Board logo

Kuidas eetrit juua ja hankida
Andrew - 28.02.2008 kell 09:37

Ma ei tahaks sellest kogemusest ilma jääda, niiet kas saab näpunäiteid?

nudol - 28.02.2008 kell 09:41

Selleks tuleb sõita Peipsi äärde näit. Mustveese see on sealne rahvusjook.

Imre - 28.02.2008 kell 09:42

Õukat juuakse pigem Setumaal.

skingirl - 28.02.2008 kell 09:49

Hm andrew sa oled lolliks läinud, see on samasugune teema nagu kust saaks puskarit osta?
PS! Kui sul õnnetsub hankida 1l siis ma võin sinuga ka silla all aeleda

madu - 28.02.2008 kell 09:51

Õukat pannakse Setumaal neh. Mul võib-olla isegi vanaemast-vanaisast mõned pudelid järgi, peab kaema.

madu,
seto

skingirl - 28.02.2008 kell 09:52

teeme muidugi õuka peo

Uss - 28.02.2008 kell 09:59

Mul üts putõl oleman. Kia taht vai?

Uss, kah seto

P.S. Seto või mitte, aga juua ma seda asja küll ei suudaks. Pudel sõitis 2 aastat autos kaasas- pidin ühele tuttavale mingite nahaprobleemide jaoks viima, aga jäi viimata. Niiet, kes juua tahab, siis võin loosi panna.

madu - 28.02.2008 kell 10:03

Sobib.
Setod kaevad päält, kuda Andrew' ja Skin ennast umbe tõmbavad

skingirl - 28.02.2008 kell 10:07

väga hea, mulle, mulle
andrew koolitan kohe välja kui ta julgeb

nudol - 28.02.2008 kell 10:10

Õuka ja eeter on 2 erinevat jooki.

skingirl - 28.02.2008 kell 10:26

aga lõhn on sama

delilah - 28.02.2008 kell 10:36

Ma vaatan ka pealt parem. Fotoka võtan kah kaasa

madu - 28.02.2008 kell 10:38

Meitel, sääl ikka täitsa päris Setumaal, osteti apteegist pudel eetrit (tegelikult on see vist eeterpiirituse nime all?), määriti sellega haigeid liigeseid ja vajadusel manustati kas nuusutades või kurgust alla kallates.

Õuka alias liikva alias eeter.
Ma pole keemik, et öelda, mis see liikva täpselt oli/on. Kirjakeeles "eetriks" teda meil kutsuti ja nii ta minu jaoks eeter ongi.

kedlav - 28.02.2008 kell 10:44

Kuidas juua? Hingad sügavalt sisse, neelad punnsuutäie kiiresti alla, hingad välja.
Kui vastupidi teed, hoolitse, et oleks assitent kõrval, kes su hingamist taastada või elustada oskab.

Tynu - 28.02.2008 kell 10:54

õuka on eeter
aga kes juua tahab - ja millegagi alla loputada, kui peaks kange tunduma - siis ei tohi soe/kuum olla - keemistemperatuur 34,6

segu piiritusega - Hoffmanni tilgad - kasutasid ka peenemad prouad kunagi, kui ei peetud /tava/alkohli joomist naistele sobivaks

skingirl - 28.02.2008 kell 11:16

ärge nüüd ära hirmutage, muuseas ka on plahvatamisoht

Imre - 28.02.2008 kell 12:19

Aga ärge siis kuuma teed peale jooge - lööb tagurpidi kõik välja.
Koos sellega mis eelnevalt maos oli

nudol - 28.02.2008 kell 12:23

Õuka on eeterpalderjan värvuselt tumepruun, elasin kunagi mõnda aega peipsi ääres, olen proovinud mõlemat ja oskan vahet teha.

madu - 28.02.2008 kell 12:25

Näedsiis, nii võib veel targakski saada
Ma pole kunagi Peipsi ääres elanud, aga Setumaal juuakse järelikult ikkagi liikvat, st eetrit.
Täitsa läbipaistev ja hullult haisev vedelik.

skingirl - 28.02.2008 kell 12:43

mina lähen kül põõrsesse kui hamabaarsti lõhna tunnen

anne51 - 28.02.2008 kell 13:25

Naabrinaine maal ikka jõi seda jooki aeg-ajalt. Jumal teab, kust ta seda hankis. Tahtis mind ka jooma õpetada, aga ma igaks juhuks jätsin proovimata.

