Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kehaline kasvatus koolis
Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Registreeritud: 20.04.2003
Viimane külastus: 27.08.2007
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2005 kell 17:40 Reply With Quote
Kehaline kasvatus koolis

Enamikes koolides hinnatakse kehalist kasvatust normide järgi. Kas see on teie meelest õige.

Mul on nimelt tuttav, kes õpib viitele, kui kehaline on alati kolme nelja vahel ja ta põeb tõsiselt selle pärast.

Minu meelest see õige pole. Tahaks kuulda teiste arvamust

Ärge kunagi pyytke muuta asju, mis teist ei olene...

View User's Profile View All Posts By User
Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2005 kell 18:10 Reply With Quote
Jäigalt ainult normidest lähtumist ma õigeks ei pea. Inimesed on erinevad na nii ka nende füüsilised võimed. Kehaline kasvatus on aine, mille puhul on vaja läheneda igaühele individuaalselt kohe päris kindlasti. Sellisel viisil võetakse lõpeks mõnelt igasugune aktiivse liigutamise soov ära, sest "ah, ma nagunii ei saa/ei oska, mis ma üldse pingutan".

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 13.10.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2005 kell 18:13 Reply With Quote
Ka mina seda õigeks ei pea. Niisamuti on laulmise hindamisega.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

missdarkness
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 15.05.2004
Viimane külastus: 4.12.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2005 kell 18:28 Reply With Quote
meil hinnataksegi kehalist kasvatust individuaalselt...kes vähegi pingutab ja näeb enda tasemel vaeva, see saab ikka "5"

armsama usaldus...

Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2005 kell 09:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: reheline

Muusikaõpetuses ja laulmises ei ole tähele pannud, et kellelgi probleeme oleks. Jo vist on muusikaõpetajad aru saanud, et kõik ei saa olla hõbekõred ja nii mõnelegi on karu kõrva peale astunud.

norija
Kasutaja

Registreeritud: 07.10.2003
Viimane külastus: 15.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2005 kell 10:04 Reply With Quote
Viis võiks siiski olla põhiliselt ja enamasti "absoluutskaala" hinne. Kaks, kolm ja neli sellised subjektiivsemad.

Midagi ei ole teha, ka hea õpilane peab õppima selgeks selle, et kõiges ei saa parim olla. Kaks kehalises kasvatuses, laulmises või joonistamises on tõesti liig, kui vähegi proovitakse, aga kolme saamisega peab noor inimene suutma leppida.

Ega te mind ometigi tõsiselt ei võta?

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2005 kell 13:24 Reply With Quote
Muusika, kunstiõpetus ja kehaline kasvatus on minu meelest ained, mis on äärmiselt subjektiivsed. Matemaatikas õpid valemid kasvõi pähe, kui muidu pihta ei saa, sama nt grammatikareeglite puhul. Kui aga häält/muusikalist kuulmist/värvitaju/kiireid jalgu antud pole, ei saa ka neid normide järgi hinnata. Nagu kunsti- ja muusikaõpetuses peaks olema peamine nende valdkondade vastu huvi äratamine ja tunde tekitamine, et sa suudad luua ja teiste poolt loodust aru saada, samuti peaks/võiks ka kehaline kasvatus just suunata inimest erinevate liikumisharjumuste tekkimise poole.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

Dinxu
Külas.

Naine
Registreeritud: 26.02.2004
Viimane külastus: 9.07.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2005 kell 17:51 Reply With Quote
Täna just oli mul kehaline kasvatus. Mängisime korvpalli(seda on ka võimalik hinnata). Mina seda lihtsalt ei oska ja siis veel läksin natuke rivist välja ka kuna hakkasin liiga palju mõtlema. Päeva lõpetuseks kukkusin nii õnnetult , et nüüd põlv lõhki ja puusakont valus(ma isegi ei tea kuidas ma selle peale oskasin kukkuda). Ma tõesti üritasin ja ei saanud... ja kui nüüd õpetaja seda tundi hindas siis üle 3e ma ei saa. Lõpetage ära see hindamine

