Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Armastus või armumine
arena
Kasutaja

Registreeritud: 22.04.2003
Viimane külastus: 30.03.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.04.2004 kell 22:36 Reply With Quote
armumine on tunne et oled pilvedes ja armastus selline et ei oska ette kujutada kui seda inimest poleks ja kui sa ei saaks talle oma muredest rääkida ja üldse kui sa tahad oma elu temaga jagadaminu jaoks vähemalt eks see ole erinev.
View User's Profile View All Posts By User
HoneyBunny
Algaja

Registreeritud: 11.04.2004
Viimane külastus: 28.06.2006
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2004 kell 13:06 Reply With Quote
armumine on tugevate põnevate rahutute tunnete möll...aeg nagu seisaks...ainuke asi, mida sa näed on inimene, kellesse armund ollakse...siis on kõik roosa ja ilus...
armastus on aga rahulik, mõistev ja andestav...armastatakse inimest koos tema vigadega

mis on armastus?
def: armastus on ajutine hullumeelsus, mis on ravitav abieluga või patsiendi eemaldamisega mõjude piirkonnast, mis ta vaimse segaduse põhjustasid!!!

Omito
Kasutaja

Registreeritud: 12.04.2004
Viimane külastus: 8.12.2006
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2004 kell 18:47 Reply With Quote
kas armumise ja armastuse eesmärk mitte üks ei ole??
lõpuks on ikka keegi selili!

preilisid on niisama vaadata ka hea...

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2004 kell 19:08 Reply With Quote
kui sinu jaoks , omito, tähendab armastus vaid seliliolekut, siis sa ei tea veel, mis see armastus endast üldse kujutada võib...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.04.2004 kell 19:46 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lenxu
armumine on nagu õis....õitseb kaunilt ja sellest areneb vili (armastus) või ei saa sellest midagi.

Jah, armumine võib olla armastuse algus... armastuse õis - tõepoolest ja kui tal on kasvuruumi, siis saab temast armastus...aga on ka tühje õisi... ja on ka ainult õieilu nautivaid õitemurdjaid - murtud õiest ei saa ka vilja

Minu au on minu truudus!

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.04.2004 kell 07:35 Reply With Quote
Armastus ei seisne teineteisele otsavaatamises,vaid vaatamises ühes suunas.(A.de S.-E.)
Armastus on lõputu vajadus anda teistele vähimagi soovita midagi vastu saada(R.Tagore)
jne.jne.
...see armastus sinu ja minu vahel on lihtne nagu laul...usalda armastust,isegi siis ,kui ta toob muret,ära sule talle südant...(R.T)
Ja armastusele ei pea eelnema meeletu armumine...see minu arvamus....aga kus ja kunas ta võib alata....tõeline loterii....

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

muvelin
turist

Naine
Registreeritud: 08.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.04.2004 kell 08:22 Reply With Quote
armumine on hetkeline, ühel hetkel tekib, teisel kaob.
armastus on püsiv, kindel, turvaline.

don't trust anyone...even yourself...

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.04.2004 kell 08:53 Reply With Quote
Kui armastus ikka on nii püsiv, kindel ,turvaline, endast kõike andev, milleks siis armukadedad ollakse?

Minu jaoks on nii armumine, kui ka armastus, magus igatsus ja valu.

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

muvelin
turist

Naine
Registreeritud: 08.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.04.2004 kell 09:10 Reply With Quote
armukadedus on samuti armastuse osa ja täiesti normaalne nähtus, mis ei muuda armastust kohe ebakindlaks ja mittepüsivaks jne.

don't trust anyone...even yourself...

Heijra
Algaja

Registreeritud: 29.03.2004
Viimane külastus: 3.02.2005
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.04.2004 kell 19:03 Reply With Quote
Mult kunagi üks võõras küsis, et kas ma olen armastanud. Mina vastasin et jah, olen küll! Selle peale küsis tema, kas ma tahaksin veel armastada? Mina vastasin ikka jah! Ja siis ta ütles, et ma pole kohe kindlalt armastanud!!! Ega ma algul temast aru saanudki, aga nüüd, aastaid hiljem, oskan kindlalt öelda ja röögin iga oma rakuga vastu sellele, et uuesti armastada...
Armumine on mööduv ja seda vajab iga inimene, sest see on ka kerge tulema. Armastus aga..vot see on midagi, mille nimel sa oma hinge annaksid, ja kui oled andnud, siis igavesti ja jäädavalt
Kes seda tegelikult teab võibolla on meile antud ka enam kui kord võimalus kinkida oma süda..

missdarkness
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 15.05.2004
Viimane külastus: 4.12.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 09:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
kui sinu jaoks , omito, tähendab armastus vaid seliliolekut, siis sa ei tea veel, mis see armastus endast üldse kujutada võib...

