Kodutud.com  
Alla
   

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: AUSTRAALIA
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 05:45 Reply With Quote
AUSTRAALIA

Tulge parem kõik Austraaliasse ära!!!
Karva kellegile turri ajada ei taha, aga olen 3 aastaga siin elades suurimaks Austraalia fänniks saanud.
Eesti selle koha kõrval on ikka üks porimülgas küll!
Kui kellelgi küsimusi , olen iga kell teie käsutuses!
Ja kui keegi tõega mõtleb oma kraami kokku panna ja sellele maale oma jala maha paneb, siis olen rõõmuga nõus aitama!


Ja kui kellelgil on ahvatlusmomenti vaja, siis andke teada, ma saadan mõned eriti kihvtid pildid kohtadest, kus oleme käinud!
Nii, et tulge siia elama....

View User's Profile View All Posts By User
habe
mõttetu mölaööbik



Postitusi: 3408
Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 11.11.2020
Asukoht: Harjumaa
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 08:36 Reply With Quote
No nüüd sülitasid küll hinge täis

Räägi siis oma elust- olust. Seda et loodus viimase peal, teame geograafiatundidest.





Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

View User's Profile View All Posts By User
vanadill
Bännitud



Postitusi: 856
Registreeritud: 06.10.2004
Viimane külastus: 18.04.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 08:48 Reply With Quote
Ok saada piletiraha ja Kodutute mõnusaim mees on kohe koos naise ja lapsega tulekul.

TJ





Pole olemas kaugeid kliitoreid-lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

View User's Profile View All Posts By User
pointer
sõltumatu vaatleja



Postitusi: 2671
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 12.11.2008
Asukoht: maa-õhk
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 08:52 Reply With Quote
Ma tuleks ka kui keegi reisiraha annaks ja uue elamispinna saaks...
Aga seal ju põleb pidevalt?





Oleviku vigu näeme alles tulevikus.

View User's Profile View All Posts By User
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 09:35 Reply With Quote
küsige julgelt konkreetseid küsimusi!
kui hakkan oma elust ja olust jaurama, siis kus ma tean mis huvitav oleks?

View User's Profile View All Posts By User
maro
Kasutaja



Postitusi: 168
Registreeritud: 09.03.2004
Viimane külastus: 8.11.2020
Asukoht: Lõuna-Eesti
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 09:47 Reply With Quote
Kui suur peaks olema stardikapital, et Eestimaa tolm jalgelt pühkida? Kuivõrd on vajalik perfektne inglise keele oskus? Mis alal on Austraalias vabu töökohti? Kas sa seal vajadust kodumaa, lähedaste, kogukonna, eestikeelse keelekeskkonna vastu tõesti ei tunne?
View User's Profile View All Posts By User
habe
mõttetu mölaööbik



Postitusi: 3408
Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 11.11.2020
Asukoht: Harjumaa
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 09:47 Reply With Quote
1. Miks läksid?
2. Kes Sind ees ootas (kui ootas)?
3. Kuidas hankisid töökoha ja elamise?
4. Kuidas harjusid kohaliku elustiiliga?
5. Kuidas võttis Sind vastu kohalik kogukond?





Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

View User's Profile View All Posts By User
Tulevik.vs.Olevik
Kasutaja



Postitusi: 160
Registreeritud: 28.05.2004
Viimane külastus: 19.07.2007
Asukoht: Planeet:Maa
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 10:04 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lumeleopard
küsige julgelt konkreetseid küsimusi!
kui hakkan oma elust ja olust jaurama, siis kus ma tean mis huvitav oleks?


Kas pidev kuumus, mürgised ämbliku, maod ja aias kakerdavad kängurud lõpuks ära ei tüüta?
Olen mõelnud küll Austraalia peale, tõsiselt. Aga võibolla saab pidev kuumus saatuslikuks, talvel unistan suvest aga suvel kuumaga kui kogu aeg 30C lähedal....mõtlen nagu talvele ka...
Saada mingi link, kus pilte üleval.

