Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kehaline kasvatus koolis
Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2005 kell 01:16 Reply With Quote
Olin koolis üsna sportlik, kuid kehalise tunde vihkasin kogu südamest. Minu ajal olid VTK normid ning kui neid ära ei täitnud, siis head hinnet ka ei saanud. Paraku on nii, et inimene pole võrdselt kõikidel aladel tugev. Mõnda normi sai nii püütud täita, et vere maitse suus. Mul ei olnud lootust õppimise eest medalit saada, kuid väga heade hinnete kõrvale ei soovinud seda ühte viletsat kohe mitte. Ja siis pingutasingi nii, et hing paelaga kaelas. Pealegi oli meie õpetaja paras loom, kes ise ei viitsinud lillegi liigutada - oli ennast paksuks õginud ning ju siis keret vaevaline piinata oli. Meilt aga nõudis kohe lausa õelalt ja vihaga. Sellised ei tohiks üldse koolis õpetada.
Minu meelest on kooli kehalise tunnid mõttetud asjad. Suure karja erinevate füüsiliste võimetega inimlaste hulgas pole võimalik kuldset keskteed leida. Pealegi puuduvad väga paljudes koolides elementaarsedki hügieenivõimalused. Kui oled ennast tunnis higiseks ajanud, siis haisedki terve ülejäänud koolipäeva higi järele või üritad ennast jääkülma veega veidigi harida. Talvisel ajal oli meil koolis palju haigeid, sest ka koolimaja enda sisetemperatuur ei kannatanud mitte mingisugust kriitikat. Lisame sinna juurde veel jäise veega "karastamise" ning pole vajagi enam spetsiaalseid gripiviirusi ootama jääda. Leian, et ka kehalise tunde peaks andma mõistusega ja palju paindlikumalt kui seda siiani tehtud on.

mõtlemine on vahel tervislik

View User's Profile View All Posts By User
Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2005 kell 19:37 Reply With Quote
Ainult rõvedad mälestused nendest tundidest, huh....aja mingi karjaga palli taga, vaheta riideid miinus kümne kraadise pakase käes sest riietusruumi küte ei tööta, ei mingeid pesemisvõimalusi, täiesti kohutav, selle pärast olid need korrad kui tundi sattusin väga harvad, käisin paar korda veerandi jooksul tunnis.
Chili
eilesündinud

Registreeritud: 08.11.2004
Viimane külastus: 25.11.2008
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.12.2005 kell 16:10 Reply With Quote
Kehalist kasvatust ei tohiks üldse hinnata, see peaks olema "arvestatud" või "mittearvestatud" , sest kehalise mõte pole selles, et teha õpilastest sportlased (selleks on erinevad trennid), vaid õpilaste vormishoidmiseks ja erinevate trennivõimaluste tutvustamiseks. Õpilane peaks saama valida erinevate spordialade vahel, mida ta rohkem harjutada tahab. Minu koolis oli kehaline kasvatus täielik piinamine, kui normi ära ei teinud, siis plaksti 2, pingutamist ei vaadanud keegi Ning seal polnud ühtegi paksu või lodevat tüdrukut, kõik polnud lihtsalt piisavalt kiired või painduvad.
delilah
läbisõidul

Registreeritud: 26.05.2005
Viimane külastus: 12.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.12.2005 kell 16:48 Reply With Quote
Sellised ained nagu kehaline kasvatus ja laulmine ei tohiks üldse hindelised olla.

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.12.2005 kell 14:34 Reply With Quote
Minu poja kehalise kasvatuse õpetaja hindamissüsteem mulle meeldib. Tal on poiste varasemad tulemused kenasti kirjas ja kui poiss hüppab kaugemale, kõrgemale, jookseb kiiremini, surub rinnalt rohkem jne. kui varasemal aastal, saab ta viie, kui aga vähem, siis kolme.
Godfather
oldboy

Registreeritud: 14.07.2005
Viimane külastus: 11.10.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.12.2005 kell 15:59 Reply With Quote
Põhikooli kehalise tunde eriti ei mäleta aga midagi hullu küll ei olnud. Gümnaasiumis pidime norme täitma aga need olid üpris madalad, hätta küll keegi nendega ei jäänud ning õpetaja oli väga mõistlik, kui rööbaspuudel oma harjutusi ära teha ei suutnud teha siis pigistati lihtsalt silm kinni, igas tunnis tegeleti vähemalt pool ajast sportmängudega vastavalt klassi soovile, kolm aastat sai saalihokit mängitud.

