Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Vene kütus
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 31.08.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 19:37 Reply With Quote
Vene kütus

Viimasel ajal on meedias kõvasti vahutatud vene kütuse piiril maksustamise teemadel, kusjuures kommentaatorid paistavad enamjaolt kütusevedajaid pooldavat ja maksu- ja tolliametit vihkavat.

Kuidas suhtute asjasse teie?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 19:54 Reply With Quote
Mul isiklikult sügav savi.
Siiski on see tolli kius natuke kahtlane, sest paagitäiega üle tulemine on ju seaduslik.
Kütuse edasi müümine on ebaseaduslik.

View User's Profile View All Posts By User
mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 20:04 Reply With Quote
Ilmselt siinkohal on asi ka selles, et toll on valinud efektiivseima viisi, tuues ohvriks ka kütusega mitte äritsevad inimesed. Kõiki jälitada ja müügiga tegelejaid vahele võtta oleks ilmselt üsnagi kulukas. Mina vene kütust oma autole sisse valada ei julge, seega pole ka kunagi ostnud, kuigi vajadusel oleks kontaktid saanud. Kuulu järgi aga vähemalt Tartu kandis garaa¾ides olevad tankurid valetasid ostja kahjuks, mistõttu hinnavõit oleks olnud niikuinii vaid kanistriga ostes

Aga üleüldisemalt sellest suhtumisest. Mina arvan, et niikaua, kuni riigi tagant varastamist ja igasugu muud sorti seaduste rikkumist peetakse normaalseks, ei ole heaoluühiskonda siia kanti oodata ka.

nelz
Algaja

Naine
Registreeritud: 17.02.2008
Viimane külastus: 23.02.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 20:11 Reply With Quote
Seaduse järgi võib üle piiri tuua paagitäie kütust, paranoilised piirivalvurid on seqadusevastaselt otsustanud, et kütet võib olla vaid piiriületaja koju jõudmiseks. Miks ei või inimene Venemaalt toodud küttega ka järgmisel päeval sõita.
Kütuse üle piiri toomine müügi eesmärgil pole just kõige riigisõbralikum aga heaoluühiskonna vastandiks ei oska seda ka pidada. Soomlasi peame ju ka heaoluühiskonnaks aga nemad viivad siit nii odavat alkoholi kui muud kraami ja jätavad Soome riigil aktsiisi saamata. Paneme üldse piirid kinni, et keegi üle piiri midagi odavamat ei saa tuua?
Miks oleks lahendus?

ikka juhtub...

rohekonn
Kasutaja

Registreeritud: 11.11.2004
Viimane külastus: 3.05.2019
Otsib: armukest
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 20:24 Reply With Quote
savisaar on süüdi. või ansip. või putin.
freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 21:05 Reply With Quote
Tüüpiline ajuvaba lähenemine riigi võimustruktuuride poolt.Ainus mis neid päästab on see,et keegi ei hakka asja kohtuni viima.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 21:11 Reply With Quote
Mina nii kindel poleks... juba varasematel aegadel on riigikohtuni igasugu kütusjamad jõudnud.

http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-47-02

Siin näiteks otsustab riigikohus, et sõiduki kasutamine ilma kütuse ja õlita ei ole võimalik.