People have the right to be stupid. Some people abuse that privilege.

salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2005 kell 17:59 Reply With Quote
Hinnata võib aga sel juhul tuleks hinnata individuaalnormide järgi. Et eelmine aasta jooksid nii kiiresti, sel aastal oled suts parem, korralikult kohal käinud, järelikult tubli.
Ise ei mäleta midagi halba ses tunnis aga selline rüblikumat sorti pigem olin ja normid vaeva ei valmistanud.
Seda mäletan, et normi järgi pidid kõik mingi kindla kõrgusega kitsest üle hüppama ja mina polnud mitu aastat hüpanud ja mäletasin, et tuli kiiresti joosta ja kõigest jõust hüpata. Kõik oli kena kuni hüppelaualt lendu tõusmiseni, kitseni käed enam ei ulatanud ja matist lendasin üle ja maandusin kõhuli saali põrandale, käed ette sirutatud. Alumised ribid ja puusakondid valutasid mitu aega. Seda stiilinäidet soovitati edaspidi mitte korrata.
Korvpalli mängisime pinginaabriga paaris. Mina olin väike ja väle, tema pikk, mina krabasin vahelt palle ja tema seisis korvi all ja tõstis sisse.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka peab saama.

Phantom
Universaalnahaal

Mees
Registreeritud: 05.05.2003
Viimane külastus: 17.12.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2005 kell 21:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lii001
Tsitaat:
Algne postitaja: reheline

Muusikaõpetuses ja laulmises ei ole tähele pannud, et kellelgi probleeme oleks. Jo vist on muusikaõpetajad aru saanud, et kõik ei saa olla hõbekõred ja nii mõnelegi on karu kõrva peale astunud.

Meil oli nii, et kes kooli kooris ei laulnud, see muusikaajaloos üle kolme ei saanud. Ja kes kooris laulis, see muusikaajalos alla 5 ei saanud. Minul stabiilselt 3 oli...

Kehalisega oli nii, et see mul ka stabiilselt patuga pooleks 3 oli... midagi paremat ei andnud välja, aga samas kuna ma püüdsin siis päris 2 ka ei pandud....

Kirglik mittesuitsetaja

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2005 kell 23:31 Reply With Quote
Kui ta põeb kehalise hinde pärast, hakaku trenni tegema. Nädalas kaks päeva mingit aktiivset tegevust garanteerib selle, et kahe aasta pärast on tal _kõik_ viied ja lisaks võib ta uhke olla oma füüsilise vormi üle.

Ebameeldivast olukorrast vabanemiseks tuleb astuda samme. Hindamissüsteemi üle nurisemine tema enesetunnet ega sprotlikke võimeid paremaks ei tee.

cetlyn666
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 31.05.2004
Viimane külastus: 10.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2005 kell 23:55 Reply With Quote
Ma arvan,et tuleks hinnata selle järgi kuidas õpilane püüab ja tahab.Seega tuleb hinnata teda tema võimetele,mitte mingite normide järgi
Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2005 kell 13:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: norija
Viis võiks siiski olla põhiliselt ja enamasti "absoluutskaala" hinne. Kaks, kolm ja neli sellised subjektiivsemad.

Midagi ei ole teha, ka hea õpilane peab õppima selgeks selle, et kõiges ei saa parim olla. Kaks kehalises kasvatuses, laulmises või joonistamises on tõesti liig, kui vähegi proovitakse, aga kolme saamisega peab noor inimene suutma leppida.

Aga kui tuleb loobuda selle pärast kiituskirjast???

Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2005 kell 13:57 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kurat
Kui ta põeb kehalise hinde pärast, hakaku trenni tegema. Nädalas kaks päeva mingit aktiivset tegevust garanteerib selle, et kahe aasta pärast on tal _kõik_ viied ja lisaks võib ta uhke olla oma füüsilise vormi üle.

edagi on proovitud. Käis pool aastat trennis. Siis tuli tulema ja teatas, et tal on paremat teha...

vanadill
Bännitud

Registreeritud: 06.10.2004
Viimane külastus: 18.04.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2005 kell 14:14 Reply With Quote
Ma mäletan , et meil oli ka klassis paar tydrukut kes viilisid kehalisest igal võimalusel ja olid pärast hädas et kehalises ei pandagi viit. Mina paneks julmalt puuduliku-kui ikka terve tydruk peol lööb tantsu nigu midagist aga tunnis joosta ei jõua.
Umbes nagu praegu, et tantsutrennis käiakse iga päev aga kehalisest on vabastus.Suhtumise pärast paneks kahe!

TJ

Pole olemas kaugeid kliitoreid-lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2005 kell 02:33 Reply With Quote
sellised ained nagu keh. kasv., laulmine ja tooopetus peaksid olema hinnatud vaid arvestatult, mitte mingis skaalas. nende ainete "edukus" tanase eesti koolisysteemis pohineb siiski ande olemasolul (tooop. on vajalik kaeline osavus, mida paljudel ei ole). mingite normide taitmise taganoudmine naitab pedagoogide kompetentsuse puudumist!
keh. kasvatuse naitel voib oelda, et ei ole voimalik, et yks laps on puruandekas nii korvpallis, kaugushyppes kui ka voimlemises, tavaliselt on siiski yks voi teine.
enda kehalise hinded olid veerandite kaupa siis vastavalt kas "3"-d voi "5"-d soltuvalt, kas talvel tegime voimlemist (milles olin edukas) voi ajasime palli taga (mida sydamest vihkasin). No aga mida see naitab siis? Kehalise kasvatuse eesmark peaks olema lastele natukegi fyysilise koormuse pakkumine, aga antud vormis on see sageli vihkamise opetus.
pealegi, kes tahaks teismelistest ennast keset koolipaeva higiseks ajada, kui riiete vahetamiseks on 15 minutit ja sooja vett ei tule....? kallid haridustegelased, tehke midagi selle koha pealt ka...!!!!

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

sirli
ylbelill

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 15.10.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2005 kell 10:04 Reply With Quote
Nõus Pipilotaga, minu meelest võiks haridussüsteem olla selline, et kehalist kasvatust, laulmist ja kunsti/käsitööd ei hinnataks tavaskaalal, vaid lihtsalt arvestatud/arvestamata, mitte nii, et kui näiteks hüppad vat nii palju kaugust, siis saad selle hinde, keskkoolis oli meil selline kehalise õpetaja, kes hindas inimesi vastavalt sellele, kui palju see inimene püüdis, mina, kes ma oma pisikese kasvu kohta ei jaksanud nii kaugele hüpata, kui mõni pikem inimene, siis ma vähemalt pingutasin ja seda hinnati, lisaks andis ta endast palju, et selgitada seda, kui tähtis on füüsiline aktiivsus, samas põhikoolis oli mul mingi aeg selline õpetaja, kes ei vaevunud nende õpilaste küsimustele, kes ei olnud tema meelest mingid erilised sportlased, küsimustele vastama ega ka nendega suhtlema.

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2005 kell 10:21 Reply With Quote
Võib-olla ei peaks siis hoopis mitte igasuguste keskmiste ja medalite arvestuses neid aineid arvesse võtma? Üldiselt mulle need tunnid meeldisid.Oli ka mõni ala , mis ei istunud. Igasugu visked ja tõuked ja korvpall, mida ma ei osanud, kuna tulin koolist, kus seda ei mängitud. Niiet boikoteerisin kui pallimänguks läks ja ausalt öeldes ei pahandanud õpetaja millegipärast. Miskit trotsi ei tekkinud. No kui ma ikka ei saa ja välja ei tule, pole miskit teha.