täiesti nõustun, see on ehtsa isase jutt, kes mõtleb ainult sexist. arvan ka et sina ei ole veel päris armastust tundnud. armastus on puhas, siiras, jääv tunne. armastuse puhul usaldatakse partnerit ning saadakse tema peale loota--sügav tunne. armumine on vaid elu lillede keskel, kus partneri vigu ei märgata

anahid
südamlik ja sügisene

Registreeritud: 02.07.2004
Viimane külastus: 20.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.01.2005 kell 13:24 Reply With Quote
Armastus ei saa üle minna....kui meenutada oma kunagist partnerit ja enam ei tunne absoluutselt mitte midagi ta vastu...siis oli see vaid pikaajaline armumine...

Aga kas siis on sedasi, et kui inimene ei saa olla koos sellega, kellega ta sooviks ja ta nö õpib teist vihkama, kas tegelikult on siiski võimalus, et armastus säilib...ei vist, sest mhhh....armastus peaks olema, nu vähemalt nii räägitakse, isetu tunne, kus teiselt osapoolelt ei soovita midagi vastu saada, rõõmu on vaid andmisest ja sellisel juhul ei tohiks eriti oluline olla, kas ta armastab vastu või mitte.

Aga mis on siis see isetu armastus, kas sama asi, mis tingimusteta armastus...tegelt julgen isegi väita, et pole olemas ühepoolset tingimusteta armastust....

Asjast rääkimine ei tee veel asjameheks.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 17.05.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.01.2005 kell 13:46 Reply With Quote
Pakun välja, et armumune on natsa erootilisem tunne kui armastus. See on sarnane erektsiooniga, mis on tsükliline, tahtele allumatu ja muudab oma ohvri vähem või rohkem pimedaks partneri pisipuuduste osas, olgu see siis tselluliit või õllemuskel
Tsükli lõpuga kaasneb kas armastus, harjumus või võõrdumine.
Armastus omakorda om armumise jätk, kus partner võlub sind mitte ainult oma välise hiilguse vaid ka sisemiste väärtustega, ning kus, juba avatud silmil, tead ja näed oma partneri pisipuudusi, kuid aktsepteerid neid südamliku muigega, kui sinule kalli inimese paratamatuid koostisosi. See on vahekord täis suurt usaldust ja sarnaseid vaateid.
(ehk siis: kui vaated ei katu, usaldad sa partneri valikut, kui tema silmis parimat). See on vahekord, kus partnerile haigettegemine on endale valus.

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

Mõtiskleja
Algaja

Registreeritud: 01.01.2005
Viimane külastus: 26.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2005 kell 15:00 Reply With Quote
Armuda võid silmapilguga, armastus tekib ajapikku... Armumine on kirg, see on rohkem füüsiline, tunned liblikaid kõhus, tunned, et miski nagu magnetiga tõmbaks sind Tema poole, samas ei oska seda seletada, sest ei tunegi ju Teda veel õieti...
Armastus on rohkem hingeline, vaimne. Armastust tunned siis, kui tead täpselt, mis sind Tema juures kõidab, miks vajad ainult Teda ja mitte kedagi teist...
Ja veel... Armuda võib kergesti, kuid see võib ka kaduda kergesti ja kui armunu tunnetele ei vastata, võib tunda küll pisikest kibedust, kuid sellest saab ruttu üle ja elu läheb edasi. Armastus tekib üksteise pikaajaliselt tundmaõppimisel, see on hingeline ja sügav tunne, mis jääb kestma pikakas ajaks. Kui aga armastaja tunnetele ei vastata, on tollele inimesel tunne, nagu löödaks noaga otse südamesse, kistaks see välja ja tehtaks aeglaselt tuhandekls tükiks - just nii valus on ja alles aastatega läheb kergemaks...

Miks tänapäeval on nii palju lahutusi? Sellepärast, et abiellutakse mitte armastusest, vaid lihtsalt kire ajendil. Ollakse meeletult armunud, tuntakse ennast kui seitsmendas taevas, kuid ei anta üksteisele aega kaaslase põhjalikuks tundmaõppimiseks. Kiirelt tõtatakse kirikusse või perekonnaseisuametisse, sõrmused sõrme ja ongi asi korras. Kogu hingeline pool jääb aga olemata, ollakse abielus, kuid üksteist tuntakse vaid pealiskaudelt. Nii juhtubki et juba paari kuu või siis paremal juhul aasta, paari pärast see meeletu kirg jaheneb ning tekivad nii suured põhimõttelised erimeelsused, mis viivad lahutuseni. Armastusest abiellunud saavad erimeelsustest kergemini üle, sets üksteist tuntakse ja nii ostakse ka kompromisse leida. Sellised paarid tähistavad hõbe- ja miks mitte ka kuld- ja isegi teemantpulmi, kui tervist jätkub. Mõelge sellele...