Ma@kindel Austraaliasse tulija( vähemalt reisijana/turistina lähiaastatel). Vaja ainult üleliigsed 30 000 kusagilt sebida ja keegi tuttva võiks ka seal olla

View User's Profile View All Posts By User
GrinningSoul
sõbralik madalalaubaline



Postitusi: 679
Registreeritud: 04.12.2004
Viimane külastus: 11.11.2006
Asukoht: plaanin vahetada
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 11:24 Reply With Quote
tuleks ka rõõmuga, kui töökoht, elupaik ees ootaksid ja reisiraha olemas oleksid





I am not David Bowie

View User's Profile View All Posts By User
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 13:08 Reply With Quote
Vastused

Siia Austraaliasse tulin oma vanamehega...ehk ka abielugi registreerisime selleks , et oleks kergem viisat saada. Raha oli meil umbes 150 000 eeku kaasas, saime selle korteri/kraami müügist. Kõik müüsime maha. Isegi seljariided ja kööginõud
Mõnest asjast isegi kahju! Inglise keel minul oli peaaegu null: How are you and my name is... olid enamvähem kõik mis öelda oskasin Mees oli vähe tublim ja tal see kõne oli enam-vähem käes.Supermarketis vähemalt hätta ei jäänud.
Töökohti meil valmis polnud ja keegi ees käed õieli taldrikutäie supiga ka ei oodanud. Vanamees leidis interneti teel ühe tutvuse, kes lennujaama vastu tuli ja organiseeris majutuse paariks päevaks üürikorterisse, mille eest ise maksime. Muide hingehinda!Eesti kogukond on siin päris suur: läbikäimist mul nendega suurt pole, ma pole see eesti suur fänn kunagi olnud ja minumeelest on paljud lihtsalt igavad....või vahest olen mina igav.Melbournis on isegi eesti maja ja selle üritused, nii et kui tunned puudust, siis oled alati teretulnud.Esimese elukoha aitas meil leida seesama tuttav kes lennujaamast meid ära koristas, siin on agendibürood, kelle kaudu saad üürida korterit , maja või mida iganes.
Esimese korteri võtsime talle lähemale, et kui abi vajame...ja ka lähemale public transpordile ja pupermarketitele, kuna autot meil siis veel polnud.
Aasta hiljem kolisime paremasse paika.Elustiil on lõdva-supermarketis võid hommikumantli ja toasussidega käia. Mõnikord olen näinud näkke bikiinides või pidzaamas ringi kolamas.
Kohalikud on sõbralikud, palju abivalmimad kui eestlased! mitte et ma tahaks kivi kellegi kapsaaeda visata .Kui su keel on kehva, siis keegi ei naera ja püüavad aidata.

Mürgiseid elukaid, ämblike ja madusid on küll, aga neid näinud olen ma ainult loomaaias puuris.Kängud aias meil ringi ei hüppa, papagoid on mõnikord need mis hinge täis teevad, kuna meil on üüritud majal plekk-katus ja millegipärast nad armastavad hommikuti seal peal kollata. Linde on ka palju, esimene elamus Austraaliast oligi nagu oleks zoos istunud, selline linnukära käis ümber ringi.Pärast harjud ära ja ei saa arugi enam.Mõnikord on probleeme olnud turistidega, kes ei saa aru, et kui sildile on kirjutatud*ärge ujuge krokodillid*, siis seda on ka mõeldud!Muide Melbournis krokke ka pole
Austraalias ei panda ühtegi silti ülesse niisama.
Nagu great ocean rd. il on kiirusepiirang 100 km/h, minumeelest võimatu sõita isegi 30km/h, selline kiira-käära tee. Seda kohta me nimetame lollide selektsiooni alaks...kui idioot oled ja 100 paned, sõidad ennast surnuks ja üks loll vähem.
Tööst: tööd on igatliiki, eriti kergelt saab tööd tehastesse läbi agentuuride. Selle palgaga saab ära elada, üürida elamispinda ja omada autot ja nädalavahetusel ringi kolistada.
Ise ametilt olen õde, sain oma registratiooni 1,5 aastaga kätte, enne registratsiooni saamist töötasin vanuritemajas nagu sanitar. Probleem polnud suuremalt isegi mitte austraalia valitsuse vaid eesti omas, kes uhkelt kirjutas mu diplomile keskerihariduse lõputunnistus ja minu korduvale palvele saata kiri, et see on haridus peale keskooli 3,5 aastat õppega, eesti pool lihtsalt ei vastanud.
Kui oled uus emigrant siis saad 3 paberit(või nii) lasta ära tõlkida ja kinnitada austraalia valitsusel, ma siis määrisingi selle neile pähe...
Kujutan, ette kuidas medikas tegi suured silmad koos haridusministeeriumiga, kui said järelpärimise Austraalia valitsuselt.
Nii, kas unustasin mingile küsimusele vastata???
pilte: trip.ee seal on austraalia all mõned huvitavad pildid, keegi poiss kolistas 9 kuud ringi ja pani mõned pildid välja. Kui aga igasse otsingumootorisse sisse trükkida australia pictures, siis tuleb neid terve rodu välja.
Enda omasid pole kuhugi välja pannud...mul ....ee..
mõned vanad bf. eestis ,kes mind hirmsasti taga igatsevad, aga kui kellegil on soovi näha mõningaid minu loodusfotosid, siis andke teadapanen emailile
Kuumusest: siin on võimalik mägesesse sõita, kus lumi maha tuleb suusatama või muidu peesitama.
Ka kliima on vahemereline nagu nad siin kutsuvad: 30 kraadi on palju kergem taluda, kui 25 eestis.
nii kas unustasin veel midagi?

