Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4    5  >>
Autor: Teema: kas laseksite oma lapsel/lastel...
ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.01.2007 kell 19:08 Reply With Quote
hullemad mängu- või üldse kaaslased on rikkurite lapsed, need, kas istuvad pähe või mõnitavad, ja siis ära veel tee klassi vahet, selleks ei soovitanud oma lastel nende lähedale trügida, tõesti omasugused hoidku kokku: olen haledaid lugusid näinud ja kahju lastest kelle vanemad ei saa kõike oma lastele lubada ja kas peakski, siis kaob jälle oskus teisest lugu pidada, või teise häda näha
View User's Profile View All Posts By User
Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 15:16 Reply With Quote
inimesi on tobe lahterdada...veel tobedam on seda teha rahakoti pakuse järgi.
Ei ole rikkad halvemad ega paremad kui vaesed ja vastupidi. Kõik on kinni siiski inimestes endis, nende lastetoas, eeskujudes jms.

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 15:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
hullemad mängu- või üldse kaaslased on rikkurite lapsed, need, kas istuvad pähe või mõnitavad, ja siis ära veel tee klassi vahet, selleks ei soovitanud oma lastel nende lähedale trügida, tõesti omasugused hoidku kokku: olen haledaid lugusid näinud ja kahju lastest kelle vanemad ei saa kõike oma lastele lubada ja kas peakski, siis kaob jälle oskus teisest lugu pidada, või teise häda näha

lapsed vast teinekord ei teekski niipalju vahet..palju tuleneb ikka ka vanematest...
töökaaslane külastas uut viimsi kooli ja rääkis, et rikkurid ei tahtvat, et nende lapsed käiksid ühes klassis kehvematest oludest õpilastega...
nii et suhtumine saab alguse ikkagi juba kodudest...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 15:43 Reply With Quote
Hmm, neil rikastel vanematel on ju valik. Erakool. Palun, keegi ei keela. Mõned ikka ju on ka. Või ei?
Vaevalt et kehvematest oludest lapsed sinna nende võsukesi segama tulevad

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 15:50 Reply With Quote
Lähtun seisukohast, et kõik väärtuslik on inimesel alati kaasas. Järeldus selline, et iial ei või teada kes rikas, kes vaene on

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 15:52 Reply With Quote
Õige ta on, aga ...

Kahjuks käivad joonetõmbamised veidi ilmsemate asjade järgi.

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 16:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Õige ta on, aga ...

Kahjuks käivad joonetõmbamised veidi ilmsemate asjade järgi.

Masendav, et ka siin Kodututes lahmitakse ja tehakse mõne näite põhjal järeldusi, et kõigi rikaste vanemate lapsed on automaatselt jõmmid, juhmid, väiklased jne.

solvunud...

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2007 kell 16:18 Reply With Quote
Mille peale sa, Sybill, solvunud oled? Nagu on vanemaid isesuguseid, nii on ka lapsi. Ja seda nii jõukamate kui vaesemate seas. Paratamatus.
Kõike ühte katlasse ju aetud ei ole.

Aga nii kurb kui see ka ei ole, siis see, mis tegelikult loeb, on enamusele vähetähtis. Tähtsad on numbrid, eriti nullidega numbrid. Ja neid numbreid kandvad/tähistavad asjad. Siis, kui nad on käega katsutavad. Aga ka siis, kui ei ole.

saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2007 kell 00:51 Reply With Quote
Ma ei hakkaks oma lapsele sõpru valima. Küll aga suunama peab, kui minu laps tuleb jutuga: emme miks meil seda või teist asja ei ole, siis ikka selgitan (kõigil ei peagi ühtemoodi asjad olema)
Küla peal käiakse mängimas põhjusega, et seal on ju huvitav, hoopis teised mänguasjad, jne
Kooli kohta ei oska veel kommenteerida...

me elame ju vaid korra...

Bithe
Mittetolerantne inimene!

