Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Digikaamerad?
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 13:02 Reply With Quote
Digikaamerad?

Selline küsimus.

Üks tuttav kaalub nüüd kahe kaamera vahel, et siis üks ära osta.

Kas kellegil on kogemusi ja/või oskab midagi tarka arvata?

Tegemist siis järgmiste "digikatega":

Canon Digikaamera Digital IXUS 500 5.0M ja

HP Digikaamera PHOTOSMART R707.

Kommentaare?

View User's Profile View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 13:23 Reply With Quote
HP ei tee häid kaameraid.
Miks Canon? Fookus on parem, tal on olemas Focus Assist ja seega teeb paremini pilte ka pimedas.
Ixus väike, kompaktne ja HP-st parem!

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 14:31 Reply With Quote
Mul puudub küll laialdane kogemus ja ei ole ka eriti põhjalikult teemat uurinud, kuid üldiselt võiks asja kokku võtta järgmiselt:

Digikaamera koosneb kahest olulisest poolest: elektroonika ja optika.
HP on tuntud elektroonikafirma ja ma ei kahtle tema võimes head elektroonikaosa teha, aga ma ei tea kes teeb HP optikaosa.
Canon on tuntud nii väga kvaliteetse optika kui ka hea elektroonika poolest.
Mina pimesi valiks muude tingimuste samaks jäädes iga kell Canoni. Optika on tegelikult äärmiselt oluline - 3 Mpix aga hea optikaga kaamera võib teha palju paremaid pilte, kui 5 Mpix viletsa optikaga kaamera.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 16:09 Reply With Quote
Mina suht vöhik, no meespool mul ytleb, et alati kaamera puhul kehtib, et osta see kaamera, mis on ka muidu kaamerate valmistaja (firma puhul siis)! HP on P**K meil on
LISATUD:enne oli samsung ja P**K mis.....

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

margus
Kasutaja

Registreeritud: 23.05.2003
Viimane külastus: 5.06.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 17:58 Reply With Quote
Hm...eks see, mida valida, sõltub milleks ta seda kasutada tahab....aga ma eeldan, et lihtsalt ajaviiteks klõpsutada... pereüritused, mõni matk jms. Nendest kahest valiks Canoni....sest sellest HP-st ei tea midagi ja photopoint.ee-s selle kohta midagi ei ole...

...kuigi minu meelest on nagu liiga kallis mudel....ehk et oluliselt odavamad teevad täpselt sama töö ära....

Kui mul oleks vaja sellist mugavat kaamerat klõpsutamiseks, siis ostaks Canon A75, mis on umbes 2 korda odavam kui need, mida pakkusid ja lisaks ostaksin mälu juurde, sest see 32MB asi seal sees on mõtetu. Sinna mahub vist 10 pilti....ma normaalseks peaks, et saaks teha ikka vähemalt 100 pilti....

Ise kasutan Canon A60 ja A80, olen kokku puutunud, Olympose seebi, Nikoni 4100-ga ja Minolta Dimage A1-ga. Pilte olen hulgi teinud ja minu meelest on enamlevinud kaamerad väga sarnased....ja tegelt erilist vahet nagu pole, mida osta Enamasti kasutatakse automaatset funktsiooni ja need on kõigil sarnased...kui säri jms mängida, siis oleks teised kriteeriumid...ja suuremad erinevused

optimaalsed näitajad sellisele kaamerale oleks minu meelest 3 megapikselit, min 3 optilist zoomi (digitaalset pole mõtet üldse vaadata) ja kaardi mälu maht (mida saab juurde osta)

...üks asi veel. Ei soovitaks osta kaamerat, millel on "eri" akud....ehk mitte need tavalised AA akud, vaid mingi oma leiutis. Point selles, et need eriakud lähevad jube kalliks (alates 1000-st), kui neid vahetama peaks...AA akud maksavad vist 30 krooni tükk...ja neid läheb vaja max 4 tk. Akusid on vaja vahetada nii paari aasta tagant...Nikoniga selles osas halvad kogemused.

...ja ei soovitaks osta kaamerat, mille "mälu" juurdeostmine on mega kulukas....Canoni Flash on suht odav...aga on tootjaid, kes kasutavad mingit "oma" formaati ja nende hinnad no kirved....

ehk lühidalt...soovitan osta hästi levinud osadega ja garantiiga digikas...

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2004 kell 23:49 Reply With Quote
See inimene pildistab tootenäidiseid ja natu ka muud. Sedasi.... mina soovitasin ka alguses kuuldud andmete jms järgi Canonit.

Eks näis.

