Board logo

Kas usud jumalat?
ggggggg - 13.01.2005 kell 19:19

Phantom - 14.01.2005 kell 00:06

Mina ei usu... Vanaisa uskus. Liigagi agaralt. Sai siiber sellest asjast MItte et siis uskund oleks.

hestia - 14.01.2005 kell 00:10

pigem usun saatusesse, vähemal määral kaitseinglisse.... aga jumalasse? ei tea, võibolla äärmuslikel hetkedel olen temalt abi palunud.... iseenesest olen ristimata ja seega pagan

Hera - 14.01.2005 kell 00:55

Ei usu. Olen veendunud ateist, sealjuures ka ristimata, leeritamata ja laulatamata.

euqen - 14.01.2005 kell 01:41

Tsitaat:
Algne postitaja: ggggggg

ma arvan et see teema on juba läbi käinud või vähemalt midagi sarnast............aga ei usu, usun enesesse

Pipilota - 14.01.2005 kell 02:09

usun. pole nii tugev et vaid iseendasse uskuda.

zaavi - 14.01.2005 kell 05:38

jumal on uskumine millegisse. kui usud siis ta on olemas, kui ei usu siis ei ole.
k6ik oleneb inimesest endast ja tema usu tugevusest.

usk annab tiivad.

habe - 14.01.2005 kell 12:28

Usun!

reheline - 14.01.2005 kell 13:28

Paraku ei usu. Aga elu pärast surma oleks küll meeldiv üllatus.

li-li - 14.01.2005 kell 14:46

Tsitaat:
Algne postitaja: habe
Usun!

usk juba on kord edasivii jõud ja nimetagu nad seda, mis nimega iganes

GrinningSoul - 14.01.2005 kell 14:54

ei usu eriti.kuigi vahel palun teda ikka

ggggggg - 14.01.2005 kell 14:58

Tsitaat:
Algne postitaja: euqen
Tsitaat:
Algne postitaja: ggggggg

ma arvan et see teema on juba läbi käinud või vähemalt midagi sarnast............aga ei usu, usun enesesse

Ma uurisin järgi, minu teada pole.
Mina olen muidu ateist ja ei midagi muud.

rockybatman - 14.01.2005 kell 23:24

Olen ristimata pagan ja ei ole põhjust uskuda, kuna tal pole õnnestunud enda olemasolu mulle tõestada. Samuti ei ole keegi teine mulle esitanud veenvaid tõendeid jumala olemasolu kohta ja sellega on minu jaoks case closed.

Andrew - 15.01.2005 kell 02:07

Millegisse peab uskuma. Kuid jumalat ei usu. Kasvatus selline.

iiah4ever - 15.01.2005 kell 18:29

jumalasse väga tugevalt ei usu, kuigi olen ristitud ja leeritatud ning vahel harva ka palvetan tema poole. aga mis ikka hullult vastu hakkab, on, kui keegi tuleb jumalat kiitma ja mind oma usku pöörama! mu ristiema üritas mind möödunud aasta esimesel poolel kangesti tema enda usku pöörata (vist mingi krishnaiidi-värk), aga see hakkas ikka nii totaalselt vastu et ma ütlesin talle, et ma ei taha temaga enam rääkida. pea pool aastat pole rääkinud. kusjuures, mis on asja juures kurb, et tema arvab, nagu mu lihane ema oleks kuidagi mõjutanud minu (olen praegu 27 a.!) ja mu ristiema suhteid, kuigi pole!

vantark - 16.01.2005 kell 01:48

usun, st arvan et ma olen jumal, vähemalt enda jaoks ja sellest tulenevalt usun endasse

tiukri - 16.01.2005 kell 09:52

Tekkis mul lihtsalt- selline küsimus,sest minu sõprade ja tuttavate seas ei ole kedagi kes oleks usku pööranud. Sellest siis küsimus-kui olete usklik-siis mis põhjustas usklikuks hakkamise (kas mingi nägemus vai midagi muud)??? Edu ja kõike head --teile kõigile--..............

