Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: haiglad, operatsioonid
epp
Tige Kull

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2016
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 21:45 Reply With Quote
haiglad, operatsioonid

Kas olete kuangi haiglas sees istunud ja kui pikalt kui olete? ja kas opil olete käinud v niisama õmblemas? on olnud luumurde? ja mis arvate yldse arstitööst ja meditsiinist eestis? ja kas on midagi huvitavat/halba/naljakat/jne.. haiglas teiega juhtunud.. .. ja plaju olete konte murdnud?

mina olen olnud peaaegu puutumata arstide poolt... aga nyyd lään kohe väiksele lõikusele ja võestaxe tykk jalast ära v midagi säärast.. aga muidu pole midagi juhtunud ja olnud..

Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 21:50 Reply With Quote
Haiglad ruulivad! Einuh, ausalt kohe ruulivad! Muidugi juhul kui pole surmatõbe ja sa seal töötad Aga meeldib raseduspataloogia, sünnitusosakond ja lasteosakond! Seda kõike muidugi siis kui pole palju pablada vaja! Need sellised ERILISED ja ERILISE auraga osakonnad! Sised, kirurgiad ja haava osak, intensiivid, sinna ei taha Hais, oiged, korinad, lörinad ja sageli viimased hingetõmbed

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

View User's Profile View All Posts By User
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 21:57 Reply With Quote
Lapsena olin oi kui tihti haiglas, kõrvade pärast... ei meeldinud, kuid olin harjunud. Ja siis olin kunagi 14 aastasena seljatraumaga 2 nädalat voodireziimis... lõpu poole läks juba päris koduseks olemine - nädalavahetused olid vaid sellised kurvavõitu... Aga muidu, kui võiamulsi on, hoian eemale... Op'e pole olnud, õmmeldud pole, õnneks...aga varsti vist ikka üks ootab ees - kõrva kuulmekile kinnipanemine (on teisel sunnikul auk sees juba pikemat aega). Ahjaa, lastega olen ju ka haiglas viibinud, sünnitusmajas, kuid sealt tahtsin küll kiiresti koju - poja sündides nutsin mitu päeva, et kiiremini koju saaks (kuigi olin sees vaid 3,5 päeva ) Tibinaga aga sain vaid 1,5 päeva haiglamõnusid nautida (kolmapäeva lõunal sündis ja reede hommikul kihutati meid koju) seega suurt koduigatsust ei jõudnud tekkida...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 22:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Lapsena olin oi kui tihti haiglas, kõrvade pärast... ei meeldinud, kuid olin harjunud. Ja siis olin kunagi 14 aastasena seljatraumaga 2 nädalat voodireziimis... lõpu poole läks juba päris koduseks olemine - nädalavahetused olid vaid sellised kurvavõitu... Aga muidu, kui võiamulsi on, hoian eemale... Op'e pole olnud, õmmeldud pole, õnneks...aga varsti vist ikka üks ootab ees - kõrva kuulmekile kinnipanemine (on teisel sunnikul auk sees juba pikemat aega). Ahjaa, lastega olen ju ka haiglas viibinud, sünnitusmajas, kuid sealt tahtsin küll kiiresti koju - poja sündides nutsin mitu päeva, et kiiremini koju saaks (kuigi olin sees vaid 3,5 päeva ) Tibinaga aga sain vaid 1,5 päeva haiglamõnusid nautida (kolmapäeva lõunal sündis ja reede hommikul kihutati meid koju) seega suurt koduigatsust ei jõudnud tekkida...

Mina olen vist loll aga mina naudin lapsega haiglas-sünnitusmajas olemist....milline rahu.....aega mõelda ja olla peris segamatult kahekesi, einu ma kiiksuga vahest Ja haiglatoit, isssand mis ma annaks hetkel ära ühe haiglakohvi, killu või ja tüki saia eest ja kolme lusika pudru ees, mis veega keedetud....jestas! Lahe Ja peale seda kui see kolm lusikat putru kõhus näljast karjub, tormad ilge ajuga sebima oma öökappi ....ma muidu hommikuti ei söö, alles lõuna ajal

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 22:21 Reply With Quote
Merily, sa pole ainumas. Mina naudin ka haiglasolekuid titaga. Sünnitusmajas st. Sinna poputada oleks võind jäädagi. imeline .

Küll aga mitte muid. Nu opilt tulin ära sama pääva õhtul kui lõigati. Nõrguke olin ja järgmise pääva kõveras, aga omal jalal. Ja ei hoita ju kinni. Erakas peale selle.
Raseduspatoloogia on seeslebamiseks troostitu koht. Juhtub ju igasugust. Samas jälle lootustandev paik, et äkki ikka läeb õnneks. Nu aga kaua nad selles vabariigis siin ju ei hoia sees. Mõned päevad ja välja! On siis kõik hirmud ületatud või mitte.

