Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Turvavöö - kodanikuõiguste piiramine?
Ac
Kasutaja

Registreeritud: 25.10.2002
Viimane külastus: 23.12.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2004 kell 10:34 Reply With Quote
Turvavöö - kodanikuõiguste piiramine?

On määrustes selline punkt, et turvavöö sihipärane kasutamine kohustuslik. Vastava määruse eiramisel saab sind panna kogunisti materiaalselt vastutama.

Aga miks? Miks ma ei või iseenda ihuga teha mis tahan? Suitsetamine on lubatud! Joomine on lubataud! Systlasõltlastele jagatakse kogunisti tasuta systlaid! Tippsport on samuti isegi mõnevõrra soodustatud. Igasugune rõngastamine ja augustamine on ka lubatud.

Me elu on niigi meeltu reeglite kogum ja vabadust na vähe. Miks ei või jätta mulle õigust lahtise turvavööga sõita?

View User's Profile View All Posts By User
Brittle
Kasutaja

Registreeritud: 20.04.2004
Viimane külastus: 13.08.2004
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2004 kell 11:19 Reply With Quote
Aga kui ei meeldi ära siis pane teda kinni.
Muide suitsetamise eest vales kohas saab ka trahv!!!!!

Vaba on see kellel on jõudu loobuda kõikidest soovidest üheainsa nimel. (M. Gorki)

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2004 kell 11:25 Reply With Quote
nu turvavöö ju su enda kui ka teiste ohutuse huvides....
kui sa just endast ei hooli, ja autost avarii korral välja lennates kellegi veel surnuks kukud, siis...mõtle ise edasi .....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2004 kell 21:15 Reply With Quote
Tjah, iseenesest ei tähenda kohustuslik olek, et sind otsesõnu sundida saab. jah, teed oma ihuga mida tahad. Aga ole siis ka nii kena ja vastuta materiaalselt. Ilma et kobiseks et see on vale, paha või sootumaks ebaõiglane.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
TKtydryk
Image by Cerruti

Registreeritud: 13.05.2002
Viimane külastus: 4.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2004 kell 11:19 Reply With Quote
mina arvan et see seadus on selleks et kui mõni mõtleb et ohh kui seff on sõita kahe sotiga mööda linna tänavaid siis on vähemalt mingitki lootust peale seda kui sõit kuskil postis või maja seinas lõppeb, et inimesest võib veel asja saada...

minu jaoks on see elementaarne et autosse istudes panen ka turvavöö peale, isegi väikseid vahemaid sõites.
On olnud ka kogemusi mis juhtub inimestega kui ühel on turvavöö peale ja teisel mitte ja kui ühel hetkel auto lihtsalt käest ära läheb ja kõrge õhulennu teeb nõlvakult alla...

I just think that good things will happen if you are a good person, with a good additude, don`t you think? You think I`m naive?

roboter
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 24.05.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 01:53 Reply With Quote
hea asi on see vöö ja ka tülikas. hea seep et kraavis oled et siis mõtled et vaat kui peal ei oleks olnd ja tülikas seep et seda peab peale panema alati. minaei pane seda peale - ei tule meelde et panna.

fin.

margus
Kasutaja

Registreeritud: 23.05.2003
Viimane külastus: 5.06.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 13:27 Reply With Quote
Vastus su küsimusele "miks sa pead kasutama turvavööd"....ära võta isiklikult, kui vastus irooniline tundub...

Juhul kui sa siiski satud ilma turvavööta avariisse (mida sinuga kindlasti ei juhtu) ja kui sa peaks läbi esiklaasi lendama, mis vastu posti või puud sõites või laupkokkupõrke puhul on füüsika seaduste järgi äärmiselt suure tõenäosusega, siis on ühiskonnal omamoodi kohustus sind kokku lappida (juhul kui on mida kokku lappida) ja see maksab raha.

Et tervishoiu kulusid optimeerida, on seaduses punkt, mis sind kohustab turvavööd kasutama. Loogika väga lihtne. Kui enamik autosõitjaid ei kasutaks turvavööd, oleks tõsiselt vigastatute hulk suurem ning see tähendaks oluliselt suuremaid kulusid.

