Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Elektrihind
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:27 Reply With Quote
Elektrihind

mis mulle öeldakse: et vali nüüd, aga mu 3 traadi otsad on ikka seesama EE, mis varem, ei näe ma veel ühtegi konkurenti, aga hind on määratult tõusnudmulle püütakse selgeks teha, et see hind tuleneb vabast konkurentsist turul: aga kus see turg on, seda ma ei näe, mida pole, seda pole...
varem pidi EE minu elektri hinna tõestama tarbijakaitses: - nüüd räägitakse mingist vaba turu hinnast, aga ma ei taju vaba turgu, kohe üldse mitteseega arvan, et valitsus on mind järjekordselt nurka mänginud: - võtnud endalt kohustuse jälgida riigifirma EE, mis ju on kõigi eestlaste riigi firma, hinnakujundust
Kui keegi arvab, et see pole laussittumine eesti kodaniku hinge, siis - mis see on

Minu au on minu truudus!

View User's Profile View All Posts By User
kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:30 Reply With Quote
Eks see on see orjaveri, et kui opman vitsad välja võtab, ajab mats end alandlikult upakile, püksid rebadel... Missugune rahvas veel laseks endaga nii teha?

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

reheline
The Bad Thresher

Viimane külastus: 8.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:43 Reply With Quote
Osad rahvad kolivad piirkonnast minema, kui elukeskkond kõlbmatuks muutub. Näiteks vesi saab otsa või süüa ei leidu enam.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

siilitar
läks ära

Naine
Registreeritud: 11.12.2010
Viimane külastus: 5.01.2014
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:45 Reply With Quote
Lugupeetavad, tuletan meelde, et 9 aastat tagasi andis Eesti rahvas nõusoleku suure Euroopa föderatsiooni lapsukesega ühinemiseks. Kaudselt anti siis nõusolek ka igasugusteks asjadeks, millest siis veel midagi ei jagatud. Ühest liidust tulles oli vaja saba seljas järgmisesse tõtata ja tagajärjed on sellised nagu me neid praegu näeme. Ja teades, et meie rahvas on ise endale ka riigijuhid valinud, siis mida siin õigupoolest kurta. Liidrid on ikka oma rahva nägu. Ja kui nad juba pukis on, siis ega neist enam nii lihtne lahti saada ei ole. Nii et sellest tulebki see kõik, mis meile ei meeldi. Aga ise me tahtsime! Samas, tõele au andes, kes meist teab, mis oleks Eestist saanud tänaseks, kui EL-i ei oleks.

Kuda sa lilleke seia sattusid?
Geniaalsuse ja lolluse vahe on see, et geniaalsusel on omad piirid.
A. Einstein

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:46 Reply With Quote
Hmh, osad rahvad jälle panevad oma hullumeelsed ketti ja peidavad ära normaalsete inimeste eest

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

Rajake
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 23.03.2011
Viimane külastus: 26.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:54 Reply With Quote
Huvitav,kui kõrgele lõpuks elektri hind ka tõusta võib?
sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 20:59 Reply With Quote
Ma ka ei tea, mis meist oleks ssanud, kui kusagil poleks hüütud, et referendumil hääletasime poolt... aga meile ei rääkinud siis need suured toetajad... kaduvikku vajunud respublika seejuures... mis meid seal ootab. Kui meenutada üldse tollaseid loosungeid, siis tulevad meelde lõuna- eoroopa seksikad tõmmud mehed, kes aga praegu meilt rahaabi paluvad Mis kadus - odav ukraina suhkur ja saiajahu, Gruusia vein jne., sitt valik siis..
Heaküll, aga valikuvõimeline võiks nüüd oma valikuid muuta

Minu au on minu truudus!

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 21:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: siilitar
Lugupeetavad, tuletan meelde, et 9 aastat tagasi andis Eesti rahvas nõusoleku suure Euroopa föderatsiooni lapsukesega ühinemiseks. ... Ja teades, et meie rahvas on ise endale ka riigijuhid valinud, siis mida siin õigupoolest kurta. ... Aga ise me tahtsime! Samas, tõele au andes, kes meist teab, mis oleks Eestist saanud tänaseks, kui EL-i ei oleks.

Mõni usub ikka veel demokraatia võimalikkusesse

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 11.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 21:40 Reply With Quote
...aga kui me elektrihinda ei tõsta, kus(t) tuleb siis raha kilekotti ja kingakarpi, et seda siis telefonikõne järel parteikassasse saata?