View User's Profile View All Posts By User
hestia
pilvedes



Postitusi: 1288
Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Asukoht: Ex-tallinlane Pärnumaal
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 13:33 Reply With Quote
njaa, jutu järgi kooruv pilt on ahvatlev.... siiski mina vist nii palju eesti patrioot, et jäädavalt pole siit lahkumise peale nagu mõelnudki, võib-olla tulevikus ühel või teisel põhjusel laulan teist laulu
austraalia on selline koht, mis on mind lapsest saati köitnud, et tahaks ära näha selle maa, kust nunnud koaalad pärit on kui kunagi rikkamaks saan, siis kasutan selle raha kindlasti just selle reisi peale





ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

View User's Profile View All Posts By User
Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad



Mees
Postitusi: 3629
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 26.03.2021
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 13:33 Reply With Quote
Austraalia on alati mulle meeldinud. Paneb kohe päris mõtlema. Kui õpingud siin mail lõpetam, siis võibolla, et isegi lähen
sinna. Keel on nadi, aga küll sealses keskkonnas see kiiresti puhtast vajadusest selgeks saab.

View User's Profile View All Posts By User
vanadill
Bännitud



Postitusi: 856
Registreeritud: 06.10.2004
Viimane külastus: 18.04.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 13:33 Reply With Quote
Kuidas elamislubade ja viisadega on. Kas on nii et lihtsalt istun lennukisse ja sõidan?

TJ





Pole olemas kaugeid kliitoreid-lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

View User's Profile View All Posts By User
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 13:43 Reply With Quote
Viisa

elamisluba on kindlasti vajalik, see on vajalik kõigile, isegi ameeriklastele ja ka inglastele...kuigi inglastele pigistatakse silm kinni ja neile käib asi jumala lihtsalt...antakse paber kätte ja sõida.
Eestlaste puhul on asi raskem: vaja viisa taotleda. Kui oled alla 30 a. siis võib hakata varsti taotlema holiday-working viisat aastaks...millega eesti goverment ka muide jorutab
kui aga teha nn. ümberkolimisviisa siis annan hea site siinkohal, kus on puust ette ja punaseks kõik värvitud.
Väike probleem ainult....see on venelaste poolt tehtud site nendekeelsetele

http://www.gday.ru/

Reisi korraks kui kahtled

Kui on võimalust st. raha
siis turismiviisaga on kergem.
Tulla ja vaadata asja kohapeal, kus võiks elada ja mis tingimused on ja kas euroopa inimesele igav ei hakka ja kus lapsed koolis võiks käia jne.
Ja milline eesti ühiskond siin on...
Milline loodus ja kliima individuaalselt sobib.
Mõnele meeldib näiteks troopikas kolistada...
või mägedes nagu kohalikud austerlased, või vahemere kliima nagu Melbournis minuga
või eesti moodi vihmaga Tasmaanias

View User's Profile View All Posts By User
li-li
pensil;)



Naine
Postitusi: 7776
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Asukoht: seal kus on parem
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 15:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lumeleopard
Tulge parem kõik Austraaliasse ära!!!