Aga räägi, free, mis asja ajuvabaks teeb? Ajuvaba on see minuarvates vaid üksikisiku seisukohast, kes vahel harva täis paagiga Venemaalt Eestisse sõidab, ja ka temale on ju ette teada, et aktsiisi võidakse nõuda.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2012 kell 21:17 Reply With Quote
Igat asja annab ajada korrektselt ja seadustest lähtuvalt.Meie riigis laskutakse suurema osa asjadega äärmustesse.Mul pole mitte mingisugust vastuseisu antud ürituse vajalikkusest vaid just vastuseis tekkib sellest tölplusest kuidas asju aetakse.Igast üle piiri tulnud inimeses nähakse potensiaalset kurjategijat.
Seadus on nagu kõigile ühine-Kuipalju võib olla paagis kütust piiri ületamisel on minu arust määratud.
Kuidas jääb aga elektriautodega.Kas peab venemaal laetud elektri eest ka maksma aksiisi.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 13.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2012 kell 20:50 Reply With Quote
Mina autokütust ei vea, mul on oma ni¹¹.
Närvi ajab see, et kui mul oli kunagi passat, siis vahet polnud, kas sõitsin sünnipäevale või kellaajalisele kohtumisele... nigu tolli buss kuskil vedeles, nii need värdjad mind kinni pidasid. Kas on diiselauto, kui on, siis mis värvi kütus, näita pagasnikut, ega suitsu, kanistreid pole? Kui asi kordub nädalast nädalasse, tekib küsimus, kes ma nende idikate arust olen? Kui salakaubavedajad kasutavad teatud marki autot, milles fkkk mina süüdi olen?
Mis kuradi heaoluriik, Mada, tulemas on? Sellepärast seda kütust veetaksegi, et bensiinist on luksuskaup tehtud ja loll peab olema, kes oma geograafilist eluaset ära ei kasuta. Jutt ei käi siin rikastumisest, vaid äärmiselt vaesest Kagu-Eestist. Tule otsi tööd siin kandis üks kuu aega, siis räägi heaoluriigist. Võiks nagu kuradi Tallinnast hakata oma riiki lappima.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2012 kell 22:59 Reply With Quote
Täielik lollus muidugi riigi poolt järjekordselt.Ise pole küll vist 20 aastat enam autoga venemaale sõitnud ja ilmselt ei sõidagi seega suht savi sellest.
Mada ära valeta, et venemaa kütus sinu auto paagis ei ole Minu teada tuuakse ikka meile enamuses tanklatesse ka kütus venemaalt.Ja noh see heaolu jutt on kaa suht naljakas.Nagu siin keegi juba mainis siis Soomes näiteks on võimalik tänasel päeval kasvõi kaubaauto täis viina endale tellida ilma et ise eestisse järgigi peaks minema.Ja ei mingit tolli.Pealegi paljud Eestis tööl käivad inimesed ehk sis nn. maksumaksjad saavad mingi 300 euri kuus palka ja paagitäis kütet maksab kolmandiku sellest siis jah ma üldse ei süüdistaks neid venemaalt kütuse toomise pärast.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 27.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2012 kell 17:35 Reply With Quote
Sellel vene küttel pole häda mittemidagi. Aga see piiri värk kippus küll juba jamaks minema. Nüüd on toll veidi mõistust pähe võtnud ja ikka vaatab, kui tihti üle käid. Paar korda kuus käijad jäetakse üldiselt rahule. Algul pingutati ilmselgelt üle. Kui mingil ajal olid vene poole peal sabad, siis tolliaktsiooni alguses võisid tunde hoopis eesti poole sabas istuda. Ja tegelt oleneb palju konkreetsest vahetusest ka, kes piiril on. Mõned on lihtsalt ülipüüdlikud, ja seda mõlemas suunas.

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2012 kell 21:18 Reply With Quote
Haiseb raisk vastikult... laenasin kunagi naabrile 10 liitrit 98-t ja see tõi vene kütuse asemel ... ei ole julenud kasutada, vedeleb seniajani garaa¾is...

Minu au on minu truudus!

eerik2
kollane koer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2012 kell 21:25 Reply With Quote
Sulle toodi solki siis lihtsalt. Vene tanklast ostes ei haise ta kuidagi teistmoodi, kui siit eestist.

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2012 kell 22:21 Reply With Quote
Vene tanklast julgeks isegi võtta, aga see, mida siinsete passatitega kütuseärimeeste käest saab, seda ma küll paaki panna ei julge

reheline
The Bad Thresher

Viimane külastus: 13.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2012 kell 16:13 Reply With Quote
Nojaa, mul külas ka üks solgib kohe päris kindlasti.
Mina mäletan asja sedasi, et (mitu aastat möödas muidugi), et haises 76 bensiin. Haises vängemalt ka 95. Reeglina 98 üldse müügiks ei toodudki, kuna hinnavõit jäi suht väikeseks.
Mul on autol kaks originaal katalüsaatorit, nende pärast ei riski ka vene keemiat sisse uhada.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

nelz
Algaja

Naine
Registreeritud: 17.02.2008
Viimane külastus: 23.02.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2012 kell 20:04 Reply With Quote
Ju eksisteerib nii neid, kes kütet müügiks üle toovad ja neid, kes enne müüki solgivad. Tuttavatel kogemusi nii Venest tulnud solgiga kui kraamiga, mis auto märksa ergumaks tegi. Hea kvaliteediga kraami võttis auto ka vähem kui meie tanklate kütet.

ikka juhtub...

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2012 kell 22:17 Reply With Quote
Olgu, aga kes siin maksuametisse hästi ei suhtunud, milline võiks olla majanduslikult mõistlik alternatiiv müügi eesmärgil kütust vedavate tegelaste takistamiseks, nii et ei segataks kõiki teisi piiriületajaid?

kommionu
Kaupmees tõe turult

Registreeritud: 15.07.2009
Viimane külastus: 14.10.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2012 kell 17:45 Reply With Quote
Rahva vaesus, muud siin polegi. Soomes ei viitsi keegi isegi mõelda sellest, olgugi, et Vene on lähedal. (Siin vihatakse "neid" isegi rohkem vist kui Eestis... osaliselt ka selle pärast )

Vähemalt hoiavad kaugema otsa inimesed Tallinn- Tartu ja looduspargi tekkimist natuke tagasi.