Phantom - 16.01.2005 kell 15:52

Ei usu. Ei näe nagu erilist põhjust miks peaks. Nähes kõrvalt oma paduusklikku vanaisa kadus viimnegi tahtmine uskumise teemal...

skingirl - 16.01.2005 kell 15:58

Rahajumalat ikka usud?

Marla - 16.01.2005 kell 17:20

nooremana uskusin ysna palju.
ehk usun praegu weel kah.
aga lihtsalt ei mõtle sellele enam.

Hera - 16.01.2005 kell 18:06

Minu meelest see teema just äsja oli, igatahes kusagile juba vastasin, et olen ateist, sealjuures ka ristimata, leeritamata ja laulatamata. Pealegi olen veendunud ateist.

tiukri - 16.01.2005 kell 18:20

Tsitaat:
Algne postitaja: Hera
Minu meelest see teema just äsja oli, igatahes kusagile juba vastasin, et olen ateist, sealjuures ka ristimata, leeritamata ja laulatamata. Pealegi olen veendunud ateist.

Vabandan- juuuuuuuuu ei viitsinud vaadata tähelepanelikult eks panen selle teema siis lukku.

Ray - 16.01.2005 kell 18:24

Usun loodust.

freelancer - 16.01.2005 kell 19:25

ei.Ei näe absoluutselt põhjust miks seda tegema peaks.Ei suhtle alatute,salakavalate,veriste ja kättemaksuhimuliste subjektidega.

Phantom - 16.01.2005 kell 19:31

Eks see pööramine annab jah teinekord oodatule vastupidiseid tagajärgi... Sellepärast minust vist võitlev ateist saigi

freelancer - 16.01.2005 kell 19:41

Isiklikult pole mind ka keegi tulnud pöörama.Mõttetu tegevus.Ta ja tema usk on lihtsalt selline.Ta ainus deviis,mis mulle selle seedimatuks teeb )oled minuga või oled mu vaenlane.

iiah4ever - 16.01.2005 kell 19:52

ah, muide - täpsustuseks...mul pole selle vastu midagi, kui usu teemal arutleda. kus kõik osapooled kuulavad ära, mida sul öelda on, ning avaldavad omi mõtteid. vaidlused võivad olla, aga päris nii ka ei saa olla, et "sa pead minu usu omaks võtma, sest see on ainuõige!"...või nii, et ainult see üks räägib, ja kui ma sekka oma arvamust ütlen, et siis teeb kohe selle ikka hullupööra totaalselt maha, sest vaid tema teab, mis on see õige (nagu mu eelmises postituses mainitud ristiema seda tegi!)

freelancer - 16.01.2005 kell 20:34

Minul isiklikult pole kunagi olnud mingit põlgust usklike inimeste vastu ja pole kunagi näinud põhjust neile öelda et nad kasutu asjaga tegelevad.See millega inimene tegeleb ja keda ta usub on tema oma vabatahtlik valik.Isiklikult avaldan arvamust jumalast nagu mina seda näen ja selleks on võibolla mul mingid kindlad põhjused miks ma teda sellisena näen.Teine inimene näeb temas päästjat ja heategijat-olgu hea ja mõelgu nii kui tal soovi on.Aga ma ei salli kui tullakse seda usu juttu rääkima minu lastele kui ainuõiget tõde siin maamuna peal,unustades täielikult kuidas see siia sattus ja tuli.Usuõpetus sellises modifikatsioonis nagu seda momendil serveeritakse meie lastele on moraalne vägistamine ja ajuloputus.Usukumuse üle võib arutleda kuid mitte seada neid teineteise ette kiites ristiusku ja laites teisi.Palju siis on lõppudelõpuks usklikke kes piiblit kaasas kannavad-mõelge selle üle

Kapsauss - 16.01.2005 kell 21:14

varem uskusin.Nyyd pigem vihkan teda.

