Board logo

sinu töö intensiivsus?
sossuke - 30.11.2007 kell 18:51

Kallid kodutud, jätkuvalt huvitab mind teema *töö* ja töötamise intensiivsus,
seetõttu, et olen teinud kontoritööd (), normeerimata tööd( mida EW tööseadus ei sätesta) ja normeeritud tööd, hakkas mind huvitama, mitu tundi nädalas sa tööd teed ja kui palju tunde teed tasuta? 8 töötunnist - mitu tundi teed tööd?

kui palju teed ületunde, kuna su töö meeldib sulle?


Pipilota - 30.11.2007 kell 19:12

too intensiivsus soltub asjaoludest. enamasti 5-6 paeva nadalas ja nii umbes 10 tundi paevas.
makstud saan ikka 40 tunni eest, ja yletunde meil ei tasustata. kui hasti laheb, saan boonust

jah, teen yletunde monikord, kuna teatud aspektid mu too juurest meeldivad mulle.


Imre - 30.11.2007 kell 20:15

Töötan nüüdsest 5 päev nädalas, 9h päevas.
Rahul, meeldib - ületundide tegemine ei tekitaks probleeme.
Kui vajatakse, siis andku ainult teada - lähen hea meelega.


ullike - 30.11.2007 kell 20:50

Mu isiklikud kogemused ütlevad, et 8/5 kontorites istumine on sulaselge lauslollus. Kuna aga midagi paremat ei ole tänaseks samuti välja mõeldud, siis jätkabki terve maailm mõttetut kontorites istumist (ja lobisemist ja netisistumist ja suitsetamist ja niisama lorutamist). Kui mu teine laps sai paarikuiseks, siis lahkus firmast töölt üks kalkulaator ja mind kutsuti tööle, võimalusega töötada kodus. Algul läks pikemalt, aga paari kuu pärast oli mul süsteem käpas. Tõusin hommikul kella nelja paiku, tegin tööd absoluutses segamatuses väljapuhanud ja hommikuselt erksa ajuga kõige rohkem kolm tundi - ja päevatöö oli tehtud. Kontoris oleksin istunud rahulikult kaheksa tundi laua taga... niiiiiiii mõttetu
Paraku - teen seda praegugi päevast päeva. Tegeliku tööaja määramine (mis praegu on kalkuleerimisest oluliselt erinev), oleks huvitav väljakutse. Samas kulub mul palju aega tööks vajalikule suhtlemisele, nii et tööpäeva pildistamine ei olegi niiväga lihtne - et mis on lobisemine ja mis on tööjutt. Kas keegi ütleks, kas toanaabri isiklike murede ärakuulamine mitu korda päevas on töö või ajaraiskamine? Eriti siis, kui ma olen nendest muredest ülepeakaela tüdinud ja väsinud?


lati - 30.11.2007 kell 21:05

ma ei saagi aru kust algab töö omale, kust raha saamiseks või kus hoopis hobina. mul sulab kõik kokku, seega arvestada ei oska.


susanna - 30.11.2007 kell 21:35

kuna ületunnid tasustatakse vaid jõulunädalal, siis nii, kui kell kukub, olen töölt läinud
reeglina 40 tundi nädalas, 10 tundi päevas.


LadyButterfly - 30.11.2007 kell 21:40

Töötan siis kui soovin ja nii kaua kui soovin - kõik tunnid saavad makstud.
Käin üsna kaootiliselt. Tavaliselt ca 6 tundi ja 3-4 päeva nädalas.


susanna - 30.11.2007 kell 21:42

olen kade lady.
minu unistus oleks nii tööl olla.
kuigi ma ei kurda, mulle see keskkond kus olen ja töö meeldivad, aga ei meeldi aeg, mis ma pean veetma kodunt ära.


LadyButterfly - 30.11.2007 kell 21:47

Ma olen ise ka rahul. Tõesti. Loodan, et see jääb nii veel kauaks ajaks

Lisatud: on ka päevi, kus mind on lihtsalt vaja ja viilida südametunnistus ei lubaks.


brainstorm - 30.11.2007 kell 21:56

40-tundi nädalas, nagu neegrile kohane,,, vahel rohkem ka.


