Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Liiklus
pilgrems
Kasutaja

Registreeritud: 14.10.2004
Viimane külastus: 23.06.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 18:30 Reply With Quote
Liiklus

Kas olete olnud liiklus õnnetuses ja kuida sellest paranesite psüholoogilises mõttes.

Ise keerasin natike aega auto üle katuse ja praegu kardan sõitmist üsna korralikult.

View User's Profile View All Posts By User
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 19:55 Reply With Quote
Mais olin kaine autojuht sõpradele ja sõitsin kurvis teelt välja. Ainuke mõte peas oli, kui auto tagumik loperdama hakkas, et ma tapsin oma sõbrad

Nutsin terve tee edasi sõites. Siiani ei suuda kurve korralikult välja võtta, süda hakkab peksma ja käed värisema ja higistama. Eriti veel, kui keegi teine minuga autos.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

hannes63
Otsimas püüdmatut...

Registreeritud: 19.03.2005
Viimane külastus: 22.12.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 20:16 Reply With Quote
Umbes kuu aega tagasi üks Leedu rekka "riivas" nats mu BMW tagumist osa...
Midagi hirmsat ei juhtunud, sest tagatuli tuli lihtsalt selle väikese "kõksu" tagajärjel ära vahetada.
Igaüks meist võib eksida ja seeläbi mingeid psüholoogilisi üleelamisi selle intsidendi läbi ma tundma ei pidanud...õnneks.
Loo moraal selles, et ka 20 aastase juhtumiskogemusega autojuhid on ekslikud ja igaühel meist võib kunagi apsakas juhtuda autoroolis...

Tähtis pole tõsiasi, kes sa oled olnud, oluline on kes sa tahad olla.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 22:55 Reply With Quote
Väikseid mükse ja kõkse on ikka mõned ette tulnud. Aga ühel korral keerasin masina korralikult teetammilt alla ja tegin uhke pirueti. Raam oli kõver ning taastamine ei tasunud ära. Mul endal oli parema käe sõrmenukkidel väike kriimustus. Turvavöö on tore asi!

Aga emotsionaalset traumat - ei lühiajalist ega pikaajalist, see mul küll põhjustanud pole ja suuremad kiirused olen peale seda intsidenti välja sõitnud.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 23:30 Reply With Quote
Üks korralik plekimõlkimine ja kolm lumevalli kihutamist on jätnud sellise mõju, et praegu arvan, et autot juhtida tuleb alati tähelepanelikult.

Kahe liikleja kokkupõrkes on enamasti kaks põhjustajat: üks, kes rikkus reeglit ja teine, kellel oli pea laiali ja seetõttu õnnetust vältida ei suutnud.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2005 kell 14:03 Reply With Quote
kunagi ennevanasti, kui mul veel lube polnud, siis mingi tobeda kitse pärast niitsin korralikult võsa ja peatusin keset kuusepuud.....päris kõva ¹okk oli hetkex ja kui mu ex polex mind endiselt rooli kamandanud, siis pole ime, kui ma tänasenigi seda teinud polex

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2005 kell 14:37 Reply With Quote
Millalgi aastaid tagasi, kui kursavend end surnuks sõitis ja me sealsamas peale matsu juures kõik olime, ei suutnud pikka aega üldse autorooli istuda, piisas sellest, et näha, milline oli auto peale matsu ja kursavenna surnukeha seal kõrval... Ise rooli istudes oli hiljem tunnme, et ma ei mahu lihstalt autoga teele ära ja iga vastutulev auto sõidab must üle - sain üle

kolm-neli aastat tagasi kui ise auto tagaosaga põmaki vastu puud suutsin meid keerata, oli talvel libedaga sõitmine minu jaoks välistatud (isegi kõrvalsõitjana ei suutnud eriti olla) päris jupiks ajaks...
...läks aega mis ta läks, aga nüüdseks olen kõigest üle ja sõidan taas (ja paar kergemat matsugi juba üle elanud) Lihtsalt, iseendas tuleb kindel olla ja selgeks saada, miks avarii tekkis, mis oli selle põhipõhjuseks...kas iseenese hooletus või kõrvaltegurid

