Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Naised versus arvutid.
anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 12:58 Reply With Quote
Naised versus arvutid.

Kõigest kümnendik arvuteid sügavuti tundvatest inimestest olevat naised. Miks?
Internetis on nad ilmselt võidutsev pool: kontorinaised+koduperenaised.
Nüüd pidavat küll üha rohkem tüdrukuid valima IT-ala.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

View User's Profile View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 13:43 Reply With Quote
Ei oska IT ala kohta palju öelda, kuna IT ala suur ja lai aga baasasjad on küll suht lihtsad.
Aga mõni lihtsalt ei tahagi aru saada, kuidas asi töötab või kuidas töötama panna.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 14:45 Reply With Quote
Njah kahjuks peab oma tuttavate naissoo esindajate kohta ütlema küll et jah arvutiga nad jusht sina peal ei ole.Aa nooremad ilmselt hakkavad seda statistikat võrdsemaks tegema.Samas peab mainima ka et ega minu tutvusringis pole ka palju meessoost arvutiga sina peal olijaid.Ühe käe sõrmedel saab vabalt kokku lugeda ja üks neist ka päris IT inimene e siis ka tööalaselt.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 19.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 16:34 Reply With Quote
Mu kasuisa on it-spetsialist, tädipoeg on omal algatusel täielik it mees...pole asja millega ta arvutite koha pealt hakkama ei saaks.
Samuti mu elukaaslane on arvuti alastes teadmistes ülitugev.
Seega kui on võtta inimesi kes jagavad asjast siis milleks on vaja endale peale sundida,et nüüd hakkan õppima.
Mul pole vaja lihtsalt igasugust tarkvara,programmide, ja x süsteemide infot.Samuti ei huvita mind avutikeele oskus.
Piisab kui oskan kasutada vaja minevaid programme,internetti,mänge ja programme allatõmmata ja tööle panna + kustutada jäädavalt.

Kui mul poleks ei peres ega sõpruskonnas inimest kes it jagaks siis ma teeks selle teema endale ise selgeks.

Üldiselt aga võttes usun ma,et oleneb mis generatsiooni naisest juttu on.
Minu vanaema teadmised piirduvad sellega,et ta teab milline arvuti välja näeb.

Tänapäeval teavad vaat,et 10 aastased tirtsudki rohkem arvutist kui nende vanemad.

Meeste hooleks jäetakse tavaliselt kõik parandustööd ja ehitustööd...miks mitte siis ka arvutialased teadmised

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

Motosummer
Kasutaja

Registreeritud: 20.03.2006
Viimane külastus: 2.09.2007
Otsib: naist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 17:35 Reply With Quote
Arvan, et kõiges on süüdi, küüned, selliste küüntega, millised enamus naisi kaunistavad, ei ole võimalik mingit mõistliku koodi kirjutada, samuti on arvutid reeglina väga tolmused, see vist kah peletab naised eemale. Naised on reeglina ettevatlikumad, näiteks kui mees istub esimest korda tsikli selga, siis kohe üritab gaasi põhja keerata, naised vastupidiselt koonerdavad selle asjaga, arvuti on suht hiljuti meie ellu tulnud, ja ilmselt naised on selle uuenduse suhtes ettevatlikumad, mehed vastupidiselt, asuvad asja kallale kuigi ei jada asjast midagi. Minul on küll palju tuttavaid naisi kes on väga edukad sellel alal, isegi sys admine, ja analüüsis on reeglina naised väga tugevad. Ja üldiselt ei meeldi minule sellised liigitused, inimene, olgu see mees või naine peab tegema seda mis temale meeldib, las parem tegelevad selle probleemida statistid.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 19.10.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 17:41 Reply With Quote
see ei ole nii, ma istusin ka lenksu taha ja panin gaasi põhja ja otsa üles ja minekut, kas ma olen erand, päh
Motosummer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 17:48 Reply With Quote
Sina oled lihtsalt väga andekas, ükskõik mis alal

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 17:59 Reply With Quote
Naistel pole võibolla niipalju aega ka kui keskmisel mehel. Autojuhtimisega samuti, harjutamine tuleb kasuks, mõni aga olenemata soost ei õpigi korralikult juhtima.

Üldiselt olevat mingi teooria järgi meestel nõ. geenides, et otsida infot, olla kursis oma keskkonnaga ja avastada uusi piirkondi. Vanasti tatsati jala ja räägiti naaberhõimudega juttu, nüüd ajab vihane pentium asja ära.

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 28.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.03.2007 kell 18:01 Reply With Quote
Naised ei ole nii riskialtid, kui mehed.
Konservatiivsemad ....
Eks asi osaliselt ka selles.

