Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Suitsetamisest loobumine
karuplix
Kasutaja

Registreeritud: 20.05.2004
Viimane külastus: 30.03.2008
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.11.2004 kell 19:28 Reply With Quote
Suitsetamisest loobumine

tahan kohe niiiii väga maha jätta aga ei tea kuidas seda kõige effektiivsemalt teha. kuidas on teie kogemused. kuidas olete maha jätnud? kas kasutasite ka arstide/apteegi abi (plaastrid nätsud, jne) või mismoodi saite sellest jubedast harjumusest/sõltuvusest lahti. ja kas naiste puhul on mingi eri nippe kah?et millal on kõige parem aeg maha jätta. ja kui kasutasite ka apteekide abi siis sooviks ka hindu palju mingid plaastrid ja asjad maksma läxid?

Tänast päeva tagasi ei saa...ma tean et tahaksid, aga ei.. Nii et mõtle enne kui midagi ütled, sa võid küll vabandada, kuid öeldut tagasi ei võta.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.11.2004 kell 21:48 Reply With Quote
Iga kord, kui suitsuisu tuleb ja suitsu ette panen, tõmban seni kasvõi paki tühjaks, kuni paha hakkab.
Päris hästi mõjub

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

View User's Profile View All Posts By User
Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.11.2004 kell 22:51 Reply With Quote
Olen nyyd mingi 2 kuud juba suicuvaba ja ei kasutanud mingeid erivigureid.Ainuke mida soovitan on see et tegevust peab olema kogu aeg sis lihtsam.Ja noh kui õhtuti mul tugev isu vahel suicu järgi tekkib sis korgin õlu lahti ja närin krõpse.Igatahes ma ei usu et need plaastrid ja värgid sinu eest suicetamise maha jätavad.See on siiski HARJUMUS mitte vajadus.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.11.2004 kell 23:57 Reply With Quote
kui mõte maha jätta , siis koheselt ......minu jaox lihtne ja efektiivne

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Maggie
Kollanokk

Registreeritud: 18.11.2004
Viimane külastus: 22.11.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 01:24 Reply With Quote
ainult rasedaks jäämine aitas
viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:04 Reply With Quote
Üks mu tuttav tegi kunagi nii - tõmbas järjest ära terve paki sigarette, süües enne iga järgmise suitsu süütamist ära sibula. Lõpuks oli tal nii paha ja vastik, et ta enam ei tahtnudki suitsetada...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:19 Reply With Quote
Mu teinepool, kes 20 aastat suitsetanud, kasutas mahajätmisel Nicorette'i nätsusid, sest tal oli lisaks psüühilisele ka füüsiline sõltuvus (suu sügeles seestpoolt nii hullult, et suutis paari tunniga põskede siseküljed veriseks närida).
2 mg Nicorette'i nätsupakk maksab ca 70 krooni.

Lisatud: täpsuse huvides olgu öeldud, et tegemist oli inimesega, kellel vähemalt viimase viie aasta jooksul kulus minimaalselt 2 pakki suitsu päevas (pidude ajal tunduvalt rohkem). Ta enda sõnul oli füüsilised vaevused tunduvalt hullemad üle elada kui psüühilisest sõltuvusest jagu saada.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:19 Reply With Quote
ma küll aru ei saa, miks peab end sedasi piinama ..kui ikka suur tahtmine on, saab ka ennast piinamata maha jätta....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

karuplix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:32 Reply With Quote
ei tea nüüd mida kohe öelda. Kayleigh´n I moodi ma ei tee. see paha tunne läheb mööda ka ju ja siis tahan jälle suicu.Mudjamix ma ei joo õlut ja krõpse ka eriti ei söö. li-li see ei ole nii lihtne. ma olen ju proovinud. rekord mille ma suutsin ilma olla, oli nädal.Maggie ei ma ei kavatse rasedaks jääda! viidik jälkus. ma ei söö sibulat

madu kas need aitasid ka ? ja kui ruttu ta siis lahti sai neid kasutades või kasutab ikka veel?
kontorihiir ei peagi piinama. ja tahtmine on suur. aga näed kiusatus on ka suur

Tänast päeva tagasi ei saa...ma tean et tahaksid, aga ei.. Nii et mõtle enne kui midagi ütled, sa võid küll vabandada, kuid öeldut tagasi ei võta.

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:42 Reply With Quote
Nicorette'i nätsud aitasid lihtsalt füüsilistest piinadest üle saada. Kui sinu puhul pole sõltuvus veel nii kaugele arenenud, võid samahästi niisama nätsu närida - tunduvalt odavam. Psüühilisest sõltuvusest pead nagunii ainult tahtejõuga hakkama saama.
Mu teinepool näris noid nikotiiniga nätse ca nädalajagu, segamini tavaliste nätsudega, siis kadus sügelemine ära. Tavalised nätsud asendustegevusena jäid veel umbes kuuks-pooleteiseks. Eks võitlus kiusatusega kestab siiani, kuid õnneks on praeguse hetkeni motivatsioon piisavalt tugev olnud, et suitsu mitte ette panna.

