Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Lapsel on isa vaja
Phantom
Universaalnahaal

Mees
Registreeritud: 05.05.2003
Viimane külastus: 17.12.2015
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:18 Reply With Quote
Lapsel on isa vaja

Käib selleteemaline reklaamikampaania praegu. Vähemalt peaks igaühel oleama õigus teada, kes on tema vanemad.
Miks seda mõnikord nii kiivalt varjatakse? Põhjendades seda isegi vastuoluliste väidetega... MInu puhul näiteks a) ta oli täielik tõbras b) Ei räägi et teda kaitsta.
Kui tõbras siis milleks vaja teda kaitsta? Ja kui ikka tahaks teada, mida ette peaks võtma? Oma ema kohtusse kaevata ka nagu natuke nadivõitu... iseasi kas sealgi õiguse saaks... mis sest et see põhiseaduses kirjas.
Kas ikka on õige omavahelist viha lapse peal välja elada... minu arvates mitte. MIda teised arvavad.

Kirglik mittesuitsetaja

View User's Profile View All Posts By User
Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:26 Reply With Quote
Vanemad peaksid omad vaenud küll nii välja elama, et lapsed sinna vahele ei jääks. Lapsel on vähemalt õigus teada kes on tema isa (või vahel ka ema, kui nad juhtumisi isa kasvatada on). Jah, kui laps ise ei taha teada mingil põhjusel.
Ainus variant, kus bioloogilised vanemad peaksid jääma teadmata, kui laps on imikueas lapsendatud. Milleks lapse maailm ühel hetkel ribadeks rebida. Ei leia ta sest teadmisest omale eluks reeglina pidet. Aga see juba teine teema.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:28 Reply With Quote
lapsel on õigus teada kyll...kui see ÕIGE aeg on....natuke targem vai nii...

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:33 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Vanemad peaksid omad vaenud küll nii välja elama, et lapsed sinna vahele ei jääks. Lapsel on vähemalt õigus teada kes on tema isa (või vahel ka ema, kui nad juhtumisi isa kasvatada on). Jah, kui laps ise ei taha teada mingil põhjusel.
Ainus variant, kus bioloogilised vanemad peaksid jääma teadmata, kui laps on imikueas lapsendatud. Milleks lapse maailm ühel hetkel ribadeks rebida. Ei leia ta sest teadmisest omale eluks reeglina pidet. Aga see juba teine teema.

ka sellel lapsendatud lapsel ON õigus teada , vähemalt seda, et ta on lapsendatud. Sest sa ei kujuta ettegi kui palju 'heategijaid' on just last kasvatavate vanemate tuttavate hulgas, kellel see keel mitte hammaste taga ei seisa ja nii teada saada, et sa pole nende 'oma' laps on palju suurem shokk... Kuigi jah, bioloogilisi vanemaid võib siis laps juba hiljem ise otsida kui seda vajalikuks peab.
Kuid jah, ärge jätke lapsi oma elu hammasrataste vahele - kõigil on õigus teada,kes on nende vanemad... Seda õigust ei tohi lastelt võtta kui nad seda teada tahavad !

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:34 Reply With Quote
Mina küll ei kavatse varjama hakata, kes mu lapse isa on... laps saab teada täpselt nii palju kui tahab... omavahelist vaenu mul lapse isaga pole ning kindlasti ei tohix selle olemasolu korral lapsed suhted oma isaga kannatada... iseasi kas isa on lapsega suhtlemisest huvitatud... valetada ei ole ühegil juhul õige... sest kui ütlen, et tal vahva isa, kes temast väga hoolib, siis valetaxin kõigile...

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
ka sellel lapsendatud lapsel ON õigus teada , vähemalt seda, et ta on lapsendatud. Sest sa ei kujuta ettegi kui palju 'heategijaid' on just last kasvatavate vanemate tuttavate hulgas, kellel see keel mitte hammaste taga ei seisa ja nii teada saada, et sa pole nende 'oma' laps on palju suurem shokk... Kuigi jah, bioloogilisi vanemaid võib siis laps juba hiljem ise otsida kui seda vajalikuks peab.

Vaat neid "heategijaid " ma pelgakski. Kui neid ei oleks, siis võiks ju vaikida. Aga kuniks oht, et keegi on liiga suure ja "hea" suuga, siis tuleks rääkida. Küll alles mõistvamas eas. Mitte väga vara ja mitte ka liiga hilja.

