Board logo

Leping või tehing?
sales - 19.01.2007 kell 00:05

Kas märkate, et valimised lähenevad?

Ja milliseid pudrumägesid ning piimajõgesid meile erakonnad lubavad, lausa trumpavad üksteist üle, lausa paradiisi kutsuvad...
Aga kui kainelt lugeda siis on need lubadused küll üpris ebareaalsed. Kuid ma ei tahtnud seda öelda. Tegelikult on neil ikka vahet ka, neil lubadustel...
Ma ise liigitan need lubadused kahte lehe:
ühed pakuvad LEPINGUT valijatele, rõhudes sellele, et elu peab muutuma paremaks, majandusliku rikkuse jaotus ausamaks, abi kõigile, kes seda vajavad.
Teised pakuvad justkui TEHINGUT - kui hääletad minu (meie) poolt, siis saad oma koolile uue katuse, siis ma tõstan su palka, siis saad lapsele lasteaia jne.
Olete märganud?

Mis valiksite? Kas lepingu või tehingu?


ariita - 19.01.2007 kell 00:18

oma häälega ma tehinguid kindlasti ei tee


Imre - 19.01.2007 kell 00:20

Paraku on nii, et luba mida tahad keegi sind ei karista täitmata lubaduste pärast.
Kes lubab 15a pärast viie euroopa rikkama riigi hulka, kes 25.000 keskmist palka....
Kui inimene võtab pangalaenu, siis ta arvestab ju sellega et ta peab seda maksma aastakümneid pangale tagasi.
Poliitika puhul ei mõtle vist enamus, mis saab meie riigist 30a pärast.
Tegelikult on see kui malemäng.
Sa pead mõtlema, mõtlema ja veelkord mõtlema, mida Sinu hääl annab.
Kelle, õigemini millise arenguetapi poolt sa hääletad.
Ma ise püüan vaadata siiski kaugemasse tuleviku.
Mind ei huvita lubadused. Ma vaatan senist arengut ja teen omad järeldused, kas see on olnud hea või halb.
Enda seisukohast: hea, kui mitte öelda Väga hea.


lati - 19.01.2007 kell 08:27

ikka leping!
aga euroopa 5 rikkama riigi hulkka...?
kuskil kirjutas, et neljandat ja viiendat kohta jagavad ¹veits ja luxenburg, kumma me siis viie rikkama hulgast välja lükkame?


Kayleigh´n I - 19.01.2007 kell 10:57

Ei vali kedagi see aasta. Kõik on jobud lihtsalt.
Teevad ikka igasugu lollusid.

Ja ei ole siin mingit lepingut ega tehingut. Niikuinii ei pea poliitikud oma poolest kinni.


vaarema - 19.01.2007 kell 11:40

eelistaksin mölale siiski kirjalikku ja korralikult allkirjastatud lepingut kuna teisiti on tõesti raske kedagi vastutusele võtta
Poliitikutel puudub igasugune vastutus absoluutselt, nende eest vastutab ainult valija ja sellist vastutust ma endale valijana võtta ei julge


Lola69 - 19.01.2007 kell 11:41

Neid libekalu ei saaks ka kõige vettpidavama lepinguga vastutusele võtta. On sellised usjad teised ... Voolujoonelised


anne51 - 19.01.2007 kell 16:04

Leping eeldab mõlemapoolset allkirjastamist, aga seda pole ju.
Ma jagaks lubadused nii:
1. strateegilised, mis näitavad erakonna liikumise suunda, aga nende täitmist on võimatu kontrollida;
2. konkreetsed, näiteks tänavate valgustamine, koolide remont, 5oo krooni peo peale jne. Nende täitmist on võimalik kontrollida ja kahjuks valivad inimesed konkreetsed lubadused.
Peaksime unustama, mida nad räägivad praegu. Peaksime kontrollima, mida nad lubasid 3-4 aastat tagasi ja kas täitsid, aga kellel see aeg ja viitsimine.
Tegelikult ei saagi realiseeruda need üksikult antud lubadused, sest nad moodustavad koalitsioone ja siis tuleb otsida kompromisse.
Populistliukud lubadused näitavad, kui rumalaks peetakse rahvast ja rahval tuleb kinni maksta nende populistlike lubaduste hind. Ehk olemegi lollid? Loll saab kirikuski peksa.


