Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kõrgharidus?
kuutõbine
Kasutaja

Registreeritud: 06.03.2007
Viimane külastus: 1.02.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 09:50 Reply With Quote
Kõrgharidus?

Paljudel teist on? Kas tunnete kõrgharidusest puudust/kasu? Kui vajalikuks peate teda tänapäeva ühiskonnas?

Minuga on nimelt nii, et kunagi pidasid kõrgharidust väga oluliseks ja endale vajalikuks. Nüüd aga nüüd mõtlen, et ei viitsi enam aastaid õppida..tahaks parem nt tööle rohkem rõhku panna.
Kas oleks mõistlik õpingud pooleli jätta?

View User's Profile View All Posts By User
Chili
eilesündinud

Registreeritud: 08.11.2004
Viimane külastus: 25.11.2008
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:04 Reply With Quote
Seda, mille vastu huvi ei tunne, õppida on peaaegu võimatu, aga keskharidusega ei tee ka tänapäeval midagi ära. Naised saavad tavaliselt alampalgaga lihttöölise või teenindaja tööd, kui häid tutvusi pole
Võimalik on ka rikas mees sebida, aga see on hale ja kaotad oma viimsegi vabaduse.
Kutsekooli võib minna, kõrgkool pole sugugi parem kui kutsekas.

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 14.12.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:09 Reply With Quote
Kui sa tead mis ametil sa töötada tahad siis kindlasti tuleks kõrgharidus omandada.See tuleks igati kasuks.

Mina pole omandanud kuna ma ei tea mis mind huvitab siiani,seega ma pole ka suvalist asja õppima läinud.Loomulikult on olnud olukordi mil olen mõelnud,et ah oleks võind ju ka mingit lambi värki õppida aga neid mõttepuhanguid on ikka
harva esinenud.

Tänapäeva ühiskonnas nt. kontoris töötades võib sulle vabalt ülemus vihjata,et sul ju pole kõrgharidust,et mis palka sa siin nõuad,ei loe ka mõnikord kogemused.Aga eks ka ülemusi on igasuguseid
Tööd otsides aga tehakse alati omad järeldused,et kui näed pole kõrgharidust ju siis polnud nii võimekas ja ei tea kas ka tööga hakkama saaks. Ühesõnaga eelistatakse kõrgharidusega inimesi.

Mina soovitan ära lõpetada. Kui juba alustatud on siis punni ikka lõpuni ja ma olen üsna kindel,et sa pärast ei kahetse seda.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

mexicon
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 01.05.2007
Viimane külastus: 12.09.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:18 Reply With Quote
Tänapäeval ongi nii, et kõik tahavad kõrgharidust aga pole enam neile vajalikku töökohta.
Õpinguid ei ole mõistlik pooleli jätta, sest kõrghariduse omandamine pidevalt kallineb.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:20 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kuutõbine
Paljudel teist on? Kas tunnete kõrgharidusest puudust/kasu? Kui vajalikuks peate teda tänapäeva ühiskonnas?
Minul on too paber - diplom ja mul on temast alati kasu olnud. Usun, et veelgi rohkem on temast kasu tänapäeval. Muidugi sel juhul, kui pole libakõrgkooli libadiplom. Usun nimelt teadmiste vajalikkusesse. Oluline on ka silmaring ja maailmavaade.
Ma siiski ei arva, et kõrgkooli peab tingimata igaüks läbima ja paljud ei ole selleks ka võimelised, aga ma ei tihkaks rääkida viitsimisest. Kui asi on ainult laiskuses, siis soovitan end kokku võtta ja kool lõpetada.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 28.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:21 Reply With Quote
Parem reaalsed oskused(kutsekool) kui teoreetilised teadmised(ülikool).

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:26 Reply With Quote
Ma ei kujutagi ette, kuidas naine tänapäeval üksi keskharidusega ära elab.
Kutsekool on tegelikult kasulikum küll, kui ülikoolis just mõnda asja väga õppida ei taha. Osad ametimehed, näiteks arstid, juristid, majandusteadlased ja reaalteadlased tulevad vaid ülikoolist. Humanitaarteadlased ka muidugi.