muhhin - 01.12.2007 kell 09:15

Ületunnid makstakse kõik pooleteise kordselt kinni ja pühad topelt. Keskmine kuu tundide arv palgatööl loksub seal kusagil 200 tunni kandis (olen teinud ka üle 300, aga see vist ei ole asi, mille üle uhke olla).
Sinna lisame veel erinevad "eralõbud" normeerimata ja teadmata tundide arvuga


pointer - 01.12.2007 kell 10:29

töötan 8-17, esmaspäevast reedeni. kui vaja siis teen ka pikemaid päevi ja olen ka nädalavahetustel tööd teinud. Intensiivsus- üldiselt ei salli tööl lorutamist, tahan pigem pigem kiiremini asjad korda ja kaelast ära saada kui venitada.


mmunk - 03.12.2007 kell 10:26

töö intensiivsus on viimased paar-kolm aastat olnud selline, et paljud usutavasti sammu pidada ei jaksaks/tahaks/viitsiks. valisin variandi "töötan siis, kui tahan", sest muud moodi pole võimalik suure koormusega töötada. st on küll, aga sel juhul on varsti tükid taga. minu intensiivne töö tähendab kahes töökohas korraga üle 30 erineva projekti koostamist ja juhtimist, lisaks ühe vallavolikogu planeerimiskomisjoni liikmeks olemist ja veel mõningaid mittetulunduslikke ettevõtmisi.


sales - 03.12.2007 kell 10:57


Võimalusi on seinast seina(sulgudes - minu seis):
- palgatöö (2 päeva nädalas)
- töö omas majapidamises, talus (valgest - pimedani, kui muud ei tee)
- töö kodus (kui ei maga ja muud ei tee)
- töö, kus hüvitatakse kulud, aga palka ei maksta - nn. ühiskondlik töö (erakonna heaks ja külavanemana)...
Ega tugitoolis pole aega lesida, kuid olen rahul, sest veerevale kivile ei kasva sammalt...


2mustikas - 03.12.2007 kell 12:20

Kui töötan , siis töötan nagu õlitatud masin, 16 tundi jutti.
Kui teen mingit tellimustööd ja sellega on kiire siis ei anta aega puhkamiseks ja mängimiseks. Vahest tuleb ka 24 tunniseid töötsükleid kus lõunaid kaks kolm ainult.
Näiteks viimase nädala jooksul olin veel ka kaks ööd üleval, sest tegin tähtajalist tööd.
Laupäevane päev takka järgi 16 tundi.
Üldiselt kuskil 60-tundi nädalas. Aga ma olen enda aja peremees kui tellimust ei ole
Ja loobuma pean paljustki.


jenni - 03.12.2007 kell 14:55

Kuupalgaline, 40 h nädalas, kui tööga hakkama ei saa (enne puhkuseleminekut) töötan vabast ajast, ületunde kuupalgalisena ei saa tekkida.
Olen rahul


officer - 03.12.2007 kell 15:02

24/7 palgatöö,töölaua taga ei pea olema tingimata 8h/d.
24/7 töö iseenda firmas ,töö põhiliselt mentaalne.


sissy84 - 03.12.2007 kell 15:10

40 tundi nädalas arvuti taga ja telefon kõrva peal.

Kunagi unistasin,et oh saaks kontorisse tööle...nüüd unistan kui saaks vaid kodune olla.
Ei sobi ikka see,et ärkad 7:20 ja ronid poole 9 tööle.



anne51 - 03.12.2007 kell 15:10

Ma küll ei tea, mida tähendab "jalgupidi võis", aga vastasin, et ei tööta. Tõsi ei ole kumbki. Tööd teen ikkagi, sest ka kodused tööd on tööd ja rikas ei ole. Küllp "jalgupidi võis" rikkust tähendab.
Niisiis - ma ei tee intensiivselt tööd ja seetõttu ei ole mul raha rohkem kui äraelamiseks. Kui ma töötaksin oma viimasel töökohal, peaksin töötama väga intensiivselt, aga raha ei oleks mul ikkagi rohkem, sest peaksin ostma väga palju asju, et tööl saaks käia.
Et keegi nüüd ei hakkaks kaasa tundma mu mehele, siis ütlen kohe, et tema ei pea seetõttu, et mina tööl ei käi, intensiivsemalt töötama.


rossi - 03.12.2007 kell 16:38

ülikoolis 3.kursus- päevases, + eesti keele õpetaja,ühele noormehele olen natukene pruut ka,kaitseliidus-erakonnas-külavanem ei ole


sinisilm - 03.12.2007 kell 18:18

40 t nädalas ninapidi arvutis palgatööl-kord on hirm kiire, kord saab lahedamalt.Kui vaja-saan probleemideta omi asju ajada, kui vaja -olen kauem.Igavuse üle ei kurda. 2 õhtut nädalas lisatöökohas-õnneks mitte kindlatel aegadel-vastavalt vajadusele.Vaat seal küll tavaliselt arvuti ainult ägiseb-saaks aga rutem koju.


