Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Proovige aidata
risto
Algaja

Registreeritud: 23.06.2003
Viimane külastus: 26.06.2003
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.06.2003 kell 23:21 Reply With Quote
Proovige aidata

Njah...mul on oma copus trooja sees...tahaksin teha format C:- d aga ei oska...kuii on mul eelaimdus pisike aga palun püüdke aidata...ma peaaegu selle mure pärast liitusingi...ja kui te seletate niipalju ära et üks loll sellega hakkama saab siis jään teile tänu võlgu+olen selle foorumi tihe külaline..

Ikka olen mina kannataja

View User's Profile View All Posts By User
yller
joonistatud mees

Registreeritud: 14.01.2003
Viimane külastus: 29.04.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.06.2003 kell 23:25 Reply With Quote
no ma ühest teisest foorumist teen siia copy paste

Kuidas teha arvutile format C:

Siin proovin ära seletada samm-sammu haaval, et kuidas arvutile teha format C:. See õpetus käib Windows 98 SE kohta ja võibolla see võib erineda mõndade teiste operatsioonisüsteemide Formatist. Format disk kustutab kõik failid ja muud asjad su kõvakettalt. Seda on mõtekas ainult siis teha kui arvuti on viimasel ajal halvasti töötama hakanud. Loomulikult tuleks arvutit ennem kontrollida viirustest ja spy'dest, sest äkki on viga just seal. Võib ka teha ennem Scan Diski ja Disk Defragmenti.
NB! Mina ei vastuta kui teie arvutiga midagi halba juhtub. Seda kõike teete te omal vastutusel!
1. Algus
Esiteks oleks tark teha vajalikkudest asjadest koopiad. Programmid, mängud või mida iganes on raske hankida soovitan mugavuse mõttes CD-le kirjutada.
2. Startup diski ehk Boot diski valmistamine
Selleks võta endale tühi Floppy ketas ja mine Start--> Settings--> Control Panel--> Add/Remove Programs-->Startup disk. Seejärel aseta tühi Floppy disk lugejasse ja vajuta Create Disk...Nüüd oota natuke. Siis kui valmis saab, siis ära veel Floppyt lugejast välja võta, sest seda läheb kohe vaja.
3. BIOS-is bootimise järjekorra määramine
Nüüd tee arvutile restart ja hakka klõpsima delete nuppu niikaua kuni tuleb ette sinisel taustal BIOS-i menüü. Vali menüüst nooleklahvide abil Advanced CMOS Setup ja vajuta Enter. Avanes uus pilt. Seejärel vali vasakult ekraani poolelt 1-st Boot Device. Vaata mis sinna järele on kirjutatud. Kui seal on Floppy, siis pole sul seal midagi vaja muuta. Välju menüüst nupu Esc abil ja seejärel vajuta F10-->N-->Enter. Aga kui sul pole seal taga kirjutatud Floppy, siis tee nii: Peaksid olema real 1-st Boot Device. Vasakul ekraani ülal seisab menüü nimega Available Options-->seal menüüs kasuta klahve + ja -. Otsi sealt ülesse Floppy ja jäigi sinna Floppy. Sõida nooleklahviga rida alla poole nimega 2-st Boot Device ja sinna järele otsi jälle + ja - nuppudega IDE-0. Samamoodi otsi järgmisele reale ehk 3rd Boot Device järele CDROM. Siis vajuta Esc-->F10-->Y-->Enter. Nüüd läheb arvuti uuesti käima.
4. Lase arvuti Startup diskilt käima
Loodan et sul oli Startup Disk kogueag sees, kui BIOS-is ketaste järjekorda muutsid. Juhul kui ei olnud, siis pole kah midagi hullu. Lükka see siis nüüd sisse ja tee uuesti restart. Nüüd oota natuke-arvuti läheb Startup diskilt käima. Kui on ilmunud mustal taustal mõnerealine menüü Microsoft Windows 98 Startup Menu, siis sealt vali menüü esimene valik ehk Start computer with CD-Rom (NB! See valik peaks olema juba vaikimisi valitud aga juhul kui ei ole siis vajuta numbriklahvi nr.1) ja vajuta Enter. Siis oota natuke, kuni kõige alumisele reale tekib A:> koos vilkuva kursoriga.
5. Alustame Format C:-d
Sinna A:> järgi kirjuta Format C: ja vajuta Enterit. Siis oota kuni tuleb ette selline kiri -->Proceed with Format (Y/N). Sina vajuta Y tähte ja siis Enter. Nüüd käivitub Format ja jooksma hakkavad numbrid ja protsendid.
Edasi peaks ekraanile tulema järgmine kiri-->Volume label (11 characters, ENTER for none)? (NB ! see number 11 võib erineda teil...vist...) Vajuta Enter. Sellega ongi Formatimine läbi ja teie kõvakettal pole ühtegi faili.
6. Installi kõvakettale Operatsiooni Süsteem
Viimasel real peaks nüüd olema uuesti A:> vilkuva kursoriga. Sinna järgi kirjutage oma CD-lugeja täht. Minul on see D ja mina kirjutangi nii-->D: ning vajuta Enterit. Siis peaks tulema uus rida mille alguses on CD-lugeja täht. (D:>
Sinna taha kirjuta setup.exe. Enne pane CD-lugejasse oma operatsioonisüsteemi Install CD ja vajuta enterit. Algab OS'i installeerimine.