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:39 Reply With Quote
ühel mu kunagi maamõõtjana töötanud sõbral oli kolmekordse kõrgharidusega latihoidja. ei osand ta sedagi korralikult teha ja lasti õige pea lahti. minu endisesse töökohta tuli praktikale väga heade õpitulemustega bakalaureus (äsja magistrantuuri sisse saanud), kes ei osanud praktiliselt mitte midagi teha, ajas vaid bossi masendusse. üldistamiseks on seda vähe. samas ei saa ma kuidagi nõustuda sellega, et ilma kõrghariduseta pole tänapäeval midagi võimalik korda saata. kui amet(iharidus) käpas ja huvi enesetäiendamiseks olemas, siis palganumbris ja elukvaliteedis üldisemalt küll kordades vahet pole. tean isehakanud tänavakivide paigaldajaid, kes saavad kõrgharidusega arstidest kaks korda suuremat palka.

mul on kõrgharidus, mida ma pole seni mitte üheski töökohas tõendama pidanud. kuna uus töökoht on nime poolest instituut, kus tuleb põhitöö kõrvalt hakata ka teisi koolitama, siis pean endale mõne aasta jooksul magistri sebima. ma ei pea seda oluliseks. ei enda ega ka teiste juures ning leian, et kõrgharidus on elukvaliteedi tagajana üle tähtsustatud. elule annab kvaliteedi ikka inimene ise, mitte haridus.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:45 Reply With Quote
Kõrgharidus olemas ja pean ikka oluliseks küll...Loogish, et haritus ON tähtsam haridusest ja mõni on oma keskatasemega üle paljudest kõrge paberiga inimestest, kuid ega teadmised ju mööda külgi alla jookse kellelgil. Töövestlustel ja igasugu konkursitel saab aga justnimelt see PABER määravaks, enne kui inimesega silmast-silma kohtutakse

Tööd jõuad sa teha elu aeg, kooliskäimiseks ja hariduse omandamiseks jäägu noorus... Muidugi, saab õppida ka pealt 30't, kuid see on usu, tunduvalt keerulisem (eriti kui on pere, töö, hobid jms)

Lisatud: ja üldse, kui teadmised poleks olulised, siis miks ikka paljudes töökohtades makstakse kõrgharidusega inimestele rohkem palka kui sama töö eest keskharidusega inimesele?

Ja ilma paberita oma teadmiste tõestamine on ikka kordi keerulisem, uskuge, tean mida räägin, olen seda kõrvalt näinud (kuigi inimene ise annab silmad ette oma valdkonnas enamusele antud ala diplomiga lõpetanutele)

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:48 Reply With Quote
Olen nõus, et kõrgharidus ei taga mõistust, aga normaalse palgaga tööd ei leia ilma selleta.
siilikesekene
Powerwoman

Registreeritud: 31.05.2007
Viimane külastus: 6.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 10:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Chili
...aga normaalse palgaga tööd ei leia ilma selleta.

Julgen vastu vaielda
Kui oskused olemas, saab ka ilma paberita

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:01 Reply With Quote
.... kõik oleneb inimesest,tean kodanikke,kes on ilma kõrghariduseta haritud! Ise arvan,et personaalselt mulle andis kõige rohkem magistriõpe NY-s ...... enne seda ikka olin paras lammas küll,kõrgemas sõjakoolis piloodiks õppimine vene ajal meenutas rohkem keskmist kutsekooli

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:01 Reply With Quote
Kui on võimalik ja alustatud, soovitan alustatu lõpule viia, haridus tagab igal ajal ja igas riigis inimväärse töö, norm. palga ja annab elule väärtuse. Olles haritud, võid alati lihtsamat tööd teha kui ei taha pingutada, aga hariduseta erialalist tööd teha ei saa, vaid oled sunnitud olema "töölisklass". Soovin Sulle jõudu ja tahet edasi õppimiseks, kunagi oled tehtuga rahul
mexicon
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 01.05.2007
Viimane külastus: 12.09.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:11 Reply With Quote
Bill Gates ka ilma kõrghariduseta.
Elu on läinud aga väga rahale orienteerituks.
Enne kui mingit haridust omandada, tuleks mõelda ka sellele ,mida sellega teha.Küllalt on kõrgharidusega juriste,ökonomiste jne,kes läinud lihtsale tööle, sest vastavat ametikohta pole.

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:15 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Töövestlustel ja igasugu konkursitel saab aga justnimelt see PABER määravaks, enne kui inimesega silmast-silma kohtutakse

ma ei tea konkurssidest midagi, seni on tööandjad olnud minust rohkem huvitatud kui mina neist. oma õele soovitan ka soojalt enne amet selgeks õppida ja alles siis hinnata, kas tal on huvi sellel või sellega haakuval alal kõrgharidus omandada.