....kuuldavasti on see paik saamas eestlastele tõesti uuex popix paigax, sest need kes suure hurraaga esmalt iiri panid on uuex sihix just nimelt Austraalia valinud Ise veel ei kavatse ma kuskile liikuda, kui just mingit uipu head pakkumist ei tehta v. äkketsi miski suur armastus





armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

View User's Profile View All Posts By User
habe
mõttetu mölaööbik



Postitusi: 3408
Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 11.11.2020
Asukoht: Harjumaa
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 15:23 Reply With Quote
Kui turismiviisaga tulla, kas siis on otstarbekam mingi firma kaudu grupiga tulla või omal käel kohale lennata? Milliste numbri suurusjärkudega tuleks eelarve koostamisel arvestada?





Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

View User's Profile View All Posts By User
RoltZz89
Algaja



Mees
Postitusi: 18
Registreeritud: 13.01.2005
Viimane külastus: 22.02.2005
Asukoht: Pärnu
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 19:03 Reply With Quote
nii naq võibolla plaan austraaliasse elama minna äkki viicid kriblada...mis koht olex hea ja kuidas seal yldse elu naq on!!;D
View User's Profile View All Posts By User
ggggggg
Kasutaja



Postitusi: 112
Registreeritud: 22.12.2004
Viimane külastus: 31.07.2007
Asukoht: Maailmaserv
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 19:26 Reply With Quote
Kuidas seal päikseloojang on?





Soovitan

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Lola69
Võrrandi muutuja



Postitusi: 11193
Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Asukoht: Päikesetõusupool pealinna
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 19:33 Reply With Quote
Võib-olla kunagi kolan ka seal maal veidi, reisida mulle meeldib. Aga elama .. eip. Pole mulle. Mul pole seal töiselt suurt miskit teha, aga mille kirevase pärast õppida kui seda mida tahaks teha hiljem teha ei saa.





PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
salliise
Friik



Postitusi: 1201
Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Asukoht: Olemas
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 22:06 Reply With Quote
Käiks ja vaataks ära. Aga ehtsat eesti muda ja sompus sügist hakkan seal kindlasti taga igatsema.





Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka peab saama.

View User's Profile View All Posts By User
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 22:51 Reply With Quote
Turistina+muud vastused

Paljud eesti turismibürood pakuvad teenusena eesti giidi ja bussi ja ringissõitmist u.20 päeva ja kõik.
Hinnad on umbes 30 ooo eeku ja +(sellest lennukipilet on pool)
Olen vaadanud nende programme ja ma pole eriti vaimustatud olnud.Natuke siit ja natuke sealt, nagu kooliõpilastele.Näidatakse näitakse Sidney oopearamaja seestpoolt, mis on jama...Isegi väljast tasub vaadata kaugelt.Kui tulla vaatama nagu elupaika, siis soovitan ikkagi marsuudi maha panna linnade järgi, kus sinumeelest võiks hakata elama ja vaadata peale vaatamisväärsuste ka kohalikke lähemalt.Raha kaasa? kui just väga norija tüüp pole motellide osas või majutuse ja toidu osas, siis kujutan ette et saad hakkama umbes +/-150 dollariga nädalas so.1500 eeku-koos transpordi, toidu ja igatliiki vaatamisväärsuste piletitega.
Võimalik on muidugi sõita grupiga ja siis grupist mõneks ajaks jalga lasta...seltsis ka segasem.
Kõik siiski vist oleneb isikust...mina olen omapäi rändaja

