Board logo

Euroametnikud keelasid "preili" ja "proua" vahettegemise...
sales - 17.03.2009 kell 09:32

aga kuidas see probleemistik võiks olla seotud samal ajal kurgi kõveruse keelustamisega sellele mu, maamatsi aju pihta ei saa
Tuttav müüja teab rääkida, et osa preilnasid pidi just hästi kõveraid kurke valima... kas sellepärast või?

MorganLaFey - 17.03.2009 kell 09:54

http://euro.postimees.ee/130406/esileht/midagi_erilist/198133.php

Midagi sellist?

Kolmekümne aasta pärast praegusest ajahetkest on proua samal tasemel sõnaga "neeger" ja kohtukutseid hakkab tulema neile, kes ei viitsi fiaskos osaleda

nudol - 17.03.2009 kell 14:41

Kui nii edasi läheb, siis ei jää ju muud üle võtta taaskasutusele sõna "Seltsimees".

habe - 17.03.2009 kell 14:46

Noh, arvestades asjaolu, et me taas kord liidu koosseisus oleme - miks ka mitte?

anne51 - 17.03.2009 kell 14:55

Just, eriti, kui silmas pidada viimase aja kõige populaarsemat sõna - solidaarsus.

sales - 17.03.2009 kell 15:29

Tsitaat:
Algne postitaja: nudol
Kui nii edasi läheb, siis ei jää ju muud üle võtta taaskasutusele sõna "Seltsimees".

Ehhee, nodol mööda panid - ka kõik sõnad, kus on sees "mees" või "naine" on keelustatud... näiteks elumees, lüpsinaine, perenaine, pritsimees, peremees jne.jpm.... muide - ka esimees ja naljamees

ehk kõlbaks "eurocit", näiteks hõige trammis: "Kas sa eurocit, kellel on Rocki nelikvedu süles, ei pakuks istet eurocitile, kes seisab su kõrval 3-kilose kapsapeaga!"

Pipilota - 17.03.2009 kell 15:33

mulle jai uudistest segaseks, et kas siis yldse tiitli kasutamist keelatakse?

kui leiutataks tiitel eesti keeles, mis ei teeks vahet proua ja preili vahet, siis olen ma kahe kaega poolt. mind on alati hairinud, et mees jaab harraks ka siis kui ta abielus on, aga naine saaks kohe ming lisavaartuse (vaartusetuse?) juurde. ja kuidas poorduda ametlikult voora naisterahva poolde, kui tema perekonnaseis on teadmata? ingliskeeles on hea lihtne ms. kirjutada.

skydancer - 17.03.2009 kell 16:38

Vabade nooremate meeste jaoks on kasutatud "noorhärra".

Mõnes kontekstis ja teatud üritustel on kasutusel ka "härra - daam". Tundub etem kui prouatamine, tänapäevases raskesti määratletavate suhete maailmas pealegi. Kõlaks harjumatult, aga päris ilusasti.

reheline - 17.03.2009 kell 16:52

Emand ja Isand tuleb käibele.

2mustikas - 17.03.2009 kell 17:58

No meil tuleb kodutu mees ja kodutu naine,
Me ju nüüd E-kodutud.

tiivitaavi - 17.03.2009 kell 18:46

Mina ei saa teemale pihta.
Aga olgu!
Igaks juhuks protestiks selle vastu,et
lisakas beebi-porganditele võiks poodides olla ka porgandid,mis porgandi mõõtu välja annavad.

sales - 17.03.2009 kell 19:39

seega ka miss, missis ja sir - pipi
seega ka isand ja emand - reheline

Soovitet on pöörduda nime järgi
Näiteks siis: "Hei, Evelin, lase Toomas-Hendrikul ka sõnake lausuda!"

freelancer - 17.03.2009 kell 20:32

Tsitaat:
Algne postitaja: tiivitaavi
Aga olgu!
lisakas beebi-porganditele võiks poodides olla ka porgandid,mis porgandi mõõtu välja annavad.

Kuidagi Kaagverelikult kõlas.Ka seal neidised kilkasid seni kuni teada said et õhtuseks salatiks jaotatud porgandid olid riivitud.

skydancer - 17.03.2009 kell 21:55

Neid vist ikka lastakse sealt linna (Tartu) peale ka.
Midagi nagu linnaluba sõjaväes.

2mustikas - 17.03.2009 kell 22:29

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Tsitaat:
Algne postitaja: tiivitaavi
Aga olgu!

Kuidagi Kaagverelikult kõlas.Ka seal neidised kilkasid seni kuni teada said et õhtuseks salatiks jaotatud porgandid olid riivitud.

Kust sa tead, järelikult riivijaks olid....... Õige!