Registreeritud: 28.03.2004
Viimane külastus: 15.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2007 kell 05:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lati
päti kalduvustega lastega ei taha, et minu lapsed läbi käivad, kuid see ju pole kinni majanduslikus seisus.

Kusjuures tahaks vaielda, et on ikka küll kinni majanduslikus seisus. Räägin umbes 3 aasta taguse loo.
Siin lähedal elab perekond, kus on 6 last, isa päris alkohoolik, ema kodune lastega, elavad lasetrahadest ja alevi sotsiaalhoolekande rahadest. Kord poes järjekorras seistes olid kaks selle pere last kah seal, 4 aastane ja 7 aastane ... ja 7 aastane ostis 2 pulgakommi, ühe endale ja teise oma nooremale õele. Raha makstes selgus, et puudu jäi närune 50 senti. Väiksem õde vaatas ootavalt oma vanema õe poole, et kaua sul veel läheb, nii tahaks juba kommi... vanem õdedest pani ohates ühe pulgakommi tagasi ja ütles, et ostab vaid ühe, oma õele... kurb oli seda vaadatA ja ma ütlesin müüjale, et löögu see teine pulgakomm minu arvele otsa. Lapsed said oma kommid ja lippasid välja, kui mina poest väljusin, olid nad poe ees ja tulid mu juurde ja ütlesid mõlemad :"AITÄH"...
Sama pere poisipõnn, kes käis kolmandas klassis, tahtis kah väga väga moblat, teistel klassikaaslastel ju oli, aga nende pere jaoks oleks mobiil olnud ületamatu luksus, polnud emalgi seda, saati siis lastele osta. Ei jäänudki poisil muud üle, kui et andis 1 klassi jõmpsikale kooli nurga taga kolakat ja omastas mobla...
seega- loeb ikka küll majanduslik olukord...
Kumba lapsega sina oma lastel lubaks läbi käia, kas sellega, kes loobus oma kommist, et nooremale õele osta, või selle poisiga, kes asja saamiseks kasvõi füüsilist jõudu kasutab?

Oderint dum metuant...

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 12.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2007 kell 09:16 Reply With Quote
Rahakotti küll ei vaata,aga milline perekond seda küll.Mul just selline probleem,et minu neiu tahab minna klassikaaslasele sünnipäevale paariks päevaks. Tausta uurides sain teada,et seal kodus tihti " pidutsetakse" sõbrannal " pikad näpud", ka kergemad mõnuained ära proovitud. Minu poolt oli sellele plaanile kindel ei.
bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Registreeritud: 13.11.2004
Viimane külastus: 29.02.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2007 kell 09:31 Reply With Quote
Hmm, sama siin.

Õige valik ülal.
Aga tavaline rahakoti kõhnus, nojah snoobid käigu aga ringiga ümber minu edasi

Hell was full... So im back!

https://www.youtube.com/watch?v=JjTV8i_KjXM

lauritsatytar
Algaja

Registreeritud: 26.09.2007
Viimane külastus: 2.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 10:12 Reply With Quote
kindlasti laseksin kuna minu jaoks laste sõprade maj. olukord pole kohe kindlasti mingi määraja. Mina ka lapsena rikkas peres ei kasvanud aga sellegipoolest oli mul päris palju sõpru kes olid jõukamatest peredest ning pole mina eales tundnud end diskrimineerituna selle pärast ja see ei laiene kindlasti ka mu lastele.
Ma pmst ei saa aru snoobidest keda tundub me praegusel arenguperioodil aga järjest juurde tulevat, eks me riigi kasvuraskused ja peame need lihtsalt läbi tegema, tundub loogilisim järeldus olevat.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 21.09.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 10:35 Reply With Quote
aga tehke mis tahate, asisemad suhtlevad rohkem oma vahel ja neil on omad hobid, huvid ja ületrumpamised, isgi vene aeg oli neil kel volga või mitu autot kodus teatud rikkuse näitaja, mäletan, et mina olin selline keskmine, mul polnd küll ema direktor aga sai väga kõvat palka kuna ikka raske meestetöö, meil oli kaks autot peres aga neil kel oli juba peenemad hilbud ja talbot ega need oma hilpe kellegile ei laenanud