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2012 kell 19:44 Reply With Quote
Hms.Ma jälle ei mõista mada miks sa just selle saamata jäänud raha pärast nii mures oled.Elu näitab et isegi kui see raha riigikassasse voolaks ega sellest miskit ei muutu ju. Ehk mingi uue ametkonna v sotsiaaltoetuse või veel millegi totra asja juurde tekkimine.Teede korrashoiule ometigi seda ju ei pandaks .Ja noh kui riigil rahhi puudu on siis küll nad leiavad kuhu veel aktsiisi maks kehtestada.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.08.2012 kell 21:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Vene tanklast julgeks isegi võtta, aga see, mida siinsete passatitega kütuseärimeeste käest saab, seda ma küll paaki panna ei julge

Jah aga mind pole peale 1994-nadat enam Venemaale lastud seega siis vene tankla oo sama kaugel ja kättesaamatu kui Kilimand¾aro

Minu au on minu truudus!

eerik2
kollane koer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2012 kell 21:56 Reply With Quote
pean parandama oma arvamust tolli suhtes.. mõnele mehele käib pinda isegi korra kuus venemaa vahet liikumine.. oleneb ikka tõesti inimesest, kes parasjagu putkas istub. nõme täiega..

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.

iir
läks ära

Naine
Registreeritud: 28.10.2009
Viimane külastus: 16.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2012 kell 07:24 Reply With Quote
Lugesin teema läbi ja kuna olen pragmaatik ja kagu-eestist pärit, siis ulun rehelise ja mudjamixiga ühte ulgumist. Inimesed ei käiks venemaal, kui selleks poleks vajadust. On vaja pensu, viina, suitsu jne. Minul käib sugulane 3x nädalas venemaal ja see on pensionärile lisasissetulek. Mis teha, raske on. Täna just luristasin Statoilist 95 hinnaga 1.80 ja eelmine suvi, kui venemaal käisin oli sealne pens hinnaga 26 rubla/L (40 rubla=1EUR).

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2012 kell 20:25 Reply With Quote
Piiriäärne kaubandus on alati õitsenud kui on hinnasvahe, aga pole mõtet vinguda, et praegu toimub see mingi erilise häda sunnil, lisasissetulek ei jookse kellelgi kunagi mööda külgi maha, lasku aga käia, kes julgeb ja viitsib.

Minu au on minu truudus!

guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2012 kell 20:44 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: iir
Lugesin teema läbi ja kuna olen pragmaatik ja kagu-eestist pärit, siis ulun rehelise ja mudjamixiga ühte ulgumist. Inimesed ei käiks venemaal, kui selleks poleks vajadust. On vaja pensu, viina, suitsu jne. Minul käib sugulane 3x nädalas venemaal ja see on pensionärile lisasissetulek. Mis teha, raske on. Täna just luristasin Statoilist 95 hinnaga 1.80 ja eelmine suvi, kui venemaal käisin oli sealne pens hinnaga 26 rubla/L (40 rubla=1EUR).

Minu arust peaksime ka SRÜsse astuma, ning tulevikuperspektiividest rääkides võiksime ju lausa liiduvabariik olla
Saan veelgi kallimat kütust, ning kui enam osta ei jaksa, müün auto v vabariigi...nii lihtne see ongi!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.08.2012 kell 13:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Mudjamix
Hms.Ma jälle ei mõista mada miks sa just selle saamata jäänud raha pärast nii mures oled.Elu näitab et isegi kui see raha riigikassasse voolaks ega sellest miskit ei muutu ju.
Väga õige. Nii et lastagu vähemalt vaestel kagu-eestlastel ellu jääda. Aga ei! Keda huvitab, kas me siin elame või sureme. Muidugi ei sure me - pole see nii lihtne. Peame oma turismitalusid, et Esimese Eesti inimesed saaksid tulla maakaid ja lehmi vaatama. Et see hädavajalik on, sai selgeks siis, kui üks noormees avaldas arvamust, et lehmad võivad koonduda ja inimesi rünnata. Nii mõtlengi, et ennem hakkavad küll lehmad inimesi ründama, kui meie ei leia võimalust, kuidas Venemaalt kütust tuua ja valitsusele trääsa näidata.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0214021 sekundit