Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Rahvasportlane vs. põder.
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 28.10.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 10:07 Reply With Quote
Rahvasportlane vs. põder.

Tere.
Pöördun Teie poole järgmise imestumisega... kas põder kuulub linnapilti? Tänavale jooksma? Pannakse liiklus kinni, kõik on häiritud, jne. Püütalse kinni ja viiakse metsa tagasi. Normaalne?
Mida kuradit siis rahvasportlased linnatänavatel teevad!!!???
Eelmine nv oli Tallinna kesklinn suletud, krt. Ei sadamasse, ei tanklasse, ummikud, segadus ja kimedad diskorid oma ruuporitelkides ürituskilde viskamas. Rahvas oli tänavatele jooksma organiseeritud. Kas krt metsas ruumi vähe on? Miks peab selliseid massilisi rahvaüritusi krt linnas tegema, mis on projekteeritud teistel eesmärkidel. Tänavad on projekteeritud autosid ja muid kärusid läbi laskma, inimesed peavad saama liikuda omi radu ja ajakava järgi. ja äkki keegi rsk arvab, et hea oleks pooleks päevaks mingi piirkond kinni panna.
Mis selle kasu on? Mis selle mõte on? Keegi saab tervemaks?
Krt, on staadionid, mahajäetud lennuväljad, karjäärid, minge silgake ja trekkige seal, mis on selleks lausa mõeldud.
Ma pole liikumise ja spordi vastane, aga sellist lollust ma ei talu, pealegi kui ei suudeta ümbersõite viidastada. Kanakari rsk. Ja see pole esimene kord, siin-seal üle eesti on aegajalt just mingi eriti suure läbilaskevajadusega liiklussõlm kinni pandud, sest mingi higine jalgratturikari vaja just sealt, just keskpäeval läbi lasta.
Hoidsin ennast nädala vaos, et las emotsioonid vaibuvad ja tuleb viisakas postitus, no ei- raev selliste ürituste korraldajate ja loa andjate vastu... see ei lahtu

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

View User's Profile View All Posts By User
kommionu
Kaupmees tõe turult

Registreeritud: 15.07.2009
Viimane külastus: 21.11.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 11:08 Reply With Quote
Ei midagi uut. Ühe laulu järgi olevatki pealinnlased napakad. ( Hea et ühes sellises kohas ei ela. )
On veel omad plussid ja miinused, looduses tõstaksid rohelised pead, et häiritakse linde ja loomi + lägahunnik, mis maha jääb.
Linnas on niigi juba kõik perses, kogu se närviliste- ja stressis olevatte kamp... mitte ültsegi ei kadesta. Mingu siis veelgi rohkem, nii palju- kuni inimesed ärkavad lõpuks, vaadates mille keskel nad elavad.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 12:50 Reply With Quote
Eriti totter on see, et mis kasu sellest tuleb? Kindlasti on rinnaletagujaid, et terviseüritus ja mis see pool päeva siis on, tulge kodust varem välja, kui kellapeale minek on jne.
Mis pagana tervist keset linnatolmu ja heitgaase saab? Liiati veel joostes ja täie rinnaga punastele verelibledele hapnikku ahmides Pealegi, iga käik on tänapäeval kellaaegadega reguleeritud (peale surutud). Kui ma iga käigu jaoks pean tund aega lisaks oma elust kulutama, et äkki mingi spordifanatt mingi ürituse keset linna maha situb, mul ei jäägi enam enda jaoks aega
Seenel võin ma ilma ajagraafikuta käia, linna ja sadamasse lähen ma asja pärast ja ei sooviks nagu sekunditki kauem seal oma isiklikku aega raisata.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

Mydrik
Algaja

Naine
Registreeritud: 22.08.2012
Viimane külastus: 12.10.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 18:29 Reply With Quote
Ma olen kahe käega poolt, et selliseid üritusi ei tohiks linnas, eriti veel kesklinnas, korraldada! Mul läks eelmisel nv päris tükk aega, enne kui lõpuks aru sain, kuhu bussipeatus üle on viidud. Ühtegi sellekohast silti polnud raatsitud üles panna. Sellest üritusest kasusaajaid oli minu arvates vähem kui kahju kannatajaid.
Selle eest, et kõikvõimalikke sportlikke üritusi looduses läbi viia ilma lagastamata ja ümbritsevat võimalikult vähe häirides, peaksid vastutama ürituse korraldajad. Pole ju sugugi raske enda järelt vajadusel koristada...vähemalt mitte keerulisem kui näha vaeva nii ulatusliku liikluskorralduse muudatusega. Samuti ei pea jooksma keset looduskaitseala, leiab kindlasti ka selliseid kohti, kus pöördumatut kahju ei tekitada oma tegevusega.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 19:59 Reply With Quote
Mulle meeldis ühe poliitiku ütlus liikluskorralduse kohta-Karjale ahvidele on värvilised pliiatsid kätte antud.
Mis jooksmisesse puutub siis igasugused linnajooksud tervise propageerimiseks on täielik mõttelagedus.Tervist ja toonust tõstetakse joostes kuskil sellises kohas kus ta tervisele hästi mõjub.