Pipilota - 17.03.2009 kell 22:43

Tsitaat:
Algne postitaja: sales

seega ka miss, missis ja sir - pipi
seega ka isand ja emand - reheline

Soovitet on pöörduda nime järgi
Näiteks siis: "Hei, Evelin, lase Toomas-Hendrikul ka sõnake lausuda!"

sel juhul voite oma euroreeglid pista. meitel ikka poordutakse inimese poolde austavalt tiitliga.

2mustikas - 17.03.2009 kell 22:49

Pipi, selle eest on teitel jälle omad traagikad.
Julgem silmavaade on juba ahistamine.
Tegelt, siin on sama dendets kujunemas, Kultuur on nagu võilille seeme, tuule käes.....

freelancer - 17.03.2009 kell 22:56

Mustikas
Hädasolijat tuleb aidata.Niiet paluks mind nende riivijate seltskonda mitte lugeda.

Pipilota - 17.03.2009 kell 23:02

Tsitaat:
Algne postitaja: 2mustikas
Pipi, selle eest on teitel jälle omad traagikad.
Julgem silmavaade on juba ahistamine.
.....

ah ara kujuta asju ette. muidugi, kui see "julgem" silmavaade ei tahenda ilase pilguga tiirast jollitamist. aga ka siis on raske toestada, et pilk midagi enamat kui lihtsalt pilk oli.

MorganLaFey - 18.03.2009 kell 15:05

Minu meelest on EL bullshit. Nagu igasugused NATO-d jne... Sest nende eesmärk on eelkõige enda perset päästa ja see, kelle perset päästetakse, sõltub juba eesistujariigist.
Mingite idiootsete keeldude väljatöötamine on to re kohetäide neile, kel mitte midagi teha pole, näiteks prantsuse feministidele.

Nagu meie õppejõud nädal tagasi ütles: "Saja aasta pärast tuleb naine töölt koju ja käratab: "Kes on kodus peremees." "Mina kallis," piiksatab mees voodi alt."

Selline tobe diskrimineerimise vältimine viib lõpuks ikkagi selleni, et naine on mehega võrdne, kuid mees naisega pole.

Bithe - 18.03.2009 kell 17:42

Mnjahh- ei tohi öelda "proua" ei tohi öelda "preili"... egas midagi- hakkame kasutama taas kunagi käibel olnud väljendeid "kottkodanik" ja tuttkodanik"

anne51 - 18.03.2009 kell 17:45

Tsitaat:
Algne postitaja: sales
aga kuidas see probleemistik võiks olla seotud samal ajal kurgi kõveruse keelustamisega sellele mu, maamatsi aju pihta ei saa
Tuttav müüja teab rääkida, et osa preilnasid pidi just hästi kõveraid kurke valima... kas sellepärast või?
Me võime ju nalja visata, aga tegelikult on see poliitkorrektne eurotsirkus tülgastav.

freelancer - 18.03.2009 kell 18:15

Annekene
Vabandust väljendi eest aga kogu see ahvikari seal peamajas peab ju kuidagi tõestama oma vajalikkust.Sealt ka need idiootsed seadused.Siinsed ametnikud aga on ju tuntud perselakkujad ja lähtuvad põhimõttest et ülemuste ees pugeda selleks teeme seadused karmimad.

Andrew - 18.03.2009 kell 18:27

Kui sa väljendad võõra inimese nime öeldes lugupidamist ja viisakust, pole härra, proua ja preili vajalik. Ja kui meelde tuletada, siis ega neid vormeleid ju Eestis ei kasutata. See, et selline asi ära keelatakse, on juba omaette jutt. Jama muidugi.

Pipilota - 18.03.2009 kell 18:38

mul on yks venelannast tuttav, kes isegi parast 20 aastat kapitalismis elamist pole ara oppinud, et vaid perekonnanime jargi poorduda pole viisakas ja siiani algavad ka ta ametlikumat laadi kirjad nii: hello smith!

sales - 18.03.2009 kell 18:38

sellel soodoma-ja-komorra jamal on see hea asi, et nüüd tuleb siis ka NAISTEpäev kas ümber nimetada või ära jätta

Armees muidugi kulub võhma tervitamiseks kolmandiku võrra vähem võrrelge: "Tervist härra president!" ja "Tervist president!"

Andrew - 18.03.2009 kell 18:43

Ütle parem, et "Servus, Tom!". Ja tee Evelinile kuti-kuti.

