Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Vastutuse võtmine enda elu eest
kaitsevaim
hell tantsulõvi

Registreeritud: 13.06.2003
Viimane külastus: 15.09.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2019 kell 20:33 Reply With Quote
Vastutuse võtmine enda elu eest

Pealkiri ütleb peaaegu kõik ära. Küsimus on olemas, aga võib olla üsna keerukas ja segane ja mitmetahuline. Kuidas tundsite endas ära selle tõuke, et nüüd ma lähen ja nüüd ma teen ja tean, mida ma teen ja mida tahan ja püüdlen selle nimel? Kust tuleb huvi õppida? Kas ainult isiksusest? Kuidas lahti saada mõttest, et ma ei ole siin kellegi teise, vaid enda pärast? Kuidas lahti saada mõttest, et üksi olla on piin ja ei pea kellegi teise mõtete või soovide järgi elama?

Ummikusse jooksnud ja sidrunina eluenergiast tühjaks jooksnud mees otsib väljapääsu (ei tea veel isegi kust).

anna endale võimalus olla eriline!

View User's Profile View All Posts By User
sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 14.09.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2019 kell 23:19 Reply With Quote
Mul on erinevas vanuses olnud oma elu osas erinevad soovid aga nt esimese lapse sünnitamise vanust teadsin juba 18-aastasena. Loomulikult mul vedas, et 20-aastasena leidsin noormehe, kes mulle sobis.
Töö osas läks pikalt. Kui teised lihtsalt teadsid keska lõpus mida õppima minna, siis mina ei teadnud ja seetõttu käisin erinevatel ametikohtadel tööd tegemas ja lõpuks alles 2012 teadsin mida tahan õppida. See on siis 9 aastat peale keskkooli lõpetamist. Soovid on ise esile kerkinud. Ma ei ole midagi peale pressinud. Leidsin ilmselt, et kui see asi jõuab minuni, siis ongi selleks õige aeg.

Huvi õppida tuli sellest, et ma ei tahtnud jääda keskharidusega ja see, mis mind huvitas on siiski tehtav vaid ülikooliharidusega. Seega lisaks puhas vajadus ja huvi eriala vastu. Eneseharimise osas ma tahan saada paremaks sellest kes olen. Tunnen, et ma ei saa olla see kes olen. Nt ma pole eriti rahulik ja kannatlik aga ma tean, et töö iseendaga viib mu soovitud tulemuseni. Kui ma ei ole millegagi rahul, siis näen vaeva, et oleksin rahul.

Kui on lapsed, siis nende jaoks pean ka olemas olema aga seniks kuni nad iseseisvuvad. Sealt edasi vaid siis kui nad vajavad mind. Kui oleksin üksi siis loomulikult oleksin esikohal ainult mina. Kui on kaaslane siis mina ja kaaslane on esikohal, lapsed on mul teisel kohal. Enne lapsi ikka suhe kuna kõik algas suhtest.

See mida Sa mõtled on AINULT Sinu teha. Mina viskan mitte produktiivsed ja jamad mõtted peast. Ma ei kavatse olla iseenda vaenlane. Ei. Minu jaoks on minu pähe tulevad mõtted nagu mailboxis kirjad ja osad ongi spämm. Kui tunnen, et on hapu mõte, siis kustutan eos. Kui see jama naaseb ja naaseb siis korrutan pikalt oma peas ,,stopp, ei huvita!,, Või mõni muu neutraliseeriv märksõna nt ,,roheline konn,, Ja kui ikka ei aita loen raamatut või teen midagi, kus pean aju kasutama. Ma ei tegele muretsemisega vaid kui ongi mingi probleem, siis kasutan pead ainult probleemile lahenduste otsimiseks. Selleni jõudsin olles depressioonis. Lugesin raamatut Dale Carnegie ,,Ärge muretsege, hakake elama,, ja otsustasin, et võtan oma elu ja tegemised, ka mõtted iseenda kätesse.

Kui ma tunneksin, et olen üksi ja on piin, siis ilmselt võtaksin koera, kes mind koju tulles rõõmsalt ukselt vastu võtaks.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2019 kell 09:36 Reply With Quote
Kui oledki kogu aeg nö kellegi teise jaoks elanud ja ükskord avastad, et see kõik on asjatu, siis tulebki teadmine, et nüüd võiks veidi ka iseenda jaoks elada. See 'tõuge' võib tulla ka ootamatult millegi välise mõjul. Hakka tegelema sellega, mis meeldib ja ära otsi vabandusi mittetegemiseks. Sissy soovitust üksiolemise tunde vältimiseks võtta koer, kasuta siis, kui sul on koera jaoks ka reaalselt tingimused olemas, muidu piirdu kassiga.

