Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kuidas kasvatada last ?
HugoMohr
Algaja

Mees
Registreeritud: 20.05.2008
Viimane külastus: 16.06.2008
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 14:25 Reply With Quote
Kuidas kasvatada last ?

Seoses varsti nn pärija saamisega on mul viimasel ajal omas peas tekkinud mõned küsimused ja mulle tundub, et vastused neile küsimustele eksiterivad ainult täiesti tavaliste (või siis eriliste kui se paremini kostub) kogemustes. Kes ikka oskab kasvatuse küsimusele paremini vastata kui lapsevanemad.

Vahemärkuseks - mina pooldan psühholoogide seda arvamust, et 50% lapse iseloomust on päritav ja 50% kasvatuse, lapsepõlve kogemuse tulemus.

Kas lapsest kasvatada KEEGI, või siis lasta asi omavoolu teed.

Lapsest kasvatada keegi. MIINUS - minu õe ehk siis kooliõpetaja arvamus (ta seda otseselt ei laida aga) - laste anded löövad välja natukene hiljem. Ja muidugi pidin ma olema temaga nõus et kui minu vanemad oleksid mind tugevalt näiteks muusika suuna peale "nüginud", siis oleks asi nüüd ikka väga viltu olnud. PLUSS - selliseid üleüldisi laia profiiliga, mitte midagi oskajaid on ülipalju. Keskmine, manipuleeritav hall mass. Läbi kukkujad minu arvates. Kui suund isegi on vale, siis õpib vähemalt asjade kallal tööd tegema.

Mul on väga tugevad põhimõtted (mis ma panin paika juba lapsena ja mis on osade inimeste arvates liiga jäigad) ja ma tahaks, et need samad asjad saaksid ka minu lapse omadeks.

NÄIDE ühest: paarissuhte puhul üle aisa ei lööda. Kui sa oled kellegagi nii tõsises suhtes, siis austa oma partnerit nii palju, et ära tee talle mitte mingil põhjusel sarvi. See kui kaasa ei tea ei loe, sest sina ju tead. A'la - FIGHT FOR YOUR FAMILIES.

See näide on üks raskemaid punkte (arvestades tänapäeva lõtvu püksikumme ja vabandusi, et kui saad head sexi jne) ja tahan, et ta võtaks need kindlalt omaks. Kuidas anda asjad edasi ?

3) Ausus ja võimuahnus - vajalikud omadused, mida tahaks tal kindlalt näha.

Need olidki kolm põhiküsimust ja keerlevad nad mul peas sellepärast, et ma kahtlustan, et suruksin oma last kuhugi kasti, mitte ei laseks tal ise areneda. Siit ka alguses sõna pärija kasutamine, mitte lapse. Ma tahaks, et laps oleks VÄHEMALT võimeline minu käest tõrvikut vastu võtma kui mitte parem olema.

Ma tean, et kõik tahavad, et lapsest kasvaks hea inimene. Küsimus on kas tohib tugevalt asju suunata või on see hoopis negatiivse effektiga ja lapse terroriseerimine.

Arvamusi palun, mitte arvustusi. (Mina ei kasvata teid läbi interneti ümber ja teie ka mind mitte.). Mida kogemused näitavad.

View User's Profile View All Posts By User
Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 14:30 Reply With Quote
ei lugenud eriti mottega labi su teksti aga kasti sa oma lapse selliste ootustega ju surudki. laskmata lapsel vabalt areneda kasvabki temast yks nendest halli massi osadest.

lapsed kasvavad eeskuju pohjal. on selleks siis vanemad, sobrad voi meedia. ole siis piisavalt mees ja oska last austada, et ta ka sind austaks hiljem ning votaks SINUST eestkuju.

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 8.12.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 15:45 Reply With Quote
tehke nüüd jah pärijaid edasi kui bensu hind on ületand 130 taala barrel
/me ootab juba ületõusu pikkisilmi

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:16 Reply With Quote
Minu arust sa tead juba väga kindlalt kuidas last kasvatada.Selle tunnistuseks olgu su väide:
Mul on väga tugevad põhimõtted (mis ma panin paika juba lapsena ja mis on osade inimeste arvates liiga jäigad) ja ma tahaks, et need samad asjad saaksid ka minu lapse omadeks.

