Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kodutute foorum sureb välja?
Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 14:46 Reply With Quote
Kodutute foorum sureb välja?

Selline tunne mul tekkis, vaatasin statistikat, mille järgi päeva keskmine postituste arv on ~185, võrdlesin seda viimase nädala statistikaga, mis oli umbes 100 postitust. Seega võrreldes paremate päevadega on postituste maht vähenenud peaaegu kaks korda*.

Minu arvates on selle üheks põhjuseks

Vanade postituste säilitamine

Tahaks nagu oma mõtted kirja panna, aga ikka on võimalus, et keegi on juba 2 aastat tagasi sarnased mõtted kirja pannud ja asja üle korrata pole vastavalt netiketile ilus nii jääb postitus tulemata. Kas maailm sellega midagi kaotab, see pole ilmselt probleem, aga kodutute foorumi jaoks on see küll probleem. Pole postitusi - pole "kodutuid", pole "kodutuid" -> ei tule ka postitusi.

Arvestades, et keskmine inimese mõttemaailm on piiratud probleemistikuga "mehed ja naised" ja seksuaalküsimused, siis vanade postituste säilitamine on lausa kuradist. Uutel tulijatel on uute teemade püstitamine tehtud väga raskeks, sest foorumi 4-aastase ajaloo jooksul on juba kõikvõimalikud kombinatsioonid ja juhtumised põhimõtteliselt läbi arutatud. Järele jäävad ainult eriti rasked ja perversed juhtumid, mille üle vähemalt avalikult arutleda pole sobilik. Või siis tekivad labasuse manifestatsioonid a la röövel. Foorumi säilimiseks tuleb soodustada uuete liikmete lisandumist, aga see on ainult võimalik, kui uutel on piisavalt motivatsiooni postituste tekitamiseks. Praegu on enamasti nii, et lisandub uus, kes postitab iga jutusaba lõppu oma arvamuse ja sinna see jääb. Diskussiooni ei teki ja "kodutu" kaob. Teema algatamise puhul on "eriti mõnus" saada kommentaari "vastav teema olemas, kasuta otsingut". Ausalt öeldes isegi käesolevaid ridu kirja pannes, kummitab mind hirm ,et keegi on sel teemal juba sõna võtnud

Ja nii mõni vana kodutu hädaldabki, et "igav on", millestki põnevast ei räägita jne. Võibolla tuleks kõik enne 2005 aastat liitunud ära bännida, et uued saaksid viimase 100000 aasta põhiteemad "mees/naine vaatab teist", "truudusemurdmisest", "mees/naine ei taha last" jne. jne. jälle ette võtta ja läbi nämmutada (kuni nemadki ükskord bänni saavad foorumi säilimise huvides).

*Nagu Mada osutas, tegelik postituste arv on suurem, kui minu esialgne arvutus. Andmete kontrollimisel sain tulemuseks 105 per nädal, mis on lähedasem Mada esitatuga, mistõttu olukord võibolla ei olegi nii hull Vabandan eksitavate numbrite eest!

View User's Profile View All Posts By User
muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 26.09.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 14:53 Reply With Quote
Suvi on !!!!

Elu on ilus !

Maiu
Ära

Registreeritud: 05.02.2005
Viimane külastus: 25.03.2014
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 15:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Quex
Praegu on enamasti nii, et lisandub uus, kes postitab iga jutusaba lõppu oma arvamuse ja sinna see jääb. Diskussiooni ei teki ja "kodutu" kaob.

Vat selles küll õigus... sest enamus inimesi on oma jutu kuhugi ettepoole või samasisulisse teemasse kirja pannud ja mida ma siis ikka ennast kordan, kuigi arvan teistmoodi. Kui mõtlen ennast, siis kindalsti mu tulisemad sõnavõtud jäid algusaegadesse, kahjuks aga ei mäleta, kas tõesti toimusid need enamjaolt mõne "uuega" või võib siiski "süüdistada" aastaaega- pimedal ajal rohkem aega süveneda (ka "vanadel" ).