Tulevik.vs.Olevik - 16.01.2005 kell 21:43

Usun

Phantom - 16.01.2005 kell 22:04

Religiooni üks põhilisi tunnuseid oli muide see, et ta ei salli teisi religioone enda kõrval. Kui veidi järele mõelda, siis selgub et ka kommunism on religioon Tal on olemas kõik religiooni tunnused. Näiteks on olemas iidol - suur juht ja õpetaja keda loomulikult pimesi austada tuleb, ta ei salli teisiti mõtlejaid enda kõrval jne
Sry kui tiba offtopic sai

sirli - 16.01.2005 kell 22:22

mina usun, küll mitte nii, et Jumal on keegi vanamees, kes pilvepiiril kükitab. Pigem ta on mingi jõud meie eneste sees... ma ei oskagi seda nii täpselt selgitada, hea et ma ise aru saan.

Küll aga vihkan ma seda,kui hakatakse midagi kellelegi peale suruma, igaüks peab ise teadma, mida ta usub või mida uskumata jätab, ei saa sellistest aru, kes ütlevad, et on ainult üks tõde, me keegi ju ei tea, mis päriselt on, see kas selgub või ei selgu, aga mingit absoluutset tõde ei saa olla olemas ja loodetavasti ei olegi.

habe - 17.01.2005 kell 10:01

Eestikeelne sõna "Usun" on antud kontekstis teataval määral eksitav. Minu jaoks on side Loojaga pigem sõnastatav väljendiga "Tean".
Näiteks nagu vana tuttavaga, kellest me TEAME et ta on ja kus ta elab jne, kuid kelle me alatihti oma argiaskeldustes mõtetes tahaplaanile jätame.
Ja ometi eksisteerivad nad mõlemad - isegi siis, kui suudame nad täielikult unustada... üks vaid ajalikult ja teine ajatult...

Sako - 18.01.2005 kell 00:07

kui küsitakse kas usutakse jumalasse, pakun et enamus vastavad EI aga kui küsida kas te usute Millessegi, siis oleks vastuv JAH. Asi pole jumalas v milleski muus, inimene vajab millessegi uskuda, isegi ateist on usuvastane, järelikult ta usub et ta on usu vastane.

Pipilota - 18.01.2005 kell 00:13

Tsitaat:
Algne postitaja: Phantom
Religiooni üks põhilisi tunnuseid oli muide see, et ta ei salli teisi religioone enda kõrval.

kui nyyd mooda ei pane, siis minu teada budism lubab teisi jumalusi.. probleem aga selles, et ykski teine religioon ei luba...
correct me if i am wrong

habe - 18.01.2005 kell 09:29

Iga religiooni põhiidee on inimese täiustamine mingit teatud kindlat meetodit kasutades, seetõttu on nende mitme koosmõju vahetevahel hoopiski mitte kasutegev vaid kahjulik.
Nagu medikamentidega...

Lumeleopard - 18.01.2005 kell 10:33

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Ta ainus deviis,mis mulle selle seedimatuks teeb )oled minuga või oled mu vaenlane.

Minuga-usud Jumalat
vaenlane-usud saatanat
Lumeleopard kuulub 3-ndasse gruppi, mis siinkohal mainitud pole...
Samas ma arvan, et:
Kõik me usume midagi, mõni isegi usub seda, et ta mitte midagi ei usu...

salliise - 18.01.2005 kell 19:30

Pigem maausku, et ei tasu sitikale asjata häda teha. Varem või hiljem saad tagasi. Et kõik ümber ongi jumal vmt.
Halloo, onu pilve peal varianti ei usu.
Teiste uskumine mind ei sega, aktsepteerin.