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2019 kell 13:34 Reply With Quote
Olen nõus Eerikuga, koera asemel sobib ka kass.

kaitsevaim
hell tantsulõvi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2019 kell 20:35 Reply With Quote
Hmm...toredad mõtted. Vot ehk peaksin veidi lähemalt rääkima. Ma olen sotsiaalne olend, mul on pigem vaja, et keegi oleks minu kõrval, kellega saaksin enda tundeid ja mõtteid jagada. Ma ei leia mõtet midagi ainult iseenda jaoks omada või tahta. Tahan seda jagada. Kui elaksin üksi, siis ma usun üle päeva oleksin svipsis õhtuti enne unemaale minekut. Kui oled selle ühe kaaslase leidnud ja ta annab mõista, et "miks sa ostad mu armastust?" sellega, et teed mu heaks tööd, teed mulle kingitusi ja ostad kalleid reise? Ehk keegi on kuulnud raamatust "5 armastuse keelt?" See on üks armastuse välja näitamise vorm, mitte armastuse ostmine ja see on seda imelikum, et ta ise on mulle öelnud, et tema hindab teeneid, mida tema heaks tehakse. Veel kui see keegi ütleb, et ta ei näe, mille poole püüdlen ja mida tahan või mida teen, siis see pole vastus kui ütlen, et tahan, et ta on õnnelik ja teen, mida vaja, et see oleks nii. Ta tahab näha, mida ma iseenda jaoks tahan ehk kas ma tahan midagi õppida, midagi teha, midagi saavutada? Ja kuna tal on juba palju asju saavutatud ja mul pole, siis see polevat võrdsete suhe. Kas peab kindlasti kohe olema keegi, tahtma midagi ja omama mingit staatust, et lihtsalt oma armastust jagada ja tahta, et teine inimene on õnnelik ja selle eest pisutki tähelepanu ja toetust ja head ühist äraolu saada? On see tõesti nii ilmvõimatu?

Kassidega on ka oma teema. Temale meeldib kui kass hüppab voodisse, et teda paitatakse ja jääb sinna magama. Mina hea meelega tõmbaks looma sellise tegevuse eest sabapidi riidenagi külge, sest see on ülim privaatsuse rikkumine

Mis puutub meeldivate asjade tegemisse, siis enne seda suhet mul nagu olid need asjad, nagu tantsimine jne, aga need muutusid mõttetuks lõpuks, kuna arvasin, et leidsin midagi palju etemat, aga vaimne väsimus on nüüdseks väga ära kurnanud.

Mis puutub ikka ja jälle meeltesse tulevatesse mõtetesse, siis see võib ju olla ka õppetund, mis tuletab end meelde, et mõtle nüüd teisiti ja õpi see tükk ära, et saaksid edasi minna. Kuidas aga õppida kui ei viitsi ja oled kurnatud, kuna oled nii kaua õppinud teisiti elama ja tunned end kasvõi mõnes üksikus asjad turvaliselt, nagu lapsepõlvemälestused või midagi, mis kunagi pani rõõmu tundma ja näed, et elu läheb sellest kõigest mööda ja see kõik kuidagi kaob...Noh...ei pea sellele mõtlema, aga ometi me kõik vajame seda midagi, mis annab oma sisemaailmas stabiilsuse ja turvatunde ja et oleks see oma paik

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2019 kell 04:10 Reply With Quote
Ma olen see, kellel on esikohal abiteod ja ka füüsiline puudutus. Mind kingitused ei huvita aga kui keegi näeb vaeva, siis see näitab armastust. Ilusad sõnad on soe õhk ja seda ma üldse ei armasta. Tore kui tunnustatakse aga nii kui on läila, siis on vastik. Kvaliteetaeg on ka tore, see oli vist kolmandal kohal.

