Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Armukadedus
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 31.03.2020
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2007 kell 23:58 Reply With Quote
Free, see on minu nägemust mööda selline kontrolli värk. "Usalda aga kontrolli". Ehk siis kui ideaalne suhe rajaneb armastusele, siis selle kustudes laguneks armukadeduseta kooselu täiesti. Jääks ükskõiksus ja lõdva püksikumm. Jutt on tervest armukadedusest, mitte haiglasest .

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

View User's Profile View All Posts By User
pantera1234
Kasutaja

Registreeritud: 24.08.2007
Viimane külastus: 27.05.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 05:48 Reply With Quote
Tavaliselt ütlen,et ma ei pea minema,kui see meile probleeme tekitab ja jätan välja minemata.Oleneb ka kellaajast,kui päeval, siis sõbrannaga lähen välja aga sõbraga ei lähe ning õhtul ei lähe kummagiga välja.
officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 08:23 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: reheline
Jutt on tervest armukadedusest, mitte haiglasest .

....no ei saa olla tervet nohu ja haiglast nohu
Suhte kvaliteeti väljendab (minu arusaamist mööda)just armukadeduse puudumine ja personaalselt minul puudub vaba aeg mittekvaliteetsete suhetega tegelemisex!

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 08:48 Reply With Quote
Ma räägin iseloomuomadusest mitte haigusest. Nagu terve- ja haiglane uudishimu. Nohu ei ole iseloomuomadus, Off. Seega jube halb võrdlus.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 08:57 Reply With Quote
reheline:nagu ma oma kommentaaris mitu korda rõhutasin,on see minu seisukoht,kui sul on teine arvamus,siis palju õnne.....hoidun sellele erinevalt sinust hinnanguid andmast
Julgen ka arvata,et see iga ühe oma asi,millises seisukorras ta närvisüsteem on

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 09:22 Reply With Quote
Vabanda, Off, läksin vist tõesti liiale. Lihtsalt ei leidnud seda rõhutamise kohta üles. On see ikka seal mitmekordselt olemas?

Lizett
Kasutaja

Registreeritud: 08.01.2006
Viimane külastus: 6.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 09:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: SexyLady -Olete te kunagi tajunud, et teie mees voi naine on teie sõbra voi sõbranna peale armukade: hakkab mossitama, kui sõbraga v2lja tahate minna jms?
Kuidas sellises olukorras k2ituda?

Jah, olen tajunud. Mu eksabikaasa oli armukade ka mu kilpkonna peale.
Kuidas käitusin? Lahutasin.
Tsitaat:
Algne postitaja: reheline -/.../"Usalda aga kontrolli". Ehk siis kui ideaalne suhe rajaneb armastusele, siis selle kustudes laguneks armukadeduseta kooselu täiesti./.../

Mu arvamist mööda jälle ideaalne suhe rajaneb usaldusele...kui juba kontrollimiseks läheb, siis järelikult pole usaldust enam ollagi.

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 26.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 12:11 Reply With Quote
pisuke armukadetust on normaalne