Elukoht: igaüks on oma linna fänn
Melbourne on natuke euroopalikum, aga ka vanamoodsam, siia tullakse isegi sügiel lehtede langemist vaatama mujalt austraaliast natuke meenutab eestit!
Sidney: on vabameelsem, rahvas on ka kirevam ja asju võetakse väääga lõdvalt. Toit on odavam kui Melbournis aga elamine on 2 x kallim.Mis mulle ei meeldinud, et üürimajades polnud kütet, kuna linn asub austraalaste meelest soojas kliimas. Oma majja on paljud kütte pannud....minu reumakondid igaljuhul valutasid!!! Adelaida-pisike ja hirmus väga rahulik....kiirusepiirand linnas on 50 km/h aga sõidetakse 35mk/h, kõik on viisakad ja abivalmid, traffic jami mitte kunagi pole.
Mis ei meeldinud oli see, et kõik tänavasildid olid imepisikeste tähtedega kirjutatud ja pimedas ringisõites oli raske lugeda. Adelaida all elab ka suur saksa ühistu koos oma linnaga-kui hakkad hapukapsa ja ehtsate saksa vorstikeste järgi igatsust tundma, siis see on käepärast.
Camberra on ainult govermendi linnak, seal elavad ainult kohalikud gov. töötavad valgekraed-teha pole midagi.
Eestlasi elab ka Perthis ja mujal aga sinna pole ma veel oma jalga saanud.
Päikeseloojang on siin Melbournis SUUREJOONELINE
taevavärvid on küll imepärased, isegi kohalikud käivad seda loojangul rannas vaatamas....ja muidugi armunud
Mäletan oma kooiaega, kuidas kõik näkid unistasid abielluda välismaalasega ja siis ära minna...
..mina alati ütlesin, et mul eestiski hea olla, ma jään Kui praegu uurin nende näkkide käekäiku, siis naerma ajab see, et mina olen välismaal ja nemad kõik eestis....neil ammu pered ja eesti mees, töötavad kusagil väikeses räpases haiglas sandikopikate eest. Vaat kuidas elu keerab
Seda eesti sompust ilma ja pori ma ei igatse, isegi sellele mõelda ei taha. Ja nüüd kus beebi tulekul , ma isegi ei suuda mõelda et peaksin vankrit lükkama pooles sääre poris ja vihma kallab....
Siin panen põnni majaga ühenduses olevas garaazis autosse ja välja võtan katusega parklas...mingit muda siin pole olemas.isegi suurte vihmadega tekib liivasegune vesi ainult saju ajaks.
Kingi me näiteks ei viksi,mõned ei pese kunagi oma autotki...
Järgmine kord püüan välja mõelda negatiivsemaid pooli...selle üle peab lausa mõtlema

View User's Profile View All Posts By User
Phantom
Universaalnahaal



Mees
Postitusi: 861
Registreeritud: 05.05.2003
Viimane külastus: 17.11.2020
Asukoht: Dorpat
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.01.2005 kell 23:30 Reply With Quote
Mina isiklikult ei tahaks nii kaugele. Maitseasi muidugi. Paljusid suisa kisub ära siit. Mina käisin eelmine suvi USAs. Californias. Megalahe koht. Aga ikka miski kiskus tagasi koju. Ja nii hea tunne oli tagasi Eestisse jõuda... Mina küll ei suudaks aastaid Eestist eemal olla.





Kirglik mittesuitsetaja

View User's Profile View All Posts By User
euqen
pläralära siirum-saarum tingel-tangel



Postitusi: 766
Registreeritud: 16.09.2003
Viimane külastus: 14.11.2020
Asukoht: Peaaegu Tallinn
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.01.2005 kell 00:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lumeleopard
Tulge parem kõik Austraaliasse ära!!!
Karva kellegile turri ajada ei taha, aga olen 3 aastaga siin elades suurimaks Austraalia fänniks saanud.
Eesti selle koha kõrval on ikka üks porimülgas küll!
Kui kellelgi küsimusi , olen iga kell teie käsutuses!
Ja kui keegi tõega mõtleb oma kraami kokku panna ja sellele maale oma jala maha paneb, siis olen rõõmuga nõus aitama!


Ja kui kellelgil on ahvatlusmomenti vaja, siis andke teada, ma saadan mõned eriti kihvtid pildid kohtadest, kus oleme käinud!
Nii, et tulge siia elama....





Kas aitad ka elamispinda otsida kui oleks minek................sul peab siis kõva käsi sees olma





On talutav ja ülal pidada odav!

View User's Profile View All Posts By User
euqen
pläralära siirum-saarum tingel-tangel



Postitusi: 766
Registreeritud: 16.09.2003
Viimane külastus: 14.11.2020
Asukoht: Peaaegu Tallinn
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.01.2005 kell 00:34 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lumeleopard
Paljud eesti turismibürood pakuvad teenusena eesti giidi ja bussi ja ringissõitmist u.20 päeva ja kõik.
Hinnad on umbes 30 ooo eeku ja +(sellest lennukipilet on pool)
Olen vaadanud nende programme ja ma pole eriti vaimustatud olnud.Natuke siit ja natuke sealt, nagu kooliõpilastele.Näidatakse näitakse Sidney oopearamaja seestpoolt, mis on jama...Isegi väljast tasub vaadata kaugelt.Kui tulla vaatama nagu elupaika, siis soovitan ikkagi marsuudi maha panna linnade järgi, kus sinumeelest võiks hakata elama ja vaadata peale vaatamisväärsuste ka kohalikke lähemalt.Raha kaasa? kui just väga norija tüüp pole motellide osas või majutuse ja toidu osas, siis kujutan ette et saad hakkama umbes +/-150 dollariga nädalas so.1500 eeku-koos transpordi, toidu ja igatliiki vaatamisväärsuste piletitega.
Võimalik on muidugi sõita grupiga ja siis grupist mõneks ajaks jalga lasta...seltsis ka segasem.
Kõik siiski vist oleneb isikust...mina olen omapäi rändaja