Väikseks hoiatuseks veel see, et pikaaegse suitsetamise tõttu määras kopsuarst talle 3-4-kuulise inhalaatori kasutamise kuuri - bronhid on nii paksult pigi täis, et nende läbilaskevõime oli testi tulemuste põhjal minimaalne, st tavapärane pikaaegsetele sõltlastele.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 09:54 Reply With Quote
mis ajast leidub lihtsaid lahendusi rasketele probleemidele kui sa oled püüdnud suitsetamisest juba pikemat aega loobuda, siis nähtavasti on kõik lihtsamad lahendused juba ammu järele proovitud.

1. soovitan sul esialgu suitsuvaba ajavahemik piiritleda - nt ma ei suitseta enam õhtuti 18-23 vahel. või nt et esmasp, neljap ja laupäeval. mõjub igatahes paremini kui "homme jätan suitsetamise maha".

2. suitsetamine nagu igasugune harjumuspärane tegevus on organismis juba sisse töötanud. kui sa selle asemele mingit muud tegevust ei leia, siis leiad end õige pea taas suitsetamas. tee kasvõi kätekõverdusi, korista vms.

3. vea kellegagi kihla, et suudad suitsetamise mingiks tähtajaks maha jätta - lisamotivatsioon.

4. aga kuna sa leiad nagunii terve trammitäie põhjusi, miks minu soovitatut mitte kasutada (nagu seda juba eelnevate puhul teinud oled), siis hangi endale parem raske haigus, mis sind kaheks nädalaks voodisse murrab. üks mu sõber jättis nii suitsetamise maha, kuna pärast pikka suitsuvaba aega polnud enam isu.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

pointer
sõltumatu vaatleja

Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 12.11.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 10:10 Reply With Quote
1,5´keeku ja saad ilma piinadeta asjast vabaks. Vähemalt nii lubatakse. Mingi nõelraviga. Garantii olevat 99%. On keegi ka sellist võimalust uurinud/proovinud?

Oleviku vigu näeme alles tulevikus.

Lokelan
Kasutaja

Registreeritud: 18.02.2004
Viimane külastus: 13.03.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 10:11 Reply With Quote
suitsetamine on üks vastik sõltuvus. ma jätsin esimese lapse puhul maha. aga kui talle emmet enam vaja polnud (rinda enam ei söönud) hakkasin jälle tõmbama. nüüd ootan teist last ja elu palju kiirem ja pingelisem ning nädalas korra vähemalt võitlen suure ja jubeda kiusatusega. hetkel on mul põhjus mitte teha. väga mõjuv põhjus veel kõigele lisaks. aga mis peale lapse sündi ja rinnaga toitmist saab, seda ma ei tea
siis pean ka vist hakkama abivahendeid leidma. sest nikotiini vajadus polegi nii suur, kui imemise vajadus

jjjjj

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 11:08 Reply With Quote
Nojah eks igal omad meetodid.Ses suhtes et kui sa usud et plaastrid v mingid nätsud sind aitavad siis lase käia.Tähtis on ju tulemus.St ise peab uskuma et suudad.Ja noh raha kulu neile vahenditele pole ka ju oluline sest suicu pealt hoiad nyyd ju kokku.Kuigi karuplix-i postitusest tundub kll et sa ise veel ei taha maha jätta vaid otsid ainult kinnitust sellele et ei suuda seda teha.

Muidex ma kah mingi 18 aastat seda toru vedanud enne.Aga jah pole jusht päris ahelsuicetaja ka kunagi olnud.Igatahes mingit fyysilist sõltuvust polnud.Kui sis ehk sylje näärmed akkavad kll tööle kui suicu isu.No ja siis tulebki syya v juua et leevendada asja ja tähtis polegi kas õlut v midagi muud.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

karuplix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.11.2004 kell 13:26 Reply With Quote
nu ma olen nagu kaks pool aastat tõmmanud ja sõltuvus on küll minu arust. ja tahan kohe vägagi maha jätta kuna raha läheb kohutavalt selle peale. raske maha jätta jah kui tegevust ei ole. ja kuna töökoht on selline et passin lihtsalt päev otsa siis on raske maha jätta ju. ei suuda endale ka töö juures tegevust leida. netis pole ka midagi enam teha, kuna nii tööl kui kodus on püsiühendus. ja nuh tööks on mul videolaenutuses üksinda filmide passimine ja kliente käib ka nii vähe....et ei oskagi siin midagi ette võtta. ootan veel nõuandeid.

bijoubi
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 29.09.2004
Viimane külastus: 20.05.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.11.2004 kell 19:44 Reply With Quote
Kõige efektiivsem ravim suitsu vastu on- mitte kunagi alustada!
Mahajätmine aga on väga raske mõnele, minu mees on juba 2 aastat üritanud, kuid seni edutult.