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 14:37 Reply With Quote
ei pea omavahelisi ja peresiseseid juhtumisi ja möödalaskmisi...jms...lapsele ajju tampima a´la oli töbras...jne...jne...! laps kasvab selles teadmises ja vihkamises ka ise yles. samas tampides talle pidevalt pähe, et su isa oli töbras on 18 vähem-rohkem kaotatud aastat lapsel just tänu ema ja suguvösa poolt maalitud pildile. mina pooldan pigem seda, et otsustagu laps kord ise oma peaga, et jah, oli töbras. kui seda, et täiskasvanuks saades avastab, et köik väited puruvale ja vihkamise synnitis oli...PUNKT! alati vöib ise hiljem otseseid teha aga kaotatud yhist väärtuslikku aega tasa ei tee miski, ainult pöhjustab viha sellist pilti maalinud isiku vastu!

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Phantom
Universaalnahaal

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 15:35 Reply With Quote
Tegelikult ma selle "oli tõbras" sissetoomisega pidasin silmas seda, et no hea küll, oli tõbras... aga miks kuradi pärast peab siis sellist tõbrast kaitsma??

Või äkki tõesti vara veel... minu arvates küll 24-aastane võiks juba piisavalt vana olla... aga jah see on minu arvamus, mis ei pruugi väljendada minu partei ega tööandja seisukohti

Kirglik mittesuitsetaja

muhevana
Algaja

Registreeritud: 16.04.2003
Viimane külastus: 7.05.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 15:41 Reply With Quote
njah

minu lastel on bioloogiline isa ja füüsiline isa.
Kumb on siis rohkem isa?
mina saan lastega läbi ja nemad minuga

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 15:44 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: muhevana
njah

minu lastel on bioloogiline isa ja füüsiline isa.
Kumb on siis rohkem isa?
mina saan lastega läbi ja nemad minuga

See kumb kasvatab.
Isaks olemine tähendab tunduvalt enamat kui lihtsalt lapse tegemist. Läbisaamine võib aga tähendada nii üht kui ka teist. Seda peaks juba sina teadma mida siis.

PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.05.2003 kell 22:48 Reply With Quote
Mul ka nö bioloogiline isa ja füüsiline isa.

Laps peab teadma, kes on tema vanemad. See millise nood inimesed on ei tohiks küll lugeda. Küll laps teab ise kas ta suhtleb oma pärisvanematega või ei.

Mina tänan oma ema küll selle eest, et ma teadsin juba väiksena, kes on kes. Ja tean ka nüüd kumb neist tegelikult ISA ( just suurte tähtedega) on.
Minu jaoks on isa see, kes kasvatab aga mitte see, kes seemne mulda paneb.

Sul aga soovitan, emale öelda, et olgu see isa siis milline tahes aga sa siiski tahaksid teada, kes ta on. Ja pärast otsusta mis sa edasi teed.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2003 kell 05:30 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Phantom
Tegelikult ma selle "oli tõbras" sissetoomisega pidasin silmas seda, et no hea küll, oli tõbras... aga miks kuradi pärast peab siis sellist tõbrast kaitsma??

Või äkki tõesti vara veel... minu arvates küll 24-aastane võiks juba piisavalt vana olla... aga jah see on minu arvamus, mis ei pruugi väljendada minu partei ega tööandja seisukohti

Minu arvates on täisikka jõudnud lapsel täielik õigus teada kõike oma elust, ka oma bioloogilisest isast ja ise otsustada ja hinnata mis ja kuidas.
---------------------------------------------------
Räägime vere müstikast ja maagiast ja sellest, et pärilikud tunnused, maneerid, emotsionaalsed omadused ja elulaad antakse edasi vere kaudu. Kasvõi juba selle järgi peaks igaüks meist teadma, kes on tema bioloogilised vanemas, et ennast adekvaatselt hinnata.Eriti kui lapsel on "võõraks jäänud" vanemaga sama veregrupp.
---------------------------------------------------
Mina sain oma isa enne abiellumist olnud "vallatusest" sündinud poolõest teada 25-aastaselt ja otsisin ta üles. Ja mina tõesti üllatas, kui sarnased me olime Just oma maneeridelt, kehahoiakult ja toiduvalikult, emotsionaalselt. Kuigi me polnud varem kokku puutunud ja välimuselt üldse mitte sarnased.

