Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Palgatöölised välismaal
pointer
sõltumatu vaatleja

Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 12.11.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.10.2004 kell 23:29 Reply With Quote
Palgatöölised välismaal

Seoses järjekordse eestlase hukkumisega välisteenistuses seletage palun rumalele inimsele, mis vahe on sellel, kas inimene on nt. Iraaki läinud Vabatahlikult TÖÖLE või sellel, kas inimene on läinud Soome VABATHTLIKULT TÖÖLE? Kas Teie arvates on vahet traagilise inimkaotuse puhul seoses sellega, et noormees läks tööle poliitilisel eesmärgil? Kas Norras naftakaevandustes, Soomes või Rootsis ehitustöödel tööõnnetuse tõttu hukkunu on väiksemat rahva kaastunnet väärt? Tänaseid minu jaoks väga räigeid ja kurbi kommentaare seoses eestlasest mehe hukkumisega Iraagis tundub, et meie väärtushinangud on väärastunud.

Kaastunne noore Eesti mehe hukkumise puhul kõigile lähedastele!

Oleviku vigu näeme alles tulevikus.

View User's Profile View All Posts By User
Nõrgaku
Kasutaja

Registreeritud: 28.11.2003
Viimane külastus: 25.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 07:26 Reply With Quote
Esiteks, minu kaastunne. Samas, kui inimene läheb soome ehitajaks ei pruugi ta teada kõigist ohtudest (k.a. need mis tulenevad tööandja tegemata jätmistest) ja seega on tema surm või viga saamine tõenäoliselt suurem ¹okk samas kui Iraaki rahu tagama läinud poisid on teinud seda samuti vabatahtlikult ja arvestades kõiki riske. Enamus neist teeb seda oma kutsumuse ja ka raha pärast, vähem neist tõenäoliselt missioonitundest. See siiski ei vähenda nende toodud ohvri suurust Eesti ees ning selles seisnebki vahe Soome ehitaja ja Iraagi rahutagaja surma tähtsuses riigi jaoks.

Out of mind. Back in ten minutes.

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 07:58 Reply With Quote
Minu meelest on see ka paras terror, kui absoluutselt võõras ja kõrvaline riik oma nö. rahuvalvajad mingisse teise riiki saadab (kuidas üldse on võimalik relvaga rahu valvata?). See sama moodi ju oma nina toppimine teise riigi siseasjadesse. Meile endile see küll ei meeldiks, kui näiteks Ameerika või Venemaa siia korda looma tuleksid (ning seda kasvõi rahu valvamise eesmärgil), kuid oma poisid saadame mujale korda looma. Veidi kummaline ju. Igal riigil peaks olema õigus oma probleeme ilma kõrvalise surkimiseta lahendada.

mõtlemine on vahel tervislik

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 08:04 Reply With Quote
Natuke raske teema minu hallajukäärudele-seetöttu olen näiteks "sopasaidi" Delfi veerudki jätnud mölema mehe hukkudes vahele (kommenteerimise kohalt)!
No siiski minu tagasihoidlik arvamus on see, et need kaks noort meest on hukkunud ohtudest teadlikud olles Kuidagi aga ei saaks öelda, et nad on hukkunud Eestimaas eest...

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

maro
Kasutaja

Registreeritud: 09.03.2004
Viimane külastus: 2.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 08:05 Reply With Quote
Kuigi parasjagu Iraagis viibivad mehed on läinud sinna vabatahtlikuna, teades neid varitsevatest ohtudest (kusjuures nii mõnigi teenib seal ka üksnes raha ja renomee pärast), täidab see nn piiratud kontingent samas hoopis suuremat, riiklikku missiooni. Mis lõppkokkuvõttes aitab kaasa meie omariikluse tagamisele. Selles ongi vahe Soomes surma saada võiva töömehega.
pointer
sõltumatu vaatleja

Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 12.11.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 10:48 Reply With Quote
Üks äärmselt huvitav kommentaar Eesti Päevalehest [url=[http://www.epl.ee/artikkel_277154.html&Com=1] ]LINK[/url]
Ficus, 01:58 26.10.2004
Kogu respekti ja kaastunde juures omastele ei saa jätta küsimata, kuidas kujutate ette, et eesti elukutselised rahuvalvajad istuvad Paldiskis kasarmus, taovad turakat ja puhastavad püssi ning kui on aeg tõestada liitlasestaatust, siis meie väejuhatus ütleb - sorri, vennad, meie OMA sõdureid nüüd küll välja ei käi enne kui konflikt ei toimu Eesti pinnal. Aga vaadake et te sellisel juhul enda väed meile appi saadate, sest me oleme nii ilus väike sinimustvalge riik, me olime siin õudselt okupeeritud 50 aastat ja üldse me oleme Skandinaavia majandustiiger! Ahjaa, ja sõdurite emad ei lubaks neid kriisikolletesse niikuinii. Nii et ärge palun meile rohkem helistage, me helistame ise kui midagi vaja on!
Vabandust, aga niiviisi vist kujutab endale neid asju enamik netikommentaatoritest, kelle sile aju ei suuda muud produtseerida kui et paras mõrtsukatele, valitsuse käed on verega määritud ja meie poisid kohe koju! Aa, ja muidugi see, et meil polegi mingit NATOT, EUd ega USAd tarvis, kuna meie vanaisad peksid venelasi juba Vabadussõjas! Vahel kohe ei tea, kas nutta või naerda...
Hukkunu omastele veelkord siiras kaastunne!

Oleviku vigu näeme alles tulevikus.