hakuna matata

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.11.2004 kell 21:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: karuplix
ei tea nüüd mida kohe öelda. Kayleigh´n I moodi ma ei tee. see paha tunne läheb mööda ka ju ja siis tahan jälle suicu.Mudjamix ma ei joo õlut ja krõpse ka eriti ei söö. li-li see ei ole nii lihtne. ma olen ju proovinud. rekord mille ma suutsin ilma olla, oli nädal.Maggie ei ma ei kavatse rasedaks jääda! viidik jälkus. ma ei söö sibulat

Mulle näib, et sa otsid hoopis põhjendusi, et mitte maha jätta ja õigustust enda suitsetamisharjumusele. Sa peaksid need variandid uuesti läbi lugema ja mitte neid sõna-sõnalt võtma vaid üritama tabada ettepanekute ideed, pointi. Näiteks Murdjamix ei soovitanud otseselt õlut vaid hoopis soovitas leida suitsetamisele asendustegevuse ja viidikgi ei soovitanud ju sibula söömist vaid soovitas tekitada endas refleksi mille tulemusena tunduks suitsetamine ebameeldiv.

Kui sa otsid lihtsat ja kerget varianti tahtejõuetu inimese jaoks, siis seda pole olemas. Seega, sa kas võtad ennast kokku või sured suitsetajana.

Deadcandance
Algaja

Naine
Registreeritud: 23.11.2004
Viimane külastus: 21.04.2009
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.11.2004 kell 21:09 Reply With Quote
Allen Carr saab Sind aidata oma raamatuga...ja muidugi eelkõige SA ISE
Mc
Kasutaja

Registreeritud: 07.04.2003
Viimane külastus: 6.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.11.2004 kell 21:13 Reply With Quote
ma jätsin 6 klassis maha.
Mõnikord teen sigarillosid või piipu, aga seda vaid pigem elamuse, kui vajaduse pärast.
Samas vesipiip on iganädalane, ka tavatubakaga.

The Only One
...sest ainult mina tean, kuidas see haiget teeb...

ZyOn
Suhtlemisaldis

Mees
Registreeritud: 11.11.2003
Viimane külastus: 20.03.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.11.2004 kell 21:31 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kurat
Seega, sa kas võtad ennast kokku või sured suitsetajana.

Ja sina sured mitte suitsetajana, surm on surm võid kasvõi auto alla jääda, ei oma suurt tähtsust millena või kellena sa sured.

It's hard to be humble, when you're perfect in every way.

mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 18.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.11.2004 kell 00:31 Reply With Quote
Krt kui juba nädal aega suutsid ilma olla, siis polegi sul mingit sõltuvust minu arvates... Mina pole päevagi suutnud 8a jooksul ilma suitsuta olla, kuigi maha jätmise üritusi on ikka mõned olnud.

Plaaster muidu mingil määral leevendas asja.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.11.2004 kell 08:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ZyOn
Ja sina sured mitte suitsetajana, surm on surm võid kasvõi auto alla jääda, ei oma suurt tähtsust millena või kellena sa sured.

Ma pidasin silmas pigem seda, et eesmärk on see, mis annab elule tähenduse.

Küsimus on perspektiivis ja igaühe isiklikes ootsutes enda elule, mitte selles, kas keegi on suitsetaja või mitte. Elu on näidend, mille viimaseks vaatuseks on surm. Oma elu tuleb igaühel endal elada nii, et see näidend tagantjärgi tunduks meeldiv, sest kordust ei tule. Kui kellelgi tekib soov enda elu juures midagi muuta, tuleb selleks astuda samme- näiteks küsida nõu- ja mitte piirduda arutlemisega. Kui minust rääkida, siis mina ei ole mingi ingel, vastupidi, aga mina olen enda eluga ja sealhulgas ka halbade harjumustega rahul.

liblikas
Algaja

Registreeritud: 25.11.2004
Viimane külastus: 9.11.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2004 kell 01:03 Reply With Quote
suitsetamise maha jätmisega on nii, et üritasin ...29 päeva ei teind mahvigi. kuid sellega kaasnesid närvilisus, tegevusetus, liigsed kilod.... viimasel päeval kaalult maha astudes läksin rahulikult r-kioskisse ja ostsin paki suitsu. olen baaritöötaja ja lihtsalt see töö ja suitsetamine käivad kuidagi käsikäes, vähemalt minu jaoks...
kuid nõelravi varjanti prooviks küll, kohe päris huvitama hakkas! kui proovitud annan teada!

Ärge tundke muret selle üle, mis teised inimesed teist arvavad. Nad on liiga hõivatud murest selle üle, mida teie neist arvate.

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 17.06.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2004 kell 10:12 Reply With Quote
Alusta sellest, et ei osta enam suitsu

bijoubi
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 29.09.2004
Viimane külastus: 20.05.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2004 kell 17:31 Reply With Quote
Lihtne on siin õpetada ja targutada, kuid tegelikult see väga rakse ja seetõttu paljud ju hakkama ei saagi suitsust loobumisega.

hakuna matata

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0197411 sekundit