susanna - 28.02.2008 kell 13:31

ammu kadunud vanaisa võrumaalt tarbis ja suurtes kogustes.
mis ta joomise eesmärk on?

fraibert - 28.02.2008 kell 13:44

kõik vajalikud vitamiinid, mida vajab üks vananev organism...
kasutanud kunagi ka romu diiselmooriga bedford blitzi külmaga käivitamiseks- 100% toimis
eks vanaisadele mõjub see eetrilaks samamoodi

skingirl - 28.02.2008 kell 14:20

Selle mõte on, et tunned ennast 10 x paremini, tegu on eriti kõva tuimestiga ja selle joomise mõte on see,et kui seda korra jood siis saad aru, see ajab peaaegu surnu ka jalule, ma pole siiani kõvasti haige olnud kuna too aine tapab kõik pisikud ja pikaks ajaks, nägemine läks ka paremaks.Vanaisadele mõjub väga hästi!

Ray - 28.02.2008 kell 14:56

Tsitaat:
Algne postitaja: Andrew
Ma ei tahaks sellest kogemusest ilma jääda, niiet kas saab näpunäiteid?

Ärge siis mõnda narkopolitsei informaatorit kampa võtke, neil on tegelikult meeletult hea ülevaade isegi suhteliselt süütute tegelaste üle. Tean-tunnen inimesi.

Ise ei tahaks eriti diskussiooni laskuda, kui mingi pappkast eetriga kuskil pagasiruumis on ja keegi mundrimees kukub aru pärima.

Mul hulk ravimtaimede segusid ootamas tegemist, ka need eeldaksid eetrit...

Meie tore riik on juba niikaugel et vist varsti pannakse aspiriini eest kinni. Ilma naljata.

officer - 28.02.2008 kell 16:34

...mul on oma varajasest lapsepõlvest uduselt meeles (ema oli apteeker-vist seepärast),et maal tarbiti seda vedelikku,mulgimaal nimetati seda "õuka'ks" tükksuhkru peale valatuna....?
Aga võib olla ajan midagi segamini

skingirl - 28.02.2008 kell 16:51

rayl on tõepoolet õigus tegu on salakaubaga ja narkootilise toimega ainega mida ei või ükski EV kodanik omada kui ta pole apteeker ja see sama mis me arutaks kust saaks seebikiviga tehtud salaviina, aga tõesti , tõesti ostkem asperiini kokku ja kindlasti joodi, varsti on need ka retseptiga nagu streptotsiidi pulber

reheline - 29.02.2008 kell 13:24

Eetrit juues tuleb jalad seina peale visata, et aurud suu kaudu kaotsi ei läheks. Setumaal on eetribaar, kus vastavad lamamistoolid. Eetri joomiseks pitsidki erilised, meenutavad pika tilaga kange tee kannu.

Andrew - 29.02.2008 kell 13:40

Kus on eetribaar? Mis tema aadress on?

reheline - 29.02.2008 kell 14:22

Värska lähedal. Aadressi ei tea, alati olen hämaras läinud ja pimedas tulnud. Kui Kodutute rattamatk peaks siinkandis kevadel toimuma, võib sealt läbi põigata.

Andrew - 29.02.2008 kell 17:43

Põrgu see matk. Kui järgmine kord lähed, olen käpp.

skingirl - 29.02.2008 kell 17:45

Silla alla siis mooga ei tulegi vää lähed rehelisega baari, pähh
Andrew värskasse rattaga sõita on juba hea matk

Andrew - 29.02.2008 kell 17:48

Kuule, sina ju olid see, kes ei tahtnud rattaga sõita. Läheme siis Värskasse silla alla.

skingirl - 29.02.2008 kell 17:50

jah ma pole kunagi tahtnud jalgrattaga sõita väkk
ma juba koolitasin kaine juhi välja sai juba load ka kätte

Andrew - 29.02.2008 kell 17:51

Tuleb õukapidu. Tase.