Soovituste ja arvamuste seisukoht on ka minu arust enam kui veenvalt väljendatud:

Arvamusi palun, mitte arvustusi. (Mina ei kasvata teid läbi interneti ümber ja teie ka mind mitte.). Mida kogemused näitavad

Ma ainult ei mõista mida sa siit soovid leida.Kas sinu tagakiitmist ja sinu vaadete ülistamist.Kahjuks ma ei saa seda teha,ja pealegi pole sellel ka mõtet,sa niikuinii ei kuula seda mida teised soovitavad.Sa suudad oma mõtteid esitatud mõtetega kõrvutada kuid mitte korrigeerida oma seisukohti.Tulemus oleks analoogiline nagu persega lained mererannal tagasi lükata.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:24 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota

lapsed kasvavad eeskuju pohjal. on selleks siis vanemad,

Oi,palun mitte seda!

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:26 Reply With Quote
Off
Treinekord on vanemate laps hulga huvitavam nähtus kui vanemad ise.Ka meditsiini seisukohalt lähtuvalt.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:38 Reply With Quote
Üks asi, mis on jäänud minule silma võimalikest õigetest kasvatusvõtetest, on olla lapse jaoks olemas kui tal tekib mingi küsimus. Tuleb vastata võimalikult kohe ja võimalikult reaalselt, ilma ilustamata ja ilma keerutamata. Kui jätta vastamine hiljemaks, võib ta mingi kallutatud arvamuse mujalt saada ja maailmapildiga edasi minna.

Kindlasti mtte suhtuda stiilis "sa oled veel liiga väike", "pähh ja ei tohi", "ära päri nii palju" jne.

Kui tekkis lapsel küsimus, on ta järelikult oma arengus täpselt niikaugel, et sellist küsimust küsida. Muidugi võib jõudumööda püüda aimata, mis nurga alt ta mingit lahendust või infot püüab leida.

Kahjuks/õnneks paljud lapsed kipuvad oma rada pidi minema, enamik lapsevanemaid on mingil määral ikka jännis.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:40 Reply With Quote
peksa tuleb anda ja õige asja eest

nudol
Friik

Mees
Registreeritud: 20.01.2008
Viimane külastus: 7.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 16:54 Reply With Quote
Igal ühel on oma saatus ja sinna ei aita ei peks, paitamine, laitmine ega meelitamine.
Kõik mis tulema peab tuleb kindlalt kõik.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 17:21 Reply With Quote
Olulisem kui rida jäiku põhimõtteid ja mõttetut kasvatustööd on aeg lapsega, lapsele.

Ja mina olen sootumaks seda meelt, et 90% antakse meile sünniga kaasa, vaid 10% on vanemate, kodu ja keskkonna mängumaa.

Vajalik võimuahnus? Ausus jah, aga võimuahnust ma niivõrd möödapääsmatuks ei pea.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 17:28 Reply With Quote
mind paneb ikka tõsiselt muigama alati, kui keegi lastetu või see kes pole ise kasvatamisega hakkama saanud teab täpselt kuidas peab last kasvatama ja loomulikult on ka varmas õpetama.
ainult see muie mis tekkib, pole eriti heatahtlik.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 19:48 Reply With Quote
ma olen isiklikult ikka mitu hobust üles kavatand ja eluteele saatnud , üks oli veel araablane, pluss koer kes on suri vanadussurma ja kõik olid kasvatatud piitsa ja prääniku meetodil ja väga viksid ja viiskad ning paremad kui mõned inimesed

confidence
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 12.02.2006
Viimane külastus: 24.06.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 19:50 Reply With Quote
Last tuleb kasvatada mentaliteediga "anna siia, sa nagunii ei saa hakkama" " ma teen selle ise ära, mine siit minema".
Siis saavad neist iseseisva inimese täielikud vastandid. Fakk raisk.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 19:56 Reply With Quote
conf täiseti õigus, mul bossi poeg ongi selline saamatu rikas tõusik kes tööd ei viitsi teha ja raha teenida ei oska, kuna alati kui ta midgi teeb siis õeldakse,et sa ei oska või see on valesti ja mingeid õpetusi ei anta vaid mõnitatakse ja saadetakse kukele