Aitäh vastajatele kindlasti!!!

marii
Algaja

Registreeritud: 24.06.2004
Viimane külastus: 20.12.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2004 kell 11:35 Reply With Quote
mina sinu sõbra asemel valix igal juhul canoni

kõik saab kord otsa...naudi õnne, kunix seda veel on....

jll
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 26.12.2003
Viimane külastus: 6.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 00:20 Reply With Quote
Canoni juures (endal A75) ajab natuke marru fokuseerimise kiirus. Nii KÕVAL (kõik ju kiidavad) brandil võiks asi toimuda natukene kiiremini (tohutu raske on kiirelt liikuvad objekte,lapsi, koeri, linde, jms. sellist pildistada (sarivõttega suudab ta teha kuni 6 pilti või 7 järjest siis on 10 sekundit koomas). Näiteks Kyocera (seebikarpidest üldse kõige püssim fotokas) paneb canonile pika puuga ära (pilte suudab ta teha sarivõttega järjest niikaua kuni päästikut all hoitakse piiranguid pole), kuid tema seebikarpides on ka kaks proset. Samuti on panasonicu seebikarp ülikiire pilditegija lisaks on tal veel pildistabikas sees (mis ei lase pilditel p...e minna kui käed värisevad mis on ülioluline ruumides sees pika säriajaga pildistamisel ja liikuvate asjade pildistamisel). Kui mina omale fotokat valisin siis ma oleks ostnud ka kyocera või panasonicu kui nad poleks olulisemalt kallimad olnud Canonist. Panal veel lisaks LEICA objektiivid mis ei vaja kommentaare.
Epukas
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 22.06.2004
Viimane külastus: 27.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 09:26 Reply With Quote
canon igal sajal juhul.. HP üks hullemaid mo meelest

Epukas
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 09:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: jll
Canoni juures (endal A75) ajab natuke marru fokuseerimise kiirus. Nii KÕVAL (kõik ju kiidavad) brandil võiks asi toimuda natukene kiiremini (tohutu raske on kiirelt liikuvad objekte,lapsi, koeri, linde, jms. sellist pildistada (sarivõttega suudab ta teha kuni 6 pilti või 7 järjest siis on 10 sekundit koomas). Näiteks Kyocera (seebikarpidest üldse kõige püssim fotokas) paneb canonile pika puuga ära (pilte suudab ta teha sarivõttega järjest niikaua kuni päästikut all hoitakse piiranguid pole), kuid tema seebikarpides on ka kaks proset. Samuti on panasonicu seebikarp ülikiire pilditegija lisaks on tal veel pildistabikas sees (mis ei lase pilditel p...e minna kui käed värisevad mis on ülioluline ruumides sees pika säriajaga pildistamisel ja liikuvate asjade pildistamisel). Kui mina omale fotokat valisin siis ma oleks ostnud ka kyocera või panasonicu kui nad poleks olulisemalt kallimad olnud Canonist. Panal veel lisaks LEICA objektiivid mis ei vaja kommentaare.

Jah, selles on sul õigus, et canoni fokusseerimine on aeglane, kuid kui sellega mängima õppida, elab yle, pildid kompenseerivad asja

margus
Kasutaja

Registreeritud: 23.05.2003
Viimane külastus: 5.06.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 17:15 Reply With Quote
fokusseerimise kiirus canonil aeglane?? Ei oska seda kommenteerida, ei ole nagu kunagi probleemiks olnud...ja kõik "...kiired objektid nagu lapsed, koerad ja linnud" on pildi peale saadud...ehk minu meeles fokusseerib normaalselt...proovisin nii A60 kui ka A80 peal....ma arvan, et A75 on sama...
Epukas
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 17:44 Reply With Quote
kui tahad lähivõtet teha, siis on ta võrreldes tavakaameraga aeglane, sest tahab iga pildi jaoks eraldi aega.. a tavaaparaadil on ju nii, et kui oled kõik paika sättinud, siis muudkui klõpsuta

kuigi jah, mina olen nyydseks canoniga suht ära harjunud, et ei oska enam palju kaevata selle yle

jll
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 26.12.2003
Viimane külastus: 6.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.11.2004 kell 22:50 Reply With Quote
see fokuseerimise aeglus hakkas siis eriti silma, kui tegin pilte (canonil sai CF 128 M täis ja laadis end tühjaks parasjagu) mingi 15000 kroonise Sony profikaameraga. Mind lausa häiris, et ei pidanud fokuseerimist ootama, vaid kui päästikut pressisin tehti pilt kohe, siseruumides ei kasutatud isegi välku (automaat settingud olid), kusjuures objektid "lapsed" liikusid kiirelt ja mingeid pildikvaliteedihäireid ei tekkinud. Kuid jah ega seebikat ikkagi suure elukaga võrrelda ei saa.
Kusjuures olen Canonil ka proovinud, siis pilti teha kui fokuseerimise ruut on oranz (ei ole fookust) no pildid on jurad ja ebateravad ei aita ka säriaja lühemaks ja ava suuremaks keeramine manuaaliga, siis jälle on valgust vähe, vabas looduses hea valgusega teeb A75 toredaid pilte.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0163071 sekundit