Kuid 80-ndate lõpul Tartus naistekas olin tõega ahastuses. Jube oli. Kurb ja kaotanu nagunii ja siis see haiglaolemise külm õudukas. Poleks Sõritsat olnd, oleks vist oimetuks ahastand. Aga möödas see aeg.

Aga kõige jubedam haiglasolek oli Kallaveres!! Krt, neljakuusel on keskkõrva põletik ja sind pannakse haiglasse. Teate kuidas? Iga hommik tuled haiglasse ja õhtul lähed .. bussiga. Jubbe! Ja milline see eluolu oli!! Nu kuna 4 kuune veel ei majanda, siis võis lubada emmele seda luksust, et palatiseinast ripusid juhtmed ja krohvi polnd seintel ollagi. Tuhaplokist oli seintes suurem osa ää pudenend!! Voodi ei seisnd jalgadelki, vajus ää pidevalt. Sellest ärme üldse räägi, et kõik käis umbvenekeeles. Kui laps ei lasknud kõrva soojendada, sain sõimata. Kehva emme olevat. Ja kui päris aus olla, sai see viimaseks piisaks minu kannatuste karikas ja ma võtsin kaardi kaasa ja otsisin linna perearsti, et sest põrgust pääseda. Ja oh imet! Olnud pea 2 nädalat iga päev siiberdand seal arstide vahet, ei olnud keegi mulle selgeks teha suutnud, et lapsel on keskkõrvapõletik. Räägiti pisikesest põletikust ja et asi pole hull! Kohati teeb tagantjärele nalja, aga see toimus ju aastal 1999! See pole ju nii sügaval ammusel ajal! Jube mõelda.
Ma loodan, et see haigla on nüüdseks kinni pandud.

Kui vähegi soovida võib, siis sooviks tervist, et haiglatele oma väärtuslikku aega kulutama ei peaks.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 22:27 Reply With Quote
Raseduspataloogiast ma parem ei räägikski Kuna ühes linnas on sellega kui on, siis polnud just tore kus 6 kohaline palat oli jagatud juba rasedusega lõous olevate, säilitusel olevate ja abortnike vahel
Nii tuligi naine öösel haiglasse, kes juba 40 aastane ja pimesoolevalu osutus hoopis uskumatu aga paarkümmend aastat oodatud raseduseks. No ei saanud teine uinuda ja vatras ja vatras ja oli elevil...ja siis käratas teisest voodist naine, kellel oli kolmas peetumine ja kes ootas puhastusele, et mis sa kurat hõiskad siin keset ööd, vara veel hõisata kanna enne ohtlik aeg mööda Mul jäi suu lahti, samas sain mõlemast väga hästi aru ja samas oleks tahtnud õnnetukesele selgeks teha, et igas olukorras peab oskama jääda "kaineks"...kurb kogemus oli...oleks tahtnud keset ööd pauguga ukse kinni virutada ja kus krt sealt minna

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 22:35 Reply With Quote
Nujah, tol ajal (ammusel, 80-ndate lõpus) oli haiglas kõik sassis ja segamini ja suurim ahastus saigi esile manatud sellest, et sina nutad kaotatut ja siis siblivad ukse tagant abortijad. Kole oli, ausalt. Ja enam ei taha. Kuigi ega vist hetkel nad haiglas siin niisama kokku satukski.
Elu vastikuim vastasseis. Igatahes.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 22:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Nujah, tol ajal (ammusel, 80-ndate lõpus) oli haiglas kõik sassis ja segamini ja suurim ahastus saigi esile manatud sellest, et sina nutad kaotatut ja siis siblivad ukse tagant abortijad. Kole oli, ausalt. Ja enam ei taha. Kuigi ega vist hetkel nad haiglas siin niisama kokku satukski.
Elu vastikuim vastasseis. Igatahes.

Aga see oli AASTAL 2002

baharet
Kasutaja

Registreeritud: 08.08.2002
Viimane külastus: 3.10.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 23:54 Reply With Quote
Oh, ÕNNEX pole kunagi ise haiglas pidand olema, aint teisi vaatamas käind. Loodan, et ei pea ka kunagi.