Lisatud:- hästi loetav ja loogiliselt ülesehitatud teemapüstitus! Ilus
pikkust ei märganudki nagu tavaliselt

Ma ei suuda ära oodata, mida öelda kavatsen!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 15:10 Reply With Quote
Näh. Katsu teemalgatuses lühema sõnavõtuga hakkama saada, siis ehk ei sure välja.
Kes see ikka kogu aeg siin plädiseda/diskuteerida jaksab. Aga üldiselt ei sure ta kuskile, ma arvan.

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 28.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 15:21 Reply With Quote
Sama mõte, mis Ussil.
Hirmpikka kommentaari/arvamust ei viitsi Mina enamjaolt lugeda.
Aga kui teemasse, siis tõesti, on ju ikkagi suvine aeg, meeldivalt soe ja väljas müttamist piisavalt palju.
Ei tahaks teps mitte toas passida.
Oman kindlaid andmeid, et sügisel, kui on vihmased/porised ilmad, siis on inimesi kindlasti netiavarustes rohkem liikumas
Nii et, kuuldused foorumi surmast on tugevasti liialdatud.

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 17.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 15:50 Reply With Quote
Ma arvan, et keegi on puudu ja selles on süüdi moded!

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 15:51 Reply With Quote
jah ja ei.

kui aus olla, siis enamus vanu teemasid, kus a la 14 lk juttu aastast 2002 ei kutsu eriti lugema. seda enam, et neist mitmed on juba ajast-arust. nt teema oma pildi kohta internetis - nüüd on ju kodututes galerii ja vaevalt et keegi enam tollesse teemasse hüpelinke toppima hakkab ning juba paar aastat tagasi enamus sealsetest linkidest enam ei töötanud. samasse punti võib lisada (väljamõeldud) teemad windows 95, peaminister mart laari või miss estonia 2000 kohta, ehk need, milles säilitatav info on iganenud, huvitab heal juhul 0,005% lugejatest ja/või on kõik juba öeldud. arutelu ei saa tekkida ka siis, kui sind mingil moel huvitava postituse autor, kellega sooviks asuda väitlusse või paluda täpsustust, pole enam 3 aastat kodututes käinud. nendin, et teemade hulk on minusuguse laiskvorsti jaoks nii suureks muutunud, et uue teema püstitamiseks või ennast huvitava teema leidmiseks otsingut kasutades mitut kümmet teemat küll läbi ei viitsi sirvida.

samas pole foorum ainult kirjutamise, vaid ka lugemise koht. teemade suur arv on selles mõttes pigem eelis. ja kes viitsiks või leiaks aega selliseks toimetajatööks? tänan, mina mitte. vana peeruna ei tundu just eriti ahvatlev teadmine, et minu paar aastat tagasi nähtud vaev kustutatakse vaid selle pärast, et mõni uustulnuk soovib siiajäämise motivaatorina sisuliselt sama jutu uuesti kirja panna.

kokkuvõtvalt, minu arvates on siin teemasid, mille võiks südamerahus kustutada (iganenud ja raskendavad valdkondades orienteerumist), arhiveerida (et otsingus oleks "müra" vähem; nelja aasta tagune lõõpimine ei erine praegusest mitte millegi poolest) ja ka neid vanu teemasid, mida peaks ilmtingimata säilitama (nt arutelud püsiväärtuste üle). a kuidas selle üle otsustada?

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 31.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:00 Reply With Quote
Esiteks, kerge arvutusviga - keskmine päeva postituste arv on viimase kuu jooksul olnud umbes 133 postitust päevas. Lisaks on suviti alati olnud vähem postitusi, sest inimestel on parematki teha, kui arvuti taga istuda.

Teiseks, kuidas peaksid uued kasutajad kodututesse üldse sattuma, kui olemasolevad teemad ära kustutada - peamiselt leitakse meid ju olemasolevate teemade järgi otsimootoritest. Ning lisaks sisaldavad paljud olemasolevad teemad ka paljutki aegumatut ja huvitavat.