loodan et on abi

risto
Algaja

Registreeritud: 23.06.2003
Viimane külastus: 26.06.2003
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.06.2003 kell 10:08 Reply With Quote
Ääääää...see on 98...aga ma unustasin panna et mul on XP Proffolen omadega läbi...õigemini arvuti...proovige palun aidata...see 98 text ei aitanud

Ikka olen mina kannataja

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.06.2003 kell 13:36 Reply With Quote
Lihtsalt pane oma WinXP plaat sisse ja alusta clean installi.Mingi koha peal näed optionit kus pakutakse ketta formatti selle validki sis.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

Murakaraba
*'*'*'*'*

Naine
Registreeritud: 15.06.2010
Viimane külastus: 18.10.2014
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2013 kell 08:43 Reply With Quote
Nii, valisin selle teema pealkirja pärast, ei hakka uut teemat tegema. Lihtsalt ehk keegi leiab viitsimist v aega seletada.
Mul oleks hädasti vaja oskust oma tekstis lisada erinevate veebilehtede lehekülge, aga nii et mitte poleks seesamune (näide) http://www.postimees.ee/ vaid link SIIN. Vot, kuidas see SIIN käib?
Ma olen ühelt inimeselt küsinud, internetis, aga midagi jäi minu oskustest või taibust puudu. Kohe alguses tekkis mul probleem leida see klamber ja ülemised, alumised lahtrid (naerge nüüd). Õpetus kõlas nii:
"Kui valid ülevalt tööriistaribalt selle klambri märgi, siis ülemisse lahtrisse kirjutad url'i ning alumisse selle, mida tahad näidata. Seepeale tekib teksti taoline asi nurksulgude sisse, asendasin kõik nurksulud ümarsulgudega, muidu poleks seda näha."
Järgmiseks:"Loomulikult võid need metamärgid ka klaviatuurilt sisestada, mitte valida tööriistaribalt." [nurksulud oskan klaviatuuril leida]
Nii kui nüüd keegi ei vasta, siis on selge, et teisiti juhiseid anda pole võimalik.

Vead on patud ainult siis, kui neid ei tunnistata. /R. Buckminster Fuller/

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 27.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2013 kell 10:48 Reply With Quote
Kus see tekst on? Word'is? Siin kodututes?

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Mudjamix
Administraator

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2013 kell 11:11 Reply With Quote
No see käib jah nii: [url=www.mingijura.ee]Link[/url] Ja nurgelised sulud käivad tavaliselt AltGr + ] aga eks erinevatel klaveritel erinev see asi.Katsetad läbi kui muidu ei leia.

Murakaraba
*'*'*'*'*

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2013 kell 12:58 Reply With Quote
eerik,ei oma tähtsust, kus see tekst täpsemalt on, kodututes mul seda oskust vaja pole. Ühes teises foorumis oleks.
Mudjamix, aga kus, kus nimelt ma pihta hakkan. teen copi www.mingijura.ee, Ctrl V, ja hakkan oma pooleliolevas kirjas sinna neid url'e ja [] ümberringi niblima?? Ei ?
Ma tean hästi kuidas ma nurgelised sulud saan, küsimus on milleski muus.

Mudjamix
Administraator

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2013 kell 11:14 Reply With Quote
No täpselt nii.Kirjutad oma jutu ja sinna kuhu linki soovid sis alustad [url=paste.siia.oma.link]LINK[/url]

Murakaraba
*'*'*'*'*

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2013 kell 14:03 Reply With Quote
Aitäh Mudjamix.
Lõpuks jõudis mulle nüüd kohale!
Rohkem küsimusi pole.

Hiljem lisatud. Ja toimibki! Issand, üldse pole see keeruline ega kohmakas, nagu mulle algul tundus.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0139229 sekundit