Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kalamehed
Ixan
Bännitud

Registreeritud: 01.10.2002
Viimane külastus: 29.10.2003
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 00:01 Reply With Quote
Kalamehed

Kui juba jahist räägitakse, ehk toome kalastuse teema ka päevavalgele. Kui keegi selle foorumi rahvast kalal ka käib, ehk jagab oma häid-halbu kogemusi...

...

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Tom25
romantik

Registreeritud: 16.09.2002
Viimane külastus: 22.11.2002
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 01:24 Reply With Quote
Ma nii jahi- kui kalahaige olnud. Selles on mitu võlu: saab looduses üksi olla, kõigest prii; saab välja elada hasarti ja kirge, ebaõnne ja õnne, suuri lootusi ja pettumusi. Mõlemad on väga emotsionaalsed puhkused, samas ka füüsiliselt väsitavad. Hiljem on haruldane isu ja veel parem uni. Ja mis mõtted seal küll mõlguvad, rahu ju ümberringi, kalal olles eriti. Kas kõnnid jõe kaldal või liugled paadiga vaiksel järveveel vesirooside vahel. Romantilised ööd lõkke ääres, tontlikud varjud veel või magamine paadi all. See sääskede söötmine tasub end kuhjaga, kui vaid aega enam oleks.
Ja muidugi, kui palju kentsakaid juhtumisi. Kord ujub kobras nina alla või pardipere; samas võib tulla metseapere või põder lausa külje alla. Vahel pistab ka saarem nina veest välja või uudistab hunt eemalt. No ja muidugi kalad ise. Kui ühtegi ei saa, siis vähemalt said püüda. Kui juba ühe saad, siis pole vaja tilli kassile viia. Kõige suuremad lähevad kindlasti otsast ära. See kõige suurem on vat nii pikk, kui käed laiali sirutad. Kui aga käed kinni seotakse, siis keerad rusikad laiali ja näitad, et silmade vahe oli nii suur.
On ka seda olnud, et hästi suur kala osutus ämbriks, mis sangapidi otsas, aga vastu hakkas hästi, andis vedada. Ükskord oli üks üsna kõbus saabas, head tantsu tegi spinningu otsas.

homme on veel parem

View User's Profile View All Posts By User
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 01:38 Reply With Quote
Kalapüük - see on täielik teraapia meie hullumeelsel ajastul. Rahu, loodus, keskendumine, hasart, lõbusad vahejuhtumid! Väga huvitav ja haarav tegevus. Ma ise olin varem ka kõva jääalusepüügi fänn, tirgutamisega ja sääsevastsetega sai kõvasti mässatud Mul sõber oli kalapüügihull, naine aina kurtis ning lõpuks võttis ta naise kalale kaasa. Nüüd on naine ka asjas kõrvuni sees

tulevikus oleks hüva idee kalapüügihuvilistega mingi retk korraldada: saab püüki teha, nalja, lõkkeääres istuda ja looduses olla

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 01:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
tulevikus oleks hüva idee kalapüügihuvilistega mingi retk korraldada: saab püüki teha, nalja, lõkkeääres istuda ja looduses olla

Vat see üks väärt mõte sul. Ma kah nii natuke põen seda haigust. See ainus paik, kus ma rahulikult paigal suudan püsida. Ainult et kalad rohkem irvitavad minu üle, kui kätte neid saan.

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 02:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pirka
Vat see üks väärt mõte sul. Ma kah nii natuke põen seda haigust. See ainus paik, kus ma rahulikult paigal suudan püsida. Ainult et kalad rohkem irvitavad minu üle, kui kätte neid saan.

Kala kättesaamine polegi nii väga oluline, just see protsess on meelikõitev
Järgmine aasta peaks vaatama, isegi mina oma suure masenduse ja pessimismiga ajaks ehk ennast välja

tankist
Kasutaja

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 19.02.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 06:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Kalapüük - see on täielik teraapia meie hullumeelsel ajastul. Rahu, loodus, keskendumine, hasart, lõbusad vahejuhtumid! Väga huvitav ja haarav tegevus. Ma ise olin varem ka kõva jääalusepüügi fänn, tirgutamisega ja sääsevastsetega sai kõvasti mässatud Mul sõber oli kalapüügihull, naine aina kurtis ning lõpuks võttis ta naise kalale kaasa. Nüüd on naine ka asjas kõrvuni sees

Oli kunagi võimalus püüda vee all kala. Vot seal on tegevust, saab ise vaadata mida parajasti tahad püüda. Vahest sai isegi haugi näpuga silitatud, lest vahtis mulle tihti otsa, maskest mingit 610 senti eemal. Seda vaatepilti maalt püüdes ei saa juba~!!!

