Kodutud.com  
Alla

Poll: Kas teie lapsed tarvitavad alkoholi
Minu laps tarvitab 8 ----------» (25%)
Minu laps ei tarvita 16 ------------------» (50%)
Mina ei ole kindel, aga usun, et ei 5 -------» (15.63%)
Mina ei tea, aga loodan, et ei 3 ----» (9.38%)
Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Kas teie lapsed tarvitavad alkoholi
Hilikas
Kasutaja

Registreeritud: 20.05.2004
Viimane külastus: 12.04.2006
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 21:41 Reply With Quote
Kas teie lapsed tarvitavad alkoholi

Viimasel ajal on nii palju juttu alaealiste alkoholilembusest, mida arvate teie? On see ka teie arvates probleem?

veel miskit?

View User's Profile View All Posts By User
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 21:52 Reply With Quote
kõik me oleme mingis vanuse proovinud ja olnud purjakil, aga kui see muutub noorte koosviibimise sisuks, siis on asi käest
tean, et meie tütar ka joonud, ja nõnda, et esimene pohmakas ka üle elatud
loodan, et asi oli seda väärt, et halb enesetunne pani mõtlema
aga kui vaatasin siis reidist nende sünnade ja istumiste pilte, siis ei puudunud (15-16 aastased noored) üheltki peolt ka õlleke, viinake, muud joogid
kusjuures vanemad on olnud kodunt ära ja noored teevad, mis hing lustib
ometi on praegusel ajal võimalusi erinevateks ajaviitmisteks hulga rohkem, kui seda oli vanasti
siit järeldub, et vanemad ei teagi millega nende lapsed tegelevad
ise arvasin teadvat, liigne usaldus pole ka hea
nüüd elame seaduse järgi, et usalda, aga kontrolli

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 21:52 Reply With Quote
Oma laste kohta on mul sõna "tarvitan" veel vara öelda, nad liiga väiksed veel.

Aga üldiselt .. No pealinnas võib joobes või pudeliga näpus teismelisi näha küll sageli ja seda mitte vaid öötundidel.
Ja vahel vaadates ka noorte pidusid kõrvalt .. Jääb mulje, et ilma alkoholita ei osata peotuju kuidagi ülesse saada ega üleval hoida. Või vaatan mina asju vale nurga alt?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 21:56 Reply With Quote
arvan lola, et sa ei vaata vale nurga alt sellele probleemile, sest ongi nii, et hulgakesi julgem märjukest proovida, siis tegusi teha
hästi kõvasti lärmata on saanud normiks, ropendamine normaalne
aga vanemad vaesed tööl, rabelevad elukoorma all ja ei teagi paraku, mis toimub

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Monique
Kasutaja

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 17.03.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 22:00 Reply With Quote
No eks kindlasti on tarvitanud ...... ja tarvitavad ka edaspidi, aga kes,kus,mida ja kui palju, seda ei oska öelda ...
Siiani pole purjuspeaga küll kumbagi näinud ....... poisil vast ikka vara ka veel - 14 ju alles, aga tüdrukut olen ainult üks kord purjus näinud, praegu tundub, et see oli ta esimene ja viimane kord

Hilikas
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 22:24 Reply With Quote
Eks see üks hell teema ole ja ma arvan, et need, kes on proovinud ja vanematega seda teemat arutanud, neil tõesti see oli ja jäi üheks korraks, ilmselt suurem probleem ongi nendega, kes vahele ei jää. ja ega ma ei kujuta ette selliseid vanemaid, kes kahel käel laste joomise heaks kiidaksid, aga õhku jääb küsimus, kust saavad alaealised alkoholi kätte

veel miskit?

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 22:34 Reply With Quote
Nu heakskiit heakskiiduks. Aga kaldun arvama, et on piisavalt palju vanemaid, kel omal on märjuke elus olulisel kohal. Ja lapsed on seda ka juba maast madalast pruugitavat näind. Ja nii ongi käes suhtumine, et see on elus üks oluline detail. On olnud, on ja on ka edaspidi. Lapsed aga suhtlevad. Kui kodust pole omamoodi eitust või tarbimise tarkust alkoholi suhtes kaasa pandud, siis on vastupidine eeskuju kerge levima. Eriti kui eeskujuks on teatud seltskonna, kuhu kuuluda soovitakse, jõuline liider.