Haiglas olles muutun ma alati nii kramplikux, no lihtsalt ei saa seal olla. Hädavaevu olen lähedasi inimesi vaatamas käind. Ja siis istund nagu puunukk voodiäärel või toolil........ei teagi mix
Lihtsalt tunnen end niivõrd ebamugavalt seal. Heh......ma ei kujuta ette, kui peaxin ise seal vedelema .......see olex küll miskit jubedat.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 23:55 Reply With Quote
Ei ole eriti häid mälestusi
Esimene kord lihtsalt ära kupatati eest
Kaheks nädalaks isast võimalikult kaugele ja üksi
Ja teine kord torgati sond valesti ja verd hakkas välja imema
Ja viimane kord .. ehh ...
Nüüd viimane kord oli esimene operatsioon kah .. Isegi naljakas mälestus sellest alles .. olin palju igasugu valuvaigisteid saanud ja glükoosi ja tilguteid igasuguseid ja hea oli olla. Ja kui üritasin õele selgeks teha, et ei ole vaja lõigata .. minu loogika järgi oleks veri kõhus lihtsalt ära kuvanud ja veresooned kinni surunud

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 00:13 Reply With Quote
Haiglad minu jaoks kui piinapingid Olin vaevalt kahene, kui hakkasin kopsupõletikega haiglate vahet voorima. Ema ligi ei lubatud, ega üldse mitte kedagi. Siis olid mõned aastad vahet...jäin kollatõppe...kuu aega haiglas...hiljem kuu aega kodus ravil...oleksin äärepealt esimeses klassis seepärast istuma jäänud.

Edasi oli pikk-pikk vahe. Siis olin poisiga haiglas. Laste osakond oli keldri korrusel. tuul tõmbas. Lastearst tige kui nõid...eriti ei sallinud ta hästi noori emasid, kes kasvatasid üksi lapsi. Sõim oli pidev

Teise lapsega pandi haiglasse, sest arst leidis tal 8 kuuselt, et on bronhiit. Kohe penitsiliini süstid peale. Nädal aega võitlesin, et haiglast tulema saada. Pärast ravisime teise lastearstiga kuu aega penitsiliini allergiat. Kuna laps oli palavikus vaid hammastest ja põletikku polnud, lõi penitsiliin naha peale allergiana välja...nagu nõgesetõve moodi. Ja ei tahtnud kuidagi alluda ravile. Aga seda juba kodus tegime.

Siis olin kopsupõletikuga ise haiglas paar aastat hiljem. Kurta polnud midagi...täitsa ok. Siis olen palju uuringutel olnud haiglas.

Nii et, tegelt läheks pikaks kui seletama hakkaks kõike. Haiglates piisavalt oldud ja mitte ei taha enam sinna.

Ainuke mis tahan veel öelda. Kõige normaalsem suhtumine ja mõnusam õhkond oli Mustamäe haigla vastsündinute osakonnas. Olin komanda lapsega, kui ta oli viie kuune, seal uuringutel. Ääretult tore personal ja hästi vastutulelik...ainult kiitust neile.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 26.02.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 01:38 Reply With Quote
Rohkem haiglaga miskit ei seo, kui et naine sealt kax korda pambuga koju on tulnud ja ema sinna vähki suri.
Ise ei ole sattununud (kipsis olen küll olnud). Ei ole plaanis kah (plaaniväliseid käike ei välista)

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 13.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 08:08 Reply With Quote
mjaa
kõhul ilutsevad raudterööpad
kuis esimene ilmus ei tea ei mäleta
teise tegi pimesoolikas
ja mälestsed Viljandi haiglast pole just kõige paremad. Hmm ime et ma otsi ei andnud kui r**ad unustasid kanüüli veenist välja võtta kui tilguti ära koristasid. Olex tuu kanüüli klapike järgi andnud ja mulli õhku vahele võtt siis olex ma juba issanda juures. Seega
HOIDKE VILJANDI HAIGLAST END EEMALE

Valar Morghulis

PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 12:42 Reply With Quote
Mina olen oldn pimesoole operatsioonil - tore oli, ärkasin täpselt soole lõhkemisel ülesse, põnev oli vaadata, haigla oli ka tore aga ma ei mäleta millises see oli - aasta siis oli 1987.
Siis sai Keilas ka sees oldud, südamega, Ma olinsiis 16 ja mul oli noor 30 aastane hästi lõhnav ja ilus mees arst. Teate kuidas ma häbenesin ülakeha paljaks võtta. Sööklas ma eriti ei käind seal olid prussakad aga muidu oli päris tore . ma 4 päeva olin aasta siis 1996

Siis oli Pelgulinnas nädalaksese, palatis oli 4 inimest - 1. säilistamisel, 1. emaka lõikusel, 1. abordi puhastamisel, siis mina oma tsüstidega ja siis toodi veel üks verinoor neiu, kes oli just abordi teind - kurat küll karjus, terve öö läbi - ta vist ei olnd seda tahtnud aga vanemad sundisid.
aasta siis oli 1999

Haiglad ruulivad, siis käivad kõik külas ja toovad nänni. Nädalavahetuseks ie taha aint sisse jääda.