Lola69 - 19.01.2007 kell 16:08

Kesikud on sedakorda puust ja punaseks oma "senised lubadused" teinud.
TEHTUD!
Naer küll, aga ega see naljakoht päriselt ikka ei ole küll ...


anne51 - 19.01.2007 kell 16:12

See "tehtud"-reklaam ajab mind raevu.
Tegelikult ei saagi ma sellest aru. Mida nad silmas peavad? Et Keskerakond üksi tegi või?


madu - 19.01.2007 kell 16:12

Oleksin väga tänulik, kui keegi suudaks mulle selgitada, mismoodi Edgar saab majanduskasvu enda teeneks lugeda. Ja mismoodi ta saab lubada, et see kasv ka jäkub.


marvin - 19.01.2007 kell 16:13

Kõik lubadused on ühest või teisest küljest ebareaalsed ja utoopilised. Kogu valimiste karusell on puhas raha raiskamine ja teineteise mustamine.


Lola69 - 19.01.2007 kell 16:19

Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
See "tehtud"-reklaam ajab mind raevu.
Tegelikult ei saagi ma sellest aru. Mida nad silmas peavad? Et Keskerakond üksi tegi või?
Ega jah, eks nemad ole ainuisikuliselt sündivust tõstnud Neil pole sellega küll suurt mingit pistmist.

Aga noh, "vapiloomaks" enne valimisi kõlbab ju küll. Kesse neid sulgi, omi ja võõraid ikka enam kokku loeb.

Anne, sa pole ainumas keda see reklaam marru ajab. Ja lisaks need lasnamäe kanali sillad .. Sealt on sõita jube, nende igale sillale kahekaupa riputet roheliste "lubavate ja lubatud" plagude alt läbi. Isegi lapsed on matsu ää jagand, et linn on rohelisega ära lagastatud.
Ja veelgi rumalam on see, et suured onud-tädid end tittede kombel ära mökerdanud on. Näod st.

Lapsesuu.


sales - 20.01.2007 kell 01:53

Tsitaat:
Algne postitaja: lati
ikka leping!
aga euroopa 5 rikkama riigi hulkka...?
kuskil kirjutas, et neljandat ja viiendat kohta jagavad ¹veits ja luxenburg, kumma me siis viie rikkama hulgast välja lükkame?


Aga 5. oli ju selline ilus ja ümar number ja kõigis meis kooliajast alateadvuses ses kui "väga hea", 6. kõlaks ju koledalt, sellepärast


Virgin - 21.04.2009 kell 08:58

Ei lepinguid ega tehinguid... enam ei lähegi valima


Deiviidas - 21.04.2009 kell 19:53

Tsitaat:
Algne postitaja: sales
Kas märkate, et valimised lähenevad?
......
Mis valiksite? Kas lepingu või tehingu?


Ma ei kavatse neist enam kumbagi valida. Mind ajab poliitikast rääkimine närvi ja mul on kõrini igasugustest katteta lubadustest. Tühja õhku on poliitisel maastikul nii palju, et selle tõttu hakkavad lämbuma kõik ümberkaudsed. Riigi rahapaja juurde pääsemine, võimuiha ja eliitklassi kuulumine on peamisteks põhjusteks, miks sinna pürgitakse. Kurat mul on sellest kihistumisest tõsiselt villand.


sales - 21.04.2009 kell 20:04

Ma ei usu, et pea liiva alla peitmine oleks selles seisus kõige õigem alternatiiv, sel pole ju pisematki perspektiivi, aga perspektiivitu elu on mõttetu
Homo sapiens sapiens ei saa mõttetult elada


freelancer - 21.04.2009 kell 20:10

Kalevipojas on selle asja kohta ilus mõttetera peidus.Päris lõpus teine.
Siiani on valimislubaduste lubajatel kartmatuse tunne.Seda aga sinnamaani kui mõni äärmustesse viidud pereisa või ema võtab ette killeri töö.Siis hakkaks võibolla midagi liikuma.


Deiviidas - 21.04.2009 kell 20:35

Tsitaat:
Algne postitaja: sales
Ma ei usu, et pea liiva alla peitmine oleks selles seisus kõige õigem alternatiiv, sel pole ju pisematki perspektiivi, aga perspektiivitu elu on mõttetu
Homo sapiens sapiens ei saa mõttetult elada


Keegi ei peidagi pead liiva alla, lihtsalt oma närvide nimel tuleb distantseeruda valdkondadest, 1) mis sind ei huvita, 2) milles sa ei näe positiivseid arenguid, 3) millest mõtlemine ajab sind sisemiselt keema.
Ehk väike valimisaktiivsus rahva poolt annaks mingisuguse signaali "juhtivorganile" tema senise tegevuse kohta, mis on olnud vilets.
Märatsemine ja laamendamine tänavatel oleks matslik ja rumal tegevus, seega suuname poikoteerides oma riigiisasid.