Minu au on minu truudus!

pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2003 kell 15:22 Reply With Quote
mina tean ühte emmet, kes kes esimesele lapsele ei ütle, kes on tema isa, nüüd sai teise lapse ja igati tore, et mees mõlemaid võrdselt kohtleb, aga tutvusring suur ja "joodikust" lõuapoolikuid jagub ja ma ei taha olla selle lapse nahas, kui ta kunagi peaks kuulma, et tegelikult ei olegi tema issi bioloogiline.

minu arvamus asjast on, et isa on see kes kasvatab mitte see kes sigitab ja lapsel on õigus teada ka sigitajat ja siis ise otsustada, kumba ta isaks pidada tahab

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

Phantom
Universaalnahaal

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2003 kell 20:13 Reply With Quote
mInu puhul näiteks selline juhus, kus see, kes sigitas on teadmata ja seda, kes kasvatanud oleks pole kunagi olnudki.

Kirglik mittesuitsetaja

montca
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 22.04.2003
Viimane külastus: 25.04.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2003 kell 20:51 Reply With Quote
Aga mis teha siis, kui eraldi elav bioloogiline isa pidevalt lubab midagi lapsele ja samas ka unustab oma lubadused. Aga laps põeb seda lubatut oodates ja ikka-aina loodab, et nüüd... Kas isegi siis ei tohiks lapsele rääkida, et ärgu uskugu oma isa, et need vaid lubadusteks jäävadki?
Kas tõesti peab lapse hingelisi piinu kõrvalt vaatama vaid sellepärast, et laps ise oma isa õpiks tundma ja siis ka vastavad järeldused teeks?

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2003 kell 21:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: montca
Aga mis teha siis, kui eraldi elav bioloogiline isa pidevalt lubab midagi lapsele ja samas ka unustab oma lubadused. Aga laps põeb seda lubatut oodates ja ikka-aina loodab, et nüüd... Kas isegi siis ei tohiks lapsele rääkida, et ärgu uskugu oma isa, et need vaid lubadusteks jäävadki?
Kas tõesti peab lapse hingelisi piinu kõrvalt vaatama vaid sellepärast, et laps ise oma isa õpiks tundma ja siis ka vastavad järeldused teeks?
Tohib ikka lapsele rääkida. Aga ma pole kindel kas ta kohe selle teadmise omaks võtaks. Esialgu ta ikkagi usuks isa. see ärkamine võtab aega. Sest alati uut lubadust oodates loodame ju isegi, et see saabki nii olema. Et lubadus täidetakse.

Mõlemal juhul teeb laps omad järeldused ikkagi lõpeks ise. Ja arvata on et omal ajal, forsseerida seda sageli võimalik ei ole.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.05.2003 kell 01:34 Reply With Quote
Tsitaat:
mInu puhul näiteks selline juhus, kus see, kes sigitas on teadmata ja seda, kes kasvatanud oleks pole kunagi olnudki.

võimalik,et emal endalgi valus meenutada....ürita mõista ja mõista anda,et sinu arvamus ei muutu teadmistega ,mida sa võid isa kohta pärides teada saada

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

webkaaren
Maru Korralik ®

Registreeritud: 04.04.2003
Viimane külastus: 12.04.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.05.2003 kell 21:02 Reply With Quote
Minu isiklik tagasihoidlik arvamus on, et vanemal/vanematel on kohustus ausalt vastata kõikidele lapse küsimustele. Liiatigi veel sellistele. Ja anda võimalikult neutraalne pilt...
Ja küsimustele on vaja vastata siis, kui nad esitatakse...mitte siis kui sobib.
Kes tõbras, kes mitte- see on juba tema otsustada...- aga võibolla selles ongi asi?

Tänasida postitusi ära viska homse varna!
[Lääne-Eesti, XXI saj. algus]

Melanie
Algaja

Naine
Registreeritud: 31.07.2010
Viimane külastus: 6.08.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.07.2010 kell 21:31 Reply With Quote
Pooldan ausalt ärarääkimise varianti. Olen ise lõhutud perekonnast ja see, et ema keelas meil isaga kohtumise ei ole mulle sugugi kasuks tulnud. Mingil hetkel tahad ikkagi teada, kes ta on ja mis ta on.
Lõhub ainult lapse hinge ja taksitab täisväärtuslikuks inimeseks kasvamist, sest kui need küsimused kõik vastuseta jäävad, hakkad tahtmatult juurdlema selle üle, kes ma siis lõpuks ikkagi olen...

Vihkan naisi, kes kasutavad last kättemaksuvahendina, et (eks)meestelt head elu välja pigistada (á la- raha ei saada, last ei näe)... Kahjuks leidub selliseid iga nurga peal.