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 08:45 Reply With Quote
Mulle meeldib kalal käia. Ainult selle vahega, et kala ma ei püüa. Istun paadis, viskan söödata õnge sisse ja naudin ... kuidas vesi vaikselt paati loksutab .. vaikust ja rahu. Lihtsalt istun vaikselt ja vahin vette .. vahel mõlgutan omi mõtteid aga sellises rahus ei tule neid ka ..
Ixan
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 10:12 Reply With Quote
Ma ka suvel aeg-ajalt kalal käin. Kuid seal, kus mina käin, on veidi imelikud kalad... neile olen proovinud kõike sisse sööta, kuid isegi ussi ei võta... ainult kalamaimu... aga nende maimude püüdmisega on jälle oma häda...
Aga kalu olen saanud küll... ahvenaid, selliseid keskmisi... nojah, ega seal järves eriti midagi haugist suuremat pole kah...

Kõige naljakam juhus oleks selline, kui mu isa jättis õnge sisse ja toetas kaldale, läks korraks jalutama. Tuli tagasi, vaatas, et õnge pole. Kala oli õnge kaasa viinud, see oli keset järve. Mis siis muud, kui tuleb järgi ujuda...

See retk pole tegelikult üldse paha idee. Ma oleks isegi tulija.

...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 12:13 Reply With Quote
/me teab viimasest kalalkäigust nii palju rääkida, et toimus see eelmise aasta suvel ja keegi meist ühtki kala ei saanud /me ise muidugi ei püüdnud kah... aga lahe äraolemine telkidega ühe Jõgevamaa järve ääres oli sellegi poolest

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

Ixan
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 12:16 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
/me teab viimasest kalalkäigust nii palju rääkida, et toimus see eelmise aasta suvel ja keegi meist ühtki kala ei saanud /me ise muidugi ei püüdnud kah... aga lahe äraolemine telkidega ühe Jõgevamaa järve ääres oli sellegi poolest

Kui ei püüa, siis on veidi raske jah kala saada...

...

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 13:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
... keegi meist ühtki kala ei saanud ... muidugi ei püüdnud kah...

Nii juhtub jah vahel, et mina peaegu sain, aga teised jäid päris ilma.

homme on veel parem

julychill
Kasutaja

Registreeritud: 13.10.2002
Viimane külastus: 7.01.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 22:03 Reply With Quote
mulle meeldib kala püüda küll... aint see häda on nendega, et kui kätte saan, siis hakkab kahju nu mina ei tea milles asi on- süüa pole kahju a söögiks maha koksata ei saa!
lota_kalla
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 18.08.2002
Viimane külastus: 3.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.11.2002 kell 22:12 Reply With Quote
kuiga ma miski kalamees ple , siis kalaneiu tiitli saan ikke vanaisaga sai pizikesest piale pidevalt kala käidus ja taadist rohkem kinni püütud neid.. .lähex nüüdki kalale kui hia seltskonna leiax..sest vanaisaga enam ei viici jõe ääres kükitada
Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.11.2002 kell 14:54 Reply With Quote
Kutsusin kord ühte tuttavat kalale, tal oli paat järvel. Rääkisin auku pähe, et kui tervislik see on ja kui hästi südamele mõjub. Ta ütles, et jaa... tõesti hea, kui kala näkkab, aga mis siis süda teeb, kui suur purakas otsast ära läheb.

homme on veel parem

drops
Kasutaja

Registreeritud: 24.09.2002
Viimane külastus: 9.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.11.2002 kell 14:44 Reply With Quote
Tsitaat:
Kalapüük - see on täielik teraapia meie hullumeelsel ajastul. Rahu, loodus, keskendumine, hasart, lõbusad vahejuhtumid! Väga huvitav ja haarav tegevus.

täpselt see mille pärast pean end sõltuvaks sellest mõnusast ajaveemise viisist va talvel jääpeal külmetamine

ühine kalastusüritus hea seltskonnaga igati pooldan ideed

olge tublid ja ärge lollusi tehke

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.11.2002 kell 14:48 Reply With Quote
Ka kalaneiu, ei jaksagi ära oodata, millal jää järvel ja talvised mönuuud pihta hakkavad Kala igate moodi pyydend, aga köige meeldejäävam oli varahommikune räimepyyk noodaga. vot nii. suurim kala on minu kasinal kalamehe ajal jäänud 3 kilo kanti, sest pole seda va isiklikku paati, et saaks tihti lanti loopida...igatahes...kalastamine on yks maa ja ilma rahustavamaid ja nauditavamaid tegevusi

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2002 kell 22:35 Reply With Quote
Kevadel kui haugid, ahvenad ja särjed merest jõgedesse kudema tulevad läheb meil siin mölluks.Rahvast tuleb kokku üle Eesti ja isegi Venest tuleb vendi kellel hirmus särje isu.Kõik tahavad jaole saada ja kuna konkurente on nii palju siis siin igal kevadel metsik mürgel käib.
Hirmsad joomad, röövpüük, metsikud löömingud,tulistamised, politsei ja keskonnakaitse haarangud(jeebid,koerad,mootorpaadid ja vahest isegi kopter-keskonna poistel on metsik varustus).

