Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kui KALLID on Sinu silmad?
pointer
sõltumatu vaatleja

Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 12.11.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2004 kell 22:14 Reply With Quote
Kui KALLID on Sinu silmad?

Kuna suur (liiga suur) osa meist on sunnitud prille, kontakläätsesid, silmaoperatsiooni kasutama, et saaks inimese kombel siin ilmas näha ja teha, siis siit ka küsimus: palju maksid Sinu- prillid, läätsed, operatsioon? Kas kahetsed midagi sellega seoses või oled rahul ja õnnelik?

Oleviku vigu näeme alles tulevikus.

View User's Profile View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2004 kell 22:30 Reply With Quote
Siiani on ainult üks kord olnud lähedale sellele, et oleks pidanud palju raha alla panema, et näha. See juhtus pea aasta tagasi, kui õnnetuse tagajärjel mu nägemine väga hulluks läks. Kuid õnneks aitas puhkusest ning mõndadest tablettidest, mis mu tervemaks tegid
Nüüdseks olen nii palju paranenud, et prille ei vaja.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2004 kell 22:48 Reply With Quote
sooduspakkumistest saan ikka alla 2k eek eest (mis mu taluvuse piir) oma +1,75 kätte.Kord USAs ostsin suures nägemisehädas toidupoest 2USD eest!Ühed prillid põhitöökohas,teised kodus ja kolmandad kaasas-autos,lennukis,kotis.

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:09 Reply With Quote
Läätsed maksavad 2 korda aastas 360.- paar, prillid maksid vähe, mingi 600.-ga sain hakkama paar aastat tagasi... Silmaopile ei julenud minna...hirm üldse pimedaks jääda oli suurem - ehk tulevikus

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Nõrgaku
Kasutaja

Registreeritud: 28.11.2003
Viimane külastus: 25.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:14 Reply With Quote
olles arusaamatult lohakas oma asjadega on mul viimase kahe aasta jooksul tulnud kaks korda osta prille a 3k. viimane kord sel suvel kui "otsustasin" prillid kuklal ujuma minna

Out of mind. Back in ten minutes.

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:46 Reply With Quote
kui siiani võisin öelda, et oli lausa kotkanägemine ja ka 1,5 a tagune silmade kontroll näitas ühele silmale (ei mäletagi kummale) + 0,5, siis pragu tunnen küll, et asi muutub kahtlaseks....no pea veel ei valuta aga ikkagi...millal siiski oleks üldse õige aeg prille taotleda? või pean ootama, kuni silm veel seletab?

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:50 Reply With Quote
Minul on kasutatud raamidega prillid - maksid koos klaasidega midagi alla 500. Üleeile vahetasin ühe klaasi tugevama vastu, läks veel 150.-.

Silmaoperatsioonile tahtsin minna küll, aga arst laitis mõtte maha - mul on praegu üks lugemissilm ja üks kaugele vaatamise silm, siis ei jääks ühtegi lugemissilma...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
kui siiani võisin öelda, et oli lausa kotkanägemine ja ka 1,5 a tagune silmade kontroll näitas ühele silmale (ei mäletagi kummale) + 0,5, siis pragu tunnen küll, et asi muutub kahtlaseks....no pea veel ei valuta aga ikkagi...millal siiski oleks üldse õige aeg prille taotleda? või pean ootama, kuni silm veel seletab?
Ära sa ootama küll jää, kui ikka tunned, et asi jama, pöördu arsti poole...Mul kooliajal oli, miinuseid oli kogunenud juba 2 kanti kui arst veel lohutas, et ei ole hullu - ma siis vastu, et on küll, ei näe ju enam esimesest pingistki tahvlile, kuna siis see hull on ?!? Peale seda määrati prillid ja nägemine normaliseerus aastateks (vähemalt miinus ei suurenenud kuni peale teist last...siis kobatas ühe numbri juurde )

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 07:57 Reply With Quote
Tsitaat:
...millal siiski oleks üldse õige aeg prille taotleda? või pean ootama, kuni silm veel seletab?