Selline on minu arusaam asjadest...

Kes pole armastanud, pole elanud...

GrinningSoul
sõbralik madalalaubaline

Registreeritud: 04.12.2004
Viimane külastus: 11.11.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2005 kell 15:03 Reply With Quote
aga kui kaua läheb armumisest üle minekuks? aasta? paar kuud?

I am not David Bowie

Mõtiskleja
Algaja

Registreeritud: 01.01.2005
Viimane külastus: 26.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.01.2005 kell 15:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: GrinningSoul
aga kui kaua läheb armumisest üle minekuks? aasta? paar kuud?

Kuidas kunagi...mul on ka ainult paar kuud kestnud, kuid maksimum on isegi kaks aastat. Kõige kuumemad tunded on just esimestel kuudel, siis hakkab tunne tasapisi jahenema kuni lõpuks kustub täielikult. Ja kui selle ajaga pole midagi tõsisemat suudetud luua, siis ongi läbi see pidu...

Kes pole armastanud, pole elanud...

unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 6.09.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.01.2005 kell 04:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Heijra
röögin iga oma rakuga vastu sellele, et uuesti armastada...

Kui tuttav see on... Avastasin ükspäev end mõtlemas sellele, et olgugi, et aastad on mööda läinud, armastan teda ikka sama sügavalt, et see võib mulle uuesti haiget teha, kui lasen. Aga olen õppinud ja sellevõrra tugevamaks saanud. Tean, et minu elus on armastus ja teist nii võimsat tunnet ei suuda ma enam tunda, kui on praegune tunne, mis siis, et peidan seda. Mitte et ma oleks kaotanud soovi kedagi armastada jälle, aga ma juba armastan ju!

Aga et teise inimesega uuesti midagi sügavat tunda... hmm, armumine tuleb ja läheb, aga armastuse nimel peab vaeva nägema. Eks peale armumist ole tõesti näha, mis edasi saab.

Loomulikult eksin! Ainult see ei eksi, kes ei ela!

Magical
Algaja

Mees
Registreeritud: 22.03.2003
Viimane külastus: 23.02.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.01.2005 kell 05:11 Reply With Quote
Armuda võid iga päev armastad ,aga korra heal juhul kaks elus seep see vahe ongi. samas keegi ei tea ,mis on armastus kahju sellest muidugi. Sõnu võib ju meist igaüks loopida, et oh ma armastan ja asjad

More More More

How do you like it
how do you like it

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
liisbeth
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2004
Viimane külastus: 26.03.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.01.2005 kell 17:20 Reply With Quote
praeguse seisuga kipun arvama, et armastus on rohkem tagantjärele tarkus (või siis on mu suhted kõik enne ära lõppenud, kui armastuseni olen jõudnud). aga kui kuud lähevad, ning tunded inimese vastu ei kustu ja vaatamata haiget saamisele ja faktile, et tal on keegi muu või suure tõenäosusega, on sellest muus ka juba lahku mindud, ikka veel inimest hoida tahan ning soovin talle vaid kõike kõige paremat, ega kannata ta silmis kurbust... mis see siis on, mis nii paneb tundma ja käituma? vaevalt, et ma elukutseline kaitseingel olen - pigem ikka armastan!

diagnoos - elukutseline snoob!

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 4.04.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2006 kell 15:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodukiisu
Armumine läheb üle, armastus aga on püsiv.

Mitte midagi siin maailmas pole igavene. Ja kõik asjad ei sõltu meist.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2006 kell 16:51 Reply With Quote
armumine on justkui teekond ja armastus kohalejoudmine.

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2006 kell 17:02 Reply With Quote
armastav inimene elab ja armastab oma kaaslast, lapsi, peret, ega tee lollusi aga armunu teeb omale tähelepanu tõmbamiseks lollusi kuni saabub atmastus
sheridan
state of mind

Registreeritud: 22.04.2006
Viimane külastus: 17.10.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 11:18 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Omito
kas armumise ja armastuse eesmärk mitte üks ei ole??
lõpuks on ikka keegi selili!

eip. aga selili võib prantsatada küll kui jalad alt lüüakse. ja lüüakse ikka küll. ja kui päriselt ei lööda, siis tuigud niisama...
armastuse puhul on vist vastupidi - kasvad muudkui tugevamaks. ja mitte üksi. füüsika (sünergeetika) tõestab meile, et liidetavate summa on suurem kui liidetavate väärtus eraldi võttes.

given is, that nothing is given.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 22.10.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 14:59 Reply With Quote
armumine on üks väga valus ja vastikult mõnus asi, füüsiliselt valus asi, mina armun iga kolme kuu takka

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0207241 sekundit