Elukoht: igaüks on oma linna fänn
Melbourne on natuke euroopalikum, aga ka vanamoodsam, siia tullakse isegi sügiel lehtede langemist vaatama mujalt austraaliast natuke meenutab eestit!
Sidney: on vabameelsem, rahvas on ka kirevam ja asju võetakse väääga lõdvalt. Toit on odavam kui Melbournis aga elamine on 2 x kallim.Mis mulle ei meeldinud, et üürimajades polnud kütet, kuna linn asub austraalaste meelest soojas kliimas. Oma majja on paljud kütte pannud....minu reumakondid igaljuhul valutasid!!! Adelaida-pisike ja hirmus väga rahulik....kiirusepiirand linnas on 50 km/h aga sõidetakse 35mk/h, kõik on viisakad ja abivalmid, traffic jami mitte kunagi pole.
Mis ei meeldinud oli see, et kõik tänavasildid olid imepisikeste tähtedega kirjutatud ja pimedas ringisõites oli raske lugeda. Adelaida all elab ka suur saksa ühistu koos oma linnaga-kui hakkad hapukapsa ja ehtsate saksa vorstikeste järgi igatsust tundma, siis see on käepärast.
Camberra on ainult govermendi linnak, seal elavad ainult kohalikud gov. töötavad valgekraed-teha pole midagi.
Eestlasi elab ka Perthis ja mujal aga sinna pole ma veel oma jalga saanud.
Päikeseloojang on siin Melbournis SUUREJOONELINE
taevavärvid on küll imepärased, isegi kohalikud käivad seda loojangul rannas vaatamas....ja muidugi armunud
Mäletan oma kooiaega, kuidas kõik näkid unistasid abielluda välismaalasega ja siis ära minna...
..mina alati ütlesin, et mul eestiski hea olla, ma jään Kui praegu uurin nende näkkide käekäiku, siis naerma ajab see, et mina olen välismaal ja nemad kõik eestis....neil ammu pered ja eesti mees, töötavad kusagil väikeses räpases haiglas sandikopikate eest. Vaat kuidas elu keerab
Seda eesti sompust ilma ja pori ma ei igatse, isegi sellele mõelda ei taha. Ja nüüd kus beebi tulekul , ma isegi ei suuda mõelda et peaksin vankrit lükkama pooles sääre poris ja vihma kallab....
Siin panen põnni majaga ühenduses olevas garaazis autosse ja välja võtan katusega parklas...mingit muda siin pole olemas.isegi suurte vihmadega tekib liivasegune vesi ainult saju ajaks.
Kingi me näiteks ei viksi,mõned ei pese kunagi oma autotki...
Järgmine kord püüan välja mõelda negatiivsemaid pooli...selle üle peab lausa mõtlema







ega sa eriti oma jutuga polegi mööda pannud aga oleks võinud selle lillelisemalt kirjutada
See võib nati kohalikke solvata või midagi sellist.............peaasi et ise rahul oled
Oleks võinud teema ümber nimetada minu elulugu austraalias





On talutav ja ülal pidada odav!

View User's Profile View All Posts By User
Lumeleopard
Bännitud



Postitusi: 822
Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Asukoht: Austraalia
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.01.2005 kell 03:56 Reply With Quote
Elamispinna leidmine

Tsitaat:
Algne postitaja: euqen
Kas aitad ka elamispinda otsida kui oleks minek................sul peab siis kõva käsi sees olma


Iga kell, oled tulemas mõtle välja mis meeldiks:
ateljee tüüpi, korter, maja , unit ja mitu tuba...
Kesklinna poole või mere äärde, või loodusesse...
Mulle isiklikult meri meeldib!

View User's Profile View All Posts By User
<<  1    2    3    4  >>


Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad


Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0330689 sekundit