Pole juba teist aastat ise linnainimene.Kurb on asja juures see,et võttus nii kaua aega.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2012 kell 22:05 Reply With Quote
Jah-aga, häda ajab härja, ehk siis Tallinna linnapea, nagu ka teiste omavalitsuste juhid, kaevu Ehk siis, kes korraldaks üritust väljaspool oma võimupiire, et müügikasum jääks omadele ja kuulsus omale
Mõelge muinasajale, kui kreeklased oleksid hakanud Olümpiamänge korraldama Pärsias, et seal värskem õhk - sõjaks oleks kiskunud
Et siis - mitte lollid linna ja vallaisad, vaid kavalad ja ettevõtlikud
Mis te sinna Tallinna trügite üldse?

Minu au on minu truudus!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.09.2012 kell 12:28 Reply With Quote
Ja mis häda sind, reheline, sinna peamisse linna ajas?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.09.2012 kell 17:00 Reply With Quote
Läksin soome laeva peale, et setude konverentsile jõuda. Järgmine kord lähen hobesega, saab üle tõkete hüpata

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2012 kell 06:09 Reply With Quote
No siis pole sa neist rahvasportlastest targem midagi, setude konverentsile Soome...Need setud Soomes pole muud kui libahunti jooksmas, õiged setud elavad ikka kagunurgas veel

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 22.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2012 kell 15:29 Reply With Quote
Minagi ei mõista seda korraldajate valikut. Jooksmine asfaldi peal põrutab liigeseid ja kõõluseid ehk ei ole kuidagi seotud tervisega. Meil on olemas suurepärane mets Nõmme spordiradadega, miks nad ei võiks seda paariks päevaks kinni panna?! Parem häirigu sportlasi kui linnakodanikke.
Ma pidin linna parkima, et minna poodi kuhu on võimalik minul minna ainult nädalavahetuseti ja kogu see sõge siblimine ajas minugi marru.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2012 kell 20:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodukäija
No siis pole sa neist rahvasportlastest targem midagi, setude konverentsile Soome...Need setud Soomes pole muud kui libahunti jooksmas, õiged setud elavad ikka kagunurgas veel

Rehelise käigud ongi sellised ettearvamatud ja esimesel pilgul seose4id mitte pakkuvad.Kui ta väidab et setude konverentsile siis setude konverentsile-parem ikka kui ....mis see sinu asi on -kuhu ma lähen

Kurjad hääled räägivad et järgmisel aastal saavad alguse Edgari bussirajajooksud.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 19.11.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2012 kell 23:59 Reply With Quote
Maakas jäägu ikka oma piirkond, ise on sooda,et linna litutama kippus, minu teada on tallinnas ainult sitad litsid, süstivad narkarid ja savisaar. Kas nüüd on selge lõpuks see?

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

Mialia
Algaja

Naine
Registreeritud: 05.10.2012
Viimane külastus: 12.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.10.2012 kell 13:31 Reply With Quote
Ma olen tervisesportlane ja osalen kõiksugustel rahvaspordikatel...eeskätt, mis puudutab rattaga sõitmist. Miks neid linna on vaja tuua...no ilmselt muud polegi, kui reklaam...mina isiklikult ei näe mingit vajadust oma teekonda alustada kuskilt Vabaduse väljakult. Ei ole ma siis õnnelikum, kui mingid suvalised inimesed näevad mind mingi x ratturina mõõda vuramas...ja oh õudust kui neil on veel mornid näod peas on. Mul tuju rikutud, neil tuju rikutud. Õnneks harrastan maastikusõitu ja need üritused on enamasti ikka kuskile metsa viidud...

http://www.ese.ee/et/riiulisysteemid

Rajake
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 23.03.2011
Viimane külastus: 26.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 12:06 Reply With Quote
Õnneks ei ela Tallinnas.Jooksmas käin vahest metsas,kuna asub kodu ligidal.Autode vahel joosta,no tänan ei.
Roobert
Kasutaja

Registreeritud: 26.10.2003
Viimane külastus: 1.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 12:40 Reply With Quote
Jagan täiega rehelise arvamust ainult et neid rahvasportlasi võrdleks pigem homodega, kellel on ka vaja kesklinnas mingeid paraade korraldada.

Arvamus on isiklik ja ei väljenda tööandja seisukohti.