hulkurtom - 29.02.2008 kell 19:56

kedlavi poolt täiesti õige jutt, omal ära proovitud,kõige hullemad on esimesed röhatused mis üles tulevad,palju hullemad kui joogi alla saamine. Lisaks niipalju,et kasulik oleks lonks külma vett peale võtta

ariita - 01.03.2008 kell 00:51

mu ema tilgutas ka igal õhtul enne magama minemist suhkrutükile mõne tilga ja pistis põske, kui see suust kadunud oli nohises ema ka magada, seega toimis unerohu eest. Tegelikult oli õuka tema ainus ravim, sest arsti juurde oli teda pea võimatu saada, kui siis sundkorras röntgeni läbivaatusele. Kui seda ¹napsi valesti kurgust alla kallata võib lausa surmalähedase kogemuse võrra rikkamaks saada

mercury11 - 23.03.2008 kell 02:48

Mudellenduritel peaks leiduma sest kompresioonsüütega mootori kütus oli 1/3 eetrit, 1/3 kastoorõli, 1/3 (puu)piiritust
"Mudellend" raamat 60-ndate algusest

lati - 23.03.2008 kell 09:18

igas tanklas on diiselmootorite külmkäivituseks eeter gaasina müügil. kas seda ka juua kannatab ...? ei soovitaks igaljuhul, see on suure rõhu all ja plahvatusohtlik. aga küllap teavad täpsemalt kõige joojad kodutud prügikastis tuhnijad.

aidar - 23.03.2008 kell 12:29

Tsitaat:
Algne postitaja: mercury11
Mudellenduritel peaks leiduma sest kompresioonsüütega mootori kütus oli 1/3 eetrit, 1/3 kastoorõli, 1/3 (puu)piiritust

Selliseid mootoreid ei kasutata enam ammu, nüüd on metanooli-nitrometaani hõõgküünalaga mootorid põhiliselt. Ja muide selles vanas kütuses ei olnud viimane kolmandik puupiiritus vaid petrooleum

mercury11 - 23.03.2008 kell 21:33

Tsitaat:
Algne postitaja: aidar
Tsitaat:
Algne postitaja: mercury11

Selliseid mootoreid ei kasutata enam ammu, nüüd on metanooli-nitrometaani hõõgküünalaga mootorid põhiliselt. Ja muide selles vanas kütuses ei olnud viimane kolmandik puupiiritus vaid petrooleum

vist tõesti, laenutasin-lugesin viimati üle 25a tagasi..

Penn - 23.03.2008 kell 21:59

no ei saa mitte vaiki olla...
hankimine: perearst kirjutab retsepti o,5 l potsku pääle.apteegist saat.a tuu om vähäkese sittemb varijant.olõi ni puhas kui piassi. variant 2. tuttav,kellel vene viisa, toob.puhtam kui "euroeeter".

joomine:

süüa võib midagi külma,või üldse mitte midagi.
hingad sügavalt sisse,topka eederit hinge ala.
hoiat.
hoiat.
hingat välla.
hingat,nüüd piassi ruihe nakama tulõma.nuuq tulõ vällä laskõ.
tunnet hinnäst mõnosahe.(kuradiisi,jummalit,päkäpikke ja muid tegelaisi olõ`õi soovitadav saapiga pillma naada.elämine lätt pahelde.((see on juba üledoos))
ongi vist kõik.

midagi sooja,piimasupp,kohvi,tee jne ei soovita ei enne ega pärast eederijoomist tarbida.sõna otseses mõttes läheb lõhki. viin on advanced inimeste jook,eeter on akadeemikutele
:lol

miks juuakse.
väga hea rohi.ilma naljata.tatina pandi mulle spl.suhkrut ja 4-5 tilka eetrit,külmetus jooksis majauksega minema.

slängist:
liikva=setude keeli eeter
õuka=võru murdes eeter
eeter=eestlased

LÕPETUSEKS!!!!!!!

EETRI JOOMINE OLENEB ISIKUST!!!!!ON SOOVITUSED MIDA KINDLASTI MITTE TEHA!!! KELLEL KINDEL SOOV JA TAHTMINE EETRIT PROOVIDA,VÕTKE MÕNI VANAKOOLI SETU VÕI VÕRUKAS KÕRVALE!!! mõnele aitab 10 gr, kui juba inglid lendavad ja jeesus tsimblit lööb.tegemist siiski narkoosi tekitava ainega.

nudol - 24.03.2008 kell 12:32

Penn: Väga teaduslik artikkel.
Tekkis kohe selline kodune tunne, kui omal ajal Peipsi ääres elades.