Hiljem:
Täna öeldi, et see on EL poolt soovituslik. S.t. eestlase jaoks kohustuslik.

anne51 - 19.03.2009 kell 15:50

Tõsi, Andrew.
Tänases Postimehes on artikkel, mis räägib eestlaste agarusest, ehk ogarusest. Viie aasta jooksul on Eesti saanud EL-s ühe elaniku kohta kõige rohkem trahve ja me oleme nendega ka nõusse jäänud.
Kujutan ette, et tööd võiksid saada uued munipitsaalpolitseinikud, kes jälgivad tänavatel, et ei toimuks mingit prouatamist ega härratamist.

MorganLaFey - 20.03.2009 kell 15:50

Kui Eestis moodustataks eraldi keelepolitsei, siis oleksid igasugused Päeva- ja Postimehed esimeste kinniminejate seas. Vabandust, Õhtuleht oleks eespool ikkagi, sest ma pole kindel, kas sellised sõna nagu "¹ampanjatar" või "hurmur" reaalselt eksisteerivadki, aga ei tohiks igal juhul

Aga kas me küüslaugutrahvi ikka saime?

Pipilota - 20.03.2009 kell 15:56

Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
.....
Kujutan ette, et tööd võiksid saada uued munipitsaalpolitseinikud, kes jälgivad tänavatel, et ei toimuks mingit prouatamist ega härratamist.

ma arvan, et need politsenikud jaaks kyll nalga, sest sovietiaegsel eestlasel (kes me enamikus siiski koik oleme) pole prouatamist ega harratamist veres.

sales - 20.03.2009 kell 16:31

Oi, ära sa räägi, pipi! Võibolla on see orjast kupjaks saanu mentaliteet, kuid vägagi armastavad meie ametnikud härratada ja prouatada... ja eriti just endised suured punased... neil oli see täitsa veres kohe, et varem "seltsimees" ja "matt...", nüüd aga "Härra" ja "fack..."

Pipilota - 20.03.2009 kell 16:48

ah voibolla jah, ma pole suuremat kokku puutunud viimasel ajal nende ametnikega.
kirja teel jah kaib provvatamine kovasti.

ullike - 16.06.2019 kell 20:55

Mõtlesin täna ühe eurodirektiivi peale.
Väntasin mööda mereäärt ja imetlesin nüüdset "kahjulikku võõrliiki" ehk kurdlehist roosi ehk rannakibuvitsa (Rosa rugosa). Selle liigi kultiveerimiseks meie maale jagati omal ajal toetusi ja saadakse toetust edasi. Aga nüüd avastati, et see on võõrliik ja liiga hästi siin kodunenud ja üleüldse igate pidi kahjulik ja nüüd tuleb ta meie maalt ära hävitada. Kasvatada võib nüüd veel ainult oma koduaias, aga avalikus ruumis mitte. Varsti hakatakse toetust maksma selle hävitamise eest.

Täidame Moskva ja Brüsseli käske Saksa täpsusega

sissy84 - 16.06.2019 kell 21:17

Rannakibuvits oma õitsemise ajal sobib nii ilusasti randa, samuti siis kui on kibuvitsa viljad küpsed. Hea maiustada. Kurb ja ajuvaba kui maha võetaks kõik põõsad.

Mind häiris kui olin 28 ja mulle öeldi proua K-Rautas. Ma sain aru, et ta vaatas mu abielusõrmust ja puha ning tegi viisaka pöördumise aga 20dates ma tahtsin ikka noor veel olla. Proua kõlab vanalt. Ilmselgelt ei taha ma tulevikus kuulda lastelastelt sõna vanaema.

kaitsevaim - 20.06.2019 kell 21:06

sitaubad ausalt tulevad nende euroliberastidest ametniike kirjapulgast. Puha homopropaganda ja privaatsuse teemad. Inimesel ei tohi enam sugu ega orientatsiooni olla välja paista, kõik peab väga peidetud või ebamääraseks tehtud olema. Et ühesõnaga see, et sa oled mees, ei tähenda, et sulle peavad naised meeldima, et ses mõttes võiks mõni naine läheneda ja samamoodi igale naisele ei pea mehed meeldima ja see ei tohi ka kuidagi välja paista kas sa juba võetud oled või mitte. Naturaalsus ja lihtsastimõistetavus kaovad ära ja inimesed muutuvad lõpuks loiuks, apaatseks, kaotavad oma naturaalsed instinktid ära...uh, ma ei taha mõeldagi....

Myrk - 30.06.2019 kell 12:12

Jube jah, ka mina ei taha mõelda, kunagi võideldi naiste valimisõiguse ja võrdsuse eest. Ajaloost on teada, et enne ei saavutatud edu, kui mindi vägivaldseks ja hakati maju jne põletama. Nüüd on see, et feministid liiguvad ka selles suunas, juba on olnud üksikuid vägivalla juhtumei. Soosime aga edasi seda liberaalset maailma.