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

siilitar
läks ära

Naine
Registreeritud: 11.12.2010
Viimane külastus: 5.01.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 21:54 Reply With Quote
Vaarema, kas sa vihjad, et mina usun ikka veel demokraatiasse? Või et on inimesi, kes sellesse ikka veel usuvad?

Arvestades minu haridust ja maailmavaadet, siis ma kinnitan, et usun küll demokraatiasse, aga ma ei pea seda farssi, mida maailmas etendatakse demokraatia nime kasutades, demokraatiaks.

Kuda sa lilleke seia sattusid?
Geniaalsuse ja lolluse vahe on see, et geniaalsusel on omad piirid.
A. Einstein

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2012 kell 22:42 Reply With Quote
Ehk siis, demokraatia on nii õhkõrn, õrnem kui kristallvaas, et kui me selle euroopa barbaritle andsime hoida, siis pole tast muud järel kui killud
Täpsustus:
Kas me pole siis näiteks hiina kultuuriga võrreldes barbarid?

Minu au on minu truudus!

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 12.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 09:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Lugupeetavad, tuletan meelde, et 9 aastat tagasi andis Eesti rahvas nõusoleku suure Euroopa föderatsiooni lapsukesega ühinemiseks. Kaudselt anti siis nõusolek ka igasugusteks asjadeks, millest siis veel midagi ei jagatud. Ühest liidust tulles oli vaja saba seljas järgmisesse tõtata ja tagajärjed on sellised nagu me neid praegu näeme. Ja teades, et meie rahvas on ise endale ka riigijuhid valinud, siis mida siin õigupoolest kurta. Liidrid on ikka oma rahva nägu. Ja kui nad juba pukis on, siis ega neist enam nii lihtne lahti saada ei ole. Nii et sellest tulebki see kõik, mis meile ei meeldi. Aga ise me tahtsime! Samas, tõele au andes, kes meist teab, mis oleks Eestist saanud tänaseks, kui EL-i ei oleks.

Ka mina andsin nõusoleku. Lihtsalt on ka palju muud peale elektri hinna ja toidu kallinemise. Inimõigused, kohtusüsteem. Praegugi nad ussikesed vingerdavad ja püüavad direktiivide täitmist edasi lükata. Kontroll rahva isikliku elu üle on neist nõukogude liidu aegsetest pollaritest nii läbi imbunud, et hea meelega kontrolliksid taskulambiga mitu raundi sa sexsisid, ja kes see kuradi neeger on kellega.

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 13:50 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: sales
mis mulle öeldakse: et vali nüüd, aga mu 3 traadi otsad on ikka seesama EE, mis varem, ei näe ma veel ühtegi konkurenti, aga hind on määratult tõusnud
Vat sellest ei saa mina ka aru. Palun seletage keegi! Vikerraadios öeldi täna, et enamusel saab olema ikka seesama Eesti Energia elekter, aga vahendajaid on juurde tulnud. Aga milleks vahendajad? Vahendajatega kaup on alati kallim.
Vaba Mõtte Klubis räägiti elektriteemal:
http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=2830

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

iir
läks ära

Naine
Registreeritud: 28.10.2009
Viimane külastus: 16.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 14:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Vaarema, kas sa vihjad, et mina usun ikka veel demokraatiasse? Või et on inimesi, kes sellesse ikka veel usuvad?

Arvestades minu haridust ja maailmavaadet, siis ma kinnitan, et usun küll demokraatiasse, aga ma ei pea seda farssi, mida maailmas etendatakse demokraatia nime kasutades, demokraatiaks.

Siilitar, mina usuks demokraatiasse ainult siis, kui oleks see süsteem, nagu sa ütlesid, et kõrgharidusega inimestel hääletamisel kaks häält. Praegune variant on tõsiselt jura.

Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Registreeritud: 02.10.2011
Viimane külastus: 30.11.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 16:31 Reply With Quote
iir: kõrgharidus ei riku lolli, annab ainult enesekindlust juurde.
anne: elekter on vabaturu kaup. Liinitasu on see, mis maksab ja keegi ei keela miljardite eest paralleelliine vedada.
myrk: tervitan Jumbot

kõik on ju õige, sales. varem oli elektri hind riiklikult kontrollitav, hinna tõstmine tekitas probleeme. Lisame turule scandi kalli elektri ja vabaturu tingimustes ei saa keegi kellegile ettekirjutusi teha. Ja liinitasu kasseerime sellist, nagu tahame. Kas "jokk" ei hakka juba pähe kuluma?!