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

psychoplika
Kasutaja

Registreeritud: 21.12.2003
Viimane külastus: 21.11.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2005 kell 14:46 Reply With Quote
Elu esimene õnnetus, lubadeta napsise peaga kruusateel puuse, õnneks keegi peale paari kriimustuse viga ei saanud, on minusse väga tugeva jälje jätnud. Siiamaani küüned istmes kui kruusateel sõites natukenegi auto libisema hakkab. Eriti vastik oli, kui sugulasel oli vaja näitama hakata, kuidas ta ikka suuda kurve kruusakal võtta, kabuhirmus röökisin autos. Kuu aega hiljem pidin autokooli õppesõite tegema, oi see oli paanika, jalad-käed värisesid jne. Mingi hetk sain otsesest sõiduhrmust jagu, lihtsalt aeg. (pärast seda ei ole rohkem napsusena rooli istunud, liiga kõvad vitsad varakult käes)
Teine õnnetus paar aastat tagasi, kui elukaaslase autoga tagant suurel kiirusel otsasõitu vältides paremalt poolt möödudes kruusa peal 2 piruetti tegin ja tagurpidi kraavis maandusin. Õnneks ei juhtunud ei auto ega meiega midagi, aga see hirm jällekord sees. Hiljem kõrvalistujana sõites läksin alati krampi kui eessõitvale autole liiga lähedale jõudsime (kuigi teadsin, et midagi ei juhtu, olin ikkagi hirmul). Sellest nüüdseks ka üle saanud, eks aeg parandab kõik haavad.
Aga soovituseks ikkagi kohe tagasi rooli, saab kindluse kiiremini tagasi.

traxic
Kasutaja

Registreeritud: 04.08.2004
Viimane külastus: 10.12.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2005 kell 15:31 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: psychoplika
... kohe tagasi rooli, saab kindluse kiiremini tagasi.

Täesti nõus.. mul endal oli juhus vast mingi pool aastat peale lubade saamist et isal oli vaja sohvrit.. pani siis mind rooli .. oli selline talvine aeg.. paras lobjakas tee peal ja pime ka.. tegelt oli ikka päris libe.. et sai siis rahulikult sõidetud, aga sellegi poolest leidus üks vana mosse kes veel aeglasemalt sõitis .. mingi 50 km/h oli tolle kiirus vast..
et sai tast siis mööd sõidetud, aa tagasi oma sõidusuunda tulles lõi kahe suunavööni vahel olev lumesodi vall mu auto pöörlema.. mingi 3 tiiru tegin tee peal siis ühtepidi.. siis suutsin pöörlemise peatada, aga et libe oli ja kogemust vähe, siis sai teistpidi veel kaks piruetti tehtud (pingutasin gaasiga natuke üle).. alles siis jäin masinaga teepervele seisma.. ala 2 m sügavune kraav 1m kaugusel.. vot too võttis küll jalust nõrgaks.. tahtsin roolist kohe minema saada, aga isa käsk oli edasi sõita.. tagant järele mõeldes oli see tegelt ainuõige otsus, sest hirm läks ruttu üle ja kartust sõitmise vastu ei tekkinud.. kuigi siiamaani on too juhus selgelt meeles... aa asjal oli puänt kah.. nimelt kui too mosse mis sõitis ennist 50 km/h kiirusega, siis 10 min peale piruetti sõitsin tast uuesti mööda.. siis oli tolle kiirus ainult 30 km/h.. et tolle vana ehmatas vist too pilt ikka täiesti ära..

andri00
Kasutaja

Registreeritud: 26.12.2004
Viimane külastus: 31.10.2009
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2005 kell 19:11 Reply With Quote
ma olen üle suurema kivi vupsatanud kogemus missugune aga sõitmist ma seepärast veel ei karda võib olla kui midagi tõsisemat juhtub siis......
parem mitte mõelda sellele

pilgrems
Kasutaja

Registreeritud: 14.10.2004
Viimane külastus: 23.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.07.2005 kell 19:20 Reply With Quote
Teil kõigil suht lihtsad asjad olnud. Ma ikka korralikult. Jaanipäeval napsuse peaga vaja sõitma minna Ja auto üle katuse keerata ning ise haiglasse 2 nädalaks. Kuna selja op oli vajalik. Teate see võttis mõttlema praegugi tulid pildid silme ette kuidas tol momendil kraavi poole tiirlesin, võtab jahedaks.
Kuna pole veel nii terve et ise sõitma minna siis kaasreisijana läheb küll süda pahaks.