confidence
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 19:58 Reply With Quote
siis ma tunnen talle siiralt kaasa, kuna saatused meil selle koha pealt ühesugused.
v.a. see, et minu papa pole miljokas, seega minu seis ikka kehvem.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 20:05 Reply With Quote
aga kas sul pole siis kangust, teha enda kogemust mõõda asju, kas või kõrbedes või vigadega, et neist pärast õppida!Sa pole äkki eestlane, eestlasel on jonn aga saa plõksid niisma ja jätad ikka kõik tegemata, kured ja kadetsed neid kes sul naha üle kõrvade veavad isegi imetled neid, milleks`?

confidence
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 20:08 Reply With Quote
See on nii, et kas vanemate moodi või üleüldse mittekuidagimoodi. Ja kui maast madalast seda sisse juurutatud, siis ei oska muud nagu mõeldagi, teadagi, tahtagi.
skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 20:27 Reply With Quote
sellepärast polegi inteligentsi kasvamiseks vanemaid vaja vaid loomulikku inteligentsi ja kui seda pole siis seda pole ja inimsaast tuleb sõdadega hävitada ka seepärast olen ma sõja poolt!Nõrgad saavad otsa ja tugevad jäävad ellu!

lati
viirastus

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 20:39 Reply With Quote
tuumapommiga saaks selle valiku teha eriti kiiresti.
confidence
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 21:01 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
sellepärast polegi inteligentsi kasvamiseks vanemaid vaja vaid loomulikku inteligentsi ja kui seda pole siis seda pole ja inimsaast tuleb sõdadega hävitada ka seepärast olen ma sõja poolt!Nõrgad saavad otsa ja tugevad jäävad ellu!

Kui seda pole, kas sinuarust siis on inimene vähem elamist väärt.

lati
viirastus

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.05.2008 kell 21:10 Reply With Quote
igaüks on suremist väärt ja kui ta ei sure, siis ta ju ei elanudki.
aga kahurilihaks vist keegi oma lapsi ei kasvata.
ikka selleks, et ta liiguks ja looks ja lehvitaks ja kauneid radasi rajaks, et ta elu edasi viiks. kõik muu on teisejärguline.

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 28.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.05.2008 kell 14:02 Reply With Quote
Kunagisest kooliharidusest on meelde jäänud, et inimese areng sõltub tema genotüübist (ehk siis kõik kaasasündinud eeldused) ja fenotüübist (see oli siis esimene koos ümbritseva keskkonna kaasmõjudega järgneva elu jooksul.) Tundus üsna usutav ja olen seda usku, et lapsepõlves on inimese olemus ja käitumine teatud raames suunatav - põhiliselt matkimisvajaduse rahuldamise kaudu.
Kuna ma ei näinud lapsepõlves oma isa kunagi ema löömas, ei oska ka mina oma naise vastu kätt tõsta, sest see tundub alateadlikult loomuvastasena. Minu isa oli hetero ja seegi tundub mulle ainuloomulikuna. Kui oleksin sündinud vägivaldses peres või omasooiharate keskel, oleks kindlasti midagi ka minus teisiti...

Pean totaalseks arutuseks lootust suuta kasvatada lapsest "kedagi"oma äranägermise järgi. Parimal juhul suudad Sa teda mõjutada arenema mingil määral selles suunas, kuna aga teised mõjurid teda samaaegselt hoopis teise suunda kihutavad, võib see kokkumiksitud tulem sulle kokkuvõttes pettumuse valmistada...

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.05.2008 kell 15:56 Reply With Quote
Kuidas kasvatada last (lapsi) ?
Seisin minagi selle küsimusega silmitsi kui lapsed olid väikesed ja loomulikult püüdsin ikka "kasvatada". Kord jälle püüdsin korda jalule seada ja mu naabrinaise peavangutamise peale küsisin sama küsimuse, millele ta vastas: "Lase lastel kasvada, nad oskavad seda isegi Sina vaid jälgi, et nad kõveraks ei kasvaks."
See oli mulle laste kasvatamiseks küll parim juhtnöör Aitähh talle!