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 15:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: reheline
Armukadedus on täiesti loomulik ja vajalik iseloomuomadus. Ilma selleta suhe ei toimiks. Paras annus armukadedust pole haiglaslik nähtus. See hoiab inimesed erksana.
Mina ei tea, kas ta just vajalik on, aga suhete algstaadiumis on armukadeduse tundmine vist üsna tavaline asi. Tunnete süvenedes ja usalduse kasvades saab enamik inimesi sellest üle.
Võimalik, et üle ei saa need, kel on olnud väga valusaid kaotusi. Niisugused inimesed tahavad kiivalt kõike kontrollida ja nad ehk kardavad, et jäävad jälle kaotajaks.
Aga mina küll usun, et armukadedust esineb mingil määral igas paarissuhtes.
Haiglaslikke vorme esineb siiski harva, arvan ma. See on siis, kui hakatakse väljapressimise eesmärgil ähvardama enesetapuga ja lahkumisega, kusjuures ähvardatakse, et kaasa ei näe lapsi enam iialgi jne.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2007 kell 21:31 Reply With Quote
Reheline
Ideaalne paarissuhe ei rajane mingile armastuse nimelisele seisundile millel pole ühest määratlust.Ideaalne suhe rajaneb teineteise audstamisele ja teineteisele vabaduse admisele.Igasugune piiramine iseenesest on juba sunnitud ahistamine.Mis puudub mitteusaldusse kellegi poolt siis on juba suhe mitte ideaalne.Kui juba kontrollitakse siis tähendab see automaatselt et puudub usaldus inimese vastu.Sellisega rindele ja luurele ei minda.Seda enam ei saa kontrolli all olevat suhet nimetada terveks.
Isiklikult mina pean armukadedust haiguseks.Mis puutub minusse siis pole kunagi armukade olnud.Seevastu olen alati oma partnerit usaldanud.Ja ta teab seda.Usalduse kaotus toob kaasa ka liidu lagunemise.Milleks elada koos inimesega lkeda sa ei usalda ja keda pead kontrollima.
Sinu loogika järgi piisab kooseluks natuke usaldamist.Ka selline elu on võimalik.Kas see on ideaalne on juba iseküsimus.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 00:12 Reply With Quote
See usalduse ja vabaduse andmise jutt on mulle alati võltsina tundunud. Seda siis saab üheselt määratleda? Pigem kõlab see nii, et partnerist on "savi" mida ta teeb, nagunii ta ära ei lähe. Algab normaalne suhe siiski armumisest (jaa, selline asi on olemas). Paraku see mingi aja möödudes hääbub. Mis järele jääb, on paljudel erinev. On see harjumus, kohusetunne, laiskus või pangalaen. Kui armumine asendub terve armukadedusega, on tegemist hoolimisega. Ütlesin juba, et see hoiab suhte värskena. Sõna "kontroll" ületas jah siin mõne taluvuse piirid, see oli ehk liiast.

fear
Algaja

Registreeritud: 15.09.2007
Viimane külastus: 19.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 07:50 Reply With Quote
Ka mina arvan,et suhtes peab olema usaldus ja vabadus.Alati saab ju küsida,kuidas teisel inimesel läheb.Vahet pole,kas armu-või mitte,kadedus on kadedus,tekitatud kas millegi puudusest või üleküllusest.Enamasti tunnevad naised puudust kenast välimusest.Kuidas saab üldse inimene arvata,et keegi on kellegist kenam?,aga kui sa ikkagi tunned,et mees vaatab sinuarust kenamaid naisi,siis võta midagi oma välimusega ette jne.,kasvõi juuksuris käik on alati asjakohane.Näiteid võib tuua palju.Arvan,et kõik inimesed suudavad sära ja värskust endasse luua.Kui sa tunned,et teise inimese käitumine teeb haiget,siis võib ju kenasti öelda,et sulle ei meeldi selline käitumine.Isiklikult arvan,et armukadedus on mingi inimese vajaduse puudus ja enamasti on see tähelepanu ja tunnustuse puudus.Mina ei poolda suhtes armukadedust ja suudan alati iseendaks jääda.Loomulikult ei tohi unustada ennast ja ka teiste vajadusi.Kui olen laisk,siis ütlengi,et täna olen laisk.Kui jällegi tahan kedagi üllatada,siis üllatangi.
freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2007 kell 22:12 Reply With Quote
Reheline
Ja sina tunned et suhe on normaalne ja terve kui vaimusilmas näed kuidas su partner on potensiaalne üleaisa tõmbaja.Ma võin sulle kindlalt väita ,et kui ta tahab teistega keppida siis sina oled see viimane kellelt ta tuleb selleks luba küsima.Ja ütle mulle missmoodi see armukadedus hoolimise garantiiks on.Enne on ta tingitud usaldamatusest kui armumistundest.

Vaata teemat kus keegi pani kellegiga tatti ja terve kari inimesi arutleb selle üle kas öelda seda või mitte.Mitte keegi ei mõista hukka tegelikult tehtut vaid annavad nõu kuidas oma nahka päästa.Ma eeldan et tavaelus käituvad nad täpselt samamoodi.Ja miks ei peaks nende partnerid vaevlema armukadeduse käes-kui pead hommikust õhtuni muretsema kas ta partner kuskil tatti kellegagi ei pane juhuslikult.
Kui ikka mees pole endas ja oma naises kindel siis pole pole ka armukadedus see mis seda suhet päästaks.Sellisel juhul pole üldse mõtet koos elada.