Chili, millistest valdkondades on praegu suurimad kriisid madalate palkade tõttu? arstid, õpetajad, politseinikud jne - kõik puha kõrgesti haritud.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

ariita
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:16 Reply With Quote
mexicon: aga neil on olemas vastav haridus ja kui tekib sobiv võimalus on neil alati võimalik asuda oma erialasele tööle, mida ilma diplomita teha ei saa
anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:23 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kuutõbine
Minuga on nimelt nii, et kunagi pidasid kõrgharidust väga oluliseks ja endale vajalikuks. Nüüd aga nüüd mõtlen, et ei viitsi enam aastaid õppida..tahaks parem nt tööle rohkem rõhku panna.
Kui lähtuda ainult viitsimisest, siis ei pea ma kooli poolelijätmist õigeks.
Tööle tuleb terve elu rõhku panna. Asi on rahas või?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:45 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
..asuda oma erialasele tööle, mida ilma diplomita teha ei saa

ma tahaks seda õnnesärgis sündinut näha, kellel peale seitset aastat müüjana töötamist on õnnestunud hakata kunagi omandatud juristiametiga leiba teenima. selle riigi nimi on Utoopia, kus igaks juhuks omandatud kõrgharidusega on mingi aja möödudes võimalik üht-teist korda saata. minul jäi vaid kolm aastat vahele ja sisuliselt alustasin nullist. kusjuures määravaks ei saanud mitte paber, vaid hea tuttava soovitus ning katseaja töötulemused. paljud ametid lihtsalt ei võimalda seda, et sügan mõned aastad pead, kukalt ja perset ning siis vaatan mis saab.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 11:55 Reply With Quote
Kindlasti on inimesi, kes on kõrghariduseta kuhugi jõudnud, eriti levinud on see IT-valdkonnas. Aga paljud ametid on sellised, kuhu ilma paberita ei võeta, kasvõi jurist või õpetaja. Mõned kõrgharidusega inimesed teenivad küll vähe palka, aga ma ei suuda meenutada ühtegi hästitasuvat ametit, kuhu keskharidusega naine saaks tutvusi kasutamata, kui prostitutsioon välja jätta.
ariita
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:03 Reply With Quote
mmunk: kas juristi eriala on siis ainuke, mille pärast pingutada
mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:14 Reply With Quote
sinna oleks võinud kirjutada 75% kõrgharidust eeldavatest ametitest, mis lihtsalt ei võimalda aastates mõõdetavat pausi teha. kujutate ette itimeest, kes viis aastat peale lõpetamist üritab oma diplomiga IT-ärisse tööle saada? mis konkurentsi suudaks ta IT-arheoloogina pakkuda?

keskharidus ilma ametita on tõepoolest kõige mõttetum valik ja tunnen nendele kaasa, kes selle otsuse kunagi tegid.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:16 Reply With Quote
Aga miks peaks IT-mees 5aastase pausi vahele tegema? Neil on tavaliselt töö ja hobi sama asi, kui firma jaoks ei programmeeri, siis teevad seda iseseisvalt ja kui hoiavad end 5 aasta jooksul kursis, ei tohiks hullu olla. Paljud noored IT-spetsialistid on nagunii kõrghariduseta, sest ülikooli bakalaureus ei paku neile enam midagi.
officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:25 Reply With Quote
Tsitaat:
aga ma ei suuda meenutada ühtegi hästitasuvat ametit, kuhu keskharidusega naine saaks tutvusi kasutamata, kui prostitutsioon välja jätta.

.... noh normaalse mehe elukaaslane,näitex ?

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

siilikesekene
Powerwoman

Registreeritud: 31.05.2007
Viimane külastus: 6.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: officer
Tsitaat:
aga ma ei suuda meenutada ühtegi hästitasuvat ametit, kuhu keskharidusega naine saaks tutvusi kasutamata, kui prostitutsioon välja jätta.

.... noh normaalse mehe elukaaslane,näitex ?
normaalse ja rikka mehe elukaaslane ikka?

Tempera
I still haven`t fount what I`m looking for...

Registreeritud: 26.10.2005
Viimane külastus: 12.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.06.2007 kell 12:40 Reply With Quote
mul on rakenduslik kõrgharidus. ega see paberitükk mulle eriti midagi juurde andnud ei ole. eks koolis üht-teist tarvilikku sai õpitud, kuid tunnen et iseenesest oli õpe nats nõrk.

hea meelega õpiks veel midagi juurde.

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0224421 sekundit