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2002 kell 22:46 Reply With Quote
Kalapüük ise on mõnus. Vabas looduses, värske õhk ja taevane rahu. Ja kõik edasi on ka vahva. Lõke, pada tulele, sääsedki hoiavad nüüd eemale. Olgu rahvast ja kala palju tahes, uhaa saab ikka. Kui rahvast enam, siis vett patta aga juurde.
Üks lugu Peipsi äärest. Mehed paadiga järvel, mitu päeva ära. Tagasitulles keedavad uhaad. Seda tehakse eriliselt, samas leemes keedetakse kaks portsu rääbiseid. Nii saab uhaa väga hea. See pidi nii hea olema, et kui koju tulles on naine juba teist päeva surnud ja seda suhu kallata, siis ärkab ülesse.

homme on veel parem

Mamba
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2002 kell 22:53 Reply With Quote
Kas keegi vähil ka käinud on?
pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2002 kell 15:15 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Tom25
Üks lugu Peipsi äärest. Mehed paadiga järvel, mitu päeva ära. Tagasitulles keedavad uhhaad. Seda tehakse eriliselt, samas leemes keedetakse kaks portsu rääbiseid. Nii saab uhhaa väga hea. See pidi nii hea olema, et kui koju tulles on naine juba teist päeva surnud ja seda suhu kallata, siis ärkab ülesse.

Tavaliselt ju mehed seda uhhaad keedavadki, selle roa pidavat naine ära rikkuma Nii need kalamehed räägivad.
Aga kui see kalaretk ikka tõesti ükskord teoks saab, siis tahaks Tom'i keedetud uhhaad kindlasti proovida.

Vähil käind ei ole... seal mingi jändamine konnadega olevat... ei sobi mulle. Kuid süüa meeldib küll Hm... mitte konni

murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2002 kell 15:33 Reply With Quote
Kalapüük.Mina olen seda elus korra teinud.paadiga Ermistul.käisime rapala landitehase uusi lante katsetamas.
Aktiva enne kalalkäiku 2 pudelit brändit kilekoti täis lante .
Pärast oluliselt vähem lante
2 tühja brändipudelit
ja 4 ahvenat 3 peale.
Need õnnetud kalad püüdis ka kalamehest sõber mingite omatehtud lantidega.

aga muidu oli super!
olen nõus ühinema teie kalastusretkega!

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 21.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2002 kell 18:40 Reply With Quote
aga kas keegi nii silm-silmavastu kalakaitse inspektoritega on kohtund?
/me veel ei ole ja loodan ka miite kohtuda kuna ühtegi piletit või püügiluba pole kunagi evinud.

Valar Morghulis

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2002 kell 19:23 Reply With Quote
mambale
Vähil kah käidud. kord käis mees ilma minuta, käis, jöi viinuskit ja tuli suure vähikotiga koju, pani koti pörandale ja uinus....tulin mina ja terve see kotitäis issanda loomaaeda jalutas mööda tuba. aga vähilkäik ja vähi söömine omaette elamus

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Mamba
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2002 kell 19:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Venom
aga kas keegi nii silm-silmavastu kalakaitse inspektoritega on kohtund?
/me veel ei ole ja loodan ka miite kohtuda kuna ühtegi piletit või püügiluba pole kunagi evinud.

Mina olen küll nendega kohtunud ja iga kord punuma saanud.
Ükskord oli selline juhus, et ootasin ahinguga jõe kaldal oma järgmist ohvrit, kui järsku teisel pool jõge üks siniste tunkedega vennike möirgama kukkus,tükk aega soigus ja mõlises, mina olin kenasti laigus ja mask oli kah peas, jõgi oli piisavalt lai ja sügav nii et ta ei saanud üle kah, nii ta siis seisis seal ja oli sunnitud vaatama kuidas tema silme all röövpüük toimub.Sai seal ikka vennikest seni kaua noritud kuni ta nii pöördesse läks, et tahtis üle jõe ujuma hakata ja siis oli minul tõesti aeg kaduda

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 11:22 Reply With Quote
Ma ei ole kordagi oma elu jooksul kalal käinud Tahaks ära proovida küll selle asja. Ei tea kas mul oleks kannatust vaikselt tundide kaupa istuda? Usun, et närvidele on see hea ravi, kuskil vaikselt istuda ja ussikest leotada Eks suvel vaata, järsku õnnestub proovida.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0175810 sekundit