retti - 26.11.2008 kell 22:47

Eeter on õuhka jne
Liikva on Hoffmani tilgad e 1/3 eetrit ja 2/3 puhast piiritust.Kiire mõju ja kiire kadu.
Et eeter ennetab viirushaigusi nende algfaasis on tõde.
Ja selleks pole tõesti palju vaja - just nimelt mõned tilgad suhkruga.
Eeter nimelt lahustab viiruse kesta.
Ps kes siin iganes ka rääkis vanavanematst või paar aastatki autos säilinud eeetrist - ärge ajage naerma.
Ka isegi külmkapis parafiinikorgi all ei säili eeter klaasflakoonis üle poole aasta

Pipilota - 26.11.2008 kell 22:56

kuulge ouhka ikka paris eeter pole. ma ei lepi kuidagi sellega, et minusugune peen suurlinna daam suvel eestis eetrit pani

habe - 27.11.2008 kell 08:31

Tsitaat:
Algne postitaja: retti
Ps kes siin iganes ka rääkis vanavanematst või paar aastatki autos säilinud eeetrist - ärge ajage naerma.
Ka isegi külmkapis parafiinikorgi all ei säili eeter klaasflakoonis üle poole aasta

Eks ma siis proovin Sind ikkagi naerutada. Mul on kodus keldris eetripudel, mille sisu on 10 aastaga vaid 1/3 võrra vähenenud. Pudel on korgitud ja kaelus kummilaadsest ollusest lutiga kaetud.

skingirl - 27.11.2008 kell 12:42

hm ma olen 2 liitirt ära joonud või nuusutand, mul ei seisa üldse see kraam

tiivitaavi - 30.04.2014 kell 22:48

Mul on,aga ma lasen sellega endale kuppe panna.
Sry,sellega ei läbusta.

skingirl - 01.05.2014 kell 21:31

Hoia seda siis tiiviitaavi, sa oled võibolla ainus inimene kelllel seda veel on

freelancer - 01.05.2014 kell 23:26

Eetri kasutamist kuppude panemiseks võiks klassifitseeida kui --Alkoholi kuritarvitamiseks--

ravenmarch - 02.05.2014 kell 09:18

Kuigi Eesti Wabariigist liikvat enam tõesti üle leti ei saa ja haiglates ka kõik kapid kõvasti lukus saab seda mujalt Euroopast küll. Keegi kes järgmisena sinna poole läheb võiks ju märku anda ja mõned väikesed pudelid kaasa smuugeldada. Nätsu ja värvilise traadi asemel.

ohakas - 04.05.2014 kell 21:52

tsiteerin nüüd penni
miks juuakse.
/...väga hea rohi.ilma naljata.tatina pandi mulle spl.suhkrut ja 4-5 tilka eetrit,külmetus jooksis majauksega minema. ../

minul mamma tegi ka minuga nii, kust ta seda eetrit sai ei mäleta. ei saa küsida ka enam

ullike - 05.05.2014 kell 07:36

See on tervishoiu seisukohalt väga hariv teema, jälgin seda huviga

ohakas - 05.05.2014 kell 07:48

tead aga siin polegi midagi naljakat, sel ajal kui mina eelkooliealine olin ei olnud mitte midagi millega ravida. No selles mõttes, et lähed apteeki ja siis ostad, kõik käiski minu teada koduste vahenditega

ja siis mul oli kunagi töökaaslane kes eetrit pani, no söögi alla. tõmbas hinge kinni ja tegi ops ja siis ta õhtul kippus laulma

aga no tänapäeval ma muidugi oma lastele VIST eetriravi ei teeks

freelancer - 05.05.2014 kell 11:48

Tsitaat:
Algne postitaja: ohakas
tsiteerin nüüd penni
miks juuakse.
/...väga hea rohi.ilma naljata.tatina pandi mulle spl.suhkrut ja 4-5 tilka eetrit,külmetus jooksis majauksega minema. ../

minul mamma tegi ka minuga nii, kust ta seda eetrit sai ei mäleta. ei saa küsida ka enam

Kas su mamma siis sind teistmoodi ei saanud minema ajada kui pidi lapsukesele andma eetrit,et sa läbi ükse minema jookseksid ja teda rahule jätaksid......

