Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: hüpoteek
naisemees
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 17.07.2004
Viimane külastus: 22.01.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2014 kell 15:30 Reply With Quote
hüpoteek

Tere.
Mul on hüpoteegiga mure. Oli kunagi laen korteri tagatisel (korter ei kuulu mulle). Laen mille tagatiseks korter oli on vist juba neli aastat tagasi makstud. Igasugu teisi laene ja krediitkaarte on mul muidu veel sellest pangast (nordea). Aga seda korterit tahetakse nüüd ära müüa ja müüki segavaks asjaoluks on panga hüpoteek. Helistasin panka ja avaldasin soovi, et see hüpoteek maha võetaks, aga nemad hakkasid seal seletama, et seda otsustab komisjon jne. No mida v...u. See korter oli ju ühe konkreetse laenu tagatiseks. Mida asja on neil veel arvata ja hinnata ja uurida! Või olen millegist valesti aru saanud?

View User's Profile View All Posts By User
ravenmarch
Algaja

Mees
Registreeritud: 23.02.2014
Viimane külastus: 11.11.2015
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2014 kell 15:39 Reply With Quote
Hüpoteegiga on tõesti selline lugu, et see tuleb eraldi maha võtta. Lihtsalt laenu tagasimaksmisest ei piisa. Kuna tol hetkel kui laen sai täies mahus tagastatud, siis ei avaldatud soovi hüpoteek maha võtta ja see läheb sellisel juhul automaatselt edasi. Hüpoteegi seadmine ja mahavõtmine on notariaalne tehing ja see maksab raha, riigilõiv tuleb ka tasuda kui ma ei eksi. Nüüd sul polegi muud teha kui kirjutad pangale avalduse, et soovid hüpoteeki antud objektil lõpetada. Komisjon kontrollib, et selle hüpoteegiga poleks tagatud hetkel ühtegi laenu ja siis lepitakse notari aega kokku ja kogu lugu. Midagi tuleb aga selle eest tasuda kindlasti. Kahjuks on meil seadus selline, siin vaidlemiseks eriti ruumi pole.

Mul on suur usk lollidesse, mu sõbrad nimetavad seda enesekindluseks.

naisemees
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2014 kell 16:28 Reply With Quote
No olgu, tasun riigilõivu või notaritasu. Avaldus panka muidugi esitatud. Kontrolli vastu pole mul ka midagi, juhul kui kontrollitakse lihtsalt seda et antud korteriga midagi rohkem seotud pole.
Hetkel mulle tundub et hinnatakse minu krediidivõimet või ma ei saa arugi mida. Küsitakse teiste pankade väljavõtteid, järelmakse ja laene, nagu ma tahaks neilt saada midagi.
Teisipidi jällegi, mis vahe on sellel kas keegi käendab mu laenu või annab midagi tagatiseks. Kui pank on selle konkreetse laenu tagasi saanud, siis mis õigusega ta käendajat või pantijat kotib. Et vaatame, uurime, mõtleme jne.

ravenmarch
Algaja

Mees
Registreeritud: 23.02.2014
Viimane külastus: 11.11.2015
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2014 kell 19:30 Reply With Quote
Hüpoteegi olemuse kohta soovitan lugeda siit: http://www.notar.ee/522

Küll aga on jah pangad viimasel ajal läinud oluliselt karmimaks. Iseenesest on neil seoses hüpoteegi maha võtmisega õigus uurida absoluutselt kõike, sest kui hüpoteek on kord seatud siis saab seda kasutada erinevates krediidiasutustes tagatisena. Eks nad peamiselt seda kontrollivadki. Aga kui sul uue laenu võtmine plaanis on siis on kontroll kordades karmim kui siin mõned aastad tagasi ja isegi kui sa liiga tihti lotot mängid võivad nad sind kahtlase elemendi hulka arvata

Mul on suur usk lollidesse, mu sõbrad nimetavad seda enesekindluseks.

naisemees
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2014 kell 20:09 Reply With Quote
Laenu ma ei taha (aitab neistki mis juba on). Korterit tahetakse ära müüa ja et ostja saaks osta, on vaja et hüpoteek maha võetaks. Hüpoteek on nordea panga kasuks ja mujalt laenates ma ei saa seda sama hüpoteeki kasutada ju.
Enivei, hakkan kohe su antud lingilt asja uurima.

Edit. Uuritud. Jägmisena tuleb mul uurida, mis hüpoteegi lepingusse kirja sai. Ausaltöelda pole mul suurt aimugi. Kas seda kuskilt e-riigi kaudu ei saa uurida?

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 4.04.2020
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.07.2014 kell 17:27 Reply With Quote
Kui hüpoteegipidajal nõudeid pole, siis võetakse see maha tavaliselt korteri ostu-müügitehingu vormistamisel.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

naisemees
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.07.2014 kell 22:33 Reply With Quote
Selle korteri pealt sain hüpoteegi maha ja sellega enam muret pole.
Aga vestluse käigus halduriga selgus et kui ma nüüd tahan müüa oma korterit millel on laen peal, siis lähevad kohe ka teise kodulaenu kallale, eesmärgiga intressi tõsta. Kas nii võib? Lepingutes kindlasti mingit sellist punkti pole. Ma saan muidugi neist aru, et neil (pankuritel muidugi) kohe valutab kui kellegi kodulaenu marginaal on 0,5, aga mis see minu asi. Nii on nad kunagi sõlmitud ja minul pole küll huvi seda muuta.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0087080 sekundit