Nõrgaku
Kasutaja

Registreeritud: 28.11.2003
Viimane külastus: 25.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 11:41 Reply With Quote
Bravo Pointer, bravo. Või siis sellele EPL kommentaatorile. Paremini seda kirjeldada on vist juba raske

Out of mind. Back in ten minutes.

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 12:27 Reply With Quote
einoh, kas juba liiale ei lähe teiemeelest? (pean silmas lingi sisaldust, mille siia ära töin)
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=8893968

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

linsu
Algaja

Registreeritud: 20.08.2004
Viimane külastus: 14.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2004 kell 18:25 Reply With Quote
Igaüks valib ise oma tee kas tahab olla palgasõdur , ehitaja või trollijuht jne.Igal ametil on omad ohud -tagantjärgi on kõik targad!Vahe ongi see et üks töötab nn.kodumaa nimel ......
Kahju hukkunust,omastele kaastunne!

Bithe
Mittetolerantne inimene!

Registreeritud: 28.03.2004
Viimane külastus: 15.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 02:26 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pointer
Seoses järjekordse eestlase hukkumisega välisteenistuses seletage palun rumalale inimsele, mis vahe on sellel, kas inimene on nt. Iraaki läinud Vabatahtlikult TÖÖLE või sellel, kas inimene on läinud Soome VABATHTLIKULT TÖÖLE? Kas Teie arvates on vahet traagilise inimkaotuse puhul seoses sellega, et noormees läks tööle poliitilisel eesmärgil? Kas Norras naftakaevandustes, Soomes või Rootsis ehitustöödel tööõnnetuse tõttu hukkunu on väiksemat rahva kaastunnet väärt?

Pointer...vahe on selles kas see vabatahtlik töötab ehitusel kelluga või on ta vabatahtlikult relvaga...rahu...kaitsmas...
Sry aga minu tilluke mõistus ei suuda aru saada kuidas saab relva ja rahu omavahel seostada...kaitsta relvaga rahu...
Kuidas tagatakse rahu kui sa samal ajal sõdid...tapad ja tulistad...ja teed õilsat nägu...kaitsen rahu...

Oderint dum metuant...

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 07:53 Reply With Quote
Pointeri kommentaariga täielikult ühte meelt....kuid...kogu selles asjas on kaks otsa (nagu alati)...ühelpoolt oleme seotud käsist-jalust (kogu rahva soovil ju!!!) NATO-ga, nii et virisemiseks nagu ei tohiks ju põhjust ollagi....teisalt - selle sõja fabritseeris ju USA (kui uskuda seda, mida me kõik meediast oleme kuulnud)....ja Husseini oleks pidanud siiski kukutama ta enda rahvas (nn altpoolttulev revolutsioon).....
siin jäävadki otsad lahti ja meil polegi muud teha, kui nõustuda või mitte ameerika ametliku poliitikaga....

ja lõpetuseks:

R.I.P. kallis eesti noormees....kaastunne perekonnale

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 07:54 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pointer
...
mis vahe on sellel, kas inimene on nt. Iraaki läinud Vabatahlikult TÖÖLE või sellel, kas inimene on läinud Soome VABATHTLIKULT TÖÖLE?
...

Tänastes uudistes räägiti, et ega nad niiväga vabatahtlikult ei lähe midagi Iraaki. Kes ikka minna ei tahtnud, nendele anti Scoutspataljonist kinga.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 07:57 Reply With Quote
kuulsin ka KUKu-st sedasama juttu....
aga ju on ikka ka neid, kes tahtsid minna....vähemalt mina tean, sest mu kodutänavalt poiste paar sõpra teenisid seal , üks patrullis ja üks töötas lennuväljal (tulid suvel koju), neid ei sunnitud minema

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 11:21 Reply With Quote
Omad valikud igalühel. Kui oled juba omale relva teenimise valinud, siis tuleb vahel minna ka sinna kuhu võib-olla ei tahaks. Ega tavaline ehitaja saa ka alati omale objekti valida. kas siis õnnetult hukkumaks või töötamaks eduka lõpuni. Inimkaotused on kurvad nii või teisiti.

Mulle see Iraagi-nali ei meeldi. Ja sinna oma rahuvalvajate saatmine ... See on USA oma tsirkus, mida teisi sunnitakse teatud mõttes kaasa tegema. Samas ega pole jah põhjust käsi pikkas abile loota, kui ise ei aita. Kuid hetkel on igasuguse abi USA-le Iraagis osutamine omamoodi kurjast. Aga noh, Suur Vend on Suur Vend. On ta siis millise piiri taga iganes.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.02.2007 kell 16:24 Reply With Quote
Mis jääb väikeriigil üle kui tahab suurel vennal käest kinni hoida, ka mina ei poolda poiste saatmist, neid noormehi küll, kes otsivad ektreemsust, võiks ju selles suhtes olla palgasõdurid või selline leegion, tahavad sõda ja raha - palud
sheridan
state of mind

Registreeritud: 22.04.2006
Viimane külastus: 17.10.2010
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2007 kell 13:59 Reply With Quote
kui ma oleks sõdur või sõja(väe)kohuslane, siis mul poleks ju valikut ka sinna Iraaki enesetappu tegema minna või mitte. hea, tark, armas riik on minu eest oma saalomonlikus tarkuses otsustanud, et maailm edendeb selles punktis ainult läbi sõja. läbi kaasinimeste alandamise, tapmise jne jne.
aga soomes tellingutelt alla kukkuda. oleks rohkem minu enda valik sinna soome orjaks minna.
eiei, lõppkokkuvõttes teeb nagunii sama välja. aa, kolmas variant oleks surra kodumaal.

given is, that nothing is given.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0150580 sekundit