin politsei välja, kuna bussis oli narkar, kes ümber toru keerdus oli ja hirmutas koolilast

Pipilota - 29.10.2006 kell 16:43

hiljaaegu olin metroorongis tunnistajaks juhtumile, kus alaarenguga ja purjus kerjus krabas korduvalt yhe noore tibi eriti suuri rindu. tibi andis selle peale kerjusele sona otseses mottes peksa.

olevt - 29.10.2006 kell 18:22

paksult rahvast täis bussis hakkas üks meesterahvas mu perset kabistama

sossuke - 29.10.2006 kell 18:31

Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
hiljaaegu olin metroorongis tunnistajaks juhtumile, kus alaarenguga ja purjus kerjus krabas korduvalt yhe noore tibi eriti suuri rindu. tibi andis selle peale kerjusele sona otseses mottes peksa.

tuttav olukord. eriti rõve ja vastik.

emmeliine - 29.10.2006 kell 19:19

Ühistransporti kasutan õnneks harva. Ja naljakat ei juhtu seal kunagi midagi, kui midagi juhtubki, siis ebameeldivat. Keegi sõimab kedagi, keegi haiseb vastikult või kuseb nurgas, oksendab, käperdab... öäk
Mu emotsioonid on vist tingitud sellest, et peamine bussiliin, mida varem kasutasin, viis mööda kodutute varjupaigast. Ja seal olid sellised asjad tõesti igapäevased.

li-li - 29.10.2006 kell 19:32

oioioio, meelde tuli kui ma pealinnas koolis käisin, siis sai sinna veel rongiga sõidetud . Olin siis nagu puurist pääsend lind ja harjutasin suitsetamist rongi uste juures. Maa kohtades olevatel peatustel ei olnud perroone n. et rongilt maha saada , lükati vahepõrand ära ja sai kenasti maha mindud (see oli eessõna)
(sõit pealinna oli alanud) suitsetan siis mina rahulikult, kui mingi memm kosserdab ka sinna uste vahele ja küsib suitsu...nooh, andsin siis mingi aeg käib sahmimine ja vaatan mina siis üle õla tohohh, tonti...memm tõstab seelikusabad ülepea ja seisab harkis selle ära lükatud põranda kohal ja kuseb lahinal....õnnex pole ma nõrganärviline

Lii001 - 29.10.2006 kell 20:12

Hakkasin bussis maksma ja oli natuke suurem rahatäht (Pilet maksis 35EEKu ja mina andsin 50) Bussijuht oli selline karmi ilmega mees, kes tekitas juba vaadates kõheda tunde ja näinud mu raha kärastas:"Kui järgmine kord veel sellise rahaga tuled, müün täispileti!"
Poleks mul sõita vaja olnud, oleksin vist otsa ringi keeranud ja bussipealt maha astunud...

li-li - 29.10.2006 kell 20:16

mul juhtus vist eelmise aasta algul miskit sellist, et oli viie sotane ja bussijuht kukkus kirema, et temal pole raha ja ta ei saa mulle piletit müüa ja ma peaxin bussist lahkuma...õnnex olen ma üsna hästi oma õigustega kursis ja võit oli minu aga see oli väga ebameeldiv vahejuhtum, ühele matsile koht kätte näidata

Pipilota - 29.10.2006 kell 22:43

tana kuulsin yhte eriti jubedat juhtumit. tipptunnil hakkas rongi yks vagun jarsku kiirelt tyhjenema. ja mis valja tuli - kodutu meekodanik oli oma pyksid maha lasknud rahvast tais vagunis ja number two'd oiendama hakanud. aga ikka kenasti kilekotti nagu korralikule kodutule kohane...

JoanMadou - 29.10.2006 kell 23:04

Londoni metroos on suhtlemine kirjutamata seadusega keelatud ja isegi silma vaatamine on harv nähtus. Seda südantsoojendavam oli see mis juhtus kui ükskord läbi kesklinna sõitsin, kõrvaklappides muusika ja Iiah (mänguasi, mu pikaaegne kaaslane) süles.