"Kasuta otsingut" laused ei meeldi mulle kah, kui välja arvata juhud, kui sarnane teema viimase kuu aja jooksul juba niigi läbi on käinud. Samas - vanad kasutajad korduvatesse teemadesse niikuinii midagi ei postita, ega nad kilplased ei ole.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
dex
;)

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 19.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:02 Reply With Quote
Irw@mada allkiri.

When all you have is a hammer, everything looks like a nail.

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:03 Reply With Quote
samas tahaks mõnele kodutule mingis vanas teemas vastu vaielda aga mida sa ikka diskuteerid, kui too on juba kaks aastat tagasi bännitud.

Lisatud: Ma pooldan pigem pikemaid kui pealiskaudseid kommentaare.

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 28.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:06 Reply With Quote
Sybill, aga alati võib ju vastuvõiteid tuua.
Küll leidub inimesi, kes Sulle vastu vaidleks
Alati leidub keegi, kes ei ole samal arvamusel, kui sina
Vanu teemasid ei ole küll mõtet kustutada.
Sealt saab tihtipeale mõtteainet, uue ja intrigeeriva teema tarbeks.

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:15 Reply With Quote
Tegelt on minumeelest ka nii, et kui ikka on suht vana postitus, siis ei taha selle all uuesti arutlema hakata. Noh, et kui otsingut kasutades olen leidnud nt 2004 aastast juba foorumis olemasoleva teema, mille peale ise äsja mõtlesin, siis ei kirjuta vanasse topicusse mingeid kommentaare, lootes, et keegi neile siis vastab, vaid pigem jätan üldse jutud rääkimata.
Quex
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:35 Reply With Quote
Ühtlasi vabandan ka nende ees, kelle jaoks mu tekst liiga pikk oli. Saan aru, et peaksin rohkem orienteeruma DI ja FHM tüüpi lugejaskonnale kui nendele, kes oh õudust, võibolla isegi Akadeemiat loevad. Mitte, et mu tekstid raskelt akadeemilised oleksid

Samas jään selle juurde, et mõningast inventuuri võiks teha, kui teema püstitatud rohkem kui 2 aastat tagasi, siis kustutamisele. Kunagi esitatud mõtted võivad ju toredad olla, aga mind hetkel huvitaks olemasolevate foorumi liikmetega vaidlemine või kasvõi läbustamine. Vanad olijatel on alati vabadus sekkuda või mitte. Aga mida sa vaidled, kui vanad olijad on teema juba küllalt kõrgetasemeliselt läbi arutanud

Isiklikult viskaks välja ka kasutajad, kes viimase paari aasta jooksul pole foorumit külastanud, aga see pole nii oluline. Lihtsalt servu adminnina need surnud hinged häiriksid mind

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:42 Reply With Quote
Suvi küll, kuid foorumil kipub sein ette tulema. Mis oleks need teemad, mis siin veel püsti pole ja mida otsingust ei leia? Nuputa või lolliks, midagi uut välja ei mõtle. Kuidas meelitada uusi tegusaid foorumlasi siia lisaks. Selliseid äärmuslasi, kes foorumi liikumapanevaks jõuks oleks. Seoses sellega panen uue teema püsti.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

dex
;)

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:44 Reply With Quote
Kui tohib paluda, siis ära mingit "kapist väljatuleku" teemat jälle tee.

When all you have is a hammer, everything looks like a nail.

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 16:50 Reply With Quote
OK, siis jääb uus teema ära.
P.S. palju ma neid teinud olen- ainult ühe. Muud pole minu.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

Vanapaks
Vastaline Krants

Registreeritud: 12.04.2005
Viimane külastus: 8.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 17:39 Reply With Quote
Kahju... Tee ikka teine veel.