Kunagi olid ühed naabrid. Perekond Alkohoolikud. Ja jõid kõik, ema ja isa ja see kari lapsi. Järjepanu jõid end surnuks selle sõna kõige otsesemas mõttes. Just lapsed kõigepealt. See on küll äärmuslik näide, aga kindlasti on ka nö normaalseid perekondi, kus ka igapäevast napsi ei peeta just suureks patuks. Just vanemate poolt. Eeskujudel on aga omadus olla nakkavad ...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
päikesekilluke
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.04.2004
Viimane külastus: 15.03.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.05.2004 kell 23:05 Reply With Quote
Eks kõik saa alguse ikka kodust, kasvatusest. Näiteid elust enesest on küll ja jääb veel ülegi. Kunagi tundsin üht noormeest, kelle vanemad olid sõna otseses mõttes a-sotsiaalid, raha vähe, mees sai pensioni, aga piisavalt, et iga päev mürki kurgust alla kallata.
Kurb oligi asja juures see, et too noormees jõi ka, tema sõbrad samuti.
Kas poiss jõi selletõttu, et vanemad ees, ei tea...
Aga jah--noorte probleemid on tõsised ja aina tõsisemaks muutuvad.
Kas keelata igalpool käija, no ma ei tea...
siis tekib suurem iha ringi joosta.
Nii nagu vanematel, on ka sõpradel, tuttavatel suur mõjuvõim-mõni teeb nii nagu teisedki.
Kurb küll.

Roxena
Kasutaja

Registreeritud: 22.03.2004
Viimane külastus: 21.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 00:02 Reply With Quote
No minul tütred 13 ja 16.
Ja kodus peaaegu vabakasvatus :-)
Ehk siis vanemlikkude eeskujude pinnal.
Võtan ise alkoholi väga harva... tegelt praktiliselt üldse mitte ja samuti meie tutvusringkond väga vähe alkoholi pruugib. Tüdrukud on edukad tublid ja meil on üle keskmise usalduslik suhe :-)
Nii et:
nad on mõlemad proovinud lõputul hulgal pidudel sõprade pool ja koolis ja vabaõhus ja klubis peaaegu kõiki alkohole, nad on proovinud sigarette ja suurem ka kanepit.
Nad on pisarais vedanud meie koju mõne sõbrantsi, kes jalgu hästi alla ei võta, et too ainult tänavale ei jääks, sest koju ei julge minna. Nad on pannud kodus püsti peo, vastu kõiki lubadusi, kui olen reisil ja tagasitulles shokeerinud mind nende tagajärgedega. Ja enamikku pidusid on nad pidanud koos nende sõprade/sõbrannadega, kelle vanemad kinnitavad, et nende lapsed küll midagi niisugust ei tee :-)
Seega väidan ma, et 90% noortest teeb vähemalt nii nagu nemad ja ma julgen väga küsivalt kulmu kergitada kui mõni tuleb ütlema, et just minu lapsed on kuidagi erliselt hukas. Ma ütlen teile, et nad on ühed parimad, mis sellises kasvamisjärgus olla võib.

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 09:32 Reply With Quote
Tean niipalju, et nad on proovinud. Ja veidi vindised on ka olnud. Suitsu on kah muidugi teinud. Kõige noorem mitte, aga tema kitub mulle teiste tegemisi. Samas on kahtlust arvata, et just temaga võib kunagist probleem tekkida.
Riielnud ei ole...eriti.