Normidele tuleks läheneda individuaalselt, rangelt pole mõttet näpuga rida ajada, ega kõigi füüsiline vorm pole ühesugune, peaasi et kohal käiks ja kaasa teeks.

In heaven all the interesting people are missing.

Oleskleja
Laiskur

Registreeritud: 05.02.2003
Viimane külastus: 2.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2005 kell 00:13 Reply With Quote
See, kui õpetaja omi komplekse õpilaste peal välja elab ja sellest tulenevalt mitte väga "sportlikud" lapsed kehvi hindeid saavad, on küll jama. Aga enamaltjaolt saavad siiski kehvi hindeid kehalises need, kes ennast teistest kõrgemale seavad ja need, kes tõesti hädavaresed on. Viimastele on se pisike pingutus elus toimetulekuks vägagi vajalik.

Isegi postitada ei viitsi.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2005 kell 09:13 Reply With Quote
kui inimene viitsib vaid laua taga istuda ja joostes omaenese jalaotsa koperdab, siis ta ei saagi ju kehalises head hinnet saada. hindamine on ju vajalik su taseme näitamiseks. kas mõni terve inimene pole võimeline jooksma ja hüppama? see vaid laiskus, mis seda teha ei lase.
väikehapukurk
Kasutaja

Registreeritud: 30.08.2005
Viimane külastus: 21.08.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2005 kell 14:21 Reply With Quote
Minu arvates ei tohiks üldse hindeid jagada. Kõik inimesed on erinevad ja mõistavad asju teisiti. Aga nojah, seda vist ei juhtu eluilmaski. Arvatakse ju, et hinded turgutavad sind parematele otsingutele. Või midagi sellist. Nojah...

I`d love to stay and chat, but you`re a total bitch.

Tascan
Aga mis siis kui ...

Registreeritud: 21.11.2005
Viimane külastus: 25.11.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.12.2005 kell 00:08 Reply With Quote
Mina olen ikka alati näinud et õpetajad hindavad mitte lapse oskust, vaid tahtmist nii kehalises, laulmises kui ka joonistamises. Kui laps ikka kõigest väest pingutab, siis talle ikka ei panda halba hinnet.
Kui laps saab kolme või kahe kehalises, siis saab süüdistada ikka põhiliselt iseeennast. Kas ei viitsinud või ei tahtnud piisavalt. Õpetajad ei soovi kurja ja näevad ikka õpilase pingutusi. Koolis antaksegi hindeid mitte ainult teadmiste ja oskuste, vaid ka üritamise eest.
Endal pole kunagi kehalises probleeme olnud. Ikka puha viied. Joonistamine oli samuti aga muusika oli raskem. Esimene õpetaja oli meil selline tõhk et tema tunnis kohe ei viitsinud käia. Aga pidi. Siis kui uus õpetaja tuli, läksid hinded ka paremaks. Teda huvitas rohkem õpilase enda panus sellesse ainesse, kui kas ta laulab diid ja jood ikka õieti.

Inimese suurust ei näita mitte palju ta tegi, vaid palju ta tegemata jättis.

Demeter
Algaja

Registreeritud: 04.02.2006
Viimane külastus: 15.02.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 19:41 Reply With Quote
arvan samamoodi, kui paljud teised siin - keh. kasv, laulmine ja kunstiõpetus peaksid olema arvestatavad ained, mitte hinnatavad. tööõpetus siiski mitte, see on õpitav. st heegeldamisvõtteid annab õppida, kui sulle ette näidatakse, aga kui ikka joonistada ei oska, siis pole teha midagi.

Vildak ütlemine, et pärast mind tulgu või veeuputus. Pärast mind ei tule ju midagi...