PS.
EU on ikkagi parem kui mitte EU, ei kujuta hästi ette, mis hinnatase meil oleks, kui turud oleks suletud. ja kas keegi üldse 3kohalist palka saaks, kui kogu turustus oleks kinnisel koduturul.. ja välisturgudel võistleks me Hiinaga (=kuna positsioneerimine oleks sel juhul sama). ärge ajage naerma.. või siis pigem nutma.

Hämmastav, kui vähe on vaja teada, et olla nii enesekindel.
---
Inimene õpib läbi p-se, kuni on nii valus, et enam õppida ei taha.

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 30.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 16:59 Reply With Quote
Milleks kiirustada valikuga? Jaanuarini on ju aega. Mida kauem venitada seda rohkem tuleb konkurente ja seda paremad on ehk ka valikud. Traadid ehk süsteem jääbki ühele Eesti firmadest kuuluma (vb EE-le, kui EE on varem hooldust ja kõike muud pakkunud) aga elektrimüüjat(võrguettevõtjat) saab valida, keegi ei käsi EE valida.

Mina ütlesin Euroopa Liiduga ühinemise valimistel EI , ma ei tahtnud, et meie riik iseseisvusest loobuks ja jääks kellegi lükata/tõmmata. Kuna me aga enne valimisi juba kasutasime Euroopa Liidu rahasid, siis usun, et see lõplik otsus oli ammu tehtud teiste isikute poolt.

Hetkel ma aga säran õnnest, et elan 34 m2 korteris. Vähemalt ei maksa ma end päris vaeseks. Tulevase kodu osas (hiljemalt 7 aasta pärast) saan siis ehk mingid kasu toovad valikud teha. Ei tea kui kallis siis elektrihind on?

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 17:27 Reply With Quote
Mis Eesti iseseisvus?? Kas tõesti on nii lapsikuid inimesi kes selle tõenäolisusse usuvad? Sellise väikeriigi iseseisvus on pidevalt keti otsas, ja suurriigid on alati seda kontrollinud, kui pika keti nad meile vabaduseks jätavad.
Mäletan pööramise aega, kui me iseseisvust siin ajasime, ja kuidas Nõukogude Liidu meedia kajastas meie rahutusi ja iseseisvumispüüdlusi kogu maailmale.
Nüüd on ikka väikegi lootus maailma palge ees adekvaatselt olukorda kajastada, kui siin Tallinna rahutused olid, oli meil otsepilt sündmuskohalt.
Muidugi oleks suletud ühiskond palju mugavam, neile kes rahva käsi väänavad.
Ootan kuna meil opositsioon ellu ärkaks, hetkel ju kõik need võimu juures olijad enamuses need, kes usinasti komm parteid teenisid, ja nende tallalakkujaid või p pugejaid.
Ma olen suht tige just nädal tagasi sain elektriarve mis kaks korda ületab minu eelnevaid arveid.
Tuleb välja et aegajalt kauglugemisseadmed ei toimi, ja saadetakse suvalt prognoos arveid, mind muidugi sellest teavitamata. Keegi pole mul näitu teatada palunud ega midagi. Olen heauskselt maksnud ilusasti kõik arved ja nüüd kui võeti voolumõõtja maha ja vahetati teise vastu leiti see vahe.
Küsisin kas ma olen siis vastutav nende seadmete korrashoiu eest, olen ma millegiga lepingut rikkunud, iga arve peal on kirjas "Täname õigeaegselt tasutud arve eest"
Küsisin mis siis edasi suunati mind võlaoõigussakonda, et ajastada maksegraafik. Mida muffi nüüd siis olen veel
võlgu ka

Rajake
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 23.03.2011
Viimane külastus: 26.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 20:51 Reply With Quote
Elektri müügi firmad nagunii tõmbavad rahval naha üle kärvade.See ongi demokraatia.
sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 22:50 Reply With Quote
Iseseisvus. Ma arvan millegi pärast, et krooniaeg oli väiksemate probleemidega kui nüüd on see euroaeg. Hinnad ei pidanud meil varem olema samad mis mujal Euroopas, mõisteti, et palgad on ju ka väiksemad. Nüüd muudkui tõestetakse hindu, kahjuks mitte palkasid. Mulle tundub, et palgad jäävadki iga inimese enda mureks ehk kui palk ei sobi, siis peab mujale minema, teise töökoht juurde otsima või haltuurat tegema.
Nüüd peab meie riik igasugustes ühendustes olema, et meil oleks mingigi reputatsioon ja seonduvalt maksma mingeid rahasid mida saaks oma riigi kasuks rakendada. Masendav.