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 13:28 Reply With Quote
rehelise plahvatus oli küll hullult hea tsiisas, ma olen ise ka paaril korral pealinnas jooksmas käinud. sel sügisel ei jõudnud.
jube hea, et ei jõudnud sinna. jumala eest, mul oleks nüüd tõeliselt piinlik olnud

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 16:59 Reply With Quote
Ahnii Ohakas! Sina siis asjaga otseselt seotud Aga seleta ära, mis tunne on linnas sporti teha sellisel massiüritusel? Mida see annab? Kas on erinevust, kui selline üritus tehtaks kuskil lennuväljal? (Sorry, Off).
Tõemeeli küsin. On sel rahvasportlase jaoks mingi lisaväärtus?

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 17:48 Reply With Quote
ega see midagi annagi, massüritus nagu iga teinegi
aga
saab tasuta pealinna ( mai ja SEB jooksust räägin)
siit-sealt tulevad minu pundi naised kokku ja teevad ühiselt sporti
pärast munakividel tallumist on jalad haiged
( tükk aega millest rääkida)
vihastad naiste peale kel tited kaenlas või kärus rappumas ja omaarust ka jooksevad
hoiad end keppijate eest ära, sest keppi võib saada küll
nänni saab ja poolmuidu Helsingisse või Stokholmi
liiklus ei morjenda ja üldse ei huvita kuidas keegi autoga punktist A punkti B saab
ja siis tunned, et oled eikeegi
ja siis võrdled enda aega eelmise aasta omaga
ja siis saab nalja kuidas vene mutid püüavad sulle pähe teha ( no rajalt kogemus)
ja siis trügid linnas ühistranspordis, vaatad kas suudad peale saada. kui suudad oled tegija
siis näed kuidas läbustatakse ja mõtled ´´oli seda nüüd vaja ´´

see on üks arulage üritus ja vahel ma tunnen, et võiks osaleda arulagedatel üritustel

metsas ma võin kodus ka joosta

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 18:30 Reply With Quote
Oleks minu teha, ma keelaks linnas üldse autoga sõitmise ära. Kurat ma olen jalakäija ja ma tahan rahulikult jalutada punktist A punkti B no ei saa, lihtsalt ei ole midagi hingata. Mürareostusega saan hakkama, panen tropid kõrva ja muusika mängima. Aga ma ei saa elada kui vingugaasi kontsentratsioon Tammsaare tee ääres kell 5 õhtul on täiesti apokalüptiline.Ja ma ei saa sellest maasturihullusest aru. Mille kuradi pärast on vaja džiibiga metsas sea kombel ringi tõnguda. Pärast on auto nagu virtsapütt. Vot seleta mulle see lahti.

Rajake
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 23.03.2011
Viimane külastus: 26.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 19:19 Reply With Quote
Inimesi on mitut sorti.Mõni tahab linnas oma uhket autot näidata.Teine jälle metsas proovida,kui läbipääsmatutest kohtadest läbi lähed.Muidugi saastavad nad kõikjal õhku ja varsti polegi midagi hingata.
Roobert
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 19:23 Reply With Quote
Tegelikult võiks ju selle eksperimendi teha, et kolm päeva ei sõidaks linnas ükski auto ja cc saaks rahulikult jalutada punktist A punkti B ja hingata värsket õhku. Vaataks kaua ta sellest värskest õhust ära elab, kui poeriiulid tühjaks jäävad ja kuskile kaugemale jõudmiseks on ainult oma "kondimobiil"

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 19:40 Reply With Quote
Cc, sellepärast seda nimetataksegi linnaks, et seal autoga sõidetakse. Teema kerkiski üles muide sellest, et kui isegi sina seal jalutada ei saa, mis kuradi kasu siis seal spordiüritusest on?
Jeebiga mütatakse sellepärast metsas, et see on maastikuauto.

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 19:51 Reply With Quote
Reheline, sellist maalähedast linna definitsiooni ma kuulen esimest korda. Ma loodan, et tulevikus hakkavad elektriautod rohkem levima ja ühistransport tehakse korda, siis võibolla rohkem inimesed hakkavad sõitma bussi ja trolliga.

Roobert
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 20:02 Reply With Quote
Miks kõik arvavad, et see elektriauto nii keskkonnasõbralik on??? See saaste ei välju küll auto summutist vaid elektrijaama korstnast ja kordades rohkem, kui sama vahemaad läbiv, fossiilsetel kütustel töötav auto. Tänu rohkele elektroonikale ja akudele ei ole ka elektriauto tootmine väga keskkonnasõbralik.

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2012 kell 20:06 Reply With Quote
Elektrit võib toota ka taastuvatest allikatest või tuumajaamades. See ei ole mingi argument.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0206740 sekundit