Sed Moscovia delenda est

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 17:40 Reply With Quote
Mina näiteks sellist pikka targutamsit lugeda ei viitsi

jenni
I Am What I Am

Viimane külastus: 11.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 18:13 Reply With Quote
Huvitavana tundub, miks vähem kui kuu(!) aega kodututes kasutajaks olnut sellised probleemid vaevavad nagu Kodutud foorumi väljasuremine
See aeg pole mu arust isegi küllalt piisav sisseelamiseks. Ma ei tahaks öelda, aga ütlen ikkagi: kui ei meeldi, on ka muid (paremaid?) kohti ajaviitmiseks, reaalis näiteks (paljusid vaevabki see kapist väljatulemise-sündroom).
Kui aga uustulnukal on head kavatsused (mida ma eriti ei usu veel), siis saab neid olla vaid mõnel endisel kodutul, kes on taasühinenud uue kasutajanime all ja üritab suvisel puhkuste ajal foorumile kunstlikku hingamist teha, mis tegelikult pole vajalik, sest Kodutud ei hävine
Alati on võimalus tõestada vastupidist, aga selline tunne on mul hetkel.

Lisatud: Bännida vanad olijad, kodutute hinged, lihtsalt lugejad (kõik pole sulesepad ju?!) ja kustutada vanad postitused, et uued tulijad neidsamu ideesid saaksid kirja panna, kamoon, kas sellist foorumit me tahamegi

Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 18:19 Reply With Quote
Krdi affid midagi ei tohi ära kustutada, siin on mõnusaid mõtteid kirja pandud tuhandeid, mingi uus saast,ei hakka siinsetele ettekirjutusi tegema.
See teeb sama välja, et keegi tuleb külla ja hakkab kohe mööblit ümber tõstama.

jenni
I Am What I Am

Viimane külastus: 11.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 18:22 Reply With Quote
Sry, aga tundub, et Quex on Pavlik Morozov

Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

Godfather
oldboy

Registreeritud: 14.07.2005
Viimane külastus: 11.10.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 20:32 Reply With Quote
kus ta ikka sureb, tuleb talv, kõik lülitavad oma arvutid tööle ja kodututes algab kevad.

In heaven all the interesting people are missing.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 20:46 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: jenni
Sry, aga tundub, et Quex on Pavlik Morozov

.....kelle NSVL Pioneerioranisatsioon foorumi alustugesid õõnestama saatis (ja mis minul vist ei õnnestunud)?

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

Quex
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 21:54 Reply With Quote
Jenni, mul on hea meel, et suutsin sul sõrmed kõhu alt välja saada ja peale 10-päevast pausi ka paar postitust valmis trükkisid. Aitab seegi foorumit elus hoida. Kahju, et su vastus mõnevõrra küündimatuks jäi, mingisugused põhjendmata seosed avatari ja pavliku vahel? Suudad sa põhjendada, mida see muutnud oleks, kui ma oleks teema postitanud nt. 6 kuud hiljem?
Tsitaat:
mingi uus saast
Modedele palve bännida mind asap, kui ma kunagi kellelegi peaksin nii ütlema, sest ilmselt on mu vaimne degradatsioon jõudnud siis nii kaugele, et ise ma ei suudaks lahkuda.

Ülejäänud vastajatele 5+

/Ausõna, Quexil ei ole halbu kavatsusi foorumi suhtes. Quex tahab lihtsalt, et foorumis elu oleks.

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2006 kell 22:18 Reply With Quote
Iga teema alla on võimalik uus, värske ja särtsakas kommentaar kirjutada. Uus postitus on kõigile näha ja kui see arutelu võimalust pakub, siis on kindlasti neid kes ka seda edasi arendavad. Kustutamise idee on utoopiline. Isik, kes ei viitsi kasutada otsingut ei pea siin ka uusi teemasid postitama. Enne otsi mõne märksõna järgi teema üles ja kui seda ei leia, siis alles loo uus teema. Vähemalt mina olen senimaani nii teinud.
<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0263960 sekundit