reheline
The Bad Thresher

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2007 kell 08:59 Reply With Quote
Free, üheski suhtes ei saa olla garantiisid. Ka usaldusele rajatud suhtes pole mingit garantiid, sellepärast pole ma seda maininudki.
Tatipanemise teemast tegin mina vähemalt järelduse. Võta neid teemasid kui elust enesest, free. Ei tasu kedagi hukka mõista.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2007 kell 11:38 Reply With Quote
REheline
Garantiisid.Ainus garantii millele võime kindlad olla on see et meid ootab tulevikus surm.Ülejäänu on aga meie eneste kätes.Kogu elu on suhteline.Kogu elu on täis otsustusi,millest mõned on äärmiselt ebameeldivad ja ebapopulaarsed.Milleks siis kulutada aega ,mida niigi napib kellegi järgi luuramiseks ja mõttetegevuseks mis midagi olulist ei anna.Igal asjal mis siin toimub on omad põhjused ka üleaisalöömisel,tatipanemisel ja ka armukadedusel.Pole mõtet ravida vaid tuleb võimalusel elimineerida põhjuseid mitte tagajärgi.
Mis puudutab sellesse tatipanremise teemasse siis vastused mida sealt lugesin ei üllatanud absoluutselt.Sain lihtsalt kinnitust oma mõtete õigsuse kohta.

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2007 kell 22:33 Reply With Quote
armukadedus on haigus ja kaasneb ka mõningate haigustega
kui see on kaasasündinud viga, siis ei paranda seda küll mingi rohi aga kui kaasneb haigusega, siis tervenedes ka armukadedus väheneb

brainstorm
Ilu on vaataja silmades... ;-)

Registreeritud: 27.04.2007
Viimane külastus: 27.07.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.10.2007 kell 22:59 Reply With Quote

Olen millalgi põdenud.
Seejärel, järk-järgulise vananemise käigus, avastasin, et see kõik johtub enese rikutusest,.
Nüüd üritan vabamalt võtta.

kes pärast naerab,naerab iseenda üle...

johann
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.11.2006
Viimane külastus: 20.01.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2007 kell 20:20 Reply With Quote
Kus on armukadedust ,seal on armastust.Need on nagu rakkes koerad...
Ainult armukadedus ei tohi haiguslikuks muutuda.
"Hingamisruumi" puudulikkus tapab samuti armastuse.

sossuke
töötamas3

Naine
Registreeritud: 12.09.2006
Viimane külastus: 6.03.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2007 kell 20:21 Reply With Quote
juba see sõna ajab mul pea valutama. ausõna

eriti kui veel kitsa silmaringi ja kitsarinnalisusega paaris käib.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2007 kell 20:26 Reply With Quote
No kui inimene on armukade siis ei saa ta ju enesele ja veel hullem teistele öelda et ta haige on.Selleks ongi vaja mõelda välja igasuguseid vabandusi,et vähegi normaalne ja terve välja näha.
Analoogne on lugu alkohoolikuga kes enesele pidevalt tõestab,et ta joodik pole.

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.10.2007 kell 20:30 Reply With Quote
alkoholism on ka haigus ja armukadedus on selle lisandiks, sest alkohoolikud on ka haiglaslikult armukadedad, seejuures ei tunnista nad endale kumbagi tõbe
saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2007 kell 22:47 Reply With Quote
Olen anonüümne armukade. Olen väga kade, aga teise poole sõnade järgi pidavat ma suht hästi enda armukadedust talitsema....

me elame ju vaid korra...

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2007 kell 23:27 Reply With Quote
Meenutab terminit natukene rase.

kranz
Friik

Registreeritud: 11.12.2006
Viimane külastus: 4.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2007 kell 07:45 Reply With Quote
Mu mehe sõber on mu mehe pärast armukade...vanasti käis ta mu mehega igalpool,aga nüüd eelistab mu mees mind temale.
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2008 kell 18:11 Reply With Quote
teema tuletas meelde nn. projektsioonisündroomi...

- kui keegi naine räägib baaridaamist või seltskondlikust naisest, et see on KINDLASTI lits;
- kui keegi räägib igast poliitikust, et need on KINDLASTI räpased ja korrumpeerunud;
- kui keegi räägib igast laohoidjast, et need KINDLASTI varastavad;
- kui mees kahtlustab oma ilusast naist, et see KINDLASTI on truudusetu -

siis toimib projektsioonisündroom - see tähendab, et ta kannab teistele üle oma oleku... kui ta oleks samas situatsioonis:
baaridaamina - oleks lits,
poliitikuna - võtaks altkäemaksu,
laohoidjana - varastaks,
esimesel võimalusel tõmbaks kõrvalt jne.

Aga ta ei tee seda, sest pole oidu või võimalust või julgust, aga ta kahtlustab, sest on kade

Minu au on minu truudus!

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0174029 sekundit