Vanapaks
Vastaline Krants

Registreeritud: 12.04.2005
Viimane külastus: 8.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 20:30 Reply With Quote
Joonistamine kui selline on küll puhtalt käsitöö ja täiesti õpitav.

Sed Moscovia delenda est

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 21:06 Reply With Quote
Kas siis peavad kòik viied olema, kuigi kehalises üle kolme ei saa? Teine teeb sporti, kuid matemaatika normide järgi saab koolis kahe. Keegi ei hakka tema jaoks norme langetama.
Tal tuleb kehalises järeleaitamise tunnid vòtta?
Hinded väljendavad ikka inimese vòimeid.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

eliises
Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 6.04.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 22:03 Reply With Quote
pole ka minu arvates õige, ise olen just sama tüüpi inimene, et, mulle meeldib sportida, aga ma ei saa midagi teha, kui ma ei hüppa kaugust 4,50; ei viska palli 60m ja ei uju 100m minutiga, vms.
ja ma pingutan! ma saan aru, okei, käsitöös ma ei viitsi isegi enam mitte pingutada, sest ma vihkan käsitööd ja seal, las ta paneb siis mulle selle 3. aga kehalises kasvatuses, kus ma tõesti pingutan.. on just selline õpetaja, et ta ei saa absoluutselt aru! ja selle pärast on mul ka nii, et ülejäänud ained on enamasti viied, üks-kaks nelja ka + siis käsitöö 4 ja kehalises 4, kui mitte 3.

&#8220;Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind. Flee from hate, mischief and jealousy. Don't bury your thoughts, put your vision to reality. Wake Up and Live!&#8221;

etc
rokilaps

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 13.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 22:50 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Jäigalt ainult normidest lähtumist ma õigeks ei pea. Inimesed on erinevad na nii ka nende füüsilised võimed. Kehaline kasvatus on aine, mille puhul on vaja läheneda igaühele individuaalselt kohe päris kindlasti. Sellisel viisil võetakse lõpeks mõnelt igasugune aktiivse liigutamise soov ära, sest "ah, ma nagunii ei saa/ei oska, mis ma üldse pingutan".

Seda võib ju absoluutselt iga aine kohta öelda. Igaühele pole antud joonistamisannet, lauluhäält, kuulmist, keelteoskust või matemaatilist taipu. Siis peaks igat õpilast igas aines individuaalselt hindama. Miks kehaline kasvatus teistest ainetest vähem olulisem on? Mina arvan, et see on üks olulisim, sest kui ikka ennast ei liiguta ja tervist pole, siis ei saa ka muid asju õppida. Tuleb lihtsalt õpetajale näidata, et pingutatakse hoolega. Samas, on ka tõelisi kivisüdameid ja normijüngreid olemas...

Ma vihkan valesid, ka ilusaid...

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 23:24 Reply With Quote
Minult vòeti koolis, vist seitsmendas klassis, igaveseks matemaatika huvi ära. Pedagoog lähenes lastele individuaalselt juustest sikutamise kaudu. Oli ikka vastik mutt küll. Gestaapo ja NKVD üheskoos.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

Demeter
Algaja

Registreeritud: 04.02.2006
Viimane külastus: 15.02.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2006 kell 23:38 Reply With Quote
etc - aga sul on täiesti õigus! tegelikult peakski iga last individuaalselt hindama. õpetaja ju tunneb last, ta teab, milleks see võimeline on ja kus on tema piir. stampide järgi - mõni püüab-püüab, aga üle 3 ei saa, kuigi teeb kõvasti tööd, teisele tuleb kõik kergelt kätte, ta ei pea eriti pigutamagi, kõik on küll viied, aga tegelikult on ta palju rohkemaks võimeline. ma ei ütle, et peaks laste võimete piiri maksimumini viima, neist viimase välja imema, kaugel sellest. õpetajad võiksid lihtsalt hinnata lapsi oma äranägemise järgi. kui näeb, et pingutab, siis nats motivatsiooni ja 3 asemel nt 4, põhimõttel, et SELLE lapse ja tema võimete kohta oli see töö väga hästi tehtud), kes aga krooniline viieline, neid ei tohiks liiga iseenesestmõistetavalt võtta, vaid juhtida tähelepanu, et näe, sa tegid küll hästi, aga ma TEAN, et sa oled võimeline rohkemaks, miks sa nt sellele ja tollele tähelepanu ei pööranud jne. anda väikesi lisatöid, nimetagem neid "preemiateks" või kuidasiganes.