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.03.2007 kell 12:07 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Motosummer
Arvan, et kõiges on süüdi, küüned, selliste küüntega, millised enamus naisi kaunistavad, ei ole võimalik mingit mõistliku koodi kirjutada, samuti on arvutid reeglina väga tolmused, see vist kah peletab naised eemale. Naised on reeglina ettevatlikumad, näiteks kui mees istub esimest korda tsikli selga, siis kohe üritab gaasi põhja keerata, naised vastupidiselt koonerdavad selle asjaga

Miks nii irooniline?!
Arvata oligi, et kohe tuuakse mängu võrdlus tsiklite ja autodega. Mehed kipuvad võistlema ka arvutitega, nii nagu autonduseski.
Arvutiparandaja ütles mulle, et mehed ei tunnista, et nad asja ei tunne ja kipuvad ise parandama. Naised olla paremad kasutajad, sest nemad seda viga ei tee.

G.Keller

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.03.2007 kell 12:14 Reply With Quote
õigus anne

no ma ei tea, kuidas teistel, kuid esimesena sain tööjuures arvuti mina...ehk sellepärast veel siiani mu käest nõu küsitakse
ülemus on mul puhta tainas...isegi kui sama asja kujundust arvutis muuta, on ta nagu peata kana ...rääkimata enda salvestatud dokumentide ülesleidmisest

samas ei pea ma enda jaoks oluliseks teadmiseks näiteks programmeerimise keeltest jm spetsiifilistest terminitest, mida mul töös otseselt tarvis pole...
kui vaja läheb, teen endale selgeks, kuniks ei lähe....eriti huvi ei tunnegi ...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

olevt
kasutu

Registreeritud: 27.06.2006
Viimane külastus: 25.08.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.03.2007 kell 18:20 Reply With Quote
arvuti on üsna piiramatute võimalustega tehniline asjandus. Tegelikult pole eriliselt vahet, kas motikas või arvuti. Sõita oskavad naised motikaga väga hästi, aga kui vaja motikat parandad, siis kaob asja vastu huvi - äh, mingi rauakolakas. Nii ka arvutiga. Arvutit oskavad naised väga hästi kasutada, kuid tuunida arvutit ja parandada arvutit - äh, tehnikavärk. Nii ongi, et sügavuti arvutit tundvaid naisi on vähe. Ja sügavuti tundmine tähendab seda, et oskad arvuti käitumist enda soovi järgi kujundada - programmeerida. Aga programeerimisoskus nõuab siiski mingit arusaamist arvuti ehitusest. Sõnaga - peab olema huvitatud sellest tehnikavärgist.
Motosummer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 10:25 Reply With Quote
Kõigest, mis on inimese loodut, peab saama teine inimene aru, kuidas see toimib, ikka inimene, aga mitte mees või naine. Samas kuidas ühiskond kujutab endale ette ühte arvuti nohikud: see on mees kes sööb ja magab arvuti ees, kujutage pilti, et see oleks naine, jube. Paraku nii see on, kui saabub korrektses ülikonnas ja lipsuga noormees ja ütleb et hakkab minule softi tootma saadan tema piikalt, programmeerijaks ei saa õppida, selleks peab sündima, paraku see on nii et kui inimene suudab seda tohutud maasuvi üheaegselt peas hoida, on tema aju nii loodut, et igapäevaste toimingutega et saa tema lihtsalt hakkama. Naised pole selleks võimelised juba selle pärast et üle poole nende ajust on hõivatud probleemiga, kuidas mina välja näen.
Naine ja arvuti: minule kohe tulevad silmade ette need lõpmatud kontorit, kus nemad pesitsevad ja jõllitavad üks teist, miks see nii on ei oska mina öelda, see protsess töötab ise enesest ja muu eluga paralleelselt. Ja kuigi see kooslus ei toda kunagi midagi ja on alati ühele firmale ainult kulu artikliks, sinna läheb sisse tohutul hulgal igasugu andmeis ja kätte sealt kunagi midagi ei saa, see asi neelab tohutul hulga paberid, elektrit, ja kohvi. Üks kord küsisin ühelt tegelaselt, miks tema kontoris nii palju naisi on, vastus oli et see on nii odav, las nemad olla ilus vaadata. Inimesi on erinevaid, ainuke põhjus miks mina vahest kontoris käin, on see, et käin seal veini joomas, ja paraku kah seal on olukord nii hulluks läinud, et pole enam ühtegi vaba tuba, kui poleks mõnda arvutid ja naist. Minule meeldiks selline elu, kus mehed parandaksid autosi ja oleksid lendurid, naised õpetajad ja arstid, ja arvutid toimetaksid omaette, see on arvuti kõige parem omadus, lükkad selle sisse ja jäätad omaette toimetama.

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 10:43 Reply With Quote
Olin kindel, et varem või hiljem kuulutab keegi: naised jäägu oma liistude juurde.

G.Keller

Motosummer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 10:47 Reply With Quote
Naised on ilusad, armsad, õrnad........ miks peaks siis Neilt need omadused ära võtma???? Päevad otsa arvutid jõllitav naine on kole ja vastik.