Minu kõrval istuv meeldiv noormees kaevas taskust paberitüki ja pliiatsi välja, pusis natuke aega liikuvas rongis kirjutada ning ulatas mulle siis väikese kirja. Kiri tutvustas teda ning küsis kas mina ja mu kaaslane Eesel ei sooviks temaga koos teatud peatuses maha minna ning ühe dringi teha. Mul olid selleks õhtuks plaanid juba olemas ja oma poiss kodus ootamas, nii et pidin talle kahjuks ei vastama. See toimus samuti kirjalikul teel, ja me vahetasime veel paar kirjakest enne kui tal oli aeg maha minna. See paberitükk on mul siiamaani alles.

Siki - 29.10.2006 kell 23:10

Kas just naljakas või huvitav, aga räme ja õpetlik lugu juhtus mõni nädal tagasi bussis.
Üks noormees oli väga purjus ja ulus bussis lahinal nutta, selle tagajärjel eritus ta ninast tõsisel hulgal tatti. Nii kaapsas tüüp muudkui käega üle nina ja pühkis tati vastu ees oleva istme selja- ja peatuge. Juba siis läks sellest vaatepildist süda pahaks.
Aga kõige krooniks istust pärast teda samale kohale vanem daam, kes nihelemise käigus pani käed tatilaiku ja tõmbas hiljem pahaaimamatult käega üle oma näo ja juuste. Vat see oli liiga jube vaatepilt.
Nüüd vaatan kaks korda enne kui bussis kusagilt kinni võtan.

boobster - 30.10.2006 kell 07:44

Minu busssiga sõitmise ajad jäävad ikka vääga kaugele ja ega ei meenu ka midagi naljakat, vähemalt hetkel mitte. Igatahes mõned eelnevad asjad on ikka üsna jubedad, kui mõtlema hakata...

kaitsevaim - 31.10.2006 kell 13:08

nujah, paistab, et minu juhtumid on üsna leebed olnud mõne teisega võrreldes. Ahjaa...ükskord siis astus bussi üks paadialune ja bussijuht märkas seda kohe. Küll siis läks suureks sõimamiseks. "Mis sa siia bussi tulid, pudelikorjaja! Haisema või? Välja!" Hiljem vaiksemalt "Raibe selline!"

Nojah...mõtlesin siis, et kui juhuslikult ise peaks elu hammasrataste vahele jääma, siis sellist kohtlemist sellised "inimesed" väärivadki. Koheldakse nagu loomi. Mis teha...elame sellises ühiskonnas. Ei ole mu kohus nüüd kedagi siin õigustada või maha teha..

pointer - 02.11.2006 kell 07:55

Täna juhtus selline asi, et sõitsin üle aastate linnaliiniga. Viljandis.
Juba pilet on nii äge, et tasub sõitmist. Selline paksust papist ja huvitava kujuga. Aparaat tunneb ta küll ainult kindla külje pealt ära, aga noh, pangakaart tuleb ju ka õigesti sisse toppida. Teine vapustus oli see, et tipptunni aeg (noh tööpäeva hommikul kella 7.30 paiku ju on) oli bussis umbes 6-7 inimest. Ei mingit trügimist ja kaklemist. Rahulik ja sain oma poolpadjanäoga rahulikult istuda. Ja bussiistmed olid ka kas täitsa tutitakad või värskelt puhastatud. Ja isegi põrand ei uppunud lörtsiplögast. Meeldiv üllatus igatahes igatipidi

Nõrgaku - 02.11.2006 kell 16:20

kle pointer, see küll see viljandi pole kus mina bussiga olen sõitnud
tõsiküll, pole seda ka ammu teinud aga tundub uskumatu meenutades neid aegu kui minu saapatallad bussipõrandaid kulutasid

sossuke - 02.11.2006 kell 16:32

tln pedas õppimise ajal sõitsin kodupoole ja kannatasin.
paks suur jurakas poiss üle vahekäigu sõi tlnst kuni rakvereni joogijogurtit, lutsis, ludistas, lakkus lõpuks kraapis paki lahti ja lakkus jogurtipaki sisemised küljed üle.