Uss - 19.01.2005 kell 02:12

Ma arvan,et on ainult üks kindel asi, millesse uskuda: see,et üks päev ma ära suren.

habe - 19.01.2005 kell 08:14

Noh nüüd leidsid Sa selleks kindluse allikaks küll eriliselt kahtlase asja
Seda, kuivõrd Sa sured, saad Sa paraku teada alles pärast surma...

reheline - 19.01.2005 kell 08:19

Ristiusk on lihtsalt maailma parim äriplaan.

Uss - 19.01.2005 kell 08:28

Tsitaat:
Noh nüüd leidsid Sa selleks kindluse allikaks küll eriliselt kahtlase asja
Seda, kuivõrd Sa sured, saad Sa paraku teada alles pärast surma...

WTF kindluse allikas?!?! Ma ei räägi kindluse allikast, ma räägin ainsast kindlast asjast. Jah, ma pole veel surnud olnud. Aga ma ei vaeva oma pead sellega, mis peale susside püstiviskamist toimub. Või kui surnud ma olema saan. Surm on surm, olenemata sellest, kas mõned usuvad uuestisündi, paradiisi, põrgusse või millesse iganes.

habe - 19.01.2005 kell 11:25

Nojah, see fakt, et su sussid maga rahunevad on muidugi fakt, aga mis suremisse puutub, siis just hiljuti oli sel teemal teles üks dok.film mille kandvaks teesiks oli "surm - suurim vale"...

Uss - 19.01.2005 kell 11:27

Mul polnud telekat, ma ei näinud seda ega ka ühtegi teist dok.filmi...

habe - 19.01.2005 kell 11:33

Kas oled kuulnud asjadest, mida näevad ja kogevad erinevad, üksteisele tundmatud inimesed ajutise kliinilise surma seisundis?
Üllatus, üllatus aga see ei ole pime öö...

gosi - 19.01.2005 kell 20:31

Usun!

andri00 - 19.01.2005 kell 21:06

USUN kuna, eelpoolmainitud dok. filmi nägin isegi ja see tõendab selgelt et peale surma on elu edasi aga sellist riski ei tahaks võtta et äkki see elu on kas PÕRGUS VÕI TAEVAS.

Uss - 20.01.2005 kell 08:29

Tsitaat:
Kas oled kuulnud asjadest, mida näevad ja kogevad erinevad, üksteisele tundmatud inimesed ajutise kliinilise surma seisundis?

Ma olen olnud kliinilise surma seisundis ja üllatus, üllatus!!! See oli pime öö...

Äkki ma miskine imelik olen?

Alfaromeo - 20.01.2005 kell 09:54

god is money

habe - 20.01.2005 kell 10:00

Nojah, meil ju usuvabadus...

Selle surmajärgse värgi osas kohtunikuks küllhakata ei taha - ise pole kogenud ja eriti ka ei kiimle kogema. Iga asi omal ajal .

Lii001 - 20.01.2005 kell 10:16

Jumal... Keegi kõrgem on kindlalt, aga kas ta nimi just Jumal on, seda ma ei tea...

Eerka - 20.01.2005 kell 17:18

Ei usu
Raske on ka aru saada, miks enamus maailmast ikka usub mingisugusesse jumalasse
Võibolla oleks uskudes kellegisse/millegisse lihtsam - hea öelda endale et kõik toimuv, millest ise aru ei saa (ei mõista miks on nii), on jumala tahe.
Ristiusuga on veel see point et lisaks jumala olemasolule pead uskuma et tal ka mingi poeg oli, kes risti löödi ja siis koopast ära kadus.
Äkki oli oma aja suurim illusionist?

stirts - 21.01.2005 kell 12:10

Usun. Sügaval enda sees ja ainult iseenda jaoks.

anahid - 21.01.2005 kell 12:14

Ütleme siis, et see uskumise periood on möödas...juba lapsepõlves, samuti ateismiperiood...praegu ma teen igasugu muid katseid, ikka äärmusest äärmusesse küll siis see õige ka tuleb...iseasi, kas selles elus

habe - 21.01.2005 kell 14:25

Oma kogemustest rääkides peaksin anahidi viimast postitust tsiteerima - just nii see käis kuni ring täis sai. Paraku on arenguringi nimi spiraal, mistõttu uuesti samasse kohta jõudes ei ole sa ise enam see, kes enne, mistõttu koged ka vana ja tuntut kui uut ja tundmatut. Kui haarasite 10-aastaselt kätte suvalise klassiku teose ja seda sirvisite, siis suure tõenäosusega tundus see teile ebahuvitav - 40 aastasena sama teost kogedes ei oska te autori vaimuteravust ära kiita...