Mu tuttaval oli kunagi Eesti Energiaga sarnane teema, voolumõõtjate vahetamisel tuli mingi vahe ja siis nõuti ulme summat. Selle teemaga mindi pea nugade peale välja. Päris midagi maksmata sellest olukorrast ta ei pääsenudki.

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2012 kell 23:12 Reply With Quote
Muideks nõukogude ajal olid hinnad olematud ja süüa ka polnud, Hea oli kui jõudsid vorstisaba ära seista, noo viinerid olid ikka valimiste päeval ja leti all.
Elu oli nii hull, et sellepärast me seda vabamajandustsooni ja oma riiki tahtma hakkasime. Issver lugege ajalugu!!!!

Mis krooni ajal parem oli, krooni ümber käisid pidevalt devalveerimise jutud, hea et euro tuli, saidki ilma suuremate skandaalideta oma sita maha matta. Olen ikka täitsa tige. Said nad aru küll... Pole siin veel mina tunda saanud, et valitsus rahvale kaasa tunneks, ei varem ega nüüd.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2012 kell 07:44 Reply With Quote
Raha ei haise!
Maksa raisk ja pea lõuad!

Nõnda öeldakse tarbijale.
Kahjuks tõesti on see ainult vabaturu mängimine.
Teoreetiliselt see ju võiks toimida, kui mujalt tootjatelt elekter vabalt ligi pääseks. Praegu aga erinevad firmad ostavad mõnedelt tootjatelt, panevad sinna oma suvalise kasumi otsa ja müüvad edasi. Kasumit määratakse aga nii nagu heaks arvatakse, mingit konkurentsi ei ole, mis hindu alla lööks.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 11.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2012 kell 08:23 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: sissy84
Tulevase kodu osas (hiljemalt 7 aasta pärast) saan siis ehk mingid kasu toovad valikud teha. Ei tea kui kallis siis elektrihind on?

...ja vaata et sa oma tulevase kodu hästi soojapidava ehitad ja suunaga lõunasse perspektiivse päikesekollektori paigalduskoha ette näed

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2012 kell 10:54 Reply With Quote
Nõukogude ajal olid jah poodides järjekorrad. Tollal pidid olema tutvused,et saada vorsti ja importkaupa. Ju meie perel vedas kuna oli tutvusi nii Lihakombinaadis kui ka mujal.

Officer, palju parem lahendus oleks silindrikujuline maja mille fassaad ja katus koosneb päikesepaneelidest. Hiljuti nägin telekast ümmargust maja (paikesepaneelid fassaadiks ja ka katusel), see oli vist Ringvaates kui ma ei eksi. Kuna soojustust ja tuuletõket ei pidanud majale panema ehk piisas paneelidest, siis hind ei pidanudki üüratult kallis olema.
Tavaliselt pole mul ilmakaarte määramisega probleeme olnudl aga juhul kui satuks segadusse, siis alati on võimalik kompassi kasutada.

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2012 kell 17:17 Reply With Quote
Kurt ajastu...

Eilses päevalehes oli väga hea seletus meie riigi hädadele, kus rääkijaid jagub, aga keegi ei kuula. Rahvas meedias, meiegi siin, või streikivad meedikud või streikinud õpetajad... opositsioon riigikogus räägivad midagi ja põhjendavad, aga ministrid, mis vahet, kas Pevkur, Parts või Aaviksoo, justkui ei kuule neid, ajavad oma joru Kõik räägivad üksteisest mööda, kuid tegu ei toimu... ehk siis - jututegu ei toimu.
Meil olevat demokraatia, kõigest tohib rääkida, kirjutada... muutkui räägitakse ja kirjutatakse, aga keegi ei süvene, et kuulata või lugeda...võimu ja rahva vahel ei toimu diskussiooni, võim teeb nagu heaks arvab... rahva hääl on justkui hüüdja hääl kõrbes.
Seda on ju raske demokraatiaks nimetada...

Minu au on minu truudus!

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2012 kell 18:39 Reply With Quote
Minu ainus lootus on see, et eestlaste kannatlikkus katkeb ja minnakse tänavatele pahameelt avaldama. Pelgalt jutt ei mõju. Või loodan, et kui mõni streik algab, et siis ühinevad ka teised. Tehakse massiline streikimine mitmes eluvaldkonnas ja KORRAGA!
Elektrihinna osas võiks ringi liikuda allkirjade kogumine...

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0209560 sekundit