Vildak ütlemine, et pärast mind tulgu või veeuputus. Pärast mind ei tule ju midagi...

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2006 kell 09:46 Reply With Quote
Kui kiituskiri kehalise pärast tulemata jääb, on kahju küll. Mis siis teha? Kui teha mööndus temale kui eriti andetule kehalises, siis on platsis kõik andetud matemaatikas ja keeltes jne.
Üha uutele ja uutele mööndustele minnakse niikuinii. Tänane uudis on, et kutsekoolides ei hakata hindama keemiat, matemaatikat, et vältida laste koolist väljalangemist. Minu arvates on see kohutav.
Individuaalne lähenemine õpilastele on tore asi ja eks õpetajad püüavad ka, aga kui klassis on üle 30 õpilase, siis ... Lisaks programm, mis tuleb läbi võtta kas nui neljaks.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

dillinger
Kollanokk

Registreeritud: 14.07.2003
Viimane külastus: 25.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2006 kell 11:24 Reply With Quote
No ma ei tea meie klass komplekteeriti kunagi 4 klassis nagu spordiklass ja kehaline kasvatus oli ikka nagu au sees.Arvestades seda kui lodevad ja paksud tänapäeva noored on, ei tohiks kehalist kasvatust kindlasti mitte ära kaotada ja hindama peaks siis vastavalt mingitele normidele ka.Kui keegi ei saa tervislikel põhjustel tõesti sportida siis olgu ta vabastatud.Aga kui noor spordi vajadusest aru ei saa on ta ikka loll.

TJ

Mõttega seks on tõepoolest parim!

Sybill
uitaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2006 kell 11:33 Reply With Quote
Kehaliselt andekas (vbl vaimsetelt võimetelt mitte nii tubli) laps tahab ju ka mingis aines hiilata ja olla teistest parem. No ja mis õigusega temalt siis see võimalus röövida ja muuta kehaline kasvatus hinde-ja normivabaks aineks?

btw. viie saamiseks kehalises ei pea just eriti kõva tegija olema.

Lisatud: vaevalt, et mõni tegelikult sportlik inimene kehalist kasvatust mõttetuks peab.

earthland
earthland

Viimane külastus: 30.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2006 kell 18:07 Reply With Quote
pole õige, ei ole õige.
kõik on ju füüsilises tugevuses erinevad. peaks hindama seda, kui palju keegi pingutab. mõni tugev paneb pooltest tundidest poppi ja ei pinguta ju üldse... mõni teine pingutab ehk väga palju ja ei ole lihtsalt nii tugev, saab nelja või isegi kolme... aga kunas teab...

mompsik
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 29.11.2003
Viimane külastus: 8.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2006 kell 20:42 Reply With Quote
hinnata tuleks võimetekohaselt
Sybill
uitaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.02.2006 kell 22:15 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: earthland
Kõik on ju füüsilises tugevuses erinevad. quote]

Ma kaldun arvama, et vaimsetelt võimetelt on inimesed oluliselt erinevamad. Hinnatagu siis ka matemaatikat, keemiat jne. vastavalt võimetele.

sauza
Kasutaja

Registreeritud: 27.12.2005
Viimane külastus: 3.04.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2006 kell 15:03 Reply With Quote
Kehaline kasvatus, tööõpetus ja laulmine, kui füüsiliselt ja vaimselt traumeerivad õppeained, tuleks tänapäeva noortele üldse ära keelata!!!
Selle asemel rohkem arvutit, keeli ja majandust...

anne51
Mul on kahju ...

Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2006 kell 15:11 Reply With Quote
sauza, sa tahad ju maailma halliks muuta! Rohkem värve! Rohkem erinevusi! Koolis, püüdes teha kõike hästi, saab teada, milles ollakse tugev ja mis meeldib.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0194461 sekundit