Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Magustoidud
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 10:55 Reply With Quote
Magustoidud

Lihtne küsimus, kui tihti teete perele magustoitu ? kas iga päev, ainult siis kui on supid toiduks, või kuidas juhtub ? Ja millised on teie pere lemmikmagustoidud, ehk ka mõni retsept kui riiklik saladus pole. Kuna ise olen suur küpsetaja, siis pole reeglit, millal magusat sööme. Tuleb tuju, viskan koogi ahju ja tunni/pooleteise pärast kõigil suud matsuvad. Kõikse lihtsam on teha tavalist muretaigna õuna-kohupiimakooki (ka minu lemmik) ja kringlit (neid saavad mu pereliikmed suht tihti) kuid meeldib meie perele veel väga ka lihtne tarretis vahukoorega. Kui aga tahan eriti armastusväärne olla, teen issi lemmikut kirsikooki, mille retsepti tahaks ka teile avaldada, kuid mis hetkeseisuga asub Tartumail. Seega kannatust, ma panen siia ka kirja, sest see on tõesti hea. Kuna tal aga on palju komponente, siis ununeb esimesel korral mõni ostmata ja seega tuleb seda kooki kauem oodata... Mis veel ? Kisell ja kohupiimakreem on suvised maiusroad nagu ka maasika-vahukooretort, mil mammusid aiast võtta on ja nad on värsked. Külmutatud marjadest pole ju see. Siis on minu suur lemmik viimasel ajal karamellikook hapukoorega. Suht lihtne ja kiire valmis saama, panen selle siis ka kirja, ehk tahab keegi katsetada (muide, poes saate maitsta ka, kui huvi on, ostes Halliku Pagarilt Karamellikooki - see seesama just):

Kogus plaaditäiele koogile:

500g ,margariini (toasooja)
1 kl suhkrut
0,5 tl soola
4 munakollast
u 800g jahu
20 g küpsetuspulbrit

vahele määrimiseks
1 kg hapukoort 20%-list
6 kuhjaga spl suhkrut

Taigna valimstamine siis:

suhkur karamellistada ja kui see on potis pruuniks sulanud, lisada 0,5kl KEEVA vett, et saada suhkrusiirup. Lasta sellel jahtuda. Segada margariin, sool, munad ja pool jahust ja küpsetuspulber. Lisada jahtunud siirup ja ülejäänud jahu. Tainas peaks jääma veitsa paksem, nagu muretaigen. Jagada kogus 2-ks ja panna plaadile võrdselt laiali vajutatuna. Küpsetada 20-30 minutit 175 kraadi juures. Lasta põhjadel jahtuda. Samal ajal sega hapukoor ja suhkur. Lõika põhjadel servad ära, need jäävad pealepuistamiseks. Määri alumine põhjapool hapukoorega, täksi kahvliga augukesi, et kook mahlasem saaks. Pane peale teine põhi ja kata uuesti koorega. Peale pudista järelejäänud servatükid. Ja head maiustamist.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

View User's Profile View All Posts By User
RealBitch
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 03.01.2003
Viimane külastus: 19.10.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 11:42 Reply With Quote
Eri hea teema minu 2.- kohta Kuna ma elan siin nagu elan siis pole eriline kypsetaja, vahest teen midagi , no nt moorapalle jne aga ei viici siin mässata, nooruses kui kodus sai elatud, sisi seal mässasin kyll, nagu vana kokk Martsiirio ise, ikka pirukaid, ja kooke ja rullpiskviiti jne. Praegu hea, kui niisama kartulidki kooritud saavad.
kätu
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 28.10.2002
Viimane külastus: 2.02.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 12:55 Reply With Quote
Eriti magusakokkaja tegelikult ei ole, aga kui midagi teha, siis vaatan,et saaks kiirelt ja lihtsalt.
Üks magustoit, mis minu arvates väga hea ja ääreltult lihtne teha on ning mida jõulude paiku sai mitmeid kordi tehtud:
500g 20%st hapukoort
umber 4-5 supilusikat suhkrut
1 tl kaneeli
külmutatud marju (vaarikad, mustad sõstrad, mustikad - mida on parasjagu)
zelatiini - kuskil 3spl (vist)
lastepiparkooke või mingeid küpsiseid

hapukoor vahustada mikseriga - kusjuures läheb päris ilusti vahtu see 20%ne, kuskil kogus muutub kahekordseks , sinna lisada suhkur, kaneel ja siis lõpuks ka külmutatud marjad( marjadega koos enam mitte miksedada) ja siis sulatatud zelatiin. panna kogu värk kuhugi vormi või nõusse. peale laduda siis piparkooke või küpsiseid. ja panna külma - kuskil 3-4 tundi peaks vähemalt seisma. ja siis oleks hea sealt vormis välja kummutada see, nii et piparkoogid jäävad alla põhjaks. ( ainus kunst asja juures on see,et igast vormist, nõust ei taha see kaadervärk ilusti välja tulla)

Ära karda oma soove universumile teatavaks teha - võibolla on tal just täna tuju neid täita...?