.....või pidasid sa silmas rohkem nagu külmetust ja nohu.

ohakas - 06.05.2014 kell 08:43

free, siin on ju otse öeldud, ´´ külmetus jooksis koos majauksega minema´´

sales - 06.05.2014 kell 19:43

Kuidas juua: tõmbad kopsud õhku täis, neelad klõmaka alla ja alles seejärel puhud kopsud tühjaks.
Kuidas hankida: Eestis käsimüügis ei ole. Otsi tutvust arsti, parem veel medõe või velskriga. Kõige kindlam on lasta tuua Venest, seal on odav ka...

skingirl - 06.05.2014 kell 22:48

Hetkel ei saa isegi retsepitga kõik on klaar, pole lihtsalt riikliku tarnet

freelancer - 26.12.2016 kell 18:01

Kõike saab kui väga tahad.
Tahtsin sain.

Kui nüüd hankimise protsessi kirjeldada siis on see järgmine...
Avad ukse,lähed läbi müügisaali teisest uksest sisse.Paremal asetseb lett ja selle taga kaupmees.Küsimusele kuidas saan teid aidata tuleb esitada küsimus.Koos lähete tagasi müügisaali ja võtate näidatavast kohast(alt kolmandal riiulil) liitrise pudeli(sõltuvalt vajadusest).ning tasute kassas selle eest.Tänate viisakalt kaupmeest ja soovite talle kõike head.Väljute kauplusest ja lahkute teile vajalikus suunas.

Lisaks siia ka Manuali (kui nii võib nimetada)

http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/41752/Alt_Ode.pdf

reheline - 06.01.2017 kell 11:06

Nojh, Puerto Ricos müüdi apteegis rummi ka...
Mina olen seda meelt, et apteegid on tõbistele. Eeterit ja rummi peab kõrtsist saama. Õnneks saab ka

freelancer - 06.01.2017 kell 16:59

Mitte ainult kõrtsis vaid ka baarikapis peaks selline asi lausa olema.

Selleks et selliseid asju apteegist käija nuiamas peab ikka olema palju vaba aega ja hakka seal igasugustele lolle põhjendusi välja mõtlema miks just sina selles universumis pead see õnnelik olema et saada selle 50 grammi omanikuks

reheline - 06.01.2017 kell 20:29

Just, baarikapp on elementaarne, mul on lausa kirstud selleks, need, mis seto hõbedat täis pole...
Aga! Minu jaoks oli täiesti uus tase, kui kunagi apteegis kliendikaarti küsiti!!! Haloo! Äkki haigla kirurgiaosakonna kinkekaarti ka jõulukotti? Tartu vangla boonuspunktid? Kiirabi sooduskaart?
Ma ei ole vist nii innovatiivne ja ma olen tulevaste põlvede pärast väga mures.

Hoch - 07.01.2017 kell 04:17

ou rehekas, ma peeretan sulle põske. Neela seda.
Kahjuks sa prillipiider vist ei näinud oma pildist remake versiooni.
Skin ehk valgustab sind.
Ma siin mõtlen kui põnevaks teil läheks ja kui kohtunikuhärrale kitujat teist oleks kui ma need ümbertethtud pildid kuhugi üles postitaks.
Oleks võimalus siin iga teema vastuses lingiga laiata

Mõtle ise rehekas, su kivilistuva shampapõhjadega konna pilt koos soliidse neegririistaga mis sulle näkku paneb igas teemas siin.

Hoch - 07.01.2017 kell 04:31

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer

Selleks et selliseid asju apteegist käija nuiamas peab ikka olema palju vaba aega ja hakka seal igasugustele lolle põhjendusi välja mõtlema miks just sina selles universumis pead see õnnelik olema et saada selle 50 grammi omanikuks

Käija????? free mine tõmba oksa ennast, kuradi düsgraafia magister.

skingirl - 07.01.2017 kell 12:25

Tsitaat:
Algne postitaja: Hoch
Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer

Käija????? free mine tõmba oksa ennast, kuradi düsgraafia magister.

Meil on haritud seltskond

skingirl - 07.01.2017 kell 12:27

Tsitaat:
Algne postitaja: Hoch
ou rehekas, ma peeretan sulle põske. Neela seda.
Kahjuks sa prillipiider vist ei näinud oma pildist remake versiooni.
Skin ehk valgustab sind.
Ma siin mõtlen kui põnevaks teil läheks ja kui kohtunikuhärrale kitujat teist oleks kui ma need ümbertethtud pildid kuhugi üles postitaks.
Oleks võimalus siin iga teema vastuses lingiga laiata

Mõtle ise rehekas, su kivilistuva shampapõhjadega konna pilt koos soliidse neegririistaga mis sulle näkku paneb igas teemas siin.

Ja meil on iluste ja nägijate foorum