Aga jah, üldiselt ei saa ma päris täpselt aru, miks see turvavöö sind segab. Äkki sa ei oska seda kastutada...

kahepaikne
Kasutaja

Registreeritud: 27.01.2003
Viimane külastus: 19.03.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 13:44 Reply With Quote
Margus ütles kõik ära,omaltpoolt veel.Mõtle ka inimeste peale kes su aju ja sisikonda sealt posti ümbert koristama peavad.Minu pärast võid haiseda seal aga paljud ei kannata seda...

armasta inimest!!! see on hää

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 15:01 Reply With Quote
Keegi ei saa kunagi enesetapjat keelata. See õigus on täiesti olemas, hoolimata kõikidest vastuvõetud seadustest. Nii et, kui sinul see soov olemas, lase käia!

mõtlemine on vahel tervislik

unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 8.02.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 21:42 Reply With Quote
Statistika on kindlaks teinud, et suurem osa surmajuhtumeid avariikorras on just sellest, et turvavöö on peal olnud. Kui poleks inimene end turvavööga kinni pannud, oleks ta veel elus... Ei propageeri just seda, et ärge nüüd turvavööd kasutage, kuid mõtlema paneb küll...

Loomulikult eksin! Ainult see ei eksi, kes ei ela!

jll
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 26.12.2003
Viimane külastus: 6.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.05.2004 kell 22:59 Reply With Quote
kui ma autos ees istun käsin ka enda taga istujal turvavöö kinnitada, sest laubakal lõikab tema keha massi ja minu turvavöö koostoime mind kolmeks meeldivaks tükiks. Aga üldiselt kõik virisejad sellel teemal tuleks saata loomkatsetele "lahtise turvavööga laubakas piisaval kiirusel", peale esimest proovi kus sa korjad esiklaasi tükke silmadest ja suust välja ja lapid oma murtud ribisid jne. ilmselt sa enam ei virise, vaid saad selle vidina vajalikkusest aru.
hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2004 kell 19:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ac
On määrustes selline punkt, et turvavöö sihipärane kasutamine kohustuslik. Vastava määruse eiramisel saab sind panna kogunisti materiaalselt vastutama.

Aga miks?

müts maha selle inimese ees, kes sellise punkti määrustesse lisas... ju ta nägi, et kopsuvähki ja narkootikumide üledoosidesse järjest rohkem inimesi sureb... kusagilt otsast peab ju hakkama turvalisust puust ja punaselt ette tegema, muidu suuremalt osalt üldsusele suva, mis kaaskodanikuga juhtub...

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

KodutuIngel
Kasutaja

Registreeritud: 01.03.2004
Viimane külastus: 28.04.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.06.2004 kell 18:52 Reply With Quote
Jah, ära ole egoist vaid mõtle teistele ka eks

real eyes realize real lies.

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.06.2004 kell 20:00 Reply With Quote
Üks point on selles, et kui sa avarii teed ja vigaseks jääd, peavad ülejäänud maksumaksjad kinni plekkima esmalt sinu haiglakulud ja seejärel ka invaliidsuspensioni kogu su ülejäänud õnnetu elu jooksul või siis maksma su lastele toitjakaotuspensioni.

Mina kui maksumaksja tahan, et minu raha kasutataks targemini kui karja lollide, omast vabast tahtest invaliidsuse saanute ravimiseks ja hilisemaks elushoidmiseks. Invaliidide hädatapmist keelab eetika. Sestap on meile kõigile soodsam, kui kodanikud- sealhulgas ka sina- saaksid elu jooksul võimalikult vähe surma või vigastada ja selle asemel oleksid nad hoopis tööjõus maksumaksjad.

sway
Kasutaja

Registreeritud: 11.03.2004
Viimane külastus: 21.06.2007
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.06.2004 kell 15:04 Reply With Quote
ma ka ei viitsi seda alati panna, eriti tagaistmel. kuid kui juht on selline KAHTLANE siis panen kindlasti ja hoian istmest kinni kah aga tõesti oma asi ju kas paned või mitte, miks peab selle eest trahvi maksma
dex
;)

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 19.08.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.06.2004 kell 15:11 Reply With Quote
Muide tänapäeval olemas selline asi nagu turvapadi ja ausaltöeldes ei ole ma kuulnud, et keegi läbi padja ja esiklaasi välja olex lennanud. See avanemine pole küll sada % aga ma ei usu, et need turvavöö kinnitused ja värgid ka 100% töökindlad on. Mina isiklikul seda vööd peale toppima vabatahtlikult ei hakkax.

When all you have is a hammer, everything looks like a nail.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0113170 sekundit