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 12:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kätu
Eriti magusakokkaja tegelikult ei ole, aga kui midagi teha, siis vaatan,et saaks kiirelt ja lihtsalt.
Üks magustoit, mis minu arvates väga hea ja ääreltult lihtne teha on ning mida jõulude paiku sai mitmeid kordi tehtud:
500g 20%st hapukoort
umber 4-5 supilusikat suhkrut
1 tl kaneeli
külmutatud marju (vaarikad, mustad sõstrad, mustikad - mida on parasjagu)
zelatiini - kuskil 3spl (vist)
lastepiparkooke või mingeid küpsiseid

hapukoor vahustada mikseriga - kusjuures läheb päris ilusti vahtu see 20%ne, kuskil kogus muutub kahekordseks , sinna lisada suhkur, kaneel ja siis lõpuks ka külmutatud marjad( marjadega koos enam mitte miksedada) ja siis sulatatud zelatiin. panna kogu värk kuhugi vormi või nõusse. peale laduda siis piparkooke või küpsiseid. ja panna külma - kuskil 3-4 tundi peaks vähemalt seisma. ja siis oleks hea sealt vormis välja kummutada see, nii et piparkoogid jäävad alla põhjaks. ( ainus kunst asja juures on see,et igast vormist, nõust ei taha see kaadervärk ilusti välja tulla)

Hmm, tundub põnev, proovin. Mulle juba hakkas tunduma, et polegi siin magusytoitude tegijaid, nüüd aga ehk vaikselt siiski koguneb ka neid

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 13:22 Reply With Quote
miski eriline vaaritaja hetkel ei ole, aga kui oma kodusaan siis vaaritan tihedamini. aga minu mehe lemmik siis

mine poodi, osta tordipulber eerika, loe õpetust, toimi vastavalt. kui küpsenud siis lase veidi jahtuda, võta nuga lõika pooleks ja vahele pane hapukoor suhkruga ja peale pane kah. lihtne kiire ja hea

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2003 kell 20:45 Reply With Quote
Kas tõesti nii vähesed teevad magustoite ?!? Nuuks, võtab silma märjaks...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 20:09 Reply With Quote
Ega nii magustotiduks spetsiaalselt ei tee pea kunagi midagi. See siis niisama, et teeks midagi head.

Nu vahel ikka ühtteist ette tuleb.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 20:15 Reply With Quote
Ei ole ka mingi eriline magustoiduvalmistaja enam. Kui lapsed olid väiksed siis telliti pidevalt kakaokisselli..ic. sai lihtsalt ruttu valmis ja seda siis pohlamoosiga söödi.
Nu küpsise-hapukoore-shokolaadi torti ka olen teinud ja isegi kringlit kunagi.
Nu üht kohupiima magustoitu olen teind, kus siis kohupiim vahustatakse vahukoorega, riivleib praetakse suhkruga ja seda siis panen magustoidukaussidesse kihiti. Peale olen pannud kirsikompotti. Võib ka muud, kasvõi maasika või ananassitükke. Igastahes on see väga rammus ja üle ühe kausikese keegi ei söö..ic

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 20:18 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
Ei ole ka mingi eriline magustoiduvalmistaja enam. Kui lapsed olid väiksed siis telliti pidevalt kakaokisselli..ic. sai lihtsalt ruttu valmis ja seda siis pohlamoosiga söödi.
Nu küpsise-hapukoore-shokolaadi torti ka olen teinud ja isegi kringlit kunagi.
Nu üht kohupiima magustoitu olen teind, kus siis kohupiim vahustatakse vahukoorega, riivleib praetakse suhkruga ja seda siis panen magustoidukaussidesse kihiti. Peale olen pannud kirsikompotti. Võib ka muud, kasvõi maasika või ananassitükke. Igastahes on see väga rammus ja üle ühe kausikese keegi ei söö..ic