Roobert - 03.12.2007 kell 18:27

Härra Maurus ei maga kunagi, kui härra Maurusele raha tuuakse. Töötan siis, kui tööd on.


sales - 03.12.2007 kell 18:40

Tsitaat:
Algne postitaja: rossi
ülikoolis 3.kursus- päevases, + eesti keele õpetaja,ühele noormehele olen natukene pruut ka,kaitseliidus-erakonnas-külavanem ei ole


icicicic... eh sind Tegelikult nii noorelt külavanemaks ei valitagi ja peab ka külas elama Aga, et sa kaitseliidus ja erakonnas pole - vaat see on pahasti Äkki värbaks ära?


pointer - 03.12.2007 kell 18:51

sales, mis erakonda?


sales - 03.12.2007 kell 19:26

Tsitaat:
Algne postitaja: pointer
sales, mis erakonda?


Padari, Nestori, Ilvese, Mikseri... tagatipuks Palo... ei nii poleks vist õige... neist igaüks võib ju lahkuda, aga Sotsiaaldemokraatia jääb

Lisatud: aga kui kavatsed kapitalistiks hakata või pankuriks või nende ustavaks sulaseks, siis on parem muidugit eemale hoida, neid meie punase roosi värv ikka hirmutab, kuigi tegelikult on sotsiaaldemokraadid läbi ajaloo olnud siin Eestiski ( Vilms, Rei jt.) ennemini roosaka alatooniga sini-must-valged...


skingirl - 04.12.2007 kell 10:51

ma kogu aeg töötan , isegi hetkel kui ma teile posti kirjutan raha tuleb


sossuke - 04.12.2007 kell 14:36

skin, ära tee kadedaks


madu - 04.12.2007 kell 14:44

Kontoritöö. Ületunde teen ka, aga neid siis, kui ise tahan.
Tegelikult, olgem ausad, käin ma tööl puhkamas. Alles koju minnes algab tõeline töö...

Ei kurda. Alati saab hullemini.


siilikesekene - 04.12.2007 kell 17:24

Tööl käin 5 päeva nädalas, ametlik tööaeg on 9-17:30. Selle aga tõstsin varasemale ajale: 8-16:30. Tööle jõuan 10-15 minutit enne kaheksat ja töölt lahkun ikkagi kell 17-17:30 alles. Päeval käin aga umbes 2 tundi töö ajast trennis, seega asi klapib ja kõik on rahul.


maniwald - 04.12.2007 kell 23:10

Tööpäeva algus on kuskil 8.00 ja lõpp teoreetiliselt 17.00 , praktikas kujuneb välja kuskil 19.00 ja 22.00 vahel. Hetkel tungub , et peaks juba magamiskoti tööle kaasa võtma.


ohakas - 04.12.2007 kell 23:32

Töötan pool aastat ja ülejäänud aja ei tööta.
See pool aastast , mis tööle kulub on jällegi nii intensiivne, et teine pool kulubki töövabaks ajaks ära.
loomulikult, kui töötegemise all mõelda raha teenimist.


Kapsauss - 05.12.2007 kell 09:58

kuna minu vastust polnud,siis panin viimase variandi.ma töötan graafiku alusel.mõnikord 3päeva nädalas,teinekord rohkem.kuus töötan 14päeva kokku ja päevane aeg on 13tundi.vahel läheb ka rohkem.Olen ettekandja ja kollektiiv on vahva ja töö meeldib.Kyll on aga nõme ja valus kuulata,kui klient sõimab sul terve saali ees näe täis,sest on liiga kaua toitu oodanud.yritad siis teda rahustada jne,aga jah.ma ei saa sellest aru,et miks kliendid sellest aru ei saa,et me ei tee syya ning meie ei vastuta selle eest,kui kokad ei saa oma tööga nii hästi hakkama.


Rashnu - 15.01.2008 kell 16:26

Keskmiselt 5 päeva nädalas, 12-15 tundi päevas. Teinekord läheb kauem ka.


pointer - 15.01.2008 kell 16:39

Keskmiselt 15h päevas??? Segi oled?

Ja ülejäänud aja magad ja oled õnnelik?


Rashnu - 15.01.2008 kell 22:57

See on palav kirg valitud eriala vastu. Ülejäänud ajal ma kas loen erialaajakirju, ilukirjanduslikke raamatuid, vaatan telekat või aitan lastel koolitükke teha. Ööpäevas magan ma 6h, sellest piisab mulle täiesti.