Mc - 21.01.2005 kell 14:29

usun, et kuskil on keegi, kellel on sunnav/juhtiv/määrav roll, aga mis või kus vormis see on, on mulle teadmata.
Kristlikus mõttemaailmas ma oleks siiski pagan.

apold11 - 21.01.2005 kell 21:02

ma olen pagan aga püüan ikke aus olla...kui võimalik....ikka midagi usun...põrgusse ei tahaks

Deiviidas - 21.01.2005 kell 21:32

Ei ole süvausklik. Üritan mitte äärmustesse laskuda. Kuid ometi ei ole ma leppinud mõttega, et jumalat kui sellist ei ole olemas. Ei ole tõestatud tema olemasolu, kuid ei ole tõestatud ka vastupidist. Järelikult on kõigil vaba voli uskuda, mida tahes. Mina usun, et jumal on olemas.

antz77 - 03.06.2005 kell 09:58

ma usun seda, mis on teaduslikult tõestatud või mida olen ise näinud.
jumalat pole teaduslikult tõestatud ega pole ka ise näinud. ei usu
ka mind on üritatud usku pöörata. üks sugulane üritas. iga kord kui ta juurde läksin, hakkas ta jumalast rääkima. ükskord ma ütlesin et pole mõtet ma nigunii uskuma ei hakka. selle peale ütles et tänapäeva noorus on rikutud ja jättis mu rahule

Vanapaks - 03.06.2005 kell 10:17

Mina ei usu, et sina ei usu. Ma nimelt ei ole seda näinud! Ja ühtlasi paluks ka teaduslikult tõestada enda mitteuskumine. Siis hakkan uskuma!

JoanMadou - 03.06.2005 kell 14:19

Ei usu. Mõnikord tuleb tunne peale et äkki on? Aga kui järgi mõtlema hakkan siis tuleb alati selline kategooriline EI et polegi midagi vaielda enam.

Vahel usun jõuluvana ja metsahaldjaid hoopis

jll - 03.06.2005 kell 14:23

Usun küll, et jumal on olemas. Olen teda korduvalt näinud. Tihti (kahjuks mitte piisavalt tihti) kohtan teda oma rahakotis või pangaarvel.

liisbeth - 03.06.2005 kell 16:53

ei usu, aga täna hommikul mõtlesin küll irooniliselt, et peaks hakkama

Karmapolice - 03.06.2005 kell 16:53

ei usu kedagi ega midagi peale selle jumala, kes kahjuks liiga harva mu pangakontot külastab
tõsiselt rääkida, siis fakt on see, et loota saab vaid iseendale, nii elangi rõõmsasti.

kuriKass - 03.06.2005 kell 17:02

Jah, muidugi usun... kohe läen peegli juurde ja räägin temaga natuke.

renet - 03.06.2005 kell 23:28

Mis jumalad teil seal pangaarvetel sebivad? Mul tuleb sinna ainult palk ja see ka mitte mõne kahtlase väärtusega jumala käest vaid töökohast.

kitty - 27.08.2005 kell 13:34

usun küll, kuigi olen ristimata

celtic - 27.08.2005 kell 13:54

nii hea on ju oma elu muretult elada teades et nii või teisiti pääsed hukatusest...
ja ka lollused saab kõik kuradi kaela ajada...