See viimane kirjutis äratas tähelepanu, äkki kirjeldad lähemalt, umbes kogustest ka.... tahaks ka proovida. Ja tegelikult, mitu korda olen mõelnud kakaokisselli ja ka piimakisselli peale, kuid pole osanud teha Äkki paned ka kirja. Tänud ette juba

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 21:01 Reply With Quote
Nu kakaokissell on lihtne. teed piima sisse nagu kakaod. Pulbri lahustad soojas piimas suhkruga ära et tükke poleks ja siis nirsitad vaikselt ülejäänud piima sisse.Võib tehe nii lahjema kui kangema kakao. Kuidas keegi soovib. Ma koguseid ei oska öelda. ma ise kõike umbes teen..ic..tunde järgi. Lisada muidugi naca vees lahustunud tärklist.
Suhrut siis ike maice järgi.

Seda kohupiima oma võid esialgu proovida ühe paki kohupiimaga ja ühe paki vahukoorega. Suhrut jälle vastavalt maitsele. Eks see leiva riivimine peene riiviga võtab veidike aega ja siis see vähese rasvaga praadimine. tgelikult kui kohupiiim on magus siis leiva hulka ei peagi suhkrut panema. Aga see on vga rammus..ic, ega palju ei tahagi.

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 22:37 Reply With Quote
Eh...mina olen ise suur maiasmokk ja meeldib väga igasuguseid magustoite teha... Samuti küpsetada.
Piimakisselli, mannavahtu nt. Need ju lihtsad asjad...

me elame ju vaid korra...

kennu
Friik

Registreeritud: 26.08.2002
Viimane külastus: 3.01.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.01.2003 kell 22:44 Reply With Quote
hämm, laome lauale siis :)

hee olen ise väga suur magusa armastaja!! ja meeldiv väga kooke ja magustoite teha.. mul on oma firmakook kah aga meelest on lännud kuidas ta käibki ega jah... ma arvan et ma olen oma pere kõige parem kokk Eks varsti panen siia ühe retsepti kah.. kui meelde tuleb

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 09:09 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kennu
hee olen ise väga suur magusa armastaja!! ja meeldiv väga kooke ja magustoite teha.. mul on oma firmakook kah aga meelest on lännud kuidas ta käibki ega jah... ma arvan et ma olen oma pere kõige parem kokk Eks varsti panen siia ühe retsepti kah.. kui meelde tuleb

Jään ootama

penelope
Kasutaja

Registreeritud: 05.08.2002
Viimane külastus: 11.06.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 12:06 Reply With Quote
ee... minu kõige lihtsam kook:
400g hapukoort
400g kohupiima (mina panen vaniljekat või rosinatega)
pakk tordipulbrit (mina ostan küll alati kaks, igaks juhuks, muidu peab väga täpselt jagama)
3 suuremat banaani
200g suhkurt (võib ka vähem panna)
4 muna
100g võid (tavalist võid, mitte margariini)

Nii, segad kõigepealt munad ja suhkru, kohupiima ja hapukoore ära. Banaanid lõikad ketasteks või tükkideks. Vormi määrid õliga kokku, minul on see ümmargune standartne koogivorm ja siis paned sellise kihi tordipulbrit, et põhi on kaetud, siis lisad kihi valmis tehtud segu ja peale sätid banaanid, siis jälle kiht tordipulbrit, segu ja banaanid, kihte võib teha nii palju kui viitsimist ja komponente on aga põhiline on se, et peale peab jääma tordipulbri kiht ja selle peale siis tükeldada võitükke ja siis ahju. ahjus, on minul see asi niikaua kuni enam väga märg seest hambatikuga katsudes ei tundu ja pealt juba kärssama ei lähe. ahjaa, ja need banaanitükid võib muidugi ka segule lisada, mina olen lihtsalt käsitsi pannud, sest siis saab ühtlaselt igale poole)

murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 12:08 Reply With Quote
ikka poest ostetud jäätis ja koogid tavaliselt no ja siis pühapäevahommikused pannkoogid.Kellel see küpsetamisaeg on?

tänan!

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 21:54 Reply With Quote
Meil on tegelt nüüd moodi läinud kodus linnupiimatort. Lihtne: vaja vaid hapukoort, vahukoort, suhkrut, þelatiini ja vett. Nu veidi sidrunit kah maitseks. A see vist enamusele teada. Kuulub ju nende tupperware tarretisevormide retseptide sekka.