HugoMohr
Algaja

Mees
Registreeritud: 20.05.2008
Viimane külastus: 16.06.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.05.2008 kell 18:43 Reply With Quote
Ariita, Ray ja Habe.
Aitäh vastuse eest. Minu küsimus tekkiski sellest, et hakkas ka omale tunduma, et suur suunamine pole vist päris see. Miski sisemuses kriperdas.
Kuigi ma kardan, et mingil määral ma seda siiski ka teen. Eks ma veel kaalun ja pean nõu. Tahtsin lihtsalt teada, mida minu jaoks täiesti võõrad inimesed arvavad. Ja see ..hmmm .. on mulle tähtis küsimus.

Teised vastajad:
Pipilota - khm - kas sa tihti vastad küsimustele, mida sa mõttega läbi ei loe ? Naljakas komme on see sul.

Freelancer - muige võtsid ikka suule küll. Hahahahaaaaa. Aga jah. Mina küsin tihti erinevaid arvamusi asjast, millest ma mitte kui midagi ei tea ja siis MA langetan otsuse. Aga sina. Tubli oled. Su vastus oli südamest tulnud ja kindlasti iseloomustab sind ja sinu taset väga hästi.

Nudol - mina pooldan tugevasti vabat tahet ja arvan, et kõik voolivad oma elu ise. Saatust ei usu. Miks uskuda vabat tahet - A) kui ma , otsustan ja eksin, siis oli saatusest nii määratud (kui saatus on) B) kui ma otsustan ja eksin, siis ma tegin ikkagi nii, nagu oli õige minu meelest (kui saatust pole)

Lola69 - sa polnud minu alusfaktiga nõus. Respect. Ma ei suuda neid kuidagi tõestada ja ega ka sina enda omasid ei tõesta. Ma loodan, et mul rohkem õigus kui sul kuid kes teab.

lati - kes küsimusele vastasid, neid ma ei tea. Aga küsimise põhjus on selles, et ma juba hakkan vaikselt paanitsema. Minu jaoks äärmiselt ebaloomulik situatsioon. Koht kus ma vastuseid ette ei tea. Lihtsalt kardan kõike valesti teha ja asja nässu keerata. Jah aga eks agarus on tihti ogarus. See vist sobib praegu mulle öelda, aga ...

skingirl - Kindlasti oled sa tubli, ilus, tark võimekas jne aga :

*tehke nüüd jah pärijaid edasi kui bensu hind on ületand 130 taala barrel
/me ootab juba ületõusu pikkisilmi
*peksa tuleb anda ja õige asja eest
*ma olen isiklikult ikka mitu hobust üles kavatand ja eluteele saatnud , üks oli veel araablane, pluss koer kes on suri vanadussurma ja kõik olid kasvatatud piitsa ja prääniku meetodil ja väga viksid ja viiskad ning paremad kui mõned inimesed
jm.
Kui sa ei viitsi, ei taha, ei ole pädev vastama, siis tihti on kõige targem seda ka mitte teha. Kui sa tahad lihtsalt oma postituste arvu tõsta, siis äkki aitab sind, kui teed teema Skingirli spämm ja kirjutad sina palju-palju.

Aga vastuse siiski sain. Aitäh vastajatele ja kui kellelgi modedest on aega, äkki paneb tema lukku.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.05.2008 kell 21:20 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: HugoMohr
Lola69 - sa polnud minu alusfaktiga nõus. Respect. Ma ei suuda neid kuidagi tõestada ja ega ka sina enda omasid ei tõesta. Ma loodan, et mul rohkem õigus kui sul kuid kes teab.

Mitu last sul on? Nagu ma aru sain, siis tulemas on esimene?
Minul on 3.
Ma ei usu, et sul rohkem õigus on kui minul. Mina lihtsalt tean juba, millest ma räägin. Sinul on soov-unelm.
Aga eks lapsed ole ka erinevad. Erinevast puust. Mõni ongi võib-olla kui ämber, kes truisti sinu sissakllatu vastu võtab ja end sinu tahtsi, sinu nägemuse järgi koogutab. Aga tulemus ei pruugi ikkagi rahuldav tulla.

Elu õpetab. Tõestada pole siin miskit.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0223479 sekundit