Godfather - 27.08.2005 kell 22:45

olen agnostik, pigem usun kõrgemasse jõusse.

cetlyn666 - 10.09.2005 kell 08:43

Aga vat Jumalasse ma nüüd küll ei usu...aga muudesse asjadesse usun..saatus jms.

Beith - 10.09.2005 kell 08:52

Mina usun armastusse ja armastus on jumal. Aga Jumalasse ei usu.

miranda - 10.09.2005 kell 15:53

Ei usu.

zipelgatydruk - 10.09.2005 kell 21:49

Väiksena uskusin.

Praegu ei tea.
Vahel nagu usuks ja siis jälle ei.

Enamasti vist ei usu.

machimos - 11.09.2005 kell 00:44

Mis või kes on Jumal??
Peata silmas seda pika habemega papit, kes pilve äärel jalgu kõigutab??
Ei, seda/teda ma ei usu.
Mul on enda personaalne Jumal ja Kurat ühes isiksuses. Ma ei palveta tema poole, ma ei too talle ohvriande, ta lihtsalt on minuga.

montca - 07.01.2006 kell 23:24

Ei usu ja ei hakka ka uskuma. Kunagi vanavanematega koos elades see asi nii pinda hakkas käima, et enam ei taha sellest midagi kuulda. Las need usuvad, kes kuidagi teistmoodi elada ei oska. Mina ikka vaid endasse usun. Kui ma ise end ei aita, siis ei aita mingi usk ka mind kuidagi.

freelancer - 08.01.2006 kell 16:01

Äkki konkretiseerid-millist nendest sina silmas pead

mannux - 08.01.2006 kell 16:26

jh.

Sybill - 08.01.2006 kell 23:12

Tsitaat:

Hapnikuvaeguses aju poolt tekitet kujutelmad ehk?

Jumalasse ei usu. Religioonidest sümpatiseerivad enim budism ja maausk.

idamaalane - 08.01.2006 kell 23:27

Jumalaga kipub olema nii,et teda vist ikka pole olemas.
Jumal on see,millest kõik on tehtud.Kui jumal on kõikjal,siis teda pole.On vää?

dilbert - 08.01.2006 kell 23:31

Ei usu.

idamaalane - 08.01.2006 kell 23:45

Uskumine on selline ebakindel värk,täna usun nii,homme naa.Selles küsimuses peab ikke kindel tedmine olema.

freelancer - 09.01.2006 kell 00:36

Kõige olulisem usu juures on see ,et usud siis jäägitult mitte,et täna usun jumalat homme tema mitte eksisteerimist.Kui siis juba jäägitult.Olen ise leeritatud ja laulatatud ja seda sügaval stagnaajal kuid usuga on nii nagu se on.Siis kui oleks teda vaja olnud ,teda polnud ja kui teda nagu otseselt ei nutnud taga hakkas neid tõekuulutajaid nagu kirjuid koeri voorima.Ühtede,kui ei eksi siis oli see mormoonide punkri kõrval külmus inimene ukse taga surnuks-isegi sellele ei saanud aupaistet soojenduseks pakkuda ja teda jumalakotta külma eest varjule tirida.Sorri aga nahhui mul selliseid tõekuulutajaid vaja on.Nad ei oska isegi mu küsimustele vastata kui nad just looja eesnime ei puuduta.Ainus mis nende juures meeldib on piisav keeleoskus.Samas ei salli ma nende improviseeritud koduvisiite,mis neil ilmselt on ette nähtud.Muidu ei saanud neist lahti kui pidin neile mainima,et tehku ruttu pean satanistide koosolekule kohe minema.Peale seda olen vist vajalike ja tüüdatavate inimeste hulgast maha tõmmatud-Jumal tänatud.Aamen.

idamaalane - 09.01.2006 kell 00:41

Oled siis tubli nagu vana eestlane - ristivesi küll pähe kallatud,aga vaatad ikka metsa poole!