See kes läheb minu silme all napsusena sõitma saab jala luu murru .

exactly
ärapanija

Registreeritud: 25.03.2005
Viimane külastus: 17.08.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.07.2005 kell 19:38 Reply With Quote
võibolla homme juhtub minuga midagii,aga 27 aasta jooksul ja praktiliselt iga päev roolis ja ei midagi....teatud alaväärsus kompleks kohe küljes sellest! Ei-elukutseline autojuht ei ole ja autosõitu ei kaifi kaa! Aga endale psüholoogilist esmaabi anda peab oskama küll ja selle ajendiks ei pea oleme mitte mingil juhul autoavarii, elu pakub küllaga igasugu muid keisse,kus seda oskust hädasti vaja .....
celtic
Oman isiklikku arvamust... andke mulle andeks.

Registreeritud: 25.01.2005
Viimane külastus: 23.04.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.07.2005 kell 20:32 Reply With Quote
selle aasta talvel... kui esimesed lumed maha sadasid ja oli see kõige libedam päev... olid mul veel suverehvid all.
sõidan kuskil 30km/h mööda harjut ringi ja igal 100 meetril on üks auto kraavis... kuni jõuan ühe kurveni.
tee keeras ära.
pidurdasin juba umbes 300 m enne keerdu... aga tee oli nagu peegel... ja auto muudkui libises. ühesõnaga pidama sain alles siis kui esirattad olid juba sügaval kraavis. vedas...

mingid kaubiku mehed tulid ja aitasin kraavist välja lükata. tänud neile.

Risttee

mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 20.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2005 kell 03:55 Reply With Quote
Täna just üks tädi suure Chevyga tagurdas parklas meile külje pealt sisse. Midagi hullu õnneks ei juhtunud, st kannatada keegi peale meie auto ei saanud. Chevyl olid ainult pisikesed kriimud, needki enamasti plastmassosade peal...

Tädi paistis selliste juhtumistega juba harjunud olevat

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

machimos
Põmmpea

Registreeritud: 18.01.2004
Viimane külastus: 3.01.2016
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2005 kell 12:12 Reply With Quote
sõitsin 350 Jawaga kurvist välja kolme meetri kõrgusest järsakust munakivide peale, ega ei peljanud küll uuesti tsikli selga istumast peale paranemist, lihtsalt edaspidi olen jälginud rohkem oma kiirust ja olen hakanud oma oskusi reaalsemalt hindama, kusjuures esimene mõte peale pauku oli: "Kurat, nüüd on jaff omadega perses!"

Just another freak in the Freak Kingdom.

helikax

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 28.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2005 kell 13:42 Reply With Quote
Ma olen täiega teelt välja lennanud mitu korda libedaga ja 1 x teisele tagant sisse sõitnud .. muud nagu polegi .. Mingit psühholoogilist värki küll külge pole jäänud, et nüüd enam sõita ei julgeks .. ikka aga auto kraavist välja ja sama julgelt edasi ..

Vihaku, peaasi et kardavad!

kodukana
Kasutaja

Registreeritud: 19.02.2006
Viimane külastus: 26.11.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2006 kell 23:06 Reply With Quote
Kolm korda olen kõrvalistujana avariisse sattunud, sõrmeluu murd oli õige" raskem "vigastus.
Aga paraku on need juhtumid mulle psühhooogiliselt küll halvasti mõjunud, olen suhteliselt närviline kaasreisija...kiiruste suhtes tundlik ja liiga väikest pikivahet ei kannata üldse Ja juhilubasid pole veel endale hankinud

There are 6 billion people in the world
More or less
And it makes me feel quite small...

desiree
ninatark

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 8.04.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 06:43 Reply With Quote
Ühe korra on õnnestunud ikka auto külje peale saada. Eks see oli mu oma süü - suht toores juht olin siis veel, vale kiirus, kruusatee...ja niuhh! hakkas tagumist otsa loopima ja raksaki võssa! Auto oli rahvast täis, aga õnneks keegi viga ei saanud. Tänaseni kardan kruusateel sõita ja olen kurvides ääärmiselt ettevaatlik
Ja siis paar plekimölkimist on ka olnud, aga need sellised pisikesed...