Pipilota - 16.01.2008 kell 05:57

mind teeb rashnu kirg kadedaks... vahe on inimesi, kes on omas toos suutnud leida kutsumuse.


officer - 16.01.2008 kell 09:12

Tsitaat:
Algne postitaja: Rashnu
See on palav kirg valitud eriala vastu. Ülejäänud ajal ma kas loen erialaajakirju, ilukirjanduslikke raamatuid, vaatan telekat või aitan lastel koolitükke teha. Ööpäevas magan ma 6h, sellest piisab mulle täiesti.


...kui vaadata,palju tunde sa siin "kribad",siis mitu tundi sinu jaoks ööpäevas on??? .... loodan ,et see ei tule sinu "patsientide" (olgu need siis inimesed või loomad) või siis laste õppeedukuse arvelt


metsakutsa - 16.01.2008 kell 09:30

Hetkel töötan tõesti nii, nagu ise soovin....seega eelmisel kuul töötasin näiteks....3 päeva

Ärge ainult küsige, mida ma teen.....kui ütlen, pean teid tapma


Rashnu - 16.01.2008 kell 13:11

Tsitaat:
Algne postitaja: officer
Tsitaat:
Algne postitaja: Rashnu
See on palav kirg valitud eriala vastu. Ülejäänud ajal ma kas loen erialaajakirju, ilukirjanduslikke raamatuid, vaatan telekat või aitan lastel koolitükke teha. Ööpäevas magan ma 6h, sellest piisab mulle täiesti.


...kui vaadata,palju tunde sa siin "kribad",siis mitu tundi sinu jaoks ööpäevas on??? .... loodan ,et see ei tule sinu "patsientide" (olgu need siis inimesed või loomad) või siis laste õppeedukuse arvelt


Seda nimetatakse oskuslikuks ajaplaneerimiseks. Sinu suureks kurvastuseks pean tõdema, et loomaarst ma pole. Nii et sa ei tea kunagi, millal kokku juhtume. Minu kribamised on episoodilised - mõnel päeval on väga vähe patsiente, järgmisel aga nii, et ei jõua enam ühte jalga ka teise ette tõsta ja oh imet, mul on isegi vabad päevad olemas.

pipilotale: see on minu arvates üks elu suurimaid rõõme, kui sa saad tööle minnes rõõmustada algava päeva üle, mitte ei ole sunnitud lugema tunde.


skingirl - 16.01.2008 kell 14:13

Tsitaat:
Algne postitaja: sossuke
skin, ära tee kadedaks

kadedus on paha asi, mul tuleb eriti suur raha siis kui mind siin ei ole


officer - 16.01.2008 kell 14:27

Tsitaat:
Algne postitaja: Rashnu
Seda nimetatakse oskuslikuks ajaplaneerimiseks. Sinu suureks kurvastuseks pean tõdema, et loomaarst ma pole. Nii et sa ei tea kunagi, millal kokku juhtume.


OK,ilmselt oled laibalahkaja ....,senikaua,kui sa lennunduse polikliinikus ei tööta,on mul suva,kus sa pesitsed,või kujutad ette enda pesitsemist

Ja ma ei väsi sind kiitmast siin (kahjuks oma hõivatuse tõttu episoodiliselt) ,sa nii kadestamisväärselt positiivne ,suutsid isegi kiilu lüüa minu ja Pipilota vahele


Pipilota - 16.01.2008 kell 15:08

off, sul kade meel, et ma rashnut kiitsin aga mitte sind?


tubli oled, off, tubli oled...


officer - 16.01.2008 kell 15:37

loomulikult,ma olen intensiivselt ja töö-ajast sind kogu aeg siin "moosinud", nuukz!


ariita - 16.01.2008 kell 18:35

tööajal mul tunde küll ei tule meeldegi lugeda, nad mööduvad kindlasti ja siis marss koju või kuhu iganes


bellatrix - 16.01.2008 kell 23:04

Panin polli töötan 5-6 päeval, elu on ebaõiglane!
Tegelikult õpin ülikoolis päevases õppevormis ja eks kodus tuleb ka kooliasju vihtuda teha ja kui aus olla, pole üldse aega enda jaoks. Ma hakkan kärvama...aga liigun siiski!


KirjaKlamber - 17.01.2008 kell 00:38

enamasti normatiivne, E-R kl. 9-18. Teretuttav taanlane kirub, neil olevat kombeks kl. 8-16 ning kokku 37 h / nadalas. Heaolusotsialism.