marga22 - 09.01.2006 kell 10:16

Ei

kazz - 09.01.2006 kell 10:26

Kui keegi suudaks ära defineerida, misasi/kesasi see "jumal" on?
Aga midagi ma usun, ja see on mul enese sees, ehk eneseusk. Rasketel aegadel on suureks abiks.

freelancer - 10.01.2006 kell 11:06

Kuskilt lugesin et-tsiteerin vabas vormis
Jumal lõi inimese oma näo järele.
Kui ta lähtus sellest ka luues Laura Kõrgemäe`d, Andres Aak`i ja repsi siis ma küll ei mõista miks peaks teda armastama.Samas kui edasi mõtet aretada tundub et vadav enamus pole ilmselt ka siin foorumis tema loodud-me oleme tulnukad vist.(eeldusel,et looja käsi sinna ei ulatu)

LadyButterfly - 10.01.2006 kell 11:09

Usun, aga see ei tähenda seda, et ma 10 käsu järgi elan

Marla - 27.01.2006 kell 12:56

Usun, aga mitte tingimata sellisel kujul, nagu kristlased seda teevad. Piiblit on võimalik ka mitut moodi lugeda jne.

isic - 27.01.2006 kell 15:16

Tsitaat:
Algne postitaja: Marla
Usun, aga mitte tingimata sellisel kujul, nagu kristlased seda teevad. Piiblit on võimalik ka mitut moodi lugeda jne.

Arvan sama.

Maiu - 27.01.2006 kell 15:19

Marla ja isic- milline teie tõlgendus on piiblist, et mida te siis usute?

isic - 27.01.2006 kell 15:22

Tsitaat:
Algne postitaja: Maiu

Pidasin silmas seda lõiku :
Usun, aga mitte tingimata sellisel kujul, nagu kristlased seda teevad.

Tean, et mingi kõrgem olend või keegi on olemas. Aga kõik muu, mis ta ümber kokku on keeratud ei pruugi õige olla.

Maiu - 27.01.2006 kell 15:31

pead Sa kõrgemax olendix Jumalat?
kus Sa seda tead nii täpselt? ja see muu, mis ta ümber kokku keeratud on, seda enam keegi jah kinni ei võta, mis seal täpselt oli, et see siis pole enam uskumist väärt?

isic - 27.01.2006 kell 15:39

Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: isic
Tsitaat:

Pidasin silmas seda lõiku :
Usun, aga mitte tingimata sellisel kujul, nagu kristlased seda teevad.

Tean, et mingi kõrgem olend või keegi on olemas. Aga kõik muu, mis ta ümber kokku on keeratud ei pruugi õige olla.

pead Sa kõrgemax olendix Jumalat?
kus Sa seda tead nii täpselt? ja see muu, mis ta ümber kokku keeratud on, seda enam keegi jah kinni ei võta, mis seal täpselt oli, et see siis pole enam uskumist väärt?

Parandan- ma ei tea vaid USUN, et keegi (või miski) on kusagil meist eemal(või siis siin samas), kes on kõikvõimas. See, mis piiblisse puutub- selle kõige toimumist ma ei tunnista ega ka lükka ümber.

Maiu - 27.01.2006 kell 15:50

ok, sain aru, mida mõtled..
mind lihtsalt huvitab, kustmaalt inimene hakkab nö. uskuma. Kas see tuleb lihtsalt kodust kaasa, seda uskumist näeb-kuuleb igalt poolt, et pole ju raske see lihtsalt omax võtta ja sellega koos kasvada.. või on mingid käegakatsutavamad näited varux.. palusin ja mulle anti vms.
see kolmandas pöördes mõtlemine (Tema) on midagi nii kauget ja arusaamatut, mina selleni ei küündi..

mc1bluesky - 27.01.2006 kell 18:52

selle lingi kaudu saate määrata ,mis usku olete .
vahel võib juhtuda, et te ise ei teagi ,et oma veendumustelt olete pagan või islamist kuigi ise arvate, et olete kristlane.

http://quizfarm.com/test.php?q_id=10907