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 12:46 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Venom
mjaa
kõhul ilutsevad raudterööpad
kuis esimene ilmus ei tea ei mäleta
teise tegi pimesoolikas
ja mälestsed Viljandi haiglast pole just kõige paremad. Hmm ime et ma otsi ei andnud kui r**ad unustasid kanüüli veenist välja võtta kui tilguti ära koristasid. Olex tuu kanüüli klapike järgi andnud ja mulli õhku vahele võtt siis olex ma juba issanda juures. Seega
HOIDKE VILJANDI HAIGLAST END EEMALE

kanüüli põhimõte ongi selles, et igal päeval mitte uuesti veeni torkida! Kanüül tavaliselt pannakse selleks ajak kui sul on tilgutid määratud, seda ei koristata ära

joosu
Kasutaja

Registreeritud: 29.11.2002
Viimane külastus: 1.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 12:55 Reply With Quote
Olen suht palju pidanud haiglas olema. Ja ikka trööstitu on istuda 2 nädalat haiglas vaid selleks, et arstid ei suuda otsustada, kas teha op või ei. Ja seda veel suvel . No lõpuks ikka tehti.
Aga teise lapsega sünnitusmajas olles nautisin küll neid päevi. Sai end täielikult titele pühendada.Kah imelik vist.
A kõige jubedam mälestus on 10 aasta tagune viibimine Mustamäe lastehaiglas. Kaasas ei tohtinud olla mitte ühtegi isiklikku riideeset, lapsele ei võinud oma lutti olla ja oma söögist rääkimatta. Õue jalutama ei tohtinud minna ja isad said vaid kord nädalas last vaatamas käia. Muudest külalistest vaid unistada võisid.
Õnneks see tänapäeval enam nii ei ole.
Aga masendav oli küll. niigi mures lapse tervise pärast ja ühtegi lähedast kah toetama ei lubatud.

Venom
Born to Kill

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 13:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
kanüüli põhimõte ongi selles, et igal päeval mitte uuesti veeni torkida! Kanüül tavaliselt pannakse selleks ajak kui sul on tilgutid määratud, seda ei koristata ära

kanüüli hoitakse sees niikau kuni on vajadus tilguti järgi. Ärakoristamise all mõtlesin tilguti lõpplikku eemaldamist.
siis TULEB kanüül ka eemaldada, mitte veeni unustada kus ta kolm päeva niisama tolkneb. (lisaks paarile päevale mis ta koos tilgutiga käsivarde installeeritud oli)

Valar Morghulis

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 14:00 Reply With Quote
njah see kyll nadi juhtum, et tilguti löppedes siukse asi unustati

Venom
Born to Kill

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 14:04 Reply With Quote
nu sellepärast ma ju hoiatasingi et
HOIDKE VILJANDI HAIGLAST EEMALE
ja kui hakata õudusjutte nimetet haiglast pajatama siis ....

Valar Morghulis

epp
Tige Kull

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 16:51 Reply With Quote
ma ei hiodunud viljandi haiglast eemale.. ja veel elan...veeeel..... mul polnud eriti muud võimalust ka... oli vaid väike jala op.. ja see läx hästi.. ma usaldasin seda arsti... ja ma arvan et igal asjal on kax kylge.. nii on halbu kui häid.. ja sina töid välja vist ainult negatiivsed kyljed.. aga neid positiivseid on ka kindlasti ma arvan...

Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2003 kell 18:19 Reply With Quote
käisin ilgelt ammu adenoidide opil...siis arvati et mu sõbrants on mu õde...a see oli ka tohutult ammu...aasta tagasi kuskil juhtus varbaga õnnetus ja sodi ta oligi...muidu kui ma mingi x-triim väike olin ,siis aint haiglates šoppasingi...pysiklient or whtvr

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.02.2003 kell 10:36 Reply With Quote
Vihkan haiglaid!!!!

Ära kaeva teisele auku.......

Helari
Kasutaja

Registreeritud: 25.03.2003
Viimane külastus: 16.06.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.04.2003 kell 14:53 Reply With Quote
Opid

Olete te opil käinud ma 1 korra olen.

ok

Lotake
Kasutaja

Registreeritud: 25.02.2003
Viimane külastus: 6.10.2010
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.04.2003 kell 14:59 Reply With Quote
Õnneks mitte...

yller
joonistatud mees

Registreeritud: 14.01.2003
Viimane külastus: 29.04.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.04.2003 kell 15:13 Reply With Quote
õnneks/kahjuks ei ole
<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0281019 sekundit