Mulle öeldi,et +0.75 .... ja siis taltsutasin seda AN-28,mille armatuurlaud suht lähedal silmadele...

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

kodanik
Kasutaja

Registreeritud: 10.11.2003
Viimane külastus: 5.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 08:03 Reply With Quote
Aasta tagasi miski 50% soodukaga sain 900 krooni eest täpselt sellised prillid, mida olin otsinud ja kestavad teised siiani. Eelmistest sõitsin autoga üle...ise ka aru ei saa kuidas

vaikus majas...

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 08:14 Reply With Quote
Tsitaat:
Mul ka ikka üsna terav pilk, aga vahel (eriti kui pikalt arvutitaga tööd tehtud ja ööd otsa üleval) on tegemist, et poes üle leti väiksemat kirja lugeda. Kõik sähvib ja virvendab nagu oleks ise purjus!

Kui ikka mingil hetkel peaks tundma, et ei näe, mida vaja, siis hangin prillid ja kindlasti mitte läätsed.

pointer
sõltumatu vaatleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 08:46 Reply With Quote
Mul olemas nii läätsed kui ka prillid.
Prillid maksid vist ca 1,5keeku aga need minu käte jaoks liialt nõrgad, juba paari kuu pärast pidin laskma need laserkeevitusega ühte tükki kinnitada.
Nüüd plaanin uusi osta, aga titaanraamidega (tugevad) raamid on Instrumentariumis vist alates 3-st tonnist...+klaasid jne. Paneb mõtlema
aga läätsed rikuvad ikka jubedalt silmi. Kuigi olen kasutanud läätsi juba alates ca 90-st aastast ja mu silmad selle koha pealt tugevad, siis aegajalt tekivad ikka põletikud ja silmade ärritused.

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 08:47 Reply With Quote
Minul önneks (ptyi-ptyi-ptyi) on odavad silmad No abikaasal need suhteliselt kallid, kuna kasvavad lapsed suudavad kord aastas saades kätte prillid, need kasutuskölbmatuks teha, suudab ta need ise vormist välja magada, kukuvad need autos maha (tööl) ja tema pääle astuda....jne

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 08:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pointer
/.../ Paneb mõtlema
aga läätsed rikuvad ikka jubedalt silmi. Kuigi olen kasutanud läätsi juba alates ca 90-st aastast ja mu silmad selle koha pealt tugevad, siis aegajalt tekivad ikka põletikud ja silmade ärritused.
Hmm, siis Sulle äkki ei sobi läätsed ? Mulle ntx.kohe üldse ei sobinud aastased läätsed, soovitati kuuseid ja pooleaastaseid - nendega hetkel enam probleeme pole. Äkki peaksid vahetama neid tihemini....kuuajalised on tunduvalt õhemad ja õhkuläbilaskvamad kui aastased ja seega ka silmadele õrnemad kanda

pointer
sõltumatu vaatleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 09:15 Reply With Quote
Mimm, aga silmi rikuvad ikka rohkem ju...
Olgu kasvõi tunnised läätsed, aga kui silmi peab pidevalt sõrmedega näppima ja läätsi kiskuma/vahetama, siis mingi ärritus tekib sellestki ju.
Silmade nõrkuse või tugevuse kohta ei oska midagi kosta, aga siiski arvan, et mul need on suht tugevad, kui pidasid vastu ja harjusid ära Tšehhis tehtud läätsedega, mida pidi iga päev 0,9 protsendises soolvee lahuses lahuses 15 minutit keetma