Tahan - söön kisselli, tahan - kuulan transistorit....

pisihiir
*-*

Registreeritud: 15.05.2006
Viimane külastus: 21.01.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 07:53 Reply With Quote
olen vist umbes 15 a olnud pidev auto kasutaja,
siiani ei ole ühtegi äpardust juhtunud ei minu ega teiste süül v.a. auto vargus.

sain ära öeldud , homme olen kipsis....

Tempera
I still haven`t fount what I`m looking for...

Registreeritud: 26.10.2005
Viimane külastus: 12.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 10:02 Reply With Quote
paar suve tagasi sõitsime mööda kruusateed ja juht pani sajaga! üks hetk kaotas auto juhiatvuse ja oleksime üsna kindlalt üle katuse ja kraavi pannud, kui ta oleks hirmust rooli lahti lasknud ...istusin taga ja turvavööd peal ei olnud - lendasin põsega vasti eesitet...õnneks vaid väike kriimustus. samas pärast auto sõitmise jälgi vaadates - õudus tuli peale, sest kraavis oli betoonpaneel. Kui sinna otsa oleks pannud vaevalt siis asi õnnelikult lõppenud oleks.

Pärast õnnetust läksin ikka päris endast välja....ja tihkusin päris pikalt ja hüsteriliselt nutta, sest millegipärast tuli silme ette kogu aeg hetk milolime peaaegu katusel...ehk siis auto oli üsna ühel küljel.

Mingi aeg hiljem istusin autos kaassõitjana pärsi kramplikult.

Nüüdseks olen asjast üle saanud ja omalgi load tehtud

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 16.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 10:42 Reply With Quote
Olen olnud ühes liiklusõnnetuses, mille põhjustajaks ei olnud mina. Minu autole sõideti tagant sisse. Sõidutuju see rikkunud ei ole. Selliseid napikaid on liiklus aga tulnud mitmeid. Kui sa neist õppida oskad, siis oled sa tubli liikleja.
Teine asi on muidugi ise liiklusõnnetuse põhjustamine, see võib sõidutuju pikaks ajaks ruineerida.

Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 14:30 Reply With Quote
Olen sattunud paari liiklusõnnetusse. Neist üks oli paras mats. Võib-olla alateadvusse jättis midagi, ei oska ise hinnata. Oma isiklikku autot mul õnnetuse tagajärjel enam pole. Seega parema meelega lasen siiski teised rooli, kui vähegi võimalik. Aga mitte hirmust õnnetuse, vaid pigem hirmust vastutuse ees, mida teise inimese autot juhtides paratamatult tundma pean.
Marchrabbit
Üks rahutu hing.

Registreeritud: 05.03.2006
Viimane külastus: 12.07.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.05.2006 kell 21:02 Reply With Quote
Ükskord sõideti mu vanale mosule täiega tagant sisse,nii et see ainult krigises selle peale.Teisest autost hüppasid kohe mingid jubedad reketid välja ja kukkusivad mind sõimama,et mina keerasin ette neile.Tegelt tulid nad ise sellise kimaga sirge tee peal,et lihtsalt ei saanud pidama.Peaaegu oleksid auto üle katuse keerand,siis lasid piduri lahti ja olidki mul sees. Siis tuli välja ,et kellelgi oli vend politseinik ja muidugist lükkasivad tanki minu,kuradi ahvid

Lugupeetud lugejad! Käin siin lihtsalt möla ajamas. Minu postitusi ei maksa kohe südamesse võtta.

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.03.2007 kell 21:07 Reply With Quote
Ja nüüd, täna tulin just koju ja jälle inimeste laibad teel.
Päästeamet, kiirabi, siis need nõutud kihutajad, mõned uudishimutsejad. Kolu rist-Tartu trass!!
Ühte ütlen , ma hakkan kihutajaid üles andma.
Kas tõesti juhid ei tea, et SUURE KIIRUSE JUURES ON PIDURDUSJÕUD OLEMATU!!!

Marchrabbit
Üks rahutu hing.

Registreeritud: 05.03.2006
Viimane külastus: 12.07.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.03.2007 kell 18:42 Reply With Quote
Kevad on kihutajatele nagu jooksuaeg.Sellel aastal on Tartu Tallinna maanteel politsei üsna tõsist tööd teinud ja vähemalt Mäo risti ümbruses on kihutajaid vähem.

Lugupeetud lugejad! Käin siin lihtsalt möla ajamas. Minu postitusi ei maksa kohe südamesse võtta.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0211489 sekundit