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 10:16 Reply With Quote
Võin 100%lise kindlusega väita, et nad ei tarvita alkot Kindlasti kunagi hakkavad, kuid hetkel veel mitte - vanust lihtsalt vähe veel

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 10:44 Reply With Quote
on olnud tõsiseid probleeme ja pahandusi selles valdkonnas....noorem ei tarvita juba ammu, vanem ikka armastab veel õllepudel näpus liikuda ja suitsetamisest proovib ka loobuda....aga eks saadakse vanemaks ja muututakse ka targemaks...kuid silma peab ikka teismelistel peal hoidma, muidu võivad asjad ikka totaalselt üle käte minna....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 12:16 Reply With Quote
Mingil määral jah...siidrit ja kui olen veini pakkunud,siis võtab lonksu aga arvab,et oskab lõbus olla ka ilma selleta ja suitsetamist lausa vihkab...Koju pole kunagi tulnud purjakil,usaldan teda piisavalt ...näis mis edasi saab..kuigi juba suvel saab 18...
Kodusistuja pole ja võtab alati igasugustest pidustustest osa ja on rohkem aega lennus....kui kodus...ning erilisi piiranuid enam peal pole...ja mina pole pabistaja tüüp...Õieti arvan,et suur inime juba....

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

Hilikas
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.05.2004 kell 12:40 Reply With Quote
seda teemat püstitades küsisin ka oma laste käest, millisesse vastusevarianti linnukese võin panna, et see õige oleks ja nad ei üllatanud mind (ei tarvita), kuigi mu kõige vanem poeg (ta küll juba 19) on paaril korral lõhnadega vahele jäänud, ei ole ma teiste juures selliseid tähelepanekuid teinud, kuigi nad on viibinud omaealiste seltskonnas, kus on ka alkoholi tarbitud. Ja lapsi peabki usaldama, aga minu mees ütleb nii:
usalda, aga kontrolli ja kontroll peab olema kolm korda kõvem kui usaldus.
Ja küsimus ei olnudki ju otseselt proovimise kohta vaid ikka selle kohta, mis peale esimest proovimist on saanud, et kas hakkas meeldima või õnneks mitte

veel miskit?

salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2004 kell 12:36 Reply With Quote
Piiga proovis nädalavahetusel õlu ja ei meeldinud kohe üldse. See juhtus kuidagi nii kogemata, istusime juubelilauas ja koduõlle klaas käis ringi, jäi meie ette seisma. Kumbki ei proovinud, siis tüdruk küsis, kas tohib, ma nii ükskõikselt ütlesin, proovi kui tahad. Pärast vaatas mind väga pikalt ja süüdistavalt. Esimene kokkupuude seega negatiivene, arvan, et 1:0 alkoholi kahjuks. Viimasel ajal on mingi karamellimaitseline gin liikvel. See on küll mu meelest ohtlik kraam. Võib limpsi pähe sisse kaanida.
Poiss peab õnneks limpsigi kibedaks mullide tõttu. Pole isegi koka ja muu siukse värgi nõudlust.
Oma esimene kord oli mingite tuttavatega 6-aastasena Lätis. Käis mingi pidu ja suures jõid mingit punast likööri ja ma siis tantsu ajal sutsu ühest, sutsu teisest mekkisin. Pärast magasin diivanil keras ikka kohe päris nii, et muretsema hakati. Vanematele nad rääkida vist ei julgenudki.
See vast kõige hullem joove ongi olnud.
Muret teeb esialgu rohkem issi harjumus vahel õhtuti siidrit, õlu või gini kodus juua. See halb eeskuju

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 26.02.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2004 kell 10:22 Reply With Quote
Poeg ei seisnud veel õieti püstigi, kui juba jaanitule ääres tühjasid õllepudeleid suu peale kummutas - loodan, et tulevikus asi ei arene

Elu on ilus !

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2004 kell 19:23 Reply With Quote
küll on ikka jube pilt ,kui oma laps on end segi kammind ja seda on meie majas juhtund....ja kui seda nagu arutan,olen mõtetega seal,et kas mina ka nii lammas oli tema vanuselt

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2004 kell 21:36 Reply With Quote
Jahh - välispidiselt küll!