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 09:19 Reply With Quote
Aga miks sa neid näpuga sorgid, silmi (läätsesid) siis - on nad sul kuidagi torkivad, kipitavad ?? Sellisel juhul nad ei SOBI lihtsalt sinu silmadega... Mul oli aastastega sama, et mingi aja pärast hakkasid silmi ärritama... Nüüd pole vaja neid üldse surkida, ainult kui silmad väga ära väsivad, kuid seegi ju oma viga (kasutusajaks läätsedel siiski ju vaid 8 tundi ööpäevas soovitavalt)

psychoplika
Kasutaja

Registreeritud: 21.12.2003
Viimane külastus: 21.11.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 09:29 Reply With Quote
olemas nii prillid kui läätsed. prillid ostsin kuskil 3a tagasi miskise 1,5k eest ja justtäpselt sellised, mida olin ammu tahtnud läätsed kuuajased ja nii vahelduseks (trennid jmt üritused, kus prillidega ebamugavam)
salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 15:36 Reply With Quote
Pooled esivanemad prillideta hauda läinud ja omal ei ole või veel ei ole.
Lapsele tuleb varsti -1 ette panna, kui asi hullemaks pole läinud. 1000 eek-i oli jutt umbes. Mõtlen päris, mis lasteaias saama hakkab Et mitu paari aastas vaja läheb.

kaitsevaim
hell tantsulõvi

Registreeritud: 13.06.2003
Viimane külastus: 18.09.2018
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 16:01 Reply With Quote
No minu silmadele on seni läinud kusagil paar tonni kokku, aga ega siit kokku ei saa hoida eriti

anna endale võimalus olla eriline!

eero
sugumürsk

Registreeritud: 06.05.2002
Viimane külastus: 27.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 16:04 Reply With Quote
100 eeki
kaks korda olen lasnud neid kontrollida...yks kord 50 eeki

www.ekore.ee

pointer
sõltumatu vaatleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 19:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: salliise
Lapsele tuleb varsti -1 ette panna, kui asi hullemaks pole läinud. 1000 eek-i oli jutt umbes. Mõtlen päris, mis lasteaias saama hakkab Et mitu paari aastas vaja läheb.

Aga ära Sa selle kiire asjaga viivita. Mina viivitasin ja ootasin ja pingutasin ja nüüdseks silmad täitsa nässus. Peale seda, kui prille/läätsesid kasutama hakkasin, pole nägemine oluliselt halvemaks läinud õnneks

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 19:11 Reply With Quote
Tsitaat:
/.../Lapsele tuleb varsti -1 ette panna, kui asi hullemaks pole läinud. 1000 eek-i oli jutt umbes/.../

Miks nii palju? Me ostsime ka lapsele prillid. 640 krooni läksid maksma...

Tsitaat:
... Peale seda, kui prille/läätsesid kasutama hakkasin, pole nägemine oluliselt halvemaks läinud õnneks

See on nii, kuidas kellelgi. Minul läheb üks silm sünnist peale tasapisi halvemaks.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 20:09 Reply With Quote
Minu silmad on ka üsna kallid. Prillid on ostetud seitse aastat tagasi ja maksid üsna krõbeda 2400 krooni. Olin toona värske üliõpilane ja esitasin vallale taotluse prillitoetuse saamiseks ja makstigi osa (mingi 1400 eeku) kinni. Aga head vastupidavad prillid on küll. Pisut moest väljas ,aga mis siis.

Lisaks prillidele kulutan iga kahe kuu tagant mingi 190.- läätsedele + läätsehooldusvahendid. Kusjuures soovitan just nimelt hooldusvahendid kriitiliselt üle vaadata. Minul tekitavad kõik muud vedelikud peale Renu Multiplusi silmakuivust ja ka kerget allergiat.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 20:14 Reply With Quote
poisile mul vaja prillasid hakata vaatama, kuid oma silmi olen toetand vaid päikeseprillidega

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2004 kell 20:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:

Aga ära Sa selle kiire asjaga viivita. Mina viivitasin ja ootasin ja pingutasin ja nüüdseks silmad täitsa nässus. Peale seda, kui prille/läätsesid kasutama hakkasin, pole nägemine oluliselt halvemaks läinud õnneks

Me teeme nagu arst ütleb, ei oska ses asjas midagi vastu vaielda, pole omas peres kogemust. Käime 2 korda aastas kontrollimas ja nüüd peab varsti jälle minema ja siis otsustab, kas on vaja või ei. Et mitu paari vaja läheb mõtlesin pigem palju neid puruks kukutakse joostakse.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0212181 sekundit