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 13:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Bithe
Tsitaat:
Algne postitaja: lati
päti kalduvustega lastega ei taha, et minu lapsed läbi käivad, kuid see ju pole kinni majanduslikus seisus.
vanem õdedest pani ohates ühe pulgakommi tagasi ja ütles, et ostab vaid ühe, oma õele.
Sama pere poisipõnn,andis 1 klassi jõmpsikale kooli nurga taga kolakat ja omastas mobla...
seega- loeb ikka küll majanduslik olukord...
Kumba lapsega sina oma lastel lubaks läbi käia, kas sellega, kes loobus oma kommist, et nooremale õele osta, või selle poisiga, kes asja saamiseks kasvõi füüsilist jõudu kasutab?
Need olid ju ühe pere lapsed. Kuidas sa lubad tüdrukutega suhelda ja poisiga ei luba? See keelamine läheb eriti keeruliseks.
Mina ei keelaks tolle pere lastega suhtlemist ja ainult sellepärast, et tütarlapse käitumine nii kena oli. Tähendab, seal peres on kõigele vaatamata suudetud kasvatada hoolivust. Poisi vargakombed saab välja juurida ja ma loodan, et ema üritabki seda teha. Ka ühe pere lapsed on väga erinevad.
Myrk, kas sinu keelamist kuulati ja laps ei läinud peole?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

SinineLiblikas
Tüdruk kes kõnnib päikese peal:D

Registreeritud: 19.01.2007
Viimane külastus: 2.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 13:49 Reply With Quote
Kindlasti ei keelaks vaesematega läbi käia kui nad just ulakad pole.Minu laps saab rohkem kui möni teine laps.Mina isegi koos oma vennaga lapsena ei saanud nii palju kui minu poeg saab.Pigem on see hea ja õpetlik lapsele .Et kui ta supi vöi pudru peale nina kripsutab on hea öelda Aga vaata on lapsi kes ei saa sedagi ,on lapsi kellel pole nii palju mänguasjugi.Üldiselt mind ärritab see käitumine.Ta ei oska hinnata seda mis tal on vanaema ja vanaisa annavad järgi ja pakkuvad meeletult talle head aj paremat.Samas laps peab elama nagu teised lapsed .

Usalda, räägi ja sul hakkab kergem.
Kui kauaks - see oleneb juba jutu kuulajast.

fear
Algaja

Registreeritud: 15.09.2007
Viimane külastus: 19.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 21:01 Reply With Quote
Laps valib omale sõpru ise,aga kui valitud sõbral on sotsiaalsed probleemid käitumisega,siis suunan küll sõpruse eemale.
julianus
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.10.2006
Viimane külastus: 22.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 22:36 Reply With Quote
Tavaliselt lapsed valivad endale ise mängukaaslased ja nii see peakski olema. Meenub, et enda lapsepõlves küll ei suhelnud rikaste vanemate lastega, sest need olid väga "memmekad".
Bithe
Mittetolerantne inimene!

Registreeritud: 28.03.2004
Viimane külastus: 15.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2007 kell 15:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anne51 Tähendab, seal peres on kõigele vaatamata suudetud kasvatada hoolivust.

Seal peres kehtib ütlus :"Mis hammaste taga, see oma, mis persses, see paigas. " Sry väljenduse pärast, aga just nii seal on. Pigem on see tüdtukutirts hoolivust õppinud oma sõprade kodudest, ta alati lahkelt nende kodudes oodatud ja vastu võetud, olen kuulnud nii mõndagi ema lausumas, et näe ta käis meil ja me tegime koos seda ja teist ja ma õpetasin talle seda ja teist.
Poisi vargakombeid on proovitud välja juurida, aga kaua sa ikka lahke oled ja üritad, rääkides pika jutu, kui paha on vargus jne, jätad poisi oma lastega mängima ja kui ta ära on läinud, avastad, et mõned pisimänguasjad koos temaga...?