Ma olen alati valmis õppima, kuid mitte alati ei meeldi mulle, et mind õpetatakse.
Sir Winston Churchill

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.07.2010 kell 23:23 Reply With Quote
Mulle meeldib Sinu seisukoht alates sealt,kus Sa kirjutad."Vihkan naisi..."

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

Binq
sinisilmne blondiin......

Naine
Registreeritud: 30.12.2007
Viimane külastus: 9.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.08.2010 kell 00:10 Reply With Quote
Tsitaat:

Kas ikka on õige omavahelist viha lapse peal välja elada... minu arvates mitte. MIda teised arvavad.

nii käituvad vaid selgelt mittemõtlevad-ja kibestunud vanemad Tuleks siiski lasta lastel ise selle üle otsustada, kas nad armastavad oma vanemaid või siis mitte.

Parim tõde, on otse öeldud tõde.

Debiiluk
Algaja

Registreeritud: 01.09.2010
Viimane külastus: 27.12.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2010 kell 20:42 Reply With Quote
Minu isa oli minu juures kolm aastat peale mu sündi. Siis kadus. Paar aastat tagasi tekkis tema vastu huvi. Ema on mul õnneks selline, et midagi ei varjanud, ütles et helista kui tahad, aga et ma teda sinna ei segaks. Nüüdseks on asi selline, et käisin oma rekkajuhist issiga eelmisel suvel Norras, kaks nädalat. Ehk siis nägin teda üle 13 aasta esimest korda Ülemiste parklas. Kiindusin temasse ära.. ikkagi ainuke isa. Aga tema minuga eriti ei suhtle, epale seda reisi pole kordagi näinud. Ainult helistanud. Vahepeal oli ikka tõeline depressioon sellepärast, mis siiani pole täielikult leppinud. Nutsin peaaegu iga päev, pidevalt mõtlesin talle, seostasin laule temaga, asi läks juba nii kaugele, et hakkasin iga pisiasja peale nutma. Nüüd aga olen enam-vähem suutnud aktsepteerida, et tema ilmselt mind ei taha. ise ta väitis telefonis vastupidist. Aga jah.. üritan edasi liikuda, ega midagi muud üle ei jää.

Go home and beat your kids, so they don't turn out as bad as me.

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2010 kell 22:42 Reply With Quote
Kahju, nii kahju, kui omad isad ei tee lastest väljagi.
Muideks, kui kellelgi käe peal tema laste arvu ja sugu vaadata, siis pendel näitab ka kasulapsed ära. Kas see tähendab, et mõnele lapsele on juba enne sündi kaks isa määratud ?...

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.09.2010 kell 20:03 Reply With Quote
Aga kuidas käituda siis kui isegi ema pole kindel kes on lapse isa.Kui nüüd visata pilk kurvapoolsesse statistuikasse siis päris suur ports nn isasid kasvatavad teise mehe last.Äkki oleks ka perekonnas oleval isal õigus teada kelle lapsi ta kasvatab.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 13.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.09.2010 kell 20:15 Reply With Quote
DNA-test?

Aga Debiiluk, ära otsusta igaks juhuks kohe ära, et ju ta ei hooli. Vbl tal on pisut piinlik lihtsalt kogu selle aja pärast, mis tal vahele on jäänud ja nüüd ei oska nii järsku täiskohaga isaks olla ka ju. Võta rahulikult ja suhtle tasakesi edasi.

Ma sain ka oma isaga üle pika-pika aja kokku ca 19-selt alles ja ta põdes ja vabandas saja asja pärast kuigi mul ei olnud omameelest mingit teemat selle vahelejäänud aja pärast ega pretensioone. Pärast kaotasin ise ta numbri ära ja usun teg., et ta arvas ikkagi, et ju mina ei taha teda tunda, sest viimane jutt jäi kuidagi nii, et ma võtan ise ühendust. Ja ega ei ... no ma ei teagi, mida temaga väga rääkida oleks osanud, aga ikka on kahju natuke ja rohkem just selle pärast, et ise lasin n.ö. käest libiseda ja ainult üks isa ju inimesel.

St kui sul on isa-tunne temaga ja te olete juba mingi sisulise kontakti leidnud -st sul on temaga midagi jagada ja usaldad jne-, siis hoia ikka ühendust. Tal on palju rohkem põhjust sind ju peljata kui sul teda - st sa oled tugevamas positsioonis tegelikult ja ole temaga kannatlik.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0192981 sekundit