Ja kaneeli- ja moonisaiad on meil kah tegelt IN.

joosu
Kasutaja

Registreeritud: 29.11.2002
Viimane külastus: 1.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 22:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Meil on tegelt nüüd moodi läinud kodus linnupiimatort. Lihtne: vaja vaid hapukoort, vahukoort, suhkrut, þelatiini ja vett. Nu veidi sidrunit kah maitseks. A see vist enamusele teada. Kuulub ju nende tupperware tarretisevormide retseptide sekka.

Vot need kaneeli ja moonisaiad tulevad sul küll vääga hääd välja.

Kõik jooned on unikaalsed. Ka iseloomujooned. Võtkem siis neid kui autogramme

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 22:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69

Need saiad on jah, maru maitsvad, kuid linnupiimatorti pole küll teha osanud, ehk oled nii lahke ja jagad meilegi, kuidas käib ja millised on komponentide kogus

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2003 kell 22:40 Reply With Quote
500 ml hapukoort
100 gr suhkrut
200 ml 35% vahukoort
20 gr þelatiini

Vahustada suhkur hapukoorega. Vahukoor vahtu 2 tl suhkruga. Valada mõlemad kokku, kergelt segada.
Þelatiin paisutada külmas vees (100 ml), lahustada 100 ml kuumas vees. Segada kõik kokku. Valmis segu valda vormi (Tupperware väike Päevalill kogusele sobivaim). Külmikusse 2-3 tunniks tarduma.
Mina lisan ka sortsu sidrunimahla, saab mõnusam.

murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2003 kell 10:38 Reply With Quote
Seea olen muidugi loll aga mis asi see tupperware veel on?

Tänan!

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2003 kell 10:43 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees

Tänan!

see üks hea firma aga siga kallis, teeb plastikust nõusid (pole muud materjali näinud) ja annab 30 aastat garantiid kaasa. ka lutipudelile on selline garantii, kuluvad numbrid ja pildid maha saad aga uue. endal pole ühtegi selle firma asja aga kellel on need ainult kiidavad

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

annabella1
Kasutaja

Registreeritud: 31.08.2002
Viimane külastus: 24.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2003 kell 15:41 Reply With Quote
Lumepallisupp
1l piima.3-4 muna
1/2 kl suhkrut
vanilliini
1 tl kartulijahu.1. Vahusta munavalged, lisa 2 sl suhkrut ja klopi kõvaks vahuks.
2. Võta supilusikaga munavalgepallid ja keeda keevas piimas kiiresti läbi, tõsta vahukulbiga ettevaatlikult vaagnale.
3. Suhkruga vahustatud munakollastele lisa kartulijahu (soovi korral 2 sl kakaod), kalla juurde keev piim ja hästi segades kuumuta keemiseni. Mitte keeta!
4. Maitsesta vanilliiniga ja jahuta segades.
5. Kalla kaste magustoiduvaagnale ja peale pane munavalgepallid.Nämmi,nämmi

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2003 kell 19:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees

Tänan!

Tjaa, peamise ütles pipiplika juba ära. Ameerika plastnõude tootja. Müüb mitte kaubamajades vaid personaalsete esitluste kaudu. MUl ühtteist kodus on ja kuigi üksi asi pole veel eriti vana, siis garantii toime on ära proovitud. Kui ikka tõega sõidab segistil kasvõi skaala maha või kaaned ei pea, siis vahetatakse toode välja.
Tootepalett on lai. Paljud asjad on igati head abimehed. Kui huvi on, siis teen kevadel omas kodus taas ühe esitluse. Kõik soovijad on oodatud
Aga jah, kallis ta on. Kuid ma ei ole seni veel ühtki väljaminekut kahetsenud.
Nüüd neil ka mõned mitteplastmassist asjad tootevalikusse tekkinud. Noad näiteks. Vaat neid ei ole veel proovind, aa need on fiskarsiga ühes hinnaklassis, seega kallid. Ja uued ning huvitavad on silikoon ahjuvormid.

No pärmitaigen on tupperwarega mul ka mehele jõukohane teha. 30 min ja valmis, veel hetk ja saiad kah.

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2003 kell 19:30 Reply With Quote
Täpsustuseks selle linnupiimatordi juurde: vorm on 1,2 liitrine, kuhu see kogus lahedalt läheb.

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2003 kell 12:50 Reply With Quote
Virg magusat eriti ei armasta ja kui, siis on vaja kohe midagi soolast ikka peale süüa... (ic... samas võin suhkruga kondenspiima purgi hoobilt tühjax süüa) aga minu magustoidud piirduvad enamjaolt puuviljadega experimenteerimisega...

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0273559 sekundit