Mulle ka meeldib kui mu mehel on hobid, sest kui hobiks olen mina, siis ma tunneks, et mind ahistatakse ja ma ei suudaks seda pikalt taluda. Hobid loovad ka selle, et inimesega pole igav. Lisaks kui hirmus kui oleksin hobiks mina. Mis ta siis teeb kui mind ei ole? Ma tunneksin end halvasti...
Meil on mehega osalt erinevad hobid ja ma kadestan naisi, kelle mehed armastavad lauamänge. Neil on tore kui elektrit ei ole. Jajaa, kui elektrit pole peaks seksi tegema aga laste ees mkmm. See oleks liig! Ilmselt mu mees tahaks, et ma armastaks joosta, et me jookseks kord õhtuti 10 km aga see on asi mida ma ei hakka iial nautima. Pigem sõidan jalgrattaga iga päev kui jooksen. Inimesed on erinevad aga samas ma jälgin vähemalt tema hobiga seonduvat ja alati teatan kui mõni uus ja äge võistlus kuskil toimub.

Võrdsete suhet on tobe tahta, fakt on see, et kaal on alati natuke ebavõrdne. Võrdne suhe pole isegi mitte füüsiliste võimete poolest võimalik. Naine ei jõua iial sama teha remondis mida suudaks mees. Kipsplaadi tõstmine mkmm. Teistes asjades. Keegi ikka tahab natukene vähem. Pealegi peaks oluline olema, et kaaslane on õnnelik ja PUNKT. Mul on ka kahju, et mu mees ei taha enesearenguga tegeleda ja ta tahabki olla see, kes oli 14 aastat tagasi ning heal juhul õpib uut võõrkeelt rääkima. Õnneks ta aga ei piira mind ja ma saan lugeda ja käia loengutel jne... Kui ta takistaks taas, siis see oleks ahistamine.

No näed! On inimesed, kes pole rahul koos olles ega üksi olles. Kui inimestel on igav: saage lapsed! Kohe kaob tähelepanu partnerilt. Siis peab lausa aega võtma kaaslase jaoks. Isegi kui oled väsinud ja ei jaksa...

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 19.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2019 kell 21:26 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kaitsevaim
Pealkiri ütleb peaaegu kõik ära. Küsimus on olemas, aga võib olla üsna keerukas ja segane ja mitmetahuline. Kuidas tundsite endas ära selle tõuke, et nüüd ma lähen ja nüüd ma teen ja tean, mida ma teen ja mida tahan ja püüdlen selle nimel? Kust tuleb huvi õppida? Kas ainult isiksusest? Kuidas lahti saada mõttest, et ma ei ole siin kellegi teise, vaid enda pärast? Kuidas lahti saada mõttest, et üksi olla on piin ja ei pea kellegi teise mõtete või soovide järgi elama?

Ummikusse jooksnud ja sidrunina eluenergiast tühjaks jooksnud mees otsib väljapääsu (ei tea veel isegi kust).

Soov elus midagi õppida tuleb siis, kui sinuni jõuab arusaam, et enam ei saa jätkata nii nagu on hetkel elus välja kujunenud.
Teadmine, mida sa teed tuleb ainult kogemustega. Seega peab inimene mingis valdkonnas leidma enda jaoks kasvõi osaliselt huvi, tegelemaks ja omandamaks teadmised mingil ühel antud alal.

Üldised elulised ja filosoofilised teadmised on alati subjektiivsed ja nendes ei saa olla üldistavat tõde.

Igaühele oma, nagu öeldakse! Peaasi, et need mahuksid ühiskonnas hetkel väljakujunenud normidesse!

kaitsevaim
hell tantsulõvi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2019 kell 22:03 Reply With Quote
Aitäh, Sissy, oled tark naine. Sedasi pole mõelnud, et jah... Tõesti see paneb sellele inimesele pinge ja justkui kohustuse "tasemel ja kohal olla", sest teda ju imetletakse. Pean selles osas korrektiive oma suhtumises tegema. Justkui sa oleks täht, aga ainult sellele ühele. Eerik ja deiviidas, üldiselt head mõtted ka kõik, aitäh! Pean arvatavasti tantsu jälle käsile võtma

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 19.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2019 kell 22:07 Reply With Quote
Mingi hobi elus on alati see, mis aitab kaasa tavarutiini lõhkumisele. Rutiin iseenesest ja suutlikus sellest kinni hoida tööturul on hea asi aga kui see hakkab Sinu elu domineerima, siis kujuneb see lõpuks ikkagi negatiivseks kogemuseks!
sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2019 kell 23:37 Reply With Quote
Tore kui aidata sain.
Hobidega on ikka nii, et tee seda mida armastad. Ma arvan, et omamoodi hobi oleks isegi nt raamatukogus kõigi võimalike kriminullide või ulmekate läbi lugemine. Ka kollektsioneerimine on hobi. Vahel tegeled hobiga koguaeg igapäevaselt aga ei oska seda defineeridagi hobiks.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0162752 sekundit