Oderint dum metuant...

Rashnu
tundehälvikust võltsvagatseja

Registreeritud: 24.07.2007
Viimane külastus: 9.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2007 kell 11:33 Reply With Quote
Majanduslik seis pole minu silmis küll oluline. Siiski ei kiida heaks suhtlemist selliste lastega, kes esindavad matslust.

"Iga mõistus on relv, mis on toruotsani tahtejõuga laetud." (O. Wilde)

pilgrems
Kasutaja

Registreeritud: 14.10.2004
Viimane külastus: 23.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2007 kell 11:25 Reply With Quote
vabandan kui eksin aga põhiseaduses on öeldud et kõik inimesed on võrdsed, ning arvan ka seda et vanemad ei tohiks ennast segada laste suhetese sellisel tasandil. Kuna lapsed ise on seda tüübi suhete juures suht julmad ja dikrimineerivad.Vaesematese vaadatakse kui alamat rassi olenditese ja neid tõrjutakse. Kui sinu laps on sõber majanduslikult kehvemal elujärjel oleva pere lastega siis on see ju hea, kuna teinekord piisab heast sõnast ja suhtumisest et teha teist õnnelikumaks. Kas on see siis väär. Ja kõik vaesed ei ole ju pätid . tean selliste perede lapsi kes on kasvanud vaesuses ja alkoholismis ning allasurutud , piisas vaid inimesest kes andis talle natuke enese kindlust kiusajatele vastuastuda ning nüüd on sellest noormehest saanud iseseisev ja korralik töömees.
metsakutsa
Auväärne Kasutaja

Mees
Registreeritud: 03.07.2004
Viimane külastus: 30.09.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2007 kell 11:45 Reply With Quote
Jaa, loomulikult ma teen klassidel vahet.
Olen isegi välja mõelnud, kui palju minu laps/lapsed tulevikus kehvemas majanduslikus seisukorras olevate perekondade lastega läbi tohivad saada:

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on alla 3000 krooni - ei tohi minu lapsed üldse mängida ega suhelda!

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 3000, kuid alla 5000 krooni - võivad minu lapsed mängida 1 h nädalas!

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 5000, kuid alla 8000 krooni - tohivad minu lapsed mängida 3 h nädalas!

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 8000, kuid alla 10 000 krooni - tohivad minu lapsed mängida 5 h nädalas!

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 10 000, kuid alla 15 000 krooni - tohivad minu lapsed mängida 7 h nädalas...NB! Vabalt valitud päevadel!

Lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 15 000, kuid alla 30 000 krooni - tohivad minu lapsed mängida 8 h nädalas...NB! Samuti vabalt valitud päevadel!

Ja lastega, kelle pere kuu sissetulek on üle 30 000 krooni - tohivad minu lapsed mängida nädalas tervelt 2 päeva....laupäeva ja pühapäeva!

Eks hunt vaatab ikka metsa poole...

annigret
Algaja

Naine
Registreeritud: 25.02.2008
Viimane külastus: 24.03.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.02.2008 kell 19:19 Reply With Quote
Kui kesise sissetuleku juures on tegu ka joodikutest vanemate, kasvatamatute ja ropu suuga lastega, siis mina oma lapsel sellistega seltsida küll ei luba!
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 13.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.02.2008 kell 20:00 Reply With Quote
...mingist vanusest alates valivad lapsed endale ise seltsilised, olenemata sellest kas see meeldib nende vanematele või mitte.
meie saame vaid siis suunata.ja jääb loota, et tulemuslikult.

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

whisper
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.12.2007
Viimane külastus: 16.12.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.02.2008 kell 21:12 Reply With Quote
Laps on saanud oma sõbrad ise valida,pole mina küsinud kui palju nende vanemad teenivad.Küll keelasin minna nädalavahetuseks külla sõbrannale,kes elab teises linnas ja kelle ema on Soomes tööl ning isa elab ka eemal. 14-aastane tüdruk puhta omapäi.
<<  1    2    3    4    5  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0201409 sekundit