100xjubedam, kui minu enda tisse vaikselt näpiti talvises bussis kl 6 hommikul

kaitsevaim - 03.11.2006 kell 22:42

Tsitaat:
Algne postitaja: Nõrgaku
kle pointer, see küll see viljandi pole kus mina bussiga olen sõitnud
tõsiküll, pole seda ka ammu teinud aga tundub uskumatu meenutades neid aegu kui minu saapatallad bussipõrandaid kulutasid

Tjah! No sa oled vist tõesti väga ammu Viljandis sõitnud (mina samuti). Täitsa juhuslikult see suvi 1 korra sõitsin bussiga Männimäelt kesklinna, sest ei jõudnud käruga ühest linna otsast teise kärutada. Enne seda ei mäletagi seda korda kui viimati bussiga sõitsin. Kindlasti oli see enne gümnaasiumisse astumist. (vähemalt 8 aastat tagasi vms).

Ma seletaks seda puhtust ja korda sellega, et ei ole lihtsalt neid trööpajaid niipalju kes bussiga sõidaks. Viljandi on nii väike, et ehk ainult nendel, kellel pole mingit transporti ja on vaja ühest linna otsast teise sõita, tasuks jalavaeva vähendamiseks buss võtta. Ühest linna otsast teise on...ehk 4 km kui sedagi.

sossuke - 03.11.2006 kell 22:59

vilj teemaga igasuviselt kursis.
1. linnas soovitav jalgsi liigelda - väga ilus kui kiire ei ole
ja suvel tavaliselt ei ole

2. maapiirkonnas soovitav oma transport, sest maaliini bussidega ei soovita isegi mitte suvel liigelda

Sybill - 03.11.2006 kell 23:20

Lugu juhtus ca. viisteist aastat tagasi. Teekond oli samuti Männimäelt kesklinna Läksin nimelt ühistransporti kasutades kipsis jalaga (välimise päksi murd) linna polikliinikusse. Kargud olid mul tolle aja kohta sellised ennenägematult moodsad... sellised lühikesed, mis toetuvad küünarnukile, mitte kaenla alla. Buss oli rahvast täis, kuid õnneks leidsin ühese vaba koha akna all. Väikesed kargud koristasin jalust sättides need istme ja bussiseina vahele.
Järgmises peatuses sisenes üks korpulentne provva, kes hakkas minu kõrval seistes vinguma ja üle bussi hädaldama, kui hukas ikka noorsugu on, et vanematele inimestele istet ei paku. Kui mul ta vingumisest siis lõpuks siiber sai ja ma sõna otseses mõttes enesele kargud alla ajasin ja talle istet pakkusin oli tal ilmselt enese pärast väga piinlik. Ma pole punasemat punastajat mitte kunagi näinud.

Pipilota - 03.11.2006 kell 23:24

12 punkti sulle sybill

SinineLiblikas - 23.02.2007 kell 01:28

Ega ma siin pikka memuaari kirjutama ei hakka .
Täna söitsin bussiga mis kihutas..üks vanamemm oleks käntsa käinud..kahju oli lausa.
kui minu peatus tuli kukkus mingi suur metall vidin laest kolinal maha ja purunes 3 tükkiks..jube möelda kui keegi oleks pikki pead saanud..bussid hilinevad ja tulevad vahest ka 20 minti varem kui graafikus..:Sbussi uksed sulgevad nii nina alt et hea kui ukse vahele kinni ei jää...bussid on külmad..

OK -Teie kogemused ja arvamused!

taavi30 - 23.02.2007 kell 09:44

kuskil 2a tagasi bussiga tartust pärnusse sõites..oli mingi väiksem peatus kus kari poisse võtsid soojarohtu,kui buss nende ees peatus astus üks neist sisse,meeldivalt vindisena ja küsis pileti pärnu,kui aga bussijuht jõudis pileti väljastada pani kutt jooksu,mispeale bussijuht võttis endal kuskilt tooli alt raudkangi ja läks välja asju klaarima
ja teine juhus oli väiksena sõpradega ujuma sõites,kui 2 poissi lõhkusid bussis toole..järsku jäi buss seisma ja bussijuht tõmbas neile piki kaalikat nii et tolmu lendas ja peksis bussist välja kuskil metsa vahel

kerberos - 23.02.2007 kell 17:32

aastal 1992 suvel sõitsin tartust koju ja poolemaapeal tuli kontroll peale,ning üks jänes sattus pihku.kõige lõbusam oli see ,kui kontrollimutt jänes käest nime ja dokumentti küsis. alguses noormees vastas ,et ta ongi jänes mille peale mutt päris vihaseks sai. aga rahva üleüldiseks rõõmuks tuligi välja,et noormehe perekonna nimi oligi jänes bussijuhile pakkus see koomiline juhtum samuti nalja ja maksis ise noormehe pileti kinni

sossuke - 23.02.2007 kell 18:05

no mul on viljandi-taliin bussis tissi katsutud
ja pärast kohvile kutsutud vaata et abieluettepanekuni läks asi

kerberos - 23.02.2007 kell 18:07

ja kuidas läks?