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2005 kell 11:48 Reply With Quote
kehalisest tulevad mul meelde mingid jubedad topispallid, mis olid jube rasked, kuna ma oli klassis pea kõige nirgim aga ega siis sellega ju ei arvestanud......
igasugune krdi. näputöö on mulle siiani vastukarva TERE KOOL

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Lumeleopard
Bännitud

Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2005 kell 11:33 Reply With Quote
Kehaline peaks olema vabatahtlik...tahad joosta-jookse, ei taha - ära jookse...
Sundida lapsi mingi ühise kriteeriumi alla on nõme.
Mõni on tugevam , mõni on kehaliselt nirum...ega see lapse süü pole.

Ega täiskasvanud ka trennis ei käi iga päev või käsu korras. Selleks on vaja huvi ...

Käsitöö tundi vihkasin ka mina.
Jube kiirelt pidi midagi õmblema või kuduma...
Ja heegelnõela hoidsin ma ka valesti käes, nagu kudumisvarrast...ja mind püüti ümber *koolitada*...
õudus!

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2005 kell 17:15 Reply With Quote
ta on vajalik, aga mäletan, et ise ma seal tunnis olla ei tahtnud, sest hindeid pandi normide täitmise alusel ja kui ma köiest ikka üles ei saanud, siis kahed aina lendasid
praegu nii hull see koolides ei ole, vähemalt endal lapsed ei nurise, no õpetaja pidi vahel röökima, aga kahtesi nad selles tunnis ei saa
eks palju oleneb ka õpetajast ka, kuis ta suudab lasteni jõuda oma nõudmistega

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2005 kell 23:02 Reply With Quote
Vabatahtlik kehaline kasvatud ei ole küll õigustatud. Eriti selle valguses, et aina enam lapsi istub tubastes tingimustes päevad maha.
Nagu ka mitte käsitöö, laulmine jne. Käelist osavust on võimalik harjutada/õppida. Kuid see peaks toimuma veidi teisiti, ent ikkagi hinnatavana. Minu arust. Ega kunstkudujat jah igaühest ei ole ega tule. Aga mingid põhioskused annab kätte ikka. Hindamine annab mingigi stiimuli pingutada kes vähegi tahab.

Õpetajalt ei peaks aga olema palju nõuda, kui ta arvestab ka konkreetse õpilase omadusi-oskusi ja nende arengut.

See pole küll teemasse, aga meil tegi omal ajal füüsikaõpetaja tüdrukutele pisut hinnaalandust, et egas tüdrukud peagi kõike peensusteni teadma. Hea on kui lokikeerajast midagi jagavad Arvestas meite "füüsikalisi" võimeid

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2005 kell 04:50 Reply With Quote
olen Lolaga nous, et kehaline kasvatus peaks mingis vormis koolis olemas olema, aga miks mitte naiteks teatud trennide alusel - kes tahab, hyppab kitse, kes tahab, mangib pallidega ja kes tahab, teeb aeroobikat. ja trennis kaimine on kohustuslikuks tehtud. sel puhul saaks igayks ise endale valida enam-vahem selle, mis talle meeldib ja nii on toenaosus, et laps saab mingitki fyysilist koormust, olemas.
aga muidugi eks jaaks selline asi jallegi tagurlike haridustegelaste ja/voi raha taha...

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

norija
Kasutaja

Registreeritud: 07.10.2003
Viimane külastus: 15.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2005 kell 09:14 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lii001
Aga kui tuleb loobuda selle pärast kiituskirjast???

Ja mis siis sellest?

Ega te mind ometigi tõsiselt ei võta?

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2005 kell 09:34 Reply With Quote
Kuna mina olin pikk ja peenike nagu kartuliidu ja sellest tulenevalt ka viletsa koordinatsiooniga, mulle kehalise tunnid kohe üldse ei meeldinud. Algklassides viilisin neist kõvasti.
Vist aga olid meil arusaajad õpetajad, sest veerandihindeks pole kahte saanud ja kui õieti mäletan, siis ka kolmesid eriti mitte...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0191751 sekundit