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

marii
Algaja

Registreeritud: 24.06.2004
Viimane külastus: 20.12.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.11.2004 kell 17:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Monique
No eks kindlasti on tarvitanud ...... ja tarvitavad ka edaspidi, aga kes,kus,mida ja kui palju, seda ei oska öelda ...
Siiani pole purjuspeaga küll kumbagi näinud ....... poisil vast ikka vara ka veel - 14 ju alles, aga tüdrukut olen ainult üks kord purjus näinud, praegu tundub, et see oli ta esimene ja viimane kord

ärge kunagi arvake, et vanust liiga vähe...siis juhtubki kõik vastupidi. lapsi ei tohi alahinnata milleski. nad on piisavalt salakavalad ja süütukeste nägudega, aga tegelikult........

kõik saab kord otsa...naudi õnne, kunix seda veel on....

lenxu
kurva kuju printsess

Registreeritud: 12.11.2002
Viimane külastus: 24.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.11.2004 kell 19:09 Reply With Quote
Minu laps ei tarvita alkoholi
...sest ta ju nõnna noor alles...sai peaaegu 2 kuud tagasi 1aastaseks.

Tõsiselt öeldes, ma arvan, et alkohol on juba ammu probleem olnud, kuid palju oleneb kodusest kasvatusest. Kes teab, kuidas see kõige parem kasvatus on?

ma ei kahetse midagi, mida ma teinud olen, vaid seda mida ma tegemata olen jätnud.

saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2004 kell 17:01 Reply With Quote
Alkoholi lembus on olnud siiani ja jääb ka edaspidiseks probleemiks alaealiste laste hulgas. Õnneks võin praegu kindlalt öelda, et minu laps ei tarbi, sest ta nii väike veel.

me elame ju vaid korra...

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2004 kell 23:39 Reply With Quote
Minu tütred on juba täiskasvanud ning kumbki neist ei suitseta ega ka joo. Väga väikest ja harva veinitarbimist ei pea ma joomiseks. Tegelikult ei teagi ma mitte ühtegi täiskarsklast inimest. Murdeeas nendega joomise tõttu mingeid probleeme polnud. Ausalt öeldes olen isegi praegu üllatunud sellele mõeldes. Sünnipäevadel ei keelanud ma neil kunagi alkoholi proovida. Oma võimete lae peavad lapsed siiski kodus selgeks saama, kui aga alkohol on kodus täielik tabu, siis leiavad nad alati koha, kus seda tarbida. Alkoholi ost pole nüüd küll mingiks probleemiks. Alati leidub mõni hea onu või tädi, kes selle ihaldatud kraami ära ostab.

mõtlemine on vahel tervislik

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2006 kell 13:45 Reply With Quote
See on hetkel väga aktuaalne teema. Mitu päeva juba räägitakse meedias, et midagi peab ette võtme alaealiste alkoholismiga. Viimane aeg. Arvud ja protsendid, mida esitas täna "terevisioonis" Olev Remsu, on hirmutavad.
Ma ei tea, kuidas kasvatatakse lapsi, kes alko vastu mingit huvi ei tunneks ja sõprade mõjutusel proovima ei läheks. Mina kodus ei pakkunud ja nad proovisid väljaspool kodu. Midagi ei juhtunud küll, aga oma poisi pärast on mul mure - liiga palju näen ta käes õllepudelit. Õllega olevat kõige lihtsam sõltlaseks saada.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2006 kell 13:53 Reply With Quote
Puuduvad andmed....., veini olen pakkunud,teeb üheselt mõistetavaid nägusid

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

Vanapaks
Vastaline Krants

Registreeritud: 12.04.2005
Viimane külastus: 8.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2006 kell 14:11 Reply With Quote
Vara nagu veidi veel.
Aga samas ei näe probleemi. Probleem on huvide ja nn. "oma koha" leidmises elus ja üleüldises võõrandumises. Kui jalgu maha ei saada siis on jama igati. Ja üks "mõttetu mees" ei muutu sellest mõttekamaks kui ta kaine peaga läbi elu lohiseb.
Mis aga Anne mainit telesaadet puudutab...Ei jaksand ma omal ajal Remsujeviga võidu juua, ei jaksa ma ka taga täna võidu karskust kiita. Ekstremistid imevad.

Sed Moscovia delenda est

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0203600 sekundit