sossuke - 23.02.2007 kell 18:08

tünga sai

kerberos - 23.02.2007 kell 18:10

mnjaa ma oleks küll teisiti teinud

sossuke - 23.02.2007 kell 18:11

mida küll on võimalik teha inimesega, kes ila tilkudes sind vahib ja siis midagi üritab

kerberos - 23.02.2007 kell 18:14

ma oleksin esialgu kohvile kutsund ja teavitanud mitu punkti sa saad,ning ehk hilje ...

Marchrabbit - 24.02.2007 kell 15:24

Tissi katsumine on üks inetu kommeNaised saavad ju sellepärast vihaseks,et kõige mõnusama koha peal jäetakse pooleli.Kuidas te aru ei saa mehed! Mina jälle tulin ükskord sõbra juurest külast.Olime siis salaja magusat õunaveini joonud ning sherbetti ja jäätist peale söönud.Enesetunne oli ikka väga kriitiline mul bussis. Siis tuli naabrimees,kes otsustas nalja teha ning rääkis mulle,kuidas ta kalu üritas kuivatada ja kuidas need siis ussitama läksid.Suured rasvased ussid roomasid latikate sees.Nagu buss kinni pidas,tormasin sealt välja.Napilt läks.
Olin siis vist mingi 13 aastane.

kirzike - 24.02.2007 kell 15:32

Istub noor inimene bussis, tema kõrval istub vanem härrasmees, kes järjest tuure üles võttes ostab noori, kellel mingeid kombeid polevat, ei lase vanemaid istuma jne. Lõpuks noor inimene ei pea vastu ja küsib, et mis te hädaldate, kui te ise istute.
Seepeale käratab vanem härra: "Aga minu naine peab seisma!!!"....
Ise seal bussis polnud, lugesin tõsilugusid kuskilt meesteajakirjast ja lihtsalt jäi meelde
Vot selliseid inimesi on siis olemas

Parnapuu - 14.08.2007 kell 11:59

Ise olen ka bussist maha astunud, kui minu ette istus palaval päeval kodutu, kes haises võikalt...Nokkis noaga oma küünealuseid...ja bussil aknad lahti ei käinud...

rakettmees - 25.08.2007 kell 10:42

mul jäi kunagi sõber pead pidi PAZ tüüpi bussi uste vahele ja ise ta tunnistab,et sellepärast ta nii loll ongi

ariita - 25.08.2007 kell 11:09

olen täheldanud, et piletikontrolöride bussi astudes hakkab alati midagi toimuma; vähemalt paar "jänkut" kolitakse üle väikebussi

delilah - 25.08.2007 kell 16:19

Mul on üks hästi vana lugu sellest ajast, kui mõnede liinide peal veel konduktorid sõitsid. Ühel noorematest konduktoritest tekkis lõpp-peatuses lahkheli nokastanud keskealise vennikesega - teate küll, sellised, kes ülikondi kannavad, kuid neid välja ei kanna. Vennike keeldus bussist lahkumast. Konduktor hüüdis bussijuhti: "Peeter, tule korraks siia!" Vennikesel jagus ikka veel bravuuri. Aga kui Peeter tulema hakkas - mees kui mägi, kollases maikas, astus tümp-tümp - ei jõudnud vist poole bussinigi, kui ülikonnastatud sell rohkete vabanduste saatel välja kobis.

pantera1234 - 29.10.2007 kell 07:42

u. 4 aastat tagasiolin vintis ja sõitsin bussiga koju ja siis üks venerahvusest naine pani mulle täiesti kõva litaka vastu vahtimist peale seda enam ühistranspordiga eriti ei sõida