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 10:59 Reply With Quote
See on sinu arvamus. Või pretendeerid sa absoluutsele tõele?
Muide, naised olevat paremad programmeerijad, sest neil on paremini arenenud empaatiavõime ja seetõttu loovad nad kasutajasõbralikumaid programme.

G.Keller

Motosummer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:20 Reply With Quote
Loomulikult on minu jutt absoluutne, vähemalt minu vaatevinklist vaadatuna Programm ei pea olema kasutussõbralik, tema peab korrektselt töötama ja selle saavutamine on suur kunst, ja sellist looduseimed, nägu nais programmeerija pole olemas.

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:31 Reply With Quote
On küll.

G.Keller

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 28.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:36 Reply With Quote
anne, programmeerimisel ei ole see empaatiavõime nii väga tähtis.
Tähtis on aga loogiline mõtlemine. Loogiline mõtlemine selle kõige raskemas astmes.
Paraku kipuvad naised selles alla jääma. (ma loodan, et ma eksin)

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

sauza
Kasutaja

Registreeritud: 27.12.2005
Viimane külastus: 3.04.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:37 Reply With Quote
Naistele lihtsalt meeldivad seksikama kõlaga alad: majandus, haldus, juura... IT sügavuti näib nagu rohkem patsi+prillidega friikide pärusmaa.
Ja jutt, et progemine mingi naistele ületamatu high+end tegevus oleks, on täielik pullisitt. USA-s leidub küllaga soliidses eas prouasid, kes vanemates keeltes rutiinset koodi kirjutavad.

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:38 Reply With Quote
Kasutajasõbralikul programmil ei ole programmeerimisega mitte midagi pistmist. See on projekteerimise osa, ja tegelikult kasutajaliidese kujundamise osa ka. Programmeerimine on konkreetsete funktsioonide loomine ja olemasolevate funktsioonide ära kasutamine selleks, et saavutada seda eesmärki, mida projekteerijad ja arhitektid on ette kirjutanud. Hea programmeerija valdab suurepäraselt (mitte ei tunne ainult süntaksit) seda keelt, milles ta programmeerib ja samas saab ka sellest aru, kuidas tema kirjutatud kood arvuti mälus ja protsessoris ja mujal konkreetselt käitub.

Aga arvuti sügavuti tundmine on suhteliselt abstraktne tegevus. Ja mingil põhjusel on abstraktsetel aladel mehed edukamad olnud. Võibolla see on aju toimimise erinevustega (ehitus peaks suht sama olema sõltumata aju omaniku soost) seotud, võibolla mitte.

Lisaks sellele on ajalooliselt olemas olnud meeste tööd ja naiste tööd. Sellised ühiskondlikud arhetüübid on visad muutuma. Aga need muutuvad siiski.

P.S.
Motosummer, sa kirjutasid, et mehed lennaku ja parandagu autosid ja tegelegu arvutitega, naised olgu jällegi õpetajad ja lasteaiakasvatajad jne. Aga kas sa kujutad ette, et naine peaks olema hea füüsika või matemaatika õpetaja. Selleks, et olla hea õpetaja peaks ikka materjali sügavuti valdama, aga füüsika või matemaatika on ju ometi suhteliselt abstraktsed valdkonnad. Või miks siis ei võiks naine, kes valdab matemaatikat ja on hea õpetaja sama hästi saada edukalt ja arvutiga hakkama?

-- all works are protected by GNU Free Document License --

Motosummer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:44 Reply With Quote
Naine olgu naine, ja tema muu tegevus ei oma tegelikult mingit tähtsust, ja see arvuti mingu perse, mina panen selle igatahes kinni, kõike paremad Teile ja toredat nädalalõppu

delilah
läbisõidul

Registreeritud: 26.05.2005
Viimane külastus: 12.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:49 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Motosummer
Arvan, et kõiges on süüdi, küüned, selliste küüntega, millised enamus naisi kaunistavad, ei ole võimalik mingit mõistliku koodi kirjutada, samuti on arvutid reeglina väga tolmused, see vist kah peletab naised eemale. /.../

Andestust, aga see on nüüd küll väga lühinägelik lähenemine

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:52 Reply With Quote
Jah, abstraktsetel aladel on mehed edukamad olnud, aga kindlasti on kasu ka nendest neiudest, kes praegu arvutiala õpivad. Kindlasti on kasu meeste-naiste koostööst igal alal.
Niisugune optimistlik teemaarendus.

G.Keller

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.03.2007 kell 11:54 Reply With Quote
Minu meelest naiste arvuti kasutamise puhul on veel üks huvitav tendents välja tulnud, et kui mingi mure, mis on tekitatud tavaliselt ise, on ka wordi või exceliga päärdutakse kohe IT mehe juurde, arusaamata, et IT mees ei käind koolis selleks et õppida tekstitöötlust et nii elementaarset programmi võiks ikka ise osata, mitte kurva näoga arvuti taga istuda ja küsida